Filmas apie Lietuvos pranciškoniškąjį jaunimą

2011 m. Kovo 28 d. | 1109 peržiūros | 2 komentarai

Siūlome susipažinti su dar viena Lietuvos jaunimo organizacija – Lietuvos pranciškoniškuoju jaunimu. Filme pasakojama jos įsikūrimo istorija, pristatoma JauPra veikla.

Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo pradžia galima laikyti jaunuolių susibūrimą prie brolių pranciškonų, sugrįžusių į atkurtą Kretingos vienuolyną. 1995 m. buvo įkurta Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba. 2006 m. liepos 8 d. Lietuvos pranciškoniškasis jaunimas patvirtino savo Statutą ir išsirinko Nacionalinę tarybą. 

Pranciškoniškasis jaunimas trokšta būti tikėjimo bendruomenė, kurioje Eucharistija būtų centras, Evangelija – vedlys, Bažnyčia – Motina, o vargšai ir paskutinieji – broliai ir seserys. Jaupra brolijos gyvenimo centras – kartą per savaitę švenčiamos šv. Mišios ir šlovinimo tarnystė jose.

Brolijos veikloje nuolat dalyvauja apie 100 aktyvių, savo pašaukimo, tapatumo ir gyvenimo tikslų kartu ieškančių 14-30 metų amžiaus jaunuolių iš Kretingos, Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Kauno, Šiaulių ir Jonavos miestų.

Pagrindinės veiklos kryptys: neformalus jaunimo ugdymas, socialinė, kultūrinė ir evangelizacinė veikla, ekologinės akcijos, tarptautinis bendradarbiavimas su užsienio jaunimu. Atsakydama į visus Dievo meilės pažadus, Jaupra dovanoja savo jaunystę Kristui, aktyviai veikia savo parapijose ir apaštalauja skelbdama Gerąją Naujieną žodžiu ir gyvenimo pavyzdžiu.

Daugiau apie pranciškoniškojo jaunimo veiklą: www.jaupra.lt

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

Monika MidverytėMonika Midverytė. „Mano gyvenimas – didelis nuotykis su Viešpačiu“ 1271 peržiūra | 2 komentarai

Gediminas Numgaudis OFMŠlovinimo vakaras Vilniaus Bernardinų bažnyčioje. Br. Gedimino Numgaudžio OFM katechezė 1846 peržiūros | 1 komentaras

tuščia auditorijaGimnazistai. Gyvenimas išmokys? 0 komentarų

JauPraApie jaunimą, įsimylėjusį Kristų šv. Pranciškaus būdu 779 peržiūros | 3 komentarai

vaikai buciuojasiGimnazistai. Tėvystė vaikystėje 493 peržiūros | 0 komentarų

JauPra pasitikėjimo piligrimystės žygis 2011Pranciškoniškasis jaunimas: ištartas „Taip“ brolystei 585 peržiūros | 0 komentarų

Run4unity 2012 logo„Run4unity“: pasaulio jaunimas bėga už vienybę 95 peržiūros | 0 komentarų

Ateitininkijai 100Šimtas ateities metų 0 komentarų

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras (VAJC)Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras. Apie save 254 peržiūros | 0 komentarų

Evangelija, Šventasis RaštasKun. Alessandro Barelli. Skubinanti Evangelija 547 peržiūros | 0 komentarų

Jaunimo bendrijos

Lietuvos jaunimo organizacijų istorija, veikla, iniciatyvos.
Ši laida yra laidų ciklo "Jaunimo bendrijos" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »