„Išjudink Alytų“. Orkestras „Svajonė“ – jaukus jaunimo pasaulis

Šio turinio parodyti negalime dėl autorinių teisių apribojimų.
2012 m. Birželio 29 d. | Komentarų nėra

„Svajonė“ – taip prieš šešerius metus buvo pakrikštytas vienam muzikiniam projektui susibūręs Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras. Susibūręs jaunimas, pagrojęs pirmąją programą, pajuto, jog išsiskirstyti nenori, kad simfoninis orkestras – būtent tai, ko jie visi trokšta, kur link eina repetuodami ir mokydamiesi muzikos meno paslapčių.

Taip netikėtai ne tik muzikos mokyklos pedagogams, bet ir patiems mokiniams Alytuje gimė unikalus jaunimo simfoninis orkestras, kurį šiandien sudaro šimto muzikantų – mokinių, mokyklos absolventų ir jiems talkinančių pedagogų – būrys.

„Svajonė susikūrė kaip styginių orkestras. Po penkerių metų susijungėme su pučiamųjų orkestru ir nuo tada grojame kartu. O nuo pat orkestro susikūrimo pradžios – grojame jau dvylika metų – dar ir šiandien grojančio nėra. Kartos keičiasi, bet „Svajonės“ jaunimas visada buvo iniciatyvus ir žingeidus – bene visi pokyčiai, tobulėjimas orkestre yra inicijuojami ne vadovų, o pačių jaunų žmonių“, – apie orkestrą pasakoja jo meno vadovė ir dirigentė Daiva Martinkonytė.

„Prieš  metų atvažiavau į Alytų ir pamačiau mažą orkestriuką su labai aktyvia vadove ir nustebau – Alytus niekad nepasižymėjo muzikine kultūra, jis visada buvo pramoninis miestas. Ir štai per dvylika metų tas orkestrėlis išaugo į simfoninį jaunimo orkestrą „Svajonė“, – orkestro sėkmės paslaptį atskleidžia meno vadovas ir dirigentas Pranas Stepanovas.

„Čia susirenka žmonės vienu tikslu ir tai mus jungia, todėl ir atsikelti anksti šeštadienį ryte ir ateiti į repeticiją nesunku, visi atkeliauja su šypsena. Esame kaip šeima“, – pasakoja orkestre muzikuojančios Harolda ir Amalija.

„Svajonė“ ugdo jauną žmogų visapusiškai – ne tik padeda pažinti klasikinės muzikos pasaulį, bet supažindina ir su populiariąją muzika ar skatina alternatyvios muzikos kūrimą. „Grojame ne tik orkestre, bet ir kuriam grupes ar tiesiog susirenkame improvizuoti. Simfoninis orkestras šiek tiek įrėmina, o tai, ką grojame už „Svajonės“ ribų – laisva saviraiška“, –apie muzikinį jaunimo gyvevimą Alytuje pasakoja Lukas.

„Orkestras yra kaip kamanė, kurios skridimo priežasties logiškai paaiškinti negalima, nes pagal fizikos dėsnius kamanės kūnas per sunkus gležniems sparnams. Ji skraido todėl, kad to dėsnio nežino, taip ir „Svajonė“ – daug ko nežino, ko negali sugroti, o mes to ir nesakome. Viskas yra pašvęsta grožiui, muzikai – šiais laikais tai labai didelis dalykas – turėti pasaulį, kuriame jautiesi jaukiai“, – apie orkestrą pasakoja P. Stepanovas.

Projekto tinklaraštis

Projektą finansuoja:

Veiklus jaunimas logotipai       ES programa

Bernardinai.TV

Temos » Alytus, Muzika, Jaunimas

Susijusios laidos

Išjudink Alytų. Groja „No Real Pioneers“„Išjudink Alytų“. Groja „No Real Pioneers“ 315 peržiūrų | 0 komentarų

Condor Avenue, muzika, jauna grupėCondor Avenue – „Missing Piece“ 0 komentarų

Such'a'Trip grupė, muzikaSuch'a'Trip – „Vanilla Cry“ 294 peržiūros | 0 komentarų

Grupė Proper HeatProper Heat. The Move 253 peržiūros | 0 komentarų

grupė „Zebra Island“Zebra Island. „Glow“ 175 peržiūros | 0 komentarų

Grupė “Deeper Upper”Deeper Upper. „In The Sands Of A Desert“ 170 peržiūrų | 0 komentarų

Markas PalubenkaMarkas Palubenka. „Easter comes“ 0 komentarų

Kultūros naktis 2012Krikščioniškos muzikos koncertas „Šviesa spindi tamsoje“ 0 komentarų

Projektas "Išjudink Alytų". 4 laida. Performansų diena„Išjudink Alytų“. Dailės mokykloje – performansų diena (II) 0 komentarų

„Colours Of Bubbles“Colours Of Bubbles. „Cut it Out“ 128 peržiūros | 0 komentarų