Kuo gyvena daugiavaikės šeimos?

2013 m. Balandžio 8 d. | 476 peržiūros | Komentarų nėra

Su 2012-ųjų rugsėjį įsikūrusios daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadove Jurgita Pociene susitikome pasikalbėti, kodėl buvio įkurta ši organizacija ir kaip ji padeda daugiau nei tris vaikučius auginančioms šeimoms.

Kalba, žinoma, pasisuko ir apie daugiavaikių šeimų džiaugsmus bei rūpesčius, visuomenės požiūrį bei palaikymo stoką. Juk viskas, ko daugiavaikaimėms šeimoms reikia, – sako Jurgita, – tai palaikymo už nuostabų ir sudėtingą šių šeimų pasirinkimą.

Laidoje J. Pocienė pasakoja apie svarbiausius asociacijos „Mes" tikslus – iš kurių svarbiausieji būtų ne tiek materialinės pagalba tokioms šeimoms teikimas, kiek laisvalaikio kūrimas (ieškoma partnerių, kad daugiavaikės šeimos galėtų nemokamai ar bent už simbolinį mokestį lankytis kultūriniuose renginiuose), susitikimų ir susibūrimų rengimas, pagalba ugdant ypatingai gabius daugiavaikių šeimų vaikus. Jurgita pasakoja, kad labai svarbu keisti nusistovėjusį ir populiariojoje žiniasklaidoje plačiai eskaluojamą neigiamą daugiavaikės šeimos įvaizdį. „Tas įvaizdis yra labai klaidingas. Tvarkingų ir gražių šeimų esama daug, tačiau tai nėra rodoma. Kažkodėl rodomas tik negatyvas, o apie pozityvias šeimas nekalbame – sako J. Pocienė, – todėl labai svarbu keisti visuomenės požiūrį ir palaikyti šias šeimas." Tai yra ne našta, ne vargas, o lobis. Tai yra pats didžiausias mūsų turtas.

Kalbamės ir apie sąmoningos tėvystės svarbą, apie tai, kad kiekvienas vaikas yra dovana. Apie visuomenės bei valstybės palaikymo stoką bei iš to kylantį santuokos bei šeimos vertybių niveliavimą. Ar tikrai pagrindinis ir vienintelis šiuolaikinio žmogaus gyvenimo tikslas – materialinių vertybių siekimas ir karjera?

Laidoje panaudotos nuotraukos iš daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuotų renginių.

Bernardinai.TV

Temos » Šeima

Susijusios laidos

Dainius ir Sonata Stankevičiai„Šeima – bendrystės sodas“. Namai, kuriuose skamba širdies muzika“ (I) 1268 peržiūros | 0 komentarų

PolikaičiaiIrena ir Juozas Polikaičiai. Vaikai ir anūkai yra mūsų draugai 718 peržiūrų | 0 komentarų

šeimaDiskusija. Šeima. Bažnyčia. Valstybė 0 komentarų

ZalepūgosSutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (II) 0 komentarų

Dalia ir Kastantas LukėnaiSutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (I) 1407 peržiūros | 0 komentarų

VerbickaiNatalija ir Dainius Verbickai. Apie šeimą ir tikėjimą 1 komentaras

L. ir R. SidriaiLinas ir Rima Sidriai. Nebijokime turėti daugiau vaikų 0 komentarų

Masių šeimaŠeima - tai vieta, kur šviesu ir gera 0 komentarų

Rasa BieliauskaitėKaip auginti savimi pasitikintį, laimingą, save ir kitus gerbiantį vaiką? 1420 peržiūrų | 0 komentarų

Psichologinis smurtasVaikystė be emocinės prievartos. Įmanoma 0 komentarų

Pokalbiai apie santuoką ir šeimą

laidos, skirtos tiek besiruošiantiems santuokai, tiek ugdantiems santykius šeimoje.
Ši laida yra laidų ciklo "Pokalbiai apie santuoką ir šeimą" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »