„Svajonė“, kuri išsipildė...

Šio turinio parodyti negalime dėl autorinių teisių apribojimų.
2011 m. Vasario 28 d. | 623 peržiūros | Komentarų nėra

„Svajonė“ – taip prieš šešerius metus buvo pakrikštytas vienam muzikiniam projektui susibūręs Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras. Susibūręs jaunimas, pagrojęs pirmąją programą, pajuto, jog išsiskirstyti nenori, kad simfoninis orkestras – būtent tai, ko jie visi trokšta, kur link eina repetuodami ir mokydamiesi muzikos meno paslapčių.

Taip netikėtai ne tik muzikos mokyklos pedagogams, bet ir patiems mokiniams Alytuje gimė unikalus jaunimo simfoninis orkestras, kurį šiandien sudaro šimto muzikantų – mokinių, mokyklos absolventų ir jiems talkinančių pedagogų – būrys.

Pasak orkestro vadovės Daivos Martikonytės, visi jaunieji Alytaus muzikos mokyklos mokiniai dabar turi savo svajonę – groti mokyklos simfoniniame orkestre, ir tai yra didžiausia paskata jiems tobulėti. Mokinių negąsdina net ir tai, kad simfoninio orkestro repeticijos rengiamos šeštadieniais, kai muzikos mokykloje nevyksta jokie kiti užsiėmimai.

Per šiuos metus orkestras surengė ne vieną pasirodymą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Jaunieji muzikantai bei jų pedagogai šiltai prisimena 2006-ųjų koncertą Lietuvos muzikų sąjungos 70-mečiui skirtame festivalyje „Didysis muzikų žygis per Lietuvą“, 2007 metais Nacionalinėje filharmonijoje, Vilniuje, vykusioje XI Lietuvos muzikų šventėje – Didžiajame muzikų parade, 2008 metų gegužės mėn. „Svajonė“ Alytuje surengė bendrą koncertą su Vilniaus B. Dvariono jaunimo simfoniniu orkestru, kurio pabaigoje abu orkestrai, diriguojami maestro Modesto Pitrėno, atliko M. Ravelio „Bolero“, taip pat gastroles Ispanijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje.

Vos susikūręs orkestras tapo neatsiejama Alytaus miesto ir jo bendruomenės dalimi. Šiandien be orkestro neįsivaizduojamos miesto šventės ir naujamečiai koncertai, į kuriuos alytiškiai bilietus iškart išperka. Orkestras nuolatos kviečiamas koncertuoti ir į aplinkinius miestus, kur savo neblėstančiu jaunatviškumu ir muzika šventes paverčia Šventėmis.

Laidą parengė žurnalistai Saulena Žiugždaitė, Gediminas Kajėnas, operatorius-vaizdo režisierius Kostas Kajėnas.

 

Bernardinai.TV

Temos » Muzika, Iniciatyvos
Laidų ciklas » Kūrybinės iniciatyvos

Susijusios laidos

ju.du„Balti marškinėliai“ – pajuodusiam nuo karų pasauliui 948 peržiūros | 0 komentarų

Liudas MockūnasL. Mockūno ir A. Bumšteino „Balsovaizdžiai“: akimirkos iš repeticijos 315 peržiūrų | 0 komentarų

GMD 2011„Pietų muzika gyvai”. Justinos Kaminskaitės pasirodymas 730 peržiūrų | 4 komentarai

Markus JamesMarkus James ir grupės „Wassonrai“ koncertas 0 komentarų

Afrikos kaukėAfrikos dienos 2011. Afro drums & dance show 765 peržiūros | 0 komentarų

Kovo 11Julija ir Rimantas Gruodžiai. Brasbendas 1 komentaras

Saulius PetreikisPats sau orkestras – Saulius Petreikis 303 peržiūros | 0 komentarų

Parranda Polar – „Muchio Frio“Parranda Polar – „Muchio Frio“ 0 komentarų

Kazimieras likšaKarma – „Gyvenimo pradžia“ 279 peržiūros | 0 komentarų

Galvanic Elephants – „Pawns In A Line“ muzika, estųū grupėGalvanic Elephants – „Pawns In A Line“ 121 peržiūra | 0 komentarų

Kūrybinės iniciatyvos

Laidos apie kūrybą, kuri atveria naujas pasaulio, kuriame gyvename, spalvas.
Ši laida yra laidų ciklo "Kūrybinės iniciatyvos" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »