Tomas Venclova apie Vilnių. Atsakymai į tris Alfredo Bumblausko klausimus

2012 m. Lapkričio 1 d. | Komentarų nėra

Rugsėjo 11 dieną poetui, publicistui, profesoriui Tomui Venclovai sukako 75-eri metai. Ta proga sostinės Pamėnkalnio gatvėje 34 numeriu pažymėti Venclovų namai, priklausantys Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos jurisdikcijai, pakvietė kūrėjo bičiulius į kultūros vakarą.

Kambarys, kuriame vyko renginys, buvo sausakimšas – Tomui Venclovai draugų ir pažįstamų Vilniuje netrūksta. Vakaras prasidėjo muzikantų Dainiaus Pulausko bei Valerijaus Ramoškos džiazo improvizacija. Vėliau Tomo Venclovos poeziją skaitė aktorius Romualdas Ramanauskas. Muziejaus direktorė Birutė Vagrienė suteikė žodį atvykusiam poetą pasveikinti prezidentui Valdui Adamkui. Po prezidento sveikinimus išsakė ir Vilniaus meras Artūras Zuokas. Tarp atėjusiųjų pagerbti kūrėją buvo ir Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktosius Mindaugas Kvietkauskas, kiti garbūs asmenys.

Vis dėlto svarbiausiu ir įdomiausiu vakaro akcentu turbūt galima laikyti smagiai išsirutuliojusį istoriko Alfredo Bumblausko ir Tomo Venclovos pokalbį apie Vilnių. Pateikiame Jums jo išklotinę. Šis pokalbis dar kartą įrodo, kad meilė Miestui, Tėvynei neturi geografinių ribų. Jau daug metų Tomas Venclova gyvena už Lietuvos ribų, daugiausia laiko leidžia Amerikoje. Nepaisant to, jo pasakojimai apie Vilnių suvirpina daugumos vilniečių, gyvenančių čia ir nesugebančių per skubėjimą nusilekti Miesto grožiui, širdis.

Laidą parengė Antanas Šimkus ir Tomas Kavaliauskas.

Bernardinai.TV

Laidų ciklas » Kūrėjų portretai

Susijusios laidos

BrodskisBrodskio Vilnius 0 komentarų

Spausdinimo mašinėlėKeletas akimirkų iš poeto Algimanto Mackaus nematyto gyvenimo 0 komentarų

NemencineVilnijos kraštas žvelgia į ateitį: Nemenčinė vakar ir šiandien 0 komentarų

Jėzus po prisikėlimo pasirodo mokiniams, Jėzus ir mokiniaiKun. Rolandas Taučius OFM. Ką reiškia priklausyti Kristui 0 komentarų

Jėzaus krikštasKun. Vytautas Brilius. Panašūs į Dievą 0 komentarų

TapatybėMedijų raštingumas. Medijos, tapatybė ir virtualybė 0 komentarų

Atviras ratas VienojeJaunas teatras. „Atviras ratas“ 0 komentarų

Tomas VenclovaLietuvos žydų istorija kaip neįkūnyta kitoniškumo dimensija tautinėje lietuvių sąmonėje (I) Tomo Venclovos įžvalgos 0 komentarų

Dalia MichelevičiūtėDalia Michelevičiūtė. Kalba vienas iš esminių dėmenų 681 peržiūra | 2 komentarai

Vilniaus plunksna 2012Vilniaus Plunksna 2012 0 komentarų

Kūrėjų portretai

Pasakojimas apie Lietuvos ar užsienio kūrėją.
Ši laida yra laidų ciklo "Kūrėjų portretai" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »