„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimai tęsiasi laidose – Sofija Kanaverskytė

2012 m. Lapkričio 28 d. | 248 peržiūros | Komentarų nėra

2012 m. pavasarį Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos Gerlacho palėpė savaitgaliais primindavo nedidelę televizijos studiją: dvi-trys kameros, mikrofonai, apšvietimo lempos, ant sienų spektaklių plakatai, nuotraukos... Kovo ir balandžio mėnesių penktadieniais čia vykdavo projekto „Vieninteliai ir nepakartojami“ – Klaipėdos teatralų kūrybos vakarai – susitikimai. Renginiuose, sulaukusiuose didžiulio klaipėdiečių susidomėjimo, dalyvavo aktoriai Virginija Kochanskytė, Nijolė Sabulytė, Darius Meškauskas, Vytautas Paukštė, Aleksandras Šimanskis, lėlių teatro režisierė, dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė, solistas dainininkas Šarūnas Juškevičius.

Šiuos „vienintelius ir nepakartojamus“ Bernardinai TV jau pristatė. Parodytos septynios (viena – dviejų dalių) laidos, parengtos pagal filmuotą susitikimų medžiagą. Kiekvienas vakaras buvo vis kitoks, nes kiekvieno teatralo gyvenimo ir kūrybinė biografija unikali, todėl ir ciklo laidos viena į kitą nepanašios, skirtingos. Tačiau publika ir žiūrovai galėjo pastebėti bent porą akcentų, kurie kartojosi. Visų renginių-laidų metu ant „studijos“ stalo puikavosi tikri apelsinai, tarsi užuomina apie meilę scenos fėjoms iš XVIII a. italų teatro reformatoriaus Karlo Gocio fjabos – kaip ir žaismingoje laidos vinjetėje, kurią išradingai sukūrė Anglijoje gyvenantys Lauris ir Julija („Brr films“).

Visų vakarų  metu palėpėje - studijoje jaukumą skleidė batika dekoruotas šviestuvas. Jo autorė – baigiamosios ciklo laidos viešnia – scenografė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė Sofija Kanaverskytė.

 Artistiškos ir spalvingos asmenybės S. Kanaverskytės kūrybos vakaras praplėtė sumanymo horizontus, kadangi menininkės gyvenimo ir kūrybinių darbų vieta neapsiriboja vien uostamiesčiu. Po poros metų bus pusė amžiaus, kai S. Kanaverskytė baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Dailės akademija). Per tą laiką sukūrė scenografijas daugiau nei 75-iems spektakliams įvairiuose Lietuvos – Panevėžio, Vilniaus jaunimo, Klaipėdos dramos ir muzikinio – bei Vokietijos teatruose, išleido poezijos ir dailės albumą „Asmeniškai“, nuolat rengia įvairias parodas. „Esu visų galų meistrė – siūti moku, mezgu, konstruoju dekoratyvinius elektros prietaisus, kuriu aplikacijas, karikatūras, apykakles, seges... Iki galo aš savęs nelaikau scenografe“, – prisipažino dailininkė Sofija Kanaverskytė dienraščio „Vakarų ekspresas“ žurnalistei Gražinai Juodytei, prieš mėnesį Klaipėdoje pristatydama pastelinių portretų parodą „Moterys ir gėlės“.

 Pusvalandžio trukmės laidoje neįmanoma patalpinti visos susitikimo metu apžvelgtos kūrybinės biografijos, sukauptos didžiulės patirties, eksponuotų darbų, todėl pagrindinį dėmesį laidos rengėjai sutelkė į viešnios prisiminimus apie itin svarbų kiekvienam kūrėjui etapą – kūrybinio gyvenimo pradžią. Likimas lėmė, kad iš karto po studijų S. Kanaverskytė susipažino ir bendradarbiavo su Lietuvos teatro legenda, Panevėžio teatro įkūrėju Juozu Miltiniu. Šimtas laiškų kurso draugei Violetai Skirgailaitei, kurie, kaip žadėjo S. Kanaverskytė, kada nors būtinai suguls į memuarų knygą, ryškiai ir detaliai atkuria tuos nepamirštamus, iki šiol menininkės vaizduotėje gyvus jaunystės metus.

 Vakarai seniai baigėsi, tačiau kūrybiniai susitikimai, tik dabar jau virtualioje erdvėje, tęsiasi. Džiaugsmu ir optimizmu trykštančios Sofijos Kanaverskytės kūrybos vakaras vainikuoja renginių ir laidų ciklo projektą, kurį rėmė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, Kultūros rėmimo fondas, Klaipėdos miesto savivaldybė. Partneris  –  Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka. Rengėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“. Filmavo Algimantas Jarukaitis ir Eugenijus Macius. Montavo Algimantas Jarukaitis. Režisierė Nijolė Jačėnienė. Sumanytojas ir vedėjas Sigutis Jačėnas.

 Atsisveikindami dailininkės Sofijos Kanaverskytės aplikacijų galerija ir tekstu „Angele sarge, tu man paskirtasis...“, kuris visai atsitiktinai, bet labai simboliška, kad skambėjo ir pirmajame vakare, linkime visiems jautriau žvelgti į mus supantį sudėtingą pasaulį, atrasti ir skleisti aplink save gėrį, grožį ir viltį. Tesaugo ir globoja kiekvieną – vienintelį ir nepakartojamą – Jūsų laimės Angelai sargai.

Bernardinai.TV

Temos » Teatras
Laidų ciklas » Kūrėjų portretai

Susijusios laidos

Šarūnas JuškevičiusVieninteliai ir nepakartojami. Susitikimai su Šarūnu Juškevičiumi 0 komentarų

Vytautas Paukštė„Vieninteliai ir nepakartojami“. Susitikimas su Vytautu Paukšte (II) 454 peržiūros | 0 komentarų

Algimantas KumpikasLėlininkas Algimantas Kumpikas: lėlę pamilstu į ją įdėjęs visą save 0 komentarų

Romualdas Ramanauskas10+1 temų apie teatrą su Romualdu Ramanausku 201 peržiūra | 0 komentarų

Ferdinandas Jakšys10+1 temų apie teatrą su Ferdinandu Jakšiu 268 peržiūros | 0 komentarų

Doloresa Kazragytė10+1 temų apie teatrą su Doloresa Kazragyte 1 komentaras

Rimgaudas Karvelis10+1 temų apie teatrą su Rimgaudu Karveliu 0 komentarų

Aktorė Vaiva Mainelytė10+1 temų apie teatrą su Vaiva Mainelyte 523 peržiūros | 0 komentarų

Aktorius Enrikas KačinskasAktoriaus Enriko Kačinsko portretas 0 komentarų

Atviras ratas VienojeJaunas teatras. „Atviras ratas“ 0 komentarų

Kūrėjų portretai

Pasakojimas apie Lietuvos ar užsienio kūrėją.
Ši laida yra laidų ciklo "Kūrėjų portretai" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »