„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Virginija Kochanskyte

2012 m. Rugpjūčio 17 d. | 574 peržiūros | Komentarų nėra

Aktorė Virginija Kochanskytė jau tris dešimtmečius skleidžia po Lietuvą, taip pat ir po užsienio lietuvių bendruomenes, literatūrinį žodį, klasikų bei šiuolaikinių rašytojų kūrybą. Jos inicijuojami kameriniai literatūriniai-muzikiniai projektai visada išsiskiria teatrine žaisme, žodžio ir muzikos derme, dėmesiu autoriui ir klausytojui.

Bendradarbiaudama su įvairių sričių menininkais, V. Kochanskytė ne tik parengė įsimintinas dedikacijas Adomui Mickevičiui, Maironiui, Bernardui Brazdžioniui (šias tris – drauge su aktoriumi Petru Venslovu), Ievai Simonaitytei, Mykolui Kleopui Oginskiui, Hansui Christanui Andersenui, Edvardui Grygui... bet ir įrašė projektus į kompaktines plokšteles, taip išsaugodama juos ateinančioms kartoms.

Saujelė pasišventusių atlikėjų, pristatančių programas muziejuose, bibliotekose, mokyklose, atlieka didžiulį edukacinį darbą. Užsispyrimas, pagarba literatūrai ir kultūros istorijai nuveda aktorę su kolegomis bendraminčiais į atokiausius mūsų šalies kampelius, kurių nepasiekia teatrų gastrolės ar iškilmingi koncertai.

V. Kochanskytė: „Man svarbu, kad visa tai, ką nuostabaus išgyvenu, prisilietusi prie literatūros, prie iškilių asmenybių gyvenimų, patirtų ir kiti. Manau, kad tai ir yra aktoriaus misija. Ir malonumas, kai jauti, kad tavo išgyvenimai žmonėms reikalingi, kad jie tampa laimingesni, galėdami klausytis ir taip dalyvauti savotiškame dvasiniame suokalbyje... Tos bendro atsivėrimo su žiūrovais akimirkos yra didžiulis džiaugsmas. Tai provokuoja ir brandina, nes aktoriaus kūrybos žavesys, unikalumas ir slypi tose nepakartojamose išgyvenimų akimirkose. Noriu jausti, kad esu. Čia ir dabar. Kasdien iš naujo.“

Ciklo Klaipėdos teatralų vakarai „Vieninteliai ir nepakartojami“ penktoji laida – tai vos kelios akimirkos iš dviejų valandų žaismingo pokalbio-susitikimo su aktore, skaitove, renginių režisiere, Klaipėdos universiteto dėstytoja, UNICEF Geros valios ambasadore Lietuvoje V. Kochanskyte apie jaunystės svajones, postūmį į aktorystę, Angelus sargus, studijas prof. Irenos Vaišytės vadovaujamame kurse ir ... laimingiausias dienas Šiaulių teatre „be langų“, į kurį buvo gera sugrįžti ir po 30-ties metų.

Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, Kultūros rėmimo fondas, Klaipėdos miesto savivaldybė. Partneris Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka. Rengėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Bernardinai.TV

Laidų ciklas » Teatras

Susijusios laidos

Nijolė Sabulytė„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su aktore Nijole Sabulyte 0 komentarų

Atviras ratas VienojeJaunas teatras. „Atviras ratas“ 0 komentarų

Kalipėdos teatralų vakarai "Vieninteliai ir nepakartojami".„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su aktoriumi Aleksandru Šimanskiu 1 komentaras

N. Gogolis "Vedybos". Rež. Rolandas AtkočiūnasGogolis pagal Rolandą Atkočiūną 490 peržiūrų | 0 komentarų

Jono Vaitkaus diplomantaų grupė„Atrasti gyvenimo džiaugsmą ir kūrybos grūdą“. Pokalbis su jaunaisiais aktoriais 0 komentarų

Vytautas Paukštė„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Vytautu Paukšte (II) 454 peržiūros | 0 komentarų

Piotras Mamonovas. Kai visko per daug...Piotr Mamonov koncertas „Šokoladinis Puškinas“ 1 komentaras

Aktorių trupė „Degam“Jaunas teatras: „Degam“ – kiekvienas savaip 326 peržiūros | 0 komentarų

Gela KandelakiGela Kandelakis: „Šešėlių teatras – arčiausiai muzikos ir poezijos“ 0 komentarų

Darius Meškauskas„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Dariumi Meškausku 497 peržiūros | 0 komentarų

Teatras

režisierių, aktorių, kritikų mintys bei pasakojimai apie scenos meną.
Ši laida yra laidų ciklo "Teatras" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »