Kun. Eitvydas Merkys. „Jus aš draugais vadinu“

2015 m. Gegužės 10 d. | 749 peržiūros | Komentarų nėra

Jėzus kalba savo mokiniams apie meilę – mini labai dažnai kartojamą, o kartu ir labiausiai nuvertintą žodį. Jėzus kalba apie meilę, kokia Tėvas jį myli.

Graikiškame Šventojo Rašto tekste sutinkami trys žodžiai meilei apibrėžti: eros, filia ir agape. Verčiant iš hebrajų kalbos į graikų kalbą keliose vietose buvo pavartotas žodis eros, tačiau dažniausiai vartojamas graikams mažiau būdingas terminas agape. Dievas mus myli agape meile.

„Kaip mane tėvas mylėjo, taip ir aš jus myliu“. Eros – tai geidžianti, norinti turėti ir egoistinė meilė. Filia – draugystės, abipusė, lygiavertė meilė. Tačiau šiame tekste vartojamas vien žodis agape.

Dievas myli tobula meile: be išskaičiavimo, be atlygio siekio, meile, kuri dovanoja, praturtina, trokšta kitam gero ir galvoja apie kitą. Tėvas žvelgia į Sūnų, galvoja apie Sūnų, – Sūnus žvelgia į Tėvą, Jam atliepia ir pasilieka Jo meilėje. Tėvo ir Sūnaus meilė juos taip suvienija, kad jie tampa viena: tikime vieną triasmenį Dievą.

Jėzus ir mums, per tai ką sako mokiniams, kalba apie tobulą meilę, kuria mes turėtume vienas kitą mylėti. „Būsite mano draugai, jei darysite, ką jums įsakau. Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti.“ Jėzus atidavė savo gyvybę už mus, kai dar buvome jo „priešai“ – nusidėjėliai.

„Nevadinu jūsų tarnais, jus aš draugais vadinu“ – Jėzus myli mus draugystės meile, ir dar daugiau – agape meile. Jos niekaip negalime užsitarnauti, ne veltui mus vadina draugais. Jis pirmas mus pamilo ir tik laukia mūsų atsako, kad būtume viena, būtume Jame ir taip pasiektume meilės pilnatvę ir „mūsų džiaugsmui nieko netrūktų“.

Homilijos autorius – kun. Eitvydas Merkys yra Galilėjiečių bendruomenės vadovas, Vilniaus Šv. Juozapo seminarijos dėstytojas, reziduoja Vilniaus Šv. Mykolo parapijoje.

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

Vaizdo homilija 05 06 playKun. Vladimir Solovej. „Jus aš draugais vadinu“ 0 komentarų

dangus, namaiKun. Algirdas Toliatas. Advento misija 0 komentarų

Caravaggio, Kūdikio pagarbinimas, detalėKun. Algirdas Toliatas. Jei nori išmokti mylėti, pasižiūrėk į motiną 0 komentarų

Jėzus ir fariziejusKun. Nerijus Pipiras. Atviros durys 615 peržiūrų | 0 komentarų

Mato pašaukimasKun. Ernestas Maslianikas. Kas įprasmina gyvenimą? 0 komentarų

Svarbiausių dalykų pradžia - iliustracija playKun. Mykolas Sotničenka. Svarbiausių dalykų pradžia – dažniausiai nepastebima 0 komentarų

Trejybes sekmadienio vaizdo homilija. IliustracijaKun. Piotr Strocen OFM Con. Ar išties taip sunku suprasti Švč. Trejybę? 0 komentarų

Algimantas Gudaitis kovo 11 homilija Kun. Algimantas Gudaitis SJ. „Visa, ką man davei, Viešpatie, noriu tau sugrąžinti“ 0 komentarų

Kun. Saulius Bužauskas. Šventovė - tai aš /iliustracijaKun. Saulius Bužauskas. Šventovė – tai aš? 0 komentarų

02 04 tituline, Kun. Arūnas Peškaitis, OFM. Pamilti iš naujo 0 komentarų

Homilijos

Šventojo Rašto bei religinių švenčių komentarai.
Ši laida yra laidų ciklo "Homilijos" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »