Laisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (II). Ateistinio teroro vėtros

2012 m. Rugsėjo 3 d. | 589 peržiūros | Komentarų nėra

Tęsiame pasakojimą apie sesės Nijolės Sadūnaitės siekį išlikti krikščione sovietmečiu. Šis siekis skatino padėti tiems, kurie kentė valdžios terorą, kuriuos  bandyta įbauginti ir palaužti. Kaip pasakoja s. Nijole, ateistinė valdžia labai suklydo, galvodama, kad teismai prieš aktyvius  kunigus įbaugins tikinčiuosius. Priešingai, jie pažadino net ir tuos, kurie iki to laiko snaudė. Sugėdino, kad kiti kenčia už tikėjimą, o tu pats ramiai gyveni.

Nuo 1970-ųjų metų Nijolė Sadūnaitė buvo sekama kėgėbistų. Nepaisant to, ji ne tik darbavosi vaikų religinio ugdymo srityje, bet ir buvo aktyvi Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos talkininkė. Talkinti LKBK s. Nijolę pakvietė kunigas J. Zdebskis, iš karto perspėjęs, kad tai tiesiausias kelias į kalėjimą. Laidoje s. Nijolė pasakoja apie konspiraciją, kurios buvo būtina laikytis, talkinant pogrindžio leidiniui.

1974 metų rugpjūtį sesė Nijolė buvo suimta, kaip viena iš pavojingiausių sovietinės santvarkos priešių. Valdžiai paslaugūs kaimynai pranešė, kad s. Nijolės bute kaukšti spausdinimo mašinėlės klavišai, netrukus į butą įsiveržė saugumiečiai. Jie jautėsi nugalėję, tačiau net kratos metu s. Nijolė sugebėjo juos pergudrauti.

Tai antroji laidų ciklo apie s. Nijolę ir XX amžiaus II pusės laisvės kovas Lietuvoje dalis. Jau parengta ir trečioji laida, skirta išskirtinai pasakojimui apie gyvenimą KGB požemiuose. Dar kitose laidose planuojame pasakoti apie sovietinį teismą, gyvenimą lageryje ir tremtyje, apie grįžimą į sovietinio režimo nualintą Lietuvą bei naujas kovas su KGB, apie nelegalės gyvenimą, naujus suėmimus, mitingą prie A. Mickevičiaus paminklo, užsieniui nerodomą "perestroikos" veidą ir tai, jog iki paskutinių dienų režimas laikėsi teroro politikos.

Turime planų visas šias laidas paskelbti DVD laikmenoje, kaip nuostabią medžiagą istorijos mokytojams bei mokiniams. Tačiau šiuo atveju tai negalėsi padaryti be Jūsų pagalbos. Jei turite galimybę padėti, rašykite - andrius@bernardinai.lt.

Ši laida priklauso ciklui "IŠ PRAEITIES TAVO SŪNŪS TE STIPRYBĖS SEMIAS", kuris skirtas Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos 40 metų sukakčiai paminėti. Laidų ciklą iš dalies remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. 

 

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

Nijolė SadūnaitėLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (I). Tikėjimas ir džiaugsmas 781 peržiūra | 0 komentarų

 LKB kronikos puslapiuose – kun. Pranciškus Masilionis SJBūti krikščionimi sovietmečiu. Buldozerinis ateizmas (II) 0 komentarų

Būti krikščionimi sovietmečiu. Buldozerinis ateizmas (I)Būti krikščionimi sovietmečiu. Buldozerinis ateizmas (I) 0 komentarų

KGB cokolisBūti krikščionimi sovietmečiu. Valdžios karas prieš tikėjimą 707 peržiūros | 0 komentarų

Nijolė SadūnaitėLagerių moterys. Nijolė Sadūnaitė 3 komentarai

Laisvės kryžkelės. KGB kalėjimas ir jo istorijaLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (III). KGB požemiuose 839 peržiūros | 0 komentarų

Kryžius vyniseBūti krikščionimi sovietmečiu. Kunigų ruošimas sovietmečiu 646 peržiūros | 0 komentarų

Juozas ZdebskisDalius Ramanauskas. Prisimenant kun. Juozą Zdebskį 0 komentarų

a.b. spaustuvėPogrindžio spaustuvė: laisvo žodžio jėga 598 peržiūros | 0 komentarų

Romas KalantaŠviesos blyksnis tamsoje: Romo Kalantos auka 2215 peržiūrų | 0 komentarų

Laisvė ir tikėjimas

Vaizdo pasakojimai apie katalikus disidentus sovietmečiu.
Ši laida yra laidų ciklo "Laisvė ir tikėjimas" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »