Partizanų takais

2012 m. Birželio 6 d. | 943 peržiūros | Komentarų nėra

Kaip kalbėti apie istoriją patraukliai ir šiuolaikiškai? Kaip prakalbinti užmaršties dulkėmis pamažu apeinančius, muziejų lentynose nugulančius, tačiau gyvybiškai svarbių tautai įvykių atminimo ženklus? Kaip tais įvykiais sudominti ateinančias kartas, kurioms nori nenori tai tampa tik dar viena nesuvokiama senų laikų skaičių kombinacija?

Štai jau penkiolika metų Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus su jo vadovu Gintautu Kazlausku priešakyje savo veikla ir sumanymais nebeišsitenka vien tik muziejaus patalpose: 1997 metais Druskininkų urėdijos miškuose savo iniciatyva atstatė du bunkerius, atminimo ženklais įamžino ne vieną su pokario laisvės kovomis susijusią vietą, nuolatos rengia vakarus bei susitikimus, kuriuose mėgina šiuolaikiškai kalbėti apie rezistencinį lietuvių pasipriešinimą 1944–1953 metų laikotarpiu ir juose dalyvavusius Dainavos apygardos partizanus, jų ryšininkus bei rėmėjus.

Vienas iš tokių būdų – edukacinė programa jaunimui „Partizanų takais“, kurioje per pasakojimą bei gyvą patyrimą atskleidžiamos partizanų gyvenimo bei kovos sąlygos, jų kasdienybė ir istorijos. Taip nuo anų dienų įvykių, juose dalyvavusių žmonių bei jų idėjų atminimo kaskart vis nuvalomas laiko užneštas praeities sluoksnis, ir tai ima byloti čia ir dabar...

Su Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejaus vadovu Gintautu Kazlausku ir Druskininkų „Atgimimo“ vidurinės mokyklos penktokais traukiame į miškus – Partizanų takais.

ELP-ED logotipas

Laidų ciklas » Atmintis

Susijusios laidos

Juozas ZdebskisDalius Ramanauskas. Prisimenant kun. Juozą Zdebskį 0 komentarų

a.b. spaustuvėPogrindžio spaustuvė: laisvo žodžio jėga 598 peržiūros | 0 komentarų

JakavonisXX amžiaus liudininkas: Juozas Jakavonis-Tigras 0 komentarų

Andrius DručkusIštikimybė priesaikai: partizanų metraštininkas Andrius Dručkus 1 komentaras

Nijolė SadūnaitėLagerių moterys. Nijolė Sadūnaitė 3 komentarai

lagerių moterysLagerių moterys. Stefanija Ladigienė 2 komentarai

Lietuva ir IzraelisSaulius Beržinis. „Neparašytas Judelio dienoraštis“ 454 peržiūros | 1 komentaras

senasis testamentasSaulius Beržinis. „Rūpestis“ 0 komentarų

Laisvės kryžkelės. KGB kalėjimas ir jo istorijaLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (III). KGB požemiuose 839 peržiūros | 0 komentarų

Nijolė SadūnaitėLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (I). Tikėjimas ir džiaugsmas 781 peržiūra | 0 komentarų

Atmintis

istorinės laidos apie asmenybes ir įvykius, kurių nedera pamiršti
Ši laida yra laidų ciklo "Atmintis" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »