Liepsnojantis klausimas: kodėl susidegina tibetiečiai?

2012 m. Gruodžio 12 d. | 989 peržiūros | Komentarų nėra

Kinija Tibetą valdė brutaliai ir negailestingai nuo pat okupacijos pražios, 1949-aisiais. Besitęsiantys žmonių susideginimai yra protesto forma prieš Kinijos vykdomą politiką Tibete.

Nuo 2009-ųjų vasario iki 2012-ųjų rugpjūčio Tibete iš viso susidegino 51 žmogus (šiandien šis skaičius perkopė 90). Keturiasdešimt iš jų mirė, kitų likimas nežinomas. Vienuoliai, vienuolės, pasauliečiai vyrai ir moterys, jauni ir sveiki, apsipylę degiu skysčiu ir pasidegę, šaukdavo protesto šūkius ugniai deginant jų kūnus.

Susideginimo vietos – miesto aikštės, pilnos žmonių turgavietės, valdžios būstinės bei kareivinės ir kitos vietos, kurios simbolizuoja Kinijos brutalią politiką Tibete.

Priešingai nei susideginusių vienuolių protestai 7-ajame dešimtmetyje vykstant Vietnamo karui ar M. Bouazizio susideginimas Tunise, kuris paskatino Arabų pavasarį, tibetiečių pasiaukojimai kol kas neatneša apčiuopiamų rezultatų.

Pasaulio atsakas iš esmės yra neįmanomas. Užsienio žiniasklaidai bei turistams yra uždrausta vykti į Tibetą. Tad kas gali žinoti, pamatyti ir visiškai suprasti, kas ten vyksta?

Šis dokumentinis filmas atkreipia dėmesį į esmines priežastis ir įvykius, kurie paskatino tiek daug susideginimų okupuotame Tibete.

Temos » Tibetas, Laisvė

Susijusios laidos

Algimantas Gudaitis kovo 11 homilija Kun. Algimantas Gudaitis SJ. „Visa, ką man davei, Viešpatie, noriu tau sugrąžinti“ 0 komentarų

Tibetiečiai. Scena iš V. V. Landsbergio filmo "Nuo pasaulio stogo"„Ugnis sniego šalyje“: dokumentinis filmas apie susideginimus Tibete 1153 peržiūros | 0 komentarų

Dalai Lama„Bernardinai.lt“ pokalbis su Dalai Lama XIV 909 peržiūros | 0 komentarų

Julius Sasnauskas OFMJulius Sasnauskas OFM. Mažųjų revoliucija III: Malonės paradoksai 1 komentaras

Laisvė ir tikėjimas- knygaKnygos Laisvė ir tikėjimas sutiktuvės Vilniaus knygų mugėje 113 peržiūrų | 0 komentarų

Juozas ZdebskisDalius Ramanauskas. Prisimenant kun. Juozą Zdebskį 0 komentarų

Laisvės kryžkelės. KGB kalėjimas ir jo istorijaLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (III). KGB požemiuose 839 peržiūros | 0 komentarų

a.b. spaustuvėPogrindžio spaustuvė: laisvo žodžio jėga 598 peržiūros | 0 komentarų

Nijolė SadūnaitėLaisvės kovų istorija su s. Nijole Sadūnaite (I). Tikėjimas ir džiaugsmas 781 peržiūra | 0 komentarų

JakavonisXX amžiaus liudininkas: Juozas Jakavonis-Tigras 0 komentarų