Susitikimai su Opus Dei įsteigėju šv. Josemaria Escriva. Argentina

2011 m. Kovo 16 d. | Komentarų nėra

Per paskutiniuosius trejus savo gyvenimo metus Opus Dei įkūrėjas šv. Josemaria Escriva keliavo po kelias Europos bei Pietų Amerikos šalis ir įvairiuose jų miestuose susitiko su žmonių miniomis.

Šiame filme įamžinta 1974 m. kelionė Argentinoje (tuomet tebuvo likę metai iki jo mirties Romoje). Buenos Aires Koliziejaus teatre šv. Josemaria susitiko su daugiau nei 5000 žmonių, kuriems papasakojo keletą Opus Dei istorijos įvykių ir kalbėjo apie šventųjų bendravimą.

Josemaria Escriva de Balaguer gimė 1902 m. sausio 9 d. Barbastre (Hueska, Ispanija ). Jis turėjo penkis brolius ir seseris: Carmen (1899 - 1957), Santiago (1919 - 1994) ir dar tris jaunesnes sesutes, mirusias vaikystėje. Tėvai Jose ir Dolores Escriva vaikus auklėjo labai krikščioniškai.

1915 m. sužlugo tėvo verslas (jis buvo tekstilininkas), ir jiems teko persikelti į Logronją. Čia tėvas susirado kitą darbą. Būtent šiame mieste Josemaria pirmąkart suvokė savo pašaukimą. Pamatęs sniege basų vienuolio kojų paliktas pėdas, supranta, kad Dievas kažko tikisi iš jo, nors konkrečiai ko jis dar nežino. Nusprendžia, kad tapęs kunigu galės tai greičiau suprasti, ir todėl pradeda mokytis pirmiausia Logronjo, o vėliau Saragosos seminarijoje. Būdamas laisvu klausytoju, dar studijuoja civilinę teisę . 1924 m. miršta tėvas. Josemaria tampa šeimos galva. 1925 m. kovo 28 d. įšventintas į kunigus, jis pradeda savo tarnystę vienoje kaimo parapijoje, o netrukus persikelia į Saragosą.

1927 m. gavęs iš vyskupo leidimą, atvyksta į Madridą įsigyti teisės mokslų daktaro laipsnio. Ten 1928 m. spalio 2 d. per rekolekcijas išvysta tai, ką atlikti jį prašo Dievas, ir todėl įsteigia Opus Dei. Nuo šios akimirkos jis pradeda veikti Opus Dei labui, sykiu ir toliau atlikdamas savo, kaip kunigo, pareigas, ypač tarp neturtingųjų ir ligonių. Be to, studijuoja Madrido universitete ir, kad išlaikytų šeimą, moko privačiai.

Madride įsiliepsnojus pilietiniam karui ir prasidėjus religijos persekiojimui, jis priverstas slapstytis. Savo kunigo pareigas atlieka slapčia, kol pasiseka ištrūkti iš Madrido. Perėjęs Pirėnus, persikelia į Burgosą.

Karui pasibaigus, grįžta į Madridą ir gauna teisės daktaro laipsnį. Vėlesniais metais vadovauja daugeliui rekolekcijų, skirtų pasauliečiams, kunigams ir vienuoliams.

1946 m. įkuria savo būstinę Romoje. Laterano universitete gauna teologijos daktaro laipsnį. Paskiriamas dviejų Vatikano Kongregacijų konsultantu, Popiežiškosios Teologijos Akademijos garbės nariu ir Jo Šventenybės garbės prelatu. Įvairiomis progomis aplanko daugelį Europos šalių, o 1970 m. - ir Meksiką, kad paskatintų Opus Dei plėsti ir įtvirtinti savo apaštalavimą. Tuo pačiu tikslu 1974 - 1975 m. jis išvyksta į dvi dideles keliones po Centrinę ir Pietų Ameriką, kur per susitikimus su gausiai susirinkusiais vietos žmonėmis kalba apie Dievą ir krikščionišką gyvenimą.

Josemaria Escriva miršta 1975 m. birželio 26 d. Romoje. Tūkstančiai žmonių, tarp jų ir daug įvairių šalių vyskupų, prašo Šventąjį Sostą pradėti jo kanonizacijos bylą.

Beta Films S.A., Madridas, 2002, Kultūros vystymo ir švietimo VšĮ, Vilnius.

Filmuota medžiaga skelbiama maloniai sutikus jos autorinių teisių savininkams. Artimiausiu metu planuojame paskelbti ir kitą filmuotą medžiagą apie šv. Jose Maria Escriva keliones.

 

 

Bernardinai.TV

Laidų ciklas » Liudijimai

Susijusios laidos

Josemaria EscrivaSusitikimai su Opus Dei įsteigėju šv. Josemaria Escriva (VI). Peru 0 komentarų

Josemaria EscrivaSusitikimai su Opus Dei įsteigėju šv. Josemaria Escriva (V). Venesuela 166 peržiūros | 1 komentaras

Josemaria EscrivaSusitikimai su Opus Dei įsteigėju šv. Josemaria Escriva (IV). Ispanija 247 peržiūros | 1 komentaras

Josemaria EscrivaSusitikimai su Opus Dei įsteigėju šv. Josemaria Escriva (III). Čilė 225 peržiūros | 1 komentaras

Josemaria EscrivaSusitikimai su Opus Dei įsteigėju šv. Josemaria Escriva (II). Brazilija 255 peržiūros | 0 komentarų

Caravaggio, Kūdikio pagarbinimas, detalėKun. Algirdas Toliatas. Jei nori išmokti mylėti, pasižiūrėk į motiną 0 komentarų

VanduoSekmadienio homilija. Krikščionio tapatybė 691 peržiūra | 0 komentarų

Sieger Koder paskutinė vakarienėKun. Vladimiras Solovej. Skiriamasis ženklas 713 peržiūrų | 0 komentarų

Evangelija, Šventasis RaštasKun. Alessandro Barelli. Skubinanti Evangelija 547 peržiūros | 0 komentarų

Visi šventiejiKun. Bernardas Verbickas OP. Laimingi 732 peržiūros | 0 komentarų

Liudijimai

tiesiog tikėjimo liudijimai.
Ši laida yra laidų ciklo "Liudijimai" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »