Vilmanto istorija. Sunkiausia vėl nepradėti lošti

2012 m. Sausio 12 d. | Komentarų nėra

Tęsiame laidų ciklą apie priklausomybes „Sveikas, gyvenime“. Laidoje pakviesime Jus dar kartą iš arčiau pažvelgti į priklausomybę lošimams.

Prieš šešerius metus pradėjęs sveikti Vilmantas sako, kad jam vis dar sunkiausia nepradėti lošti. O viskas gyvenime prasidėjo taip nekaltai – mokykloje „pakratūškės“ iš pinigų, vėliau – intensyvios loterijos, Bingo žaidimai. O paskui, anot Vilmanto, vienas užėjimas į kazino ir jau buvau „pagautas bei užvaldytas lošimo“.

Jo gyvenime viskas vyko etapais – tai intensyvūs lošimai, tai vėl pertrauka – „tvarkymasis“ su gyvenimu ir skolomis, tai – vėl lošimai. Kol galiausiai suprato, kad ir kokia stipri motyvacija sveikti būtų, jam reikia kitų žmonių pagalbos, ir vienas jis nebeišsikapstys. Taip sveikimo ieškojimo kelias atvedė pas Anoniminius lošėjus, kur atrado žmonių, susidūrusių su ta pačia priklausomybe, kurie jį supranta ir stiprina einant sveikimo keliu.

Apie anoniminius lošėjus

Anoniminiai lošėjai – tai vyrų ir moterų draugija, kuri dalijasi patirtimi, jėgomis ir viltimi, siekdama padėti sau ir kitiems įveikti lošimo problemą. Vienintelė sąlyga, norint tapti draugijos nariu, – noras mesti lošti. Anoniminiai lošėjai nemoka nei stojamojo, nei nario mokesčio. Mes išsilaikome iš savo pačių įnašų. Anoniminių lošėjų draugija nesusijusi su jokiomis sektomis, tikybomis, politika, organizacijomis ar institucijomis, vengia visokių diskusijų, ginčų, neremia jokių judėjimų ir jiems neprieštarauja.

Mūsų pagrindinis tikslas – mesti lošti ir padėti kitiems lošėjams padaryti tą patį. Dauguma mūsų nenorėjo ar tiesiog negalėjo prisipažinti turintys problemų dėl potraukio lošti. Niekas nemėgsta prisipažinti esąs kitoks nei visi aplinkiniai. Todėl nenuostabu, kad daugelis mūsų begalę kartų beviltiškai stengėsi įrodyti, kad gali lošti taip, kaip lošia visi kiti, t.y. vadovaudamiesi sveiku protu ir logika. Mintis, jog kada nors kažkokiu būdu pavyks kontroliuoti savo potraukį lošti, kamuoja kiekvieną priklausomybę turintį lošėją. Šis įsitikinimas dažniausiai būna toks stebėtinai tvirtas, kad atveda lošėjus iki kalėjimo grotų, beprotybės ar mirties. Mes suvokėme, kad pirmiausia privalome sąžiningai ir atvirai prisipažinti sau, jog esame priklausomi nuo lošimo. Tai pirmasis sveikimo žingsnis. Iliuzija, kad esame arba galime būti tokie patys, kaip ir visi kiti – privalo negrįžtamai išnykti. Mes praradome galimybę kontroliuoti savo lošimą. Žinome ir suprantame, kad nė vienas kompulsyvus lošėjas niekada daugiau nebegalės šio įpročio kontroliuoti. Visi ne kartą manėme galį atgauti ar jautėmės atgaunantys šį savo sugebėjimą, tačiau tai trukdavo neilgai. Vėl kartodavosi nekontroliuojamo, nevaldomo lošimo periodai, ilgainiui jie sąlygojo mūsų apgailėtiną, protu sunkiai suvokiamą degradaciją. Mes įsitikinę, kad lošėjai, tokie kaip mes, serga progresuojančia liga. Laikui bėgant, jų būklė blogėja ir niekada nepagerėja pati savaime.

Siekdami gyventi laimingą, visavertį gyvenimą, mes stengiamės kasdieniniuose reikaluose bei situacijose pasikliauti ir vadovautis geriausiomis savo savybėmis, sugebėjimais bei tam tikrais principais.

Informacijos apie Anoniminius lošėjus ieškokite: 

www.anoniminiailosejai.lt

Vilniuje: 8 628 39678             

Kaune: 8 618 03026         

Klaipėdoje: 8 671 78781

Bernardinai.TV

Laidų ciklas » Sveikas, gyvenime

Susijusios laidos

SkubėjimasMokytis gyventi iš naujo: priklausomų asmenų integracija į darbo rinką 431 peržiūra | 1 komentaras

RuduoVida: „Gyvenu su priklausomu žmogumi. Kaip galiu padėti sau?“ 0 komentarų

tiltas„Nugalėtojų akademija“ – kvietimas nugalėti save 2 komentarai

Sveikas, gyvenime atvirukas, avytėKnygos projekto „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ ir DVD „Sveikas, gyvenime“ pristatymas 418 peržiūrų | 0 komentarų

ruduoArtūro istorija. „Artimiausi mano žmonės – sveikstantys narkomanai“ 1246 peržiūros | 4 komentarai

Haris UrvinisHaris Urvinis. Priklausomybės neigimas ir motyvacija sveikti 0 komentarų

nostalgijaJolantos istorija. Pakliuvus į lošimų pinkles 1051 peržiūra | 3 komentarai

Kostas KetlerisKostas Ketleris. Apie priklausomybę kitu aspektu 2 komentarai

Pakūta. Trys kryžiaiPakūta: kvietimas susitaikyti su savimi 2633 peržiūros | 0 komentarų

tašytiGedimino laiškas. Kiekvienas sveikimas nėra lengvas 0 komentarų

Sveikas, gyvenime

sveikstančių priklausomų asmenų liudijimai, specialistų komentarai.
Ši laida yra laidų ciklo "Sveikas, gyvenime" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »