Šeima - tai vieta, kur šviesu ir gera

2013 m. Rugpjūčio 5 d. | Komentarų nėra

Tvirta, darni šeima šiandien nėra savaime suprantamas dalykas, kaip buvo prieš pusšimtį ar daugiau metų, kada kelios kartos gyveno po vienu stogu, o bendravimo šeimoje buvo mokomasi iš tėvų ir senelių, iš jų nuosekliai perimant tradicines, laiko patikrintas vertybes. Tad šiandien norint kurti ir puoselėti darnius sutuoktinių bei tėvų ir vaikų tarpusavio santykius reikia nemažai sąmoningų pastangų ir žinių. Nors, atrodo, literatūros šia tematika yra apstu, tačiau ne visada ir ne kiekvienam teorinės žinios yra veiksmingos. Nacionalinė šeimų ugdymo programa „Šeimų universitetas“ siūlo kitokią, unikalią sutuoktinių santykių turtinimo bei vaikų ugdymo metodiką, paremtą „gyvu“ mokymusi,  kurios esmę sudaro veikiau ne teorinės paskaitos, bet kalbėjimas ir mokymasis diskutuoti.

„Šeimų universitetas“ realiai išmoko išgirsti. Išgirsti sutuoktinį, išgirsti vaikus. Ir suvokti, kad netgi šeimoje gali būti skirtingos nuomonės“, - sako Elzė, buvusi „Šeimų universiteto“ dalyvė, o dabar jo moderatorė, padedanti diskutuoti kitiems tėvams.

„Manau, jog principas yra toks: tai kas yra tarp tėvų yra ir tarp tėvų ir vaikų. Todėl „Šeimų universitete“ viskas prasideda nuo tėvų tarpusavio kalbėjimo ir tarpusavio santykių. Ir išsprendus tėvų santykių klausimus išsisprendžia ir santykių su vaikais klausimai“, - Elzei antrina jos vyras Algis, taip pat „Šeimų universiteto“ moderatorius.

„Šeimų universitetas“ Lietuvoje buvo įsteigtas dviejų iniciatyvių šeimų prieš septynerius metus. Tačiau ši metodika pradėta taikyti daugiau nei prieš 40 metų Barselonoje ir šiandien naudojama daugelyje pasaulio šalių. Pasak vieno pagrindinių „Šeimų universiteto“ inicatorių Viliaus Bernatonio, Lietuvoje šiuose mokymuose jau dalyvavo apie tūkstantis šeimų. „Šeimų universitetas“ kol kas yra nemokamas ir savo kursus gali pasiūlyti didžiuosiuose bei kai kuriuose kituose Lietuvos miestuose arba ten, kur atsiranda norinčių.

„Mes manome, kad pagrindinis sutuoktinių projektas yra šeima ir vaikų ugdymas. Kai kas mano, kad šeima yra streso šaltinis, tačiau iš tiesų tai – džiaugsmo šaltinis. Tai – geriausias savęs realizavimas, nes neįmanoma nuveikti kažko daugiau, nei išugdyti žmogų“, - sako Vilius.

„Šeimų universitete“ susiformuoja požiūris, kad mes, tėvai, esame atsakingi už vaikų ugdymą“, - Vilių papildo jo žmona Lina.

Sakysite, mokytis kurti darnius tarpusavio santykius šeimoje – geras ir naudingas dalykas, tačiau kaip rasti tam laiko, kai visi taip skubame, bet vis vien, rodos, nieko nesuspėjame?

„Mes labiausiai laukiame žmonių, kurie neturi laiko. Nes tie žmonės, kurie neturi laiko, yra užsiėmę, yra aktyvūs, o tai reiškia, kad jie gali pasiekti rezultatų ir šeimoje. Ir laiko turėjimas ar neturėjimas, mano įsitikinimu, yra laiko planavimo klausimas“, - abejones išsklaido Vilius.

Taigi plačiau apie „Šeimų universitetą“ pasakoja vieni pirmųjų jo inicaitorių Lietuvoje Lina  ir Vilius Bernatoniai, o savo patirtimi jame dalijasi buvę dalyviai ir dabartiniai moderatoriai Elzė ir Algis Masiai.

Laidą rengė Jurga Žiugždienė ir Dalia Survilaitė.

Laida remiama iš lėšų, skirtų Nacionalinės demografinės politikos strategijos šeimos gerovės 2013 m. priemonių plano įgyvendinimui.

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

Dainius ir Sonata Stankevičiai„Šeima – bendrystės sodas“. Namai, kuriuose skamba širdies muzika“ (I) 1268 peržiūros | 0 komentarų

VerbickaiNatalija ir Dainius Verbickai. Apie šeimą ir tikėjimą 1 komentaras

Poilsis. ŠeimaAtleidimas šeimoje 2330 peržiūrų | 0 komentarų

ŠeimaArtūras Lukaševičius. „Tikėjimas šeimoje“ 827 peržiūros | 0 komentarų

Vygantas MalinauskasVygantas Malinauskas. „Santuokos vertė ir prasmė teisinėje sistemoje“ 331 peržiūra | 0 komentarų

Vaidotas VaičaitisVaidotas Vaičaitis. „Konstitucinio Teismo motyvai ir alternatyvi konstitucinė šeimos samprata“ 0 komentarų

Andrius Narbekovas. Konferencija "Šeima - Bažnyčios ir valstybės pamatas"Kun. Andrius Narbekovas. „Santuoka – uola, ant kurios statoma šeima“ 0 komentarų

Eugenijus Rudenko. Konferencija "Šeima - Bažnyčios ir valstybės pamatas"Kun. Eugenijus Rudenka ir Eugenija Naganova. „Bažnyčia, valstybė ir pamatinės šeimos vertybės“ 202 peržiūros | 0 komentarų

Mindaugas SabutisVysk. Mindaugas Sabutis. „Šeima kaip pašaukimas“ 528 peržiūros | 0 komentarų

Arkivyskupas Sigitas TamkevičiusArkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Ar apginsime šeimą? 0 komentarų

Pokalbiai apie santuoką ir šeimą

laidos, skirtos tiek besiruošiantiems santuokai, tiek ugdantiems santykius šeimoje.
Ši laida yra laidų ciklo "Pokalbiai apie santuoką ir šeimą" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »