Atviro kodo teatro studija

2013 m. Birželio 28 d. | 294 peržiūros | 1 komentaras

Tęsiame vaizdo pasakojimus apie Jauną teatrą. Šįsyk režisierė Dalia Survilaitė mus supažindina su Teatro studija MI11. Ši teatro studija - tai alternatyva tiek uždaroms teatro specialybių abiturientų trupėms, tiek mėgėjiškiems teatrams populiariąją šio žodžio prasme.  Viena vertus,  Teatro studija MI11 yra atvira visiems, turintiems rimtų teatrinių ambicijų, nepriklausomai nuo išsilavinimo ar patirties, iš kitos – ji nesileidžia į jokias išlygas kalbant apie kokybę ir yra pasirengusi darbais užsitarnauti pripažinimą, lygiavertį profesionalo statusui.

Studijos nuostatai:
Teatro ir kino ryšys. MI11 yra teatro studija. Bet mums labai domina ir kinas, o ypač – teatro ir kino giminingumas. Mes norim išnaudoti šį ryšį, kuriant naują, savitą teatrą.
Pašaukimas, o ne profesija. MI11 skirta visiems, norintiems būti teatro dalimi, nepriklausomai nuo išsilavinimo ar patirties. Mums svarbiausia – žmogaus noras, tikėjimas, žinojimas, kad teatras yra jo teritorija.
Mokytis ir mokyti. MI11 pasirengusi ne tik mokytis, bet ir mokyti: pasidalinti profesinėmis žiniomis, praktiniais įgūdžiais ir patirtimi, o svarbiausia – suteikti galimybę visa tai panaudoti praktiškai, kuriant bendrus spektaklius.
Siekti daugiau. Kurdami, dirbdami stengiamės nuolat vystytis, tobulėti – individualiai ir drauge. Nesustoti, reikalauti iš savęs dar daugiau. Kokybiškais darbais užsitarnauti pripažinimą, lygiavertį profesionalo statusui.
Dėmesys turiniui. Scenoje kalbėti apie tai, kas svarbu, kas iš tiesų jaudina, rūpi, o ne apie tai, ką diktuoja mados. Mažiausiai siekiame kurti laikiną įspūdį dirbtinai šokiruojant, linksminant ar mistifikuojant.
Dėmesys formai. Jokių išlygų ir nuolaidų dėl to, kad MI11 nėra profesionalus teatras. Mes pasiryžę mokytis ir dirbti tiek, kiek reikia, kad MI11 spektakliai būtų verti didžiųjų scenų.
Pagarba spektakliui. Atsakingai kurti spektaklį kiekviename žingsnyje ir žiūrovų vertinimui atiduoti tik visiškai užbaigtą darbą. Puoselėti spektaklį tol, kol jis gyvas, o ne tol, kol neša pelną.
Pagarba žiūrovui. Savo darbais atvirai kalbėtis su žiūrovu, branginti jį – nepataikauti, bet ir nenuvertinti.
Kūryba, o ne gamyba. Kiekvienas šioje aikštelėje gali kurti, ne tik vykdyti. Mes sveikinam kiekvieną idėją ar iniciatyvą. MI11 siūlo erdvę kūrėjams, siekia padėti atskleisti kūrybinį potencialą kiekviename iš mūsų.
Bendraminčių klubas. Ne tik studijoje, bet ir už studijos ribų naudingai, produktyviai ir maloniai leisti laiką dalinantis idėjomis, žiniomis ir atradimais apie teatrą, kiną ir gyvenimą.
Vertybės. Tapti vertingu elementu miesto ir šalies teatro bei kino gyvenime. Būti atvira, garbinga ir atsakinga organizacija. Elgtis taip, kad nebūtų dėl ko nuleisti akių.

Laidos sukūrimą iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir teelvizijos rėmimo fondas.

Bernardinai.TV

Temos » Teatras
Laidų ciklas » Teatras

Susijusios laidos

Romualdas Ramanauskas10+1 temų apie teatrą su Romualdu Ramanausku 201 peržiūra | 0 komentarų

Atviras ratas VienojeJaunas teatras. „Atviras ratas“ 0 komentarų

Vilniaus šokio teatras „Dansema“Jaunas teatras. Vaikams šokanti „Dansema“ 250 peržiūrų | 0 komentarų

Spektaklis „Mūsų klasė“Šešiolika akimirkų su spektaklio „Mūsų klasė“ kūrybine grupe 1080 peržiūrų | 0 komentarų

Stalo teatrasJaunas teatras. Daiktus šnekinantis „Stalo teatras“ 0 komentarų

mažasis teatrasJaunas teatras. Užaugę su Mažuoju teatru 0 komentarų

Aktorių trupė „Degam“Jaunas teatras: „Degam“ – kiekvienas savaip 326 peržiūros | 0 komentarų

Gela KandelakiGela Kandelakis: „Šešėlių teatras – arčiausiai muzikos ir poezijos“ 0 komentarų

Jaunimo teatrasKartos Jaunimo teatre 527 peržiūros | 0 komentarų

Lėlės teatrasVilniaus teatro "Lėlė" jaunieji aktoriai 0 komentarų

Teatras

režisierių, aktorių, kritikų mintys bei pasakojimai apie scenos meną.
Ši laida yra laidų ciklo "Teatras" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »