Ekskursija po Birštono sakralinį muziejų

2010 m. Lapkričio 11 d. | 957 peržiūros | Komentarų nėra

Jau vienuoliktus metus gyvuojantis Birštono sakralinis muziejus buvo pirmasis tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo. Šiuo metu Lietuvoje veikia šeši sakralinio meno muziejai – Birštone, Kaune, Vilniuje, Varniuose, Trakuose ir Anykščiuose.

Mintis Birštone įrengti Sakralinį muziejų gimė klebonui dekanui monsinjorui Jonui Dalinevičiui. Jo vadovaujamai parapinei bažnyčiai prieš metus buvo grąžinta sovietmečiu nusavinta senoji klebonija, kurioje keletą metų gyveno Dievo tarnas, arkivyskupas Teofilius Matulionis (1873–1962). Šios iškilios asmenybės gyvenimo istorija buvo nepelnytai primiršta, nors dar 1990 metais Kaišiadorių vyskupijoje pradėta arkivyskupo beatifikacijos byla. Monsinjoras J. Dalinevičiaus siekė įsteigti muziejų, skleisiantį žinią apie šią nepaprastą asmenybę, arkivyskupą T. Matulionį.

Vėliau muziejus prasiplėtė ir kitomis nuolatinėmis ekspozicijomis – memorialine kardinolo Vincento Sladkevičiaus (1920–2000), Birštono parapijos bei miesto istorijos taip pat sakralinio meno rinkiniu, kuriame ne tik tapybos darbai bet ir liturginė tekstilė, liturginiai indai bei kiti reikmenys, liaudies meno mažoji skulptūra.

Šiandien muziejaus salėse eksponuojama beveik 240 eksponatų, įskaitant ir nuotraukas bei dokumentus. O muziejaus saugyklose – apie 800 eksponatų. Kasmet muziejų aplanko apie 6 tūkstančius lankytojų.

Pirmasis Birštono sakralinio muziejaus įrašas svečių knygoje priklauso poetui Justinui Marcinkevičiui, kuris rašė: „...šiandien atidaromas muziejus meilei. Muziejus gerumui, kuklumui, pasišventimui ir tarnavimui žmonėms.“

Kviečiame į trumpą ekskursiją po dešimtmetį minintį Birštono sakralinį muziejų su jo vedėja Roma Zajančkauskiene.

Bernardinai.lt

Temos » Birštonas, Muziejus
Laidų ciklas » Virtuali ekskursija

Susijusios laidos

PažaislisPažaislis – Gražiosios Meilės Motinos namai 726 peržiūros | 0 komentarų

Vilniaus Bernardinų bažnyčios angeliukasKelionė laiku po Bernardinų ansamblį 0 komentarų

M. Mažvydo katekizmas. originalas. Vilniaus universitetasŽvilgsnis į senųjų leidinių lobį Vilniaus universitete 340 peržiūrų | 1 komentaras

BakasGrįžtantis litvakų paveldas: dailininko S. Bako „Gyvenimo stotys“ 535 peržiūros | 0 komentarų

Virtuali ekskursija

Siūlome virtualią kelionę po muziejų, vienuolyną, bažnyčią ar įdomią parodą.
Ši laida yra laidų ciklo "Virtuali ekskursija" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »