Lietuvoje | Visuomenė

Sausio 18 d.
Gyventojai nelinkę atsisakyti popierinių liudijimų
bns

Nors nuo šių metų pradžios popieriniai gimimo, mirties, santuokos sudarymo ar nutraukimo liudijimai tapo neprivalomi, jų savivaldybėse dar reikalauja didžioji dalis besikreipiančiųjų.

Talentingiems studentams – konkursas dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau trečią kartą skelbia konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre „Ames“ 2017 metais.

Pritarta Nacionalinio saugumo strategijai: grėsmės Lietuvai nebėra tik teorinės
lrt

Seimas antradienį pritarė naujajai Nacionalinio saugumo strategijai, kurioje nurodoma, kad konvencinės karinės grėsmės Lietuvai nebėra teorinės, pažymima, kad dabartiniu laikotarpiu pagrindinę grėsmę kelia agresyvūs Rusijos Federacijos veiksmai.

Sausio 17 d.
Sostinės geradariams – Mero padėkos Vilniaus rotušėje

Už iniciatyvas, už kilnumą, už paramą miestui – šios ir kitos nuoširdžios padėkos šiandien skambėjo Vilniaus rotušėje miesto geradariams

Europos Komisija skelbia nuomonę dėl atnaujinto Lietuvos biudžeto plano projekto
lrt

Šiandien Europos Komisija priėmė nuomones dėl atnaujintų 2017 m. Ispanijos irLietuvos biudžeto planų projektų, pateiktų praėjusį gruodį, kai abiejose šalyse buvo suformuotos naujos vyriausybės.

Seimo komitetas inicijuoja naują susitarimą dėl gynybos finansavimo1
bns

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nutarė inicijuoti partijų susitarimo dėl gynybos finansavimo atnaujinimą.

Seimas priėmė Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas – nepanaudoti embrionai turės būti saugomi
bns

Seimas priėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) inicijuotas pataisas neseniai įsigaliojusiam Pagalbinio apvaisinimo įstatymui – jomis įpareigojama neterminuotą laikotarpį saugoti nepanaudotus embrionus, taip pat įteisinama embriono donorystė.

Prie draudimo vaikams taikyti fizines bausmes Seimas grįš jau pavasarį1
bns

Paskutinę Seimo sesijos dieną į darbotvarkę įtrauktas projektas, kuris uždraustų vaikams taikyti fizines bausmes, į parlamento posėdžių salę grįš jau pavasarį.

Atnaujintoje Nacionalinio saugumo strategijoje – 14 grėsmių ir pavojų8
bns

Antradienį parlamentas patvirtino atnaujintą Nacionalinio saugumo strategiją. Joje įvardyta 14 grėsmių, pavojų ir rizikos veiksnių.

Lietuva ir JAV pasirašė sutartį dėl amerikiečių karių statuso
bns

Lietuva ir Jungtinės Valstijos antradienį pasirašė sutartį dėl amerikiečių karių statuso.

2018 ir 2020 metų olimpines žaidynes transliuos TV3 televizija

TV3 televizija tapo 2018 Pjončango (Pietų Korėja) žiemos olimpinių žaidynių ir Tokijuje vyksiančios 2020 metų vasaros olimpiados transliuotoja. 

„Auksinėmis bitėmis“ apdovanoti LRT profesionalai ir kuklinosi, ir džiaugėsi
lrt

LRT TELEVIZIJOS didžiojoje studijoje pirmadienį išdalytos „Auksinės bitės“ – apdovanoti geriausi praėjusių metų radijo ir televizijos laidų kūrėjai, vedėjai bei žurnalistai. T

A. Butkevičius patvirtino, kad nesivaržys dėl partijos pirmininko posto1
bns

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius patvirtino, kad nebesieks būti perrinktas.

Šalyje sparčiai daugėja sergančiųjų gripu
lrt

Lietuvoje sparčiai didėja sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

Buvęs vidaus reikalų viceministras E. Jankevičius - premjero patarėjas
bns

Vidaus reikalų ministerijoje su Sauliumi Skverneliu praėjusioje kadencijoje dirbęs Elvinas Jankevičius tapo ministro pirmininko patarėju.

Keturios aukštosios mokyklos įkūrė atskirą asociaciją
lrt

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK).

Lietuva ir JAV pasirašys sutartį dėl amerikiečių karių statuso
bns

Lietuva ir Jungtinės Valstijos antradienį pasirašys sutartį dėl amerikiečių karių statuso.

Seimas paskutiniame rudens sesijos posėdyje tarsis dėl pagalbinio apvaisinimo ir bausmių vaikams
lrt

Seimas renkasi į paskutinį pratęstos rudens sesijos plenarinį posėdį.

Sausio 17-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį antradienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Sausio 16 d.
G.Kildišienės atvejį aiškinsis VMI, VTEK vadovas problemų parlamentarės elgesyje nemato
bns

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) aiškinsis, ar automobilį, kurį vairuoja Seimo narė Greta Kildišienė, „Agrokoncernas“ tinkamai perleido kitiems asmenims.

Seimo Etikos komisijos vadovė interesų pažeidimo dėl G.Kildišienės automobilio nemato
bns

Rita Tamašunienė sako nematanti viešųjų ir privačių interesų deklaravimo pažeidimo dėl „valstietės“ Gretos Kildišienės naudojamo automobilio. 

Diplomatinė parama Izraeliui: Lietuvos ministras nevyko į Paryžiaus konferenciją4
bns

Lietuva Paryžiuje vykusioje Artimųjų Rytų taikos konferencijoje buvo atstovaujama žemesniu diplomatiniu lygiu nei kaimyninės šalys - į Prancūzijos sostinę delegavo viceministrą.

ES Teisingumo teismo prezidentui įteiktos MRU regalijos
lrt

Mykolo Romerio universitetas (MRU) Europos Sąjungos (ES) Teisingumo teismo prezidentui, profesoriui, daktarui Koenui Lenaertsui pirmadienį įteikė garbės daktaro regalijas.

Ministras Pirmininkas: tvirtai remiu STT kovą su korupcija

Susitikime aptartos pagrindinės kovos su korupcija kryptys ir prioritetai, akcentuota, kad negali būti skirstymo į „smulkiąją“ ir „stambiąją“ korupciją, visos jos apraiškos be išlygų turi būti šalinamos, o kaltieji patraukiami atsakomybėn. 

Lietuva siūlo reguliarų Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą su Jungine Karalyste saugumo ir užsienio politikos klausimais

Sausio 16 d. Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kvietimu Briuselyje vyko Jungtinės Karalystės, Estijos, Danijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. 

Organų donorystė ir transplantacija 2016-aisiais: daug įsimintinų naujovių

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, praėję 2016 metai Lietuvos organų donorystei ir transplantacijai buvo itin palankūs.

Vis dar galima aukoti nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams
lrt

Penktadienį paramos koncerto „Kartu iki pergalės“ žiūrovai Ukrainos žmonėms suaukojo daugiau nei 110 tūkst. eurų. 

Baigusi tyrimą A.Vienuolio progimnazijoje, sostinės savivaldybė kreipėsi į Prokuratūrą

Gavus sostinės Antano Vienuolio progimnazijos mokinių tėvų skundų, mero potvarkiu, praėjusių metų spalį  buvo sudaryta komisija, kuri visapusiškai tyrė ir vertino situaciją progimnazijoje.

Laukia naujos kultūros paveldo pažinimo patirtys
bns

Vos prasidėjus 2017-iesiems, pradedama ruoštis bene didžiausiam kasmetiniam kultūros paveldo renginiui šalyje – Europos paveldo dienoms.

Tyrimas: sveikatos sistemoje kyšiai duodami, o ne reikalaujami
bns

Lietuvos gyventojai linkę atsidėkoti gydytojui finansiškai. Tokią išvadą pateikė Nacionalinės gydymo įstaigų asociacijos užsakymu atliktas „Spinter tyrimai“ visuomenės nuomonės tyrimas.

VGT patvirtino žvalgybos informacijos poreikius
bns

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba aptarė saugumo situaciją, valstybės pasirengimą užkardyti nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes ir patvirtino 2017 metų žvalgybos informacijos poreikius bei prioritetus.

Stiprėjant populizmui ES Teisingumo Teismas išlieka teisinės viršenybės garantu
bns

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį susitikusi su Lietuvoje viešinčiu Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismo pirmininku Koenu Lenaertsu (Koenu Lenartsu), pabrėžė šio teismo reikšmę Europoje stiprėjant populistinėms jėgoms.

Lietuva antradienį pasirašys sutartį dėl JAV karių statuso
bns

Lietuva ir Jungtinės Valstijos antradienį pasirašys sutartį dėl amerikiečių karių statuso, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Homoseksualų partnerystei pritartų 11 proc. gyventojų1
bns

Vienos lyties asmenų partnerystės registravimui pritaria 11 proc. Lietuvos gyventojų, o galimybę homoseksualams sudaryti santuoką teigiamai vertintų 7 proc. gyventojų, rodo „Vilmorus“ atlikta apklausa.

S. Skvernelis susitiks su STT vadovu
lrt

Premjeras Saulius Skvernelis susitiks su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu Sauliumi Urbanavičiumi ir aptars kovą su korupcija, ši sritis yra vienas iš vyriausybės prioritetų.

ES Teisingumo Teismo pirmininkui – M. Romerio universiteto garbės daktaro titulas
bns

Vilniuje lankosi Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismo pirmininkas Koenas Lenaertsas (Koenas Lenartas). Jam bus įteiktos Mykolo Romerio universiteto garbės daktaro regalijos.

G. Kildišienė kreipėsi į VTEK dėl savo interesų deklaracijos
bns

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūno pavaduotoja Greta Kildišienė prašo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) paaiškinti, ar jai reikėjo privačių interesų deklaracijoje nurodyti, kad naudojasi artimo giminaičio iš bendrovės „Agrokoncernas“ pirktu automobiliu.

Sausio 15 d.
Suaugę neįgalieji Panevėžyje turės išeitį – nebereikės sėdėti namuose
lrt

Panevėžiečių tėvų, auginančių vyresnius nei 21-erių metų neįgalius vaikus, prašymai išgirsti.  Atidarius socialinėse globos įstaigose papildomas grupes, neįgalieji dabar gali lankyti dienos centrus ir gauti juose profesionalią pagalbą.

Svarstomi siūlymai uždrausti smurtą prieš vaikus2
lrt

Vaikai savo namuose žalojami, patiria seksualinį smurtą, iš jų tyčiojamasi, jiems neužtikrinami net elementarūs poreikiai kaip miegas, maistas ar medicininė priežiūra.

R. Karbauskis sako kol kas nespėjęs paprašyti leidimo dirbti su slapta informacija
bns

Prieš kelis mėnesius žadėjęs, jog visi Valstiečių ir žaiųjų sąjungos atstovai Seime prašys leidimų dirbti su slapta informacija ir atitinkamai bus patikrinti specialiųjų tarnybų, R. Karbauskis sako, jog šis ketinimas kol kas neįgyvendintas.

Klaipėdoje – naujos Krašto apsaugos savanorių kuopos inauguracija
bns

Sekmadienį Klaipėdoje vyko naujai įkurtos Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 309 lengvosios pėstininkų kuopos inauguracija – kuopos vadui iškilmingai įteikta kuopos vėliavėlė, kuopos atpažinimo ženklas.

Tautininkų sąjungos pirmininku išrinktas S. Gorodeckis
bns

Neparlamentinės Tautininkų sąjungos pirmininku šeštadienį vykusiame suvažiavime išrinktas verslo vadybos konsultantas Užupio respublikos „premjeru“ prisistatantis Sakalas Gorodeckis.

Ilgėja lietuvių vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė 5
lrt

Per pastarąjį dešimtmetį ilgėja Lietuvos gyventojų vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė. Vyrų ji pailgėjo maždaug ketveriais metais ir dabar siekia apie 69 metus. Moterų – maždaug dvejais metais ir yra 10,5 metų ilgesnė negu vyrų.

Seimas 2017-uosius paskelbė poeto K. Bradūno metais
bns

Seimas jau prasidėjusius 2017-uosius šią savaitę paskelbė išeivijos poeto Kazio Bradūno metais, minint šimtąsias jo gimimo metines.

Visos gydymo įstaigos prie elektroninių pažymų apie gimimus ir mirtis turės pereiti iki 2018-ųjų kovo
bns

Nuo sausio startavusiam elektroniniam gimimų ir mirčių registravimui pasirengusios ne visos gydymo įstaigos, prie elektroninių sistemų jos turės prisijungti iki 2018 metų kovo.

Sausio 14 d.
Asmens duomenų apsauga rūpi ir moksleiviams1

Kasdien tobulėjant šiuolaikinėms informacijos sklaidos priemonėms, vis daugiau bendraujant virtualioje aplinkoje, kur dalinamasi nuotraukomis, vaizdo medžiaga, moksleiviams tampa aktualūs klausimai, susiję su asmens duomenų apsauga, asmens teise į privatų gyvenimą ir atvaizdą.

Vilniuje vyko rekordinis dalyvių skaičiumi bėgimas žuvusiems už Lietuvos laisvę pagerbti
bns

Šeštadienį vidurdienį Vilniuje baigėsi tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę 1991 metais pagerbti.

Pareigūnai negauna rusų atsakymo dėl už šnipinėjimą kalinčių piliečių grąžinimo
bns

Lietuvos pareigūnai kol kas nesulaukė Rusijos teisingumo ministerijos atsakymo dėl galimybės Lietuvoje bausmę atlikti dviem Rusijoje už šnipinėjimą nuteistiems šalies piliečiams.

E. Lucasas: Kalbos apie dialogą su Rusija neturėtų siųsti klaidingos žinutės
bns

Kalbos apie dialogą su Rusija neturėtų siųsti klaidingos žinutės, sako britų ekspertas Edwardas Lucasas (Edvardas Lukasas).

Lietuvos pasienio regionų bendradarbiavimui su Karaliaučiumi – per 17 mln. eurų ES lėšų1
bns

Metų viduryje planuojama skelbti konkursą, kuriame Lietuvos ir Karaliaučiaus pasienio regionai galės gauti paramą bendradarbiavimo projektams.