Pokalbiai su Vyskupų Kėvalu (IV) Apie naująją evangelizaciją

2013 m. Rugpjūčio 22 d. | 465 peržiūros | Komentarų nėra

Tai jau ketvirtasis pokalbis su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Šįsyk skirtas sudėtingai problemai - naujajai evengelizacijai.

Vyskupas Kęstutis Kėvalas (gimė 1972 m. vasario 17 dieną) – vienas jauniausių Lietuvos vyskupų ir, regis, vienintelis, kuris profesionaliai groja akordeonu ir gilinasi į laisvosios rinkos ekonomiką. Teologijos mokslų daktaras (disertaciją apsigynė 2008 metų pradžioje), paragavęs ir žurnalisto duonos (2010-2012 metais Marijos radijo laidų direktorius). Žmogus, kurio gyvenime Šventoji Dvasia nuolat pokštauja netikėtais kasdienės veiklos vingiais. Šančių vaikėzas, kuris bepročiu būtų pavadinęs kiekvieną, pranašaujantį jam dvasininko kelią. Svajojo būti vestuvių muzikantu ar garso režisieriumi, bet tikrai ne kunigu (Kauno arkiv. Sigito Tamkevičiaus įšventintas kunigu 2000 m. birželio 29 dieną).

Na, o vyskupo paskyrimą pamatęs, prisipažįsta, verkė iš netikėtumo. (2012 m. rugsėjo mėnesio 27 dieną popiežius Benediktas XVI paskyrė kunigą K. Kėvalą tituliniu Abziri vyskupu ir Kauno arkivyskupijos augziliaru. Konsekracija vyko lapkričio 24 dieną Kaune, Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje.)

Pasak jaunojo vyskupo, šiandien Bažnyčia išgyvena ypač įdomų laikotarpį, kai tenka žengti nepramintais takais, rizikuojant susižeisti į aštrius iššūkių kampus. Tačiau žaizdos, gauti gumbai ar patirtos nesėkmės yra kur kas geriau nei užsisklendimas iliuzinio komforto zonoje. „Esu įsitikinęs, kad Viešpačiui daug svarbiau yra tai, ar mes stengiamės, nei tai, ar mums viskas pavyksta“, – teigia K. Kėvalas.

Apie naujosios evangelizacijos būtinybę

 Tai, kad, nepaisant elementarių vadybinių įgūdžių stokos, daugybės iš sovietmečio paveldėtų ir vartotojiškos kultūros sukurtų problemų, šiandien mūsų parapijos gyvuoja – yra besitęsiantis stebuklas. Kartais po vizitacijos, pamačius problemų, kurios slegia vieną ar kitą parapiją, naštą, net nebežinai, nuo ko reikėtų pradėti ir ar apskritai dar galima ką nors pakeisti. Tokias atvejais stiprybės tenka semtis iš praeities, iš suvokimo, kad Bažnyčia jau kelis tūkstantmečius išgyvena Velykų stebuklą. Bažnyčia nuolat yra ties riba, kai, regis, viskas turėtų pradėti griūti. Nuolat tenka išgyventi mūsų vilčių, planų griuvimą, kuriame atsispindi Viešpaties Nukryžiavimo scena. Mirtis ant kryžiaus – tarsi visiškas pralaimėjimas ir žlugimas. Nebelieka vilties? Tačiau ir vėl brėkšta rytas, pradeda rastis nauja gyvybė, prasideda Velykų Prisikėlimo slėpinys. Nauja gyvybė, pergalė išauga iš kryžiaus ir tada šv. Pauliaus žodžiai, kad tikras veiksmingumas yra kryžiuje, jau nėra tik graži deklaracija, bet tikrovė, į kurią nuolat esame įauginami. Beprasmiška girtis savo laimėjimais, gera vadyba, gražiais pastatais, mes galime girtis tik tuo, kad nuolat išgyvename Velykų stebuklą, kai gyvybė prasiveržia, nepaisant to, jog, pasaulio akimis žvelgiant, tam nėra jokių prielaidų.

Manau, kad visi tikintieji jaučiame, jog gyvename ypatingais laikais, kai tenka atsakyti į galingą iššūkį, tenka imtis naujosios evangelizacijos misijos. Gyvename labai įdomiais laikais, kai turime kurti atnaujintą Bažnyčios pavidalą. Taip buvo ne kartą Bažnyčios istorijoje, tačiau buvo ir kartų, kurios galėjo gyventi iš pirmtakų tikėjimo palūkanų, kurioms svarbiausia buvo nieko nesugriauti, ir tiek. Tačiau mūsų situacija visai kitokia. Jei mes tik lauksime ir nieko nedarysime, netruks ateiti laikas, kai krikščionybė nebedarys jokios įtakos aplinkai, kurioje gyvename. Mes turime ryžtis sudėtingam eksperimentui – kaip prakalbinti šiandienos žmogų? Turime prisiminti, kaip patys buvome prakalbinti Viešpaties, ir ieškoti būdų, kaip pasiekti tą žmogų, kuris šiandien galbūt sėdi kavinėje ar sporto klube ir nieko nenori girdėti apie tikėjimą. Reikia labai daug meilės ir empatijos įsijausti į tuos klausimus, kurie šiandien rūpi žmonėms, šiandien būtina būti labai kūrybiškiems. Svarbiausia – turime užsidegti nauja kultūra, kuri nebijo pasaulio, turime eiti drąsiai į pasaulį, kalbėtis su pasauliu ir nebijoti nukentėti. Dera mokytis iš šv. Pauliaus nusiteikimo, kuris pripažino, kad labai daug nukentėjo nuo pasaulio, tačiau vis vien ėjo ir ėjo į naujas erdves. Jam buvo svarbiausia skelbti Dievo meilę, nepaisant to, kad ši žinia buvo priimama tiek kaip papiktinimas, tiek kaip kvailystė.

Turime bijoti ne tiek nesėkmių, kiek neveiklumo. Viešpats mūsų klaus ne apie tai, kaip viskas pasisekė, bet apie tai, kiek stengėmės. Didžiausia nelaimė yra nesistengti ir gyventi iliuzinėje komforto zonoje, viliantis, kad viskas susitvarkys savaime. Lietuvoje turime išbandytų evangelizacijos priemonių, tokių kaip programa „Atgaivink“, „Alfa“ kursai ar katechumenatas – tai turime tęsti ir toliau. Ieškome ir naujų evangelizacijos pavidalų, tokių kaip Miesto misijos. Šiandien dar sunku sakyti, kokių vaisių tai subrandins, tačiau turime užsidegti evangelizacijos ir meilės Dievui dvasia, tada ir kitus sugebėsime „užkrėsti“ viltimi, tikėjimu ir meile.

Bernardinai.TV

Temos » Kėvalas, Vyskupas
Laidų ciklas » Pokalbiai su Ganytojais

Susijusios laidos

Kun. dr. Kęstutis KėvalasPokalbiai su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Pašaukimas įsiveržė į gyvenimą it viesulas 0 komentarų

Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius SJPokalbiai su Kauno arkivykuspu Sigitu Tamkevičiumi. Ne pasakoti, bet liudyti 247 peržiūros | 0 komentarų

Vyskupas Jonas KauneckasPokalbis su vyskupu Jonu Kaunecku. Svarbiausia išklausyti žmones 421 peržiūra | 0 komentarų

Sigitas TamkevičiusPokalbiai su Kauno arkivykuspu Sigitu Tamkevičiumi. Apie tikėjimo kelionę 1 komentaras

Kęstutis KėvalasPokalbiai su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Apie muziką 0 komentarų

Kauno kunigų seminarijaPokalbiai su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Apie seminariją 1 komentaras

Vyskupas KėvalasVyskupas Kęstutis Kėvalas. Apie subsidiarumo principą ir valdžios ribas 251 peržiūra | 0 komentarų

Konferencija Seime Jono Pauliaus II vizitui Lietuvoje paminėti, Kęstutis KėvalasVyskupas Kęstutis Kėvalas. Bažnyčios socialinio mokymo principai 731 peržiūra | 1 komentaras

Vyskupas Lionginas Virbalas SJVysk. L. Virbalas SJ: linkiu giedro žvilgsnio, neabejingumo, aktyvumo 799 peržiūros | 1 komentaras

Vysk. Antanas VaičiusPaskutinis vyskupo Antano Vaičiaus interviu televizijai 484 peržiūros | 1 komentaras

Pokalbiai su Ganytojais

Pokalbiai su Lietuvos Katalikų Bažnyčios vyskupais.
Ši laida yra laidų ciklo "Pokalbiai su Ganytojais" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »