Pokalbis apie skyrybas (I) Jausmai

2012 m. Spalio 14 d. | Komentarų nėra
Siūlome dar vieną laidą iš ciklo Auginti ir augti.
 
Skyrybos yra viena iš nutylimų temų diskusijose. Nors skyrybos skaitlingumi jau susilygino su santuokomis, tačiau nuo įdėmesnio žvilgsnio į skyrybų priežastis, į jausmus, kuriuos išgyvena išsiskyręs žmogus, kokios pagalbos jam ar jai labiausiai reikia, paprastai pabėgame į juokelius ar tuščius padrąsinimus.
 
Viešojoje erdvėje vyrauja du kraštutinumai: įsitikinimas, kad skyrybos - nieko rimto - nes jau esame įpratę prie permainų visose gyvenimo srityse, todėl išskyrę žmonės turi gyventi, tarsi nieko neatsitiko, kitas kraštutinumas - išsiskyrę žmonės tampa paženklintaisiais, į juos žiūrima iš aukšto, su teisėjo nuostatą, nebandant įsigilinti, kuo jie gyvena.
 
Užuot keikus tamsą, skundžiantis, jog trūksta informacijos, gilesnės analizės, prasmingiau yra uždegti žvakę - pakviesti specialistus į diskusiją. Džiaugiamės, jog svarbiu talkininku, organizuojant diskusiją, tapo išsiskyrusiųjų sielovados centras Bendrakeleiviai.
 
Tad prie vieno stalo pakvietėme kunigą, daug dėmesio skiriantį išsiskyrusiųjų sielovadai, Saulių Bužauską, psichologę Jeleną Trofimovą ir Vytenę Jankauskienę, Bendrakeleivių programų dalyvę, sutikusią pasidalinti tuo, ką jai teko išgyventi po skyrybų. Pokalbiui vadovavo Bernardinai.lt redaktorius Andrius Navickas.
 
Sutarėme giliau pažvelgti į išsiskyrusio žmogaus situaciją ir paskui kalbėtis, kokios pagalbos labiausiai reikia krizę išgyvenusiam žmogui. Pokalbio medžiaga tapo dviejų laidų pagrindu. Pirmojoje susitelkiame į emocinę situaciją po skyrybų, antrojoje daugiau svarstysime  veiksmingiausios pagalbos galimybes.
 
Laidą filmavo Kostas Kajėnas ir Gediminas Šulcas, montavo G. Šulcas ir A. Navickas.
 
Laida remiama iš lėšų, skirtų Nacionalinės demografinės politikos strategijos šeimos gerovės 2012 m. priemonių plano įgyvendinimui.

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

SkyrybosLaida apie skyrybas (II). Pagalba 800 peržiūrų | 0 komentarų

Dainius ir Sonata Stankevičiai„Šeima – bendrystės sodas“. Namai, kuriuose skamba širdies muzika“ (I) 1268 peržiūros | 0 komentarų

PolikaičiaiIrena ir Juozas Polikaičiai. Vaikai ir anūkai yra mūsų draugai 718 peržiūrų | 0 komentarų

šeimaDiskusija. Šeima. Bažnyčia. Valstybė 0 komentarų

ZalepūgosSutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (II) 0 komentarų

Dalia ir Kastantas LukėnaiSutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (I) 1407 peržiūros | 0 komentarų

VerbickaiNatalija ir Dainius Verbickai. Apie šeimą ir tikėjimą 1 komentaras

L. ir R. SidriaiLinas ir Rima Sidriai. Nebijokime turėti daugiau vaikų 0 komentarų

Masių šeimaŠeima - tai vieta, kur šviesu ir gera 0 komentarų

Rasa BieliauskaitėKaip auginti savimi pasitikintį, laimingą, save ir kitus gerbiantį vaiką? 1420 peržiūrų | 0 komentarų

Pokalbiai apie santuoką ir šeimą

laidos, skirtos tiek besiruošiantiems santuokai, tiek ugdantiems santykius šeimoje.
Ši laida yra laidų ciklo "Pokalbiai apie santuoką ir šeimą" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »