Lagerių moterys. Nijolė Sadūnaitė

2012 m. Sausio 31 d. | 3 komentarai

Pristatome trečiąją dokumentinių filmų ciklo „Lagerių moterys“ (aut. Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius) dalį, pasakojančią apie s. Nijolę Sadūnaitę.

Nijolė Sadūnaitė perėjo lagerių pragarą aštuntajame dešimtmetyje. Augusi okupuotoje Leituvoje matė pokario kovas, suguldytus partizanus miestelio aikštėje, areštus, trėmimus. Išaugusi tikinčioje šeimoje, Nijolė pasirinko vienuolės kelią, užsiėmė eucharistine veikla, aktyviai dalyvavo pogrindžio „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ leidime.

1974 m. buvo suimta ir nuteista lageriui ir tremčiai, kalėjimo Mordovijos politinių kalinių lageriuose. Apie tų lagerių nužmogintą pasaulį jau lagerių agonijos pabaigoje, papasakos pati N. Sadūnaitė. Jei pokario lagerių lietuvės kalinės būrėsi daugiau tarpusavyje, tai tarp N.Sadūnaitės lagerio draugų buvo įvairių Sovietų Sąjungos tautybių politiniai kaliniai.

Adelės Dirsytės „Sibiro maldaknygė“ ilgai skverbėsi į viešumą, o N.Sadūnaitės pasakojimai apie sovietinius lagerius greitai pasklido pasaulyje, apie ją buvo rašomos pjesės, ją gynė Vakarų pasaulis.

Dokumentinių filmų ciklas „Lagerių moterys“ pasakoja apie tris lietuves moteris, patekusias į sovietinių lagerių pragarą – Adelę Dirsytę, Stefaniją Paliulytę-Ladigienę ir Nijolę Sadūnaitę. Tai kalintos tarpukario ir pokario patriotės, partizanų ryšininkės, sovietinių laikų rezistentės ir disidentės.

Bernardinai.TV

Laidų ciklas » Atmintis

Susijusios laidos

Nijolė SadūnaitėLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (I). Tikėjimas ir džiaugsmas 781 peržiūra | 0 komentarų

 LKB kronikos puslapiuose – kun. Pranciškus Masilionis SJBūti krikščionimi sovietmečiu. Buldozerinis ateizmas (II) 0 komentarų

KGB cokolisBūti krikščionimi sovietmečiu. Valdžios karas prieš tikėjimą 707 peržiūros | 0 komentarų

Juozas ZdebskisDalius Ramanauskas. Prisimenant kun. Juozą Zdebskį 0 komentarų

a.b. spaustuvėPogrindžio spaustuvė: laisvo žodžio jėga 598 peržiūros | 0 komentarų

lagerių moterysLagerių moterys. Stefanija Ladigienė 2 komentarai

Laisvės kryžkelės. KGB kalėjimas ir jo istorijaLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (III). KGB požemiuose 839 peržiūros | 0 komentarų

SadūnaitėLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (II). Ateistinio teroro vėtros 589 peržiūros | 0 komentarų

Romas KalantaŠviesos blyksnis tamsoje: Romo Kalantos auka 2215 peržiūrų | 0 komentarų

Būti krikščionimi sovietmečiu. Buldozerinis ateizmas (I)Būti krikščionimi sovietmečiu. Buldozerinis ateizmas (I) 0 komentarų

Atmintis

istorinės laidos apie asmenybes ir įvykius, kurių nedera pamiršti
Ši laida yra laidų ciklo "Atmintis" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »