Talentingą rašytoją ir puikų žmogų Gendrutį Morkūna prisimenant

2011 m. Vasario 28 d. | 458 peržiūros | Komentarų nėra

2011 m. vasario 20 d. Vilniuje vykusios Knygų mugės metu Bernardinai.lt pakvietė į renginį „Švęsti kosmose ir tvarte – in memoriam rašytojui Gendručiui Morkūnui“.

Renginyje dalyvavo Bernardinai.lt vyr. redaktorius ir Gendručio Morkūno esė rinktinės „Švęsti kosmose ir tvarte“ sudarytojas Andrius Navickas, rašytojo G.Morkūno žmona Regina Morkūnienė, rašytoja Gintarė Adomaitytė, Bernardinai.lt kultūros redaktorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Kajėnas.

Knyga „Švęsti kosmose ir tvarte“ – tai iškilaus fiziko, talentingo vaikų bei paauglių rašytojo ir originalaus publicisto Gendručio Morkūno (1960–2009) eseistikos palikimas bei bičiulių, bendražygių atsiminimai apie šią ypatingą asmenybę. Tai serijos „Bernardinai.lt biblioteka“ knyga, skirta pagerbti vieną iš ištikimiausių dienraščio „Bernardinai.lt“ autorių Gendrutį Morkūną, kurio tekstai savo giedrumu ir minties aiškumu visada buvo ir tebėra tikra atgaiva.

Gendrutis Morkūnas į mūsų literatūrą atėjo lyg iš niekur, rodos, su menu, apskritai kultūra nieko bendra neturinčios srities – fizikos. Dar prieš pradėdamas rašyti kūrinius vaikams, publicistiką bei esė, G. Morkūnas jau buvo keliasdešimties straipsnių, kelių mokslo populiarinimo knygų autorius. Tačiau radioekologija ir radiacinė sauga, kurios specialistas buvo G. Morkūnas, – per siauros sritys talentingam kūrėjui bei rašytojui.

Knygoje „Švęsti kosmose ir tvarte“ surinkta beveik šimtas Gendručio Morkūno esė, kurios rašytos 2004–2009 metais, paraleliai rašant ir knygas vaikams bei paaugliams. Paskutinė esė, kuri ir davė pavadinimą šiai rinktinei, parašyta likus savaitei iki išėjimo.

G. Morkūno esė neabejotinai priklauso lietuviškos eseistikos „aukso fondui“, išsiskiria ypatingu stiliumi bei žaismingumu.

Filmavo Vytautas Juozėnas

Bernardinai.TV

Laidų ciklas » Kūrybinės iniciatyvos

Susijusios laidos

Rolandas RastauskasR. Rastausko knygos „Bermudų trikampis“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje 225 peržiūros | 0 komentarų

maironis„Maironis – Lietuvai ir pasauliui“. Renginio Vilniaus universitete fragmentai 0 komentarų

Gytis NorvilasG. Norvilo knygos „Išlydžių zonos“ pristatymas 144 peržiūros | 0 komentarų

Gendrutis Morkūnas "Puodukas kefyro ant palangės" iliustracijaG. Morkūno knygos „Puodukas kefyro ant palangės“ pristatymas 366 peržiūros | 0 komentarų

Poezijos pavasaris 2011: Marius BurokasBurokologijos įvadas, arba Akimirkos iš poeto M. Buroko autorinio vakaro 412 peržiūrų | 0 komentarų

Ričardas GavelisVakaras LLTI: rašytojo Ričardo Gavelio intelektualinė legenda 845 peržiūros | 0 komentarų

Robertas Danys. Būsiu paukštisEilėraščių paukščiai sugrįžta rudenį 670 peržiūrų | 0 komentarų

VPU Literatūrinis pavasaris 2011Literatūrinis pavasaris 2011. Trys literatūrinio pavasario moterys ir kiti literatūriniai malonumai 705 peržiūros | 0 komentarų

Viktor FranklLogoterapija: prasmės akivaizdoje 0 komentarų

Justinas Žilinskas romanas „KGB vaikai“ Justino Žilinsko knygos KGB vaikai sutiktuvės Vilniaus knygų mugėje 0 komentarų

Kūrybinės iniciatyvos

Laidos apie kūrybą, kuri atveria naujas pasaulio, kuriame gyvename, spalvas.
Ši laida yra laidų ciklo "Kūrybinės iniciatyvos" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »