„Skaitymo malonumas“. Unė Kaunaitė. Grožinės literatūros alkis

2013 m. Spalio 8 d. | Komentarų nėra

Bernardinai.lt pradeda vaizdo pasakojimų ciklą „Skaitymo malonumas“, kuriame kviečiame įvairius Lietuvos žmones pasidalinti savo skaitymo džiaugsmais, knygomis, palikusiomis neišdildomą įspūdį bei mintimis apie tai, kuo jiems šiandien yra svarbus knygų pasaulis. Jaunoji rašytoja, St. Andrews universiteto psichologijos ir socialinės antropologijos studentė Unė Kaunaitė pasakoja apie tai, kodėl mėgsta skaityti bei įsimintinas knygas. 

Manau, kad apskritai skaitymas brandina bet kurį žmogų ir suteikia kitokį pasaulio suvokimą, parodo pasaulį iš visų pusių. Man skaitymas leidžia patirti įvarius gyvenimus. Tai skatina mąstymą, kūrybiškumą, suteikia pasauliui įvairesnių spalvų.

Kai manęs paklausia, ką skaitau – aš papratai viduje labai susigūžiu, nes jaučiu, kad skaitau per mažai. Galbūt dėl to, kad dabar labai daug kalbama viešojoje erdvėje, kad jauni žmonės neskaito tiek, kiek skaitydavo anksčiau. Ir nors universitete reikia labai daug skaityti, tai dažniausiai yra mokslinė literatūra, nuolatos jauti grožinės literatūros alkį. Manau, kad dabar tarsi iš naujo bandau prisijaukinti knygas ir mokytis nuolatos turėti knygą šalia savęs. Jeigu kažkur išeinu – įsidėti knygą į kuprinę, turėti galimybę paskaityti, laukiant autobuso. Mano kartoje žmonės tiek daug laiko praleidžia skaitydami raides ekrane, kad pavargsta nuo žodžių, nuo raidžių, tada neprisiverčia pasiimti dar ir popierinę knygą į rankas. Didžiausias patarimas, kurį gali duoti žmogui – jaukintis skaitymą iš naujo. Kai pradedi skaityti – tęsti jau daug lengviau.

Kurtas Vonegutas nėra labai žinomas mano bendraamžių tarpe. Iki tol kol jį perskaičiau, tikrai būčiau sakiusi, kad nemėgstu mokslinės fantastikos. Nors jis rašo mokslinę fantastiką, naudoja ją tam, kad rašytų gilius ir prasmingus dalykus. “Katės lopšį” skaičiau labai sunkiai, sunkiai verčiau puslapius, bet kai pagaliau įveikiau pusę knygos, staiga kažkas atsitiko ir aš ėmiau ryti vieną puslapį po kito, tada ėmiau kitas jo knygas.

Susijusios laidos

Viktorija Daujotytė„Skaitymo malonumas“. Prof. Viktorija Daujotytė: „Esu skaitytoja, vis neprarandanti skaitymo alkio“ 2 komentarai

Jarlas Brantingas„Skaitymo malonumas“. Jarlas Aleksandras Brantingas: „Knyga visada duoda daugiau...“ 0 komentarų

Marija ZaleskytėMarija Zaleskytė: „Valgau knygas be perstojo“ 425 peržiūros | 0 komentarų

ŠapokaKęstutis Šapoka: „Vienas mėgstamiausių užsiėmimų gyvenime – skaityti“ 0 komentarų

skaitymasGatvės pokalbiai apie knygas 821 peržiūra | 0 komentarų

Mindaugas KvietkauskasMindaugas Kvietkauskas: „Knygos – nuskaidrinančios sietuvos“ 523 peržiūros | 0 komentarų

Justina Gikniute - KocetovaJustina Gikniūtė-Kočetova: „Knygos mane užaugino“ 0 komentarų

Julius Sasnauskas OFMJulius Sasnauskas OFM: „Knygos keičia žmonių likimus“ 760 peržiūrų | 0 komentarų

Augustė DementavičienėA. Dementavičienė apie postmodernizmą 0 komentarų

Williamas Faulkneris, Absalomai, Absalomai!Knyga, kurios skaitymą galima palyginti su kopimu į Everestą 0 komentarų

Skaitymo malonumas

Cikle kviečiame įvairius Lietuvos žmones pasidalinti savo skaitymo džiaugsmais, knygomis, palikusiomis neišdildomą įspūdį bei mintimis apie tai, kuo jiems šiandien yra svarbus knygų pasaulis.
Ši laida yra laidų ciklo "Skaitymo malonumas" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »