„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su aktoriumi Aleksandru Šimanskiu

2012 m. Balandžio 19 d. | 1 komentaras

Klaipėdos teatralams 2011–2012 metų sezonas – jubiliejinis: lėlių teatras mini įkūrimo 20-metį, muzikinis – 25-metį, o dramos teatras – 65-metį. Šios sukaktys reikšmingos visos Lietuvos kultūriniam gyvenimui, todėl turėtų sulaukti plačiosios visuomenės dėmesio.

Šių metų kovo–balandžio mėn. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Gerlacho palėpėje vyksta VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ rengiamas festivalis „Vieninteliai ir nepakartojami“ – Klaipėdos teatralų kūrybos vakarai. Nesuskubusiems į juos „Bernardinai TV“ suteiks galimybę pamatyti laidas iš visų susitikimų.

Idėjos autoriai – Nijolė ir Sigutis Jačėnai – septintus metus gyvendami Klaipėdoje, teigia akivaizdžiai susiduriantys su likimo smūgių paženklintais uostamiesčio kūrėjų likimais, slogiomis nuotaikomis. Jas lydi netikrumas dėl ateities, nusivylimas ir net susvetimėjimas, kuris šiaip jau nebūdingas teatro žmonėms... Kūrėjų nuomone, svarbu skatinti visuomenės ir ypač jaunimo domėjimąsi teatro menu aktyviai komunikuojant, ieškant aktualių, novatoriškų saviraiškos ir edukacijos formų.

Repertuariniai spektakliai laikmečio iššūkių kontekste nebepajėgūs keisti dabartinės situacijos. Išeitis – kiekvieno menininko asmeninės kūrybinės iniciatyvos, palaikomos bendraminčių. Tik gyvybingas ir savanoriškas pačių Klaipėdos teatralų kūrybinis bendradarbiavimas, galimybė periodiškai susitikti, diskutuoti su kolegomis ir auditorija, noras drauge su kitais kurti: repetuoti, rengti pjesių skaitymus, bendrus kūrybos vakarus ir t. t. – yra šansas sugrįžti į atsinaujinusios ir visavertės būties kelią.

Pirmasis ciklo „Vieninteliai ir nepakartojami“ susitikimas vyko su aktoriumi Aleksandru Šimanskiu. Klaipėdos dramos teatro scenoje aktorius A. Šimanskis sukūrė daugiau apie 130 vaidmenų įvairaus žanro spektakliuose, yra dalyvavęs daugelyje uostamiesčio ir Klaipėdos krašto literatūrinių, šventinių renginių.

Kitose laidose kviesime susitikti su aktore Nijole Sabulyte, režisiere, dailininke Gintare Radvilavičiūte, aktoriumi Vytautu Paukšte, aktore Virginija Kochanskyte, scenografe Sofija Kaneverskyte, solistu Šarūnu Juškevičiumi, aktoriumi Dariumi Meškausku.

Projektą „Vieninteliai ir nepakartojami“ remia Kultūros rėmimo fondas ir Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Parengė Nijolė Jačėnienė ir Sigutis Jačėnas.

Bernardinai.TV

Laidų ciklas » Teatras

Susijusios laidos

Virginija Kochanskytė„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Virginija Kochanskyte 574 peržiūros | 0 komentarų

Nijolė Sabulytė„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su aktore Nijole Sabulyte 0 komentarų

Atviras ratas VienojeJaunas teatras. „Atviras ratas“ 0 komentarų

Darius Meškauskas„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Dariumi Meškausku 497 peržiūros | 0 komentarų

Vytautas Paukštė„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Vytautu Paukšte (I) 399 peržiūros | 0 komentarų

No TheatreJaunas teatras. „No theatre“ 0 komentarų

Gintarė Radvilavičiūtė„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Gintare Radvilavičiūte 395 peržiūros | 0 komentarų

N. Gogolis "Vedybos". Rež. Rolandas AtkočiūnasGogolis pagal Rolandą Atkočiūną 490 peržiūrų | 0 komentarų

Jono Vaitkaus diplomantaų grupė„Atrasti gyvenimo džiaugsmą ir kūrybos grūdą“. Pokalbis su jaunaisiais aktoriais 0 komentarų

Vytautas Paukštė„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Vytautu Paukšte (II) 454 peržiūros | 0 komentarų

Teatras

režisierių, aktorių, kritikų mintys bei pasakojimai apie scenos meną.
Ši laida yra laidų ciklo "Teatras" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »