Visuomenė

Kovo 22 d.
Teroristinis išpuolis prie Jungtinės Karalystės parlamento rūmų3

Šalia Jungtinės Karalystės parlamento įvyko teroristinis išpuolis. Pranešama, kad žuvo 4 žmonės, o sužeistųjų skaičius išaugo iki 20-ies.

L. Linkevičius: Lietuva gali padvigubinti savo indėlį kovoje prieš „Islamo valstybę“
bns

Lietuva, prisidėdama prie tarptautinės bendruomenės kovos su grupuote „Islamo valstybė“, gali padvigubinti savo indėlį, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Į Lietuvą atvyksta Vokietijos kariuomenės vadas
bns

Į Lietuvą ketvirtadienį atvyksta Vokietijos kariuomenės vadas generolas Volkeris Wiekeris (Volkeris Vykeris).

Ukraina laukia detalesnės informacijos dėl Baltarusijos kaltinimų1
bns

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) kreipėsi į Baltarusijos teisėsaugos institucijas su prašymu suteikti informacijos apie šioje šalyje sulaikytus kovotojus, kurie esą buvo rengiami stovyklose Ukrainos teritorijoje.

Žiniasklaida: draudimą dėl elektronikos lėktuvuose pasiūlė žvalgybininkai
lrt

JAV ir Didžioji Britanija paskelbė, kad nuo šeštadienio įvedami griežti ribojimai dėl nešiojamų kompiuterių ir kitos didesnės įrangos, kurios nebebus galima neštis į lėktuvų salonus.

Ministerijoms pavesta parengti projektus dėl lyties keitimo1
bns

Vyriausybė trečiadienį dviem ministerijoms pavedė iki rugsėjo parengti projektus, kurie įtvirtintų galimybę Lietuvoje keisti lytį.

Dirbti Lietuvoje norinčių užsieniečių profesinė patirtis prilyginta aukštai kvalifikacijai
bns

Siekiant palengvinti darbo jėgos atvykimą iš užsienio, Vyriausybė nutarė, kad aukštą kvalifikaciją gali įrodyti ne tik diplomas, bet ir patirtis.

Sveikatos apsaugos ministerija: dėl legioneliozės pagrindo nerimauti jau nėra
lrt

Šią savaitę Vilniuje bus baigti prevenciniai veiksmai, skirti užkirsti kelią bet kokiam legionelių židiniui, tad gyventojams pagrindo nerimauti nėra, Vilniuje į daugiabučius tiekiamas vanduo yra saugus tiek gerti, tiek naudoti buičiai.

E. Masiulio byloje nuosavybės teisės ribojamos pagrįstai

Vilniaus apygardos teismas atmetė E. Masiulio gynėjo skundą ir paliko galioti byloje priimtus sprendimus dėl ribojamų nuosavybės teisių – piniginių lėšų arešto.

Seimo komitetas nepritarė idėjai teritoriją aplink Seimą skelbti nerūkymo zona
bns

Iniciatyva kreiptis į Vilniaus savivaldybę, kad teritorija aplink Seimą būtų paskelbta nerūkymo zona, Seimo Sveikatos reikalų komitete trečiadienį nesulaukė pritarimo.

Lietuvai didinamas spaudimas dėl draudimo R. Paksui dalyvauti rinkimuose
bns

Europos institucijos didina spaudimą Lietuvai leisti per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui dalyvauti Seimo rinkimuose.

JAV oro pajėgų vadas Europoje pasisakė apie Baltijos oro policiją
lrt

Ministras Raimundas Karoblis, susitikęs su NATO vyriausiosios oro pajėgų vadavietės (AIRCOM) ir JAV karinių oro pajėgų vadu Europoje generolu Todu D. Woltersu, užtikrino, kad Lietuva yra pasirengusi priimti sąjungininkų pajėgumus.

E. Masiulis nori atgauti areštuotus pinigus
bns

Įtarimų politinės korupcijos byloje sulaukęs buvęs Seimo narys Eligijus Masiulis per teismą bando atgauti jo namuose rastus ir areštuotus pinigus.

Komisija dėl M. Basčio ryšių galimos grėsmės nori apklausti buvusius VSD vadovus
bns

Parlamentaro Mindaugo Basčio ryšių galimą grėsmę nacionaliniam saugumui įvertinti turintis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nori išklausyti ne tik esamą, bet ir buvusius Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovus.

R. Baškienė: Seimo narys neturėtų slėptis už parlamentaro mandato
bns

Po Seimo sprendimo palikti teisinę neliečiamybę „tvarkiečiui“ Petrui Gražuliui, Seimo vicepirmininkė, valstiečių ir žaliųjų atstovė Rima Baškienė sako, kad panašiai gali atsitikti ir su konservatoriumi Mantu Adomėnu.

Lietuvos kariuomenėje rezervo karių pagrindu formuojama trečia brigada
bns

Lietuvos kariuomenėje formuojama trečia brigada, ji vadinsis „Aukštaitija“ ir bus komplektuojama rezervo karių pagrindu.

Politologas: mažumos vyriausybė nebūtų į naudą S. Skverneliui
lrt

Vyriausybė, vos sulaukusi šimto dienų, prabilo apie nesutarimus.

Meteorologai prognozuoja, kad stichinių nelaimių tik daugės
lrt

Pasaulinės meteorologijos agentūros ataskaita apie praėjusių metų klimatą Žemėje parodė, kad tai buvo ne tik rekordiškai šilti metai, bet gerokai padidėjo tokio atšilimo pastiprintų stichinių nelaimių griaunamoji galia.

Sukanka metai po teroro Briuselyje
lrt

Trečiadienį sukanka lygiai metai, kai Briuselio oro uostą sukrėtė du dideli sprogimai bei dar vienas nugriaudėjo vienoje iš miesto metropoliteno stočių. 

Premjero Skvernelio jausmai5
Rimvydas Valatka - lrt

Savaitė prasidėjo ne tik Vyriausybės šimtadieniu, bet ir tai progai skirtu premjero Skvernelio pareiškimu, kad jo Vyriausybė jau netrukus gali tapti mažumos Vyriausybe.

Vilniuje susitinka Holokausto tyrėjai
bns

Trečiadienį Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje prasideda konferencija „Masinių žudynių pradžia: 1941 m. vasaros-rudens žudynių vietų identifikavimas ir atminimas“.

D. Trumpas gegužę dalyvaus NATO viršūnių susitikime Briuselyje
lrt

Baltieji rūmai patvirtino, kad Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas dalyvaus gegužės 25 d. vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Briuselyje.

Vilniuje susiburs Holokausto tyrėjai ir specialistai iš trijų žemynų

Šiandien, kovo 22-ąją, Valstybiniame Vilniaus Gaono žydo muziejuje prasideda konferencija „Masinių žudynių pradžia: 1941 m. vasaros-rudens žudynių vietų identifikavimas ir atminimas“.

Migracijos komisija aptars emigracijos problemą Lietuvoje
lrt

Seimo Migracijos komisija svarstys, kaip kuo greičiau sustabdyti emigraciją iš Lietuvos. Pasak Statistikos departamento, pernai iš šalies emigravo 50 tūkst. žmonių.

Šiaurės Korėja atliko nesėkmingą raketų bandymą
lrt

Šiaurės Korėja nesėkmingai bandė atlikti raketų bandymą. Apie tai pranešė Pietų Korėjos gynybos ministras. 

Kodėl emigruoja mano vaikų auklė? 12
Laura Galdikienė

Neseniai mano vaikų auklė pareiškė, kad ji emigruoja iš Lietuvos. Ne dėl darbo užmokesčio, suskubo raminti ji, o dėl bendro neigiamo psichologinio klimato šalyje ir prastos švietimo kokybės. 

Nusikaltusi Europos sąžinė35
Pascal Bruckner

Pasak prancūzų mąstytojo P. Brucknerio, didžiausias Europos priešas yra pati Europa su jos atgailaujamuoju požiūriu į savo praeitį, ją graužiančia kalte ir paralyžiuojančiu skrupulingumu. 

Dauguma versus mažuma: kova dėl 141 – ne eilinė mažumos kova4
Rokas Markauskas

Daugumos valios primetimas ir mažumos kova dėl savo teisės apsispręsti siekia mūsų civilizacijos ištakas. 

Sunkumus patiria ne tik „Mano Guru“ – nelengva ir socialiniam verslui „Caritas Works“5
Ieva Petrauskienė

Nuo 2009-ųjų veikiantis projektas „Caritas Works“ gamina žvakes, kad pusmečiui įdarbintų rimtų socialinių problemų turinčius asmenis. Pusmetį įdarbinti žmonės lieja žvakes, o drauge išmokomi darbinių įgūdžių.

Apie tironiją. Penkios T. Snyderio pamokos3
Donatas Puslys

Istoriko Timothy Snyderio įžvalgos apie tai, kaip apsisaugoti nuo tironijos.

Kovo 21 d.
Julián Carrón: „Kiti problemų nesukelia, kiti leidžia suvokti mūsų pačių turimas problemas“ (I)3

Žymus teologas ir katalikiško judėjimo Comunione e Liberazione vadovas dalijasi mintimis dabartinį kontekstą ir krikščionybės situaciją jame.

Renkama „Vilties bėgimo“ savanorių komanda
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Kovo 23 d., ketvirtadienį, organizatoriai kviečia visus esamus „Vilties bėgimo“ savanorius ir norinčius įsitraukti į savanorystę į antrąjį „Vilties bėgimo“ savanorių susitikimą. 

P. Auštrevičius: „Kokios laisvės norime?“

Europos Parlamento nario liberalo P. Auštrevičiaus komentarą žiniasklaidai „Kokios laisvės norime?“

E. Gentvilas: „Seimas pritaria, kad reikia stiprinti žemės savininkų teises medžioklės plotuose“.

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė liberalo Eugenijaus Gentvilo siūlytoms Medžioklės įstatymo pataisoms, kuriomis žemės savininkams suteikiama teisė registruoti savo medžioklės plotus.

A. Armonaitė: „Priekabiavimo atvejais įstatymai turi ginti ir ketinančių įsidarbinti teises“.

Liberalė Aušrinė Armonaitė Seimui siūlo priimti Lygių galimybių bei Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymų pataisas. 

Siūloma sukonkretinti įstatymo reikalavimą dėl rusiškos produkcijos transliavimo apimčių

Pastaraisiais metais Lietuvos televizijos kanaluose pastebimas gerokai išaugęs transliuojamos rusiškos produkcijos kiekis.

Ankara praneša iki šalies referendumo neberengsianti agitacinių mitingų Vokietijoje

Antradienį valdančioji Teisingumo ir plėtros partija (AKP) informavo atšaukianti visus numatytus mitingus Vokietijoje iki konstitucinio referengumo Turkijoje balandžio 16d.

NATO išlaidos gynybai auga: kaip ginkluojasi Lietuvos kaimynės1
lrt

NATO narės vis daugiau pinigų skiria gynybai. NATO valstybės Europoje gynybai 2016-aisiais išleido per 10 mlrd. daugiau, nei tam buvo skirta 2015-aisiais.

Kreipimasis dėl pavardžių rašybos4

Rašome Jums žmonių, susijusių su bylų dėl asmenvardžių su nelietuviškais rašmenimis pateikimo asmens dokumentuose, vardu.

Seimas paliko P. Gražuliui teisinį imunitetą
bns

Seimas antradienį neleido traukti „tvarkiečio“ Petro Gražulio baudžiamojon atsakomybėn dėl piketo prie prokuroro Irmanto Mikelionio namų.

Pasigirdo siūlymų moksleivių atostogas trumpinti ne puse, o visu mėnesiu2
bns

Diskutuojant dėl Vyriausybės ketinimo ilginti mokslo metų trukmę, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad prie kitų mokslo metų planuojama pridėti iki dviejų savaičių.

V. Bakas apie A. Lukašenkos pareiškimą: visiška nesąmonė
bns

Baltarusijos prezidento A. Lukašenos pareiškimai apie tariamai Lietuvoje rengtus kovotojus provokacijoms Baltarusijoje organizuoti – visiška nesąmonė, neturinti nieko bendro su tiesa, teigia V. Bakas. 

D. Grybauskaitė: Lenkijos sprendimas nepirkti Astravo AE elektros patvirtina jėgainės grėsmę regionui
bns

Lenkijos sprendimas nepirkti Baltarusijoje statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE) pagamintos elektros patvirtina Lietuvos poziciją, jog ši jėgainė kelia grėsmę visam regionui, sako prezidentė.

Sugriežtinus neįgalumo nustatymo patikras tikimasi iki 1-2 proc. sumažinti sukčiavimų1
bns

Seimas antradienį po pateikimo pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytoms pataisoms, kad būtų galima nemokamai naudotis valstybės registrais.

Prancūzijoje vyko pirmieji kandidatų į prezidentus debatai
lrt

Prancūzijoje penki kandidatai į prezidento postą pirmą kartą dalyvavo tiesioginiuose debatuose.

Seimas svarstys siūlymą palengvinti aukštos kvalifikacijos užsieniečių perkėlimą dirbti į Lietuvą
bns

Seimas svarstys Vidaus reikalų ministerijos inicijuotą siūlymą palengvinti aukštos kvalifikacijos užsienio specialistų perkėlimą dirbti į Lietuvą.

Į Baltijos šalis atvyks JAV Atstovų rūmų pirmininkas P. Ryanas
bns

Į vieną iš Baltijos šalių kitą mėnesį turėtų atvykti JAV Atstovų Rūmų pirmininkas Paulas Ryanas (Polas Rajenas), trečias aukščiausias Jungtinių Valstijų pareigūnas po prezidento ir viceprezidento, pranešė žiniasklaida ir diplomatai.

S. Skvernelis pasakė, ką mano apie galimus koalicijos pokyčius
lrt

Kol kas reikia kalbėti apie tą koaliciją, kuri yra šiandien, nes, nepaisant visko, ji dirba, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Prezidentė „Vaikų linijoje“ aptars priemones sprendžiant patyčių problemą
bns

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį lankysis „Vaikų linijoje“, kur su šios pagalbos tarnybos darbuotojais ir savanoriais aptars vaikų ir jaunimo emocinės būklės situaciją šalyje bei priemones sprendžiant smurto, patyčių ir žeminančio elgesio problemą.

Pirmieji į Lietuvą perkelti pabėgėliai prarado leidimą gyventi šalyje
lrt

Pirmieji į Lietuvą perkelti pabėgėliai neteko leidimo gyventi šalyje. Toks leidimas 2015-aisiais perkeltai irakiečių šeimai panaikintas, nes jie laiku negrįžo į Lietuvą.