Kun. Tomas Pilchas OFM Cap. Mūsų Dievas yra bendruomenė

2016 m. Gegužės 22 d. | 493 peržiūros | Komentarų nėra

Dievo apsireiškimo viršūnė yra Jėzus Kristus. Tai Jis mums apreiškė Tėvą, tai jis savo mokiniams leido vadinti Dievą Tėvu. Tai Jėzus pažadėjo atsiųsti nuo Tėvo Šventąją Dvasią.

Dievas – trejybėje vienas – apsireiškė žmonijos istorijoje: Tėvas, Sūnus ir Šventoji Dvasia.

Mūsų Dievas yra Trejybė, mūsų Dievas yra bendruomenė. Kodėl? Nes jis yra Meilė, skatome Jono laiške, – jei būtų vienas, negalėtų mylėti.

Dievas yra trijų Asmenų vienybė, apsireiškia kaip mylintis: vienas Asmuo myli kitą, o tas kitas – myli kitus dieviškuosius Asmenis.

Švč. Trejybė visiems žmonėms yra pavyzdys, kaip būti bendruomenėje.

Pradžios knygoje parašyta: „Negera žmogui būti vienam.“ Ir tai pasakyta ne vien apie santuoką, bet ir apie kiekvieną bendruomenę: Dievas kiekvieną žmogų sukūrė tam, kad gyventų, augtų ir džiaugtųsi bendruomenėje. Dievo Sūnus atėjęs į pasaulį pirmiausia sukūrė bendruomenę, kuri vėliau išaugo į Bažnyčią.

Kaip turi gyventi bendruomenė? Kaip Švč. Trejybė – meilėje, kuri yra atsidavimas. Kaip dieviškieji Asmenys atsiduoda vienas kitam, taip mes jų pavyzdžiu turime mylėti ir gerbti kitus, pasiaukoti dėl kitų.

Norėčiau visus paskatinti: jeigu esate bendruomenėje, tai ir toliau būkite bei tobulėkite. Jeigu jos neturite, būtinai susiraskite arba pats ją suburkite: mažą bendruomenę, kuri renkasi bent kartą per savaitę, kurioje kartu skaitysite Šventąjį Raštą, vieni už kitus melsitės ir žmogiškai vieni kitus paremsite.

Bendruomenė yra Bažnyčia, bet mums reikia tokios bendruomenės, kur vienas kitą pažintume, žinotume vienas kito vargus ir džiaugsmus, ir galėtume vienas kitam parodyti gailestingumą. Dievas yra bendruomenė, ir Jis rodo, kas tai yra.

Homilijos autorius – kapucinas, Kauno Šv. Vincento Pauliečio parapijos klebonas. 

Bernardinai.TV

Laidų ciklas » Homilijos

Susijusios laidos

Svarbiausių dalykų pradžia - iliustracija playKun. Mykolas Sotničenka. Svarbiausių dalykų pradžia – dažniausiai nepastebima 0 komentarų

Trejybes sekmadienio vaizdo homilija. IliustracijaKun. Piotr Strocen OFM Con. Ar išties taip sunku suprasti Švč. Trejybę? 0 komentarų

Algimantas Gudaitis kovo 11 homilija Kun. Algimantas Gudaitis SJ. „Visa, ką man davei, Viešpatie, noriu tau sugrąžinti“ 0 komentarų

Kun. Saulius Bužauskas. Šventovė - tai aš /iliustracijaKun. Saulius Bužauskas. Šventovė – tai aš? 0 komentarų

02 04 tituline, Kun. Arūnas Peškaitis, OFM. Pamilti iš naujo 0 komentarų

Tėvas ir sūnus, bendravimas, pokalbis, vyras, vaikasKun. Jurgis Czarniawski, CSJ. Kaip turintys galią 0 komentarų

Mergina teleskopas, žiūrėtiKun. Saulius Bužauskas. Kur galiu sutikti Dievą 0 komentarų

Homilija 12 31Vysk. Darius Trijonis. Pradėti nuo mažų dalykų 0 komentarų

dziaugsmasKun. Algimantas Gudaitis SJ. Džiaugsmo sąlygos – ranka pasiekiamos 0 komentarų

dangus, namaiKun. Algirdas Toliatas. Advento misija 0 komentarų

Homilijos

Šventojo Rašto bei religinių švenčių komentarai.
Ši laida yra laidų ciklo "Homilijos" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »