Pokalbis su vyskupu Jonu Kaunecku. Svarbiausia išklausyti žmones

2013 m. Rugsėjo 6 d. | 421 peržiūra | Komentarų nėra

Kai per 75-ąjį savo gimtadienį Jonas Kauneckas išgirdo popiežiaus žinią, kad jau gali perleisti Panevėžio vyskupo ordinaro pareigas jėzuitui Lionginui Virbalui, nuoširdžiai džiūgavo it vaikas.

 Jau kurį laiką J.Kauneckas tiesiog spaudė Šventąjį Sostą, jog Panevėžiui reikalingas naujas ordinaras, kuriam jis galės padėti kaip emeritas. Naujasis popiežius įsiklausė į šį prašymą, ir vyskupas Jonas dabar gali visas jėgas skirti sielovadai.

 Beje, kaip teigia pats J. Kauneckas, – tarsi jau ne ordinaras, bet darbų nesumažėjo, kiekvieną dieną – daug susitikimų, pokalbių, nes šiandien žmonės yra ištroškę bendravimo, nori būti išklausyti.

 Vyskupą emeritą šiandien labiausiai džiugina, kad naujasis Panevėžio vyskupas nuoširdžiai bendrauja su žmonėmis. „Jis visiškai atitinka tą vyskupo idealą, kurį turiu“, – atvirauja Jonas Kauneckas. Tikime, kad jo atviras kalbėjimas sudomins ir sustiprins.

Parengė Andrius Navickas ir Kostas Kajėnas.

Persikrausčiau jau beveik tris savaites, tačiau nelieka laiko daiktų susitvarkyti. Esu visur tampomas, visi prašo ten ir ten nuvykti. Esą esu laisvesnis. Žiūriu jau planai vis tirštėja, gavau daug prašymų rekolekcijas pravesti, išpažinčių klausyti. Galvoju, kad man darbo nesumažėja. Net per elektroninį paštą gaunu prašymų pasikalbėti. Kunigai neretai nesupranta, kaip žmonėms reikia pokalbio. Kunigas dažnai nusiunčia pas psichologą susirūpinusį žmogų, tačiau pas psichologą reikia tūkstančių turėti, o dažnai pakanka tik trumpai išklausyti, pasikalbėti ir žmogui labai palengvėja.

Yra žmonių, kurie per išpažintį pusvalandį nori pasikalbėti, reikia išklausyti ir žmogus išeina tarsi išgydytas. Deja, kunigai dažnai neturi laiko kalbėtis, yra kitais darbais apsivertęs, tačiau tai labai blogai. Reikia nuoširdžiai atsakyti kiekvienam, taip pat ir tiems, kurie laišku ar internetu kreipiasi, net ir į kalusimus, kurie atrodo labai naivūs. Nežinau, jei jau prisiimsiu labai, tai mane šitoj srityje prispaus, tačiau gal ir gerai, kad esu reikalingas, nes žmonėms to labai reikia. Pažvelkime, koks svarbus žmogus buvo Tunaitis. Jos visi dabar gedi, o jis tarsi žygdarbių nedarė, tačiau darė labai daug nematomo ir ypač svarbaus darbo.  Jis išklausydavo kiekvieną žmogų, stengdavosi pasikalbėti su kiekvienu.

Reikia siekti, kad patys žmonės klaustų ir tada daug lengviau perteikti jiems svarbią žinią. Kalbėjau kartą renginyje, kur buvo ir daug jaunų žmonių. Apie sudėtingas socialines problemas kalbėjau ir mačiau, kad senutės braukia ašarą.  Pasijutau susigėdęs, kad veikiausiai pataikiau tik seniems žmonėms, bet nepaliečiau jaunų žmonių širdžių. Tačiau per agapę mane apspito jaunimas ir valandą klausinėjo. Tai reiškia, ka djuos sudominau ir jie galėjo susimąstyti, išgirsti tai, ką sakau. Tai geriausia evangelizacija.

 Kaip vertinu naujojo vyskupo Liongino Virbalo asmenybę ir ko jam palinkėčiau?  Galiu tik pakartoti, kad labai reikia bendravimo su žmonėmis. Mane labai nudžiugino, kai sulaukiau skambučio ir skambinantis žmogus džiaugsmingai pranešė, kad vyskupa slIonginas esą seka mano pėdomis ir su kiekvienu stengiasi pabendrauti. Atsakiau, kad jis ne mano pėdomis seka, tačiau jo toks būdas. Jis yra žmonių vyskupas. Džiaugiuosi, kad jis perėmė tradiciją, kurią buvau įvedęs, po Sutvirtinimo sakramentų kantriai ir ilgai fotografuotis su visias, kas to nori, kurie svajoja turėti atminčiai fotografiją. Tikrai galiu sakyti, kad naujasis vyskupas atiitnka mano idealą.

Labai kviečiu visus melstis už kunigus ir už naują vyskupą. Kartais man net prikišdavo, kad per daug apie maldą kalbu,t ačiau esu tvirtai įsitikinęs, kad malda mes visi ir laikomės. Kaip kitaip galime paaiškinti nei kantriomis ir kasdienėmis maldomis, kad jau pagaliau porą metų vėl turime pašaukimė tiek į seminariją, tiek į vienuolynus Panevėžio vyskupijoje? Iki to laiko nemažą laikotarpį buvo sausra ir aš raginau visus, kad tik malda gali ją įveikti.

Bernardinai.TV

Temos » Vyskupas
Laidų ciklas » Pokalbiai su Ganytojais

Susijusios laidos

Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius SJPokalbiai su Kauno arkivykuspu Sigitu Tamkevičiumi. Ne pasakoti, bet liudyti 247 peržiūros | 0 komentarų

Sigitas TamkevičiusPokalbiai su Kauno arkivykuspu Sigitu Tamkevičiumi. Apie tikėjimo kelionę 1 komentaras

Vyskupas Kęstutis KėvalasPokalbiai su Vyskupų Kėvalu (IV) Apie naująją evangelizaciją 465 peržiūros | 0 komentarų

Kęstutis KėvalasPokalbiai su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Apie muziką 0 komentarų

Kun. dr. Kęstutis KėvalasPokalbiai su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Pašaukimas įsiveržė į gyvenimą it viesulas 0 komentarų

Vyskupas Lionginas Virbalas SJVysk. L. Virbalas SJ: linkiu giedro žvilgsnio, neabejingumo, aktyvumo 799 peržiūros | 1 komentaras

Vysk. Antanas VaičiusPaskutinis vyskupo Antano Vaičiaus interviu televizijai 484 peržiūros | 1 komentaras

Konferencija Seime Jono Pauliaus II vizitui Lietuvoje paminėti, Sigitas TamkevičiusArkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Pokalbis apie Dievo Motiną 104 peržiūros | 0 komentarų

Kauno kunigų seminarijaPokalbiai su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Apie seminariją 1 komentaras

Pokalbiai su Ganytojais

Pokalbiai su Lietuvos Katalikų Bažnyčios vyskupais.
Ši laida yra laidų ciklo "Pokalbiai su Ganytojais" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »