Paprastumo džiaugsmas. Gamta dalyvauja žmogaus išganyme

2014 m. Gegužės 7 d. | 1061 peržiūra | Komentarų nėra

Trys pašnekovai – brolis joanitas, skautų dvasinis asistentas Jonas Chrizostomas, Europos skautų narys Jonas Kvašys ir Vilniaus universiteto žygeivių klubo narys Lukas Matijošaitis – pasakoja, kokią vietą jų gyvenime užima gamta, kaip joje sutinka Kūrėją bei koks turėtų būti krikščioniškas santykis su gamta.

„Šventajame Rašte į gamtą žiūrima žmogaus sukūrimo šviesoje. Ne žmogus sukuriamas dėl gamtos, bet gamta dėl žmogaus. Viešpats sako – jūs ją pripildykite, viešpataukite, dauginkitės ir ją valdykit. Tačiau yra ir kita vieta Pradžios knygoje, kur Adomą Viešpats apgyvendina Edeno sode, kad jis tą sodą prižiūrėtų ir rūpintųsi juo. Reiškia, kad žmogaus buvimas gamtoje Šventajame Rašte matomas ne kaip vartotojiškas santykis, bet kaip valdovo bibline prasme. Krikščioniui karaliauti reiškia tarnauti. Tad santykis su gamta yra daugiau rūpinimasis ja“, – sako kunigas joanitas Jonas Chrizostomas.

„Dievas yra davęs mums gamtą būti jos šeimininkais, o bet kuris šeimininkas, ar jis turi kokį šuniuką, ar namą, jis tuo rūpinasi ir vertina. Žinant, kad visa tai kada nors paliksime ateities kartoms, esame įsipareigoję šeimininkai, kurie tikrai turi saugoti ir rūpintis tuo, ką yra gavę“, – įsitikinęs Europos skautas Jonas Kvašys.

Laidą rengė Kostas Kajėnas ir Monika Midverytė OFS

Bernardinai.TV

Paprastumo džiaugsmas

Apie

Pokalbiai apie paprastumą komplikuotame, skubančiame ir sutrikusiame pasaulyje.