Lėlininkas Algimantas Kumpikas: lėlę pamilstu į ją įdėjęs visą save

2017 m. Spalio 18 d. | Komentarų nėra

Šis videoreportažas skirtas vienam garsiausių Lietuvos lėlių konstruktorių Algimantui KUMPIKUI, savo lėlininko karjerą pradėjusiam ir ilgus metus dirbusiam Kauno valstybiniame lėlių teatre. Nors meistro vietoje – jau jo pamaina, talentingas jaunosios kartos lėlių konstruktorius, o jis pats, kaip sako, išėjęs neribotų atostogų, meilė kiekvienai sukurtai lėlei niekur nedingsta.

„Visos jos man mielos, kaip tėvams mieli visi vaikai“, – sako A. Kumpikas su nepaprastu įsitraukimu ir švelnumu aprodydamas kiekvieną Kauno lėlių teatre gyvenančią lėlę. Nesvarbu, ar ji po ilgų vaidybos metų ilsėtųsi teatro muziejaus lentynose, ar padailinta ir atnaujinta ruoštųsi naujam sezonui.

Bernardinai.TV

Kalbinant lėlę

Apie

Turbūt mūsų visų pažintis su teatru prasideda nuo lėlių teatro, kur atvesti tėvų patiriame pirmąjį teatro stebuklą: lėlės čia juda ir šneka, tarytum joms kažkas būtų įpūtęs gyvybę. Kas tie žmonės, kurių rankose lėlės atgyja? Kaip repetuoja ir su lėlėmis susigyvena aktoriai? Kuo lėlių teatro scena skiriasi nuo dramos teatro scenos? Kokia mūsų svarbiausių lėlių teatrų istorija? Ar lėlių teatras skirtas tik vaikams, kokios jo ištakos?