Politika | Visuomenė

Politikų patarėjai: kas jie tokie ir kokia jų įtaka
lrt

531 asmuo dirba politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojais Seimo kanceliarijoje. Viena parlamentarė turi net dešimt patarėjų. 

Generolas ar liberalų patriarchas?12

Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) nariai šeštadienį rinksis į suvažiavimą Kaune, kurio metu bus nuspręsta, kas ves partiją iš didžiausios krizės jos istorijoje. 

V. Uspaskichas sugrįžta: ar jo planams lemta išsipildyti6

Darbo partija (DP) vėl turi tapti parlamentine ir dalyvauti valstybės valdyme, be to, joje privalo būti nuolatinė ir aiški pirmininkų kaita, LRT.lt teigia europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Ukrainoje dar negerai

Su prestižiniu JAV dienraščiu „Boston Globe“ susijęs biuletenis „Daily Chatter“ paskelbė straipsnį su nuorodomis į daugelį kitų šaltinių apie Ukrainą, kurioje vis dar žvanga ginklai.

Premjero teigimu, už sumaištį dėl paminklo Lukiškių a. kaltas Seimo Kultūros komitetas 1

Ministras Pirmininkas teigia neatmetantis, kad kurį laiką aikštė gali likti išvis be jokio paminklo ir gali tekti skelbti naują konkursą.

Seimo nariai ne juokais susikirto dėl Europos ateities2

Europos integracijos, pabėgėlių ir saugumo klausimai skaldo Seimo narius ir net toms pačioms partijoms priklausančius parlamentarus verčia skelbti prieštaraujančias viena kitai nuostatas.

Kovojant su kintančia Rusijos grėsme būtina neužmiršti senųjų priemonių1
Edward Lucas - bns

Senosios priemonės darosi vis svarbesnės, nors pokyčių tempas ir spartėja. Tai yra šiuolaikinės saugumo politikos paradoksas.

Popiežiaus vizitas Mianmare: diplomatiniai galvosūkiai

Lapkričio 26–gruodžio 2 dienomis popiežius Pranciškus lanko Mianmarą ir Bangladešą. Kiekvienas popiežiaus gestas bus vertinamas pro padidinamąjį stiklą.

Patriarcho ruduo

„Patriarcho ruduo“ nėra tik knyga apie Lotynų Amerikos praeitį. Ji ir apie milijonų dabartį.

R. Karoblis: nežinia, kiek ilgai kario tarnybą įkvėps vien patriotizmas6

Krašto apsaugos specialistai pripažįsta – nepaisant ilgus metus vyravusio menko finansavimo gynybai, šiandienos Lietuvos kariuomenė šimtmetį pasitinka stipriausia, moderniausia ir galingiausia per visą savo istoriją.

Kairės ilgesys7

Kairieji istoriškai turėtų būti tie, kurie labiausiai rūpinasi skurdžiausiųjų interesais. Lietuvoje vis dar nemažai gyventojų – penktadalis – gyvena žemiau skurdo ribos. 

Blunkančių ribų iššūkiai
Edward Lucas - bns

Prisimenate pasaulį, suskirstytą į aiškias kategorijas? Pasaulis buvo arba kapitalistinis, arba komunistinis. Karai turėjo aiškias pradžias ir pabaigas. 

Vatikanas, branduoliniai ginklai ir šuolis į mėnulį7

Praėjusią savaitę Vatikane susirinkę Nobelio taikos premijos laureatai, Jungtinių Tautų ir NATO atstovai diskutavo apie branduolinį nusiginklavimą.

Vokietijos kariuomenės studija: ar juodžiausi scenarijai ES gali virsti realybe?1

Prieš kelerius metus mažai kas tikėjo, jog britų vidaus diskusijos dėl narystės ES gali virsti „Brexit“, tad ir dabartiniai ginčai dėl ES ateities scenarijų neturėtų nuteikti per daug optimistiškai.

Transilvanijos vengrai: tarp Rumunijos ir Vengrijos

Per pastaruosius dešimt metų ėmė vis daugėti įvairių demonstracijų Transilvanijoje, kviečiančių suteikti vengrams autonomiją. 

Ar politikams reikia aktyvios pilietinės visuomenės?1

Jei į piliečius bus žiūrima iš aukšto tik kaip į tuos bėdžius, nuolat prašančius išmaldos, deja, tokia politika į jokį geresnį rytojų nenuves.

Politikų susitikimai, apie kuriuos svarbu žinoti
XFM Radijas

Lietuvos Seimo nariai viešina nemažai asmeninių reikalų, tačiau apie susitikimus su interesų grupėmis skelbia tik kas trečias parlamentaras. 

Kodėl Rusijos užsienio politika atrodo duodanti priešingų rezultatų?
Edward Lucas - bns

Mįslė: Rusija baugina savo kaimynes, bet nepakankamai sistemingai, kad pajungtų jas savo valiai. 

Šauktiniams reikėtų tarnauti ne 9 mėnesius, o metus?

Savo ruožtu Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas LRT.lt teigia, kad trumpesnę privalomąją pradinę karo tarnybą leidžia turėti mišrus kariuomenės komplektavimo modelis.

Ką žada konservatorių ir „valstiečių“ atotrūkis4

Reitingų lentelėse nuo kitų partijų atitrūkusi Tėvynės sąjunga ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) negali būti garantuotos, kad išliks lyderėmis ir tik tarp šių partijų bus renkamasi per rinkimus, teigia LRT.lt kalbinti pašnekovai.

JAV nutraukė nuolatinį savo karių buvimą Lietuvoje. Ką tai reiškia?1

JAV nutraukė nuolatinį sausumos pajėgų karių rotavimą Lietuvoje, nors nuolatinis JAV karių buvimas šalyje buvo laikomas garantu, jog Amerika į bet kokią provokaciją reaguotų nedelsdama.

Naujas Lietuvos prezidentas: revoliucija ar įpėdinystė?3

Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka sako, kad stipriausias kandidatas prezidento rinkimuose bus tas, kuris sumals į miltus dvi prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijas.

Britanija turėtų duoti griežtą atkirtį Kremliui2
Edward Lucas - bns

Reikia pasitikrinti sąžinę, sako Borisas Johnsonas, besirengiantis ledus pralaužti turinčiam vizitui į Maskvą.

Kodėl man patinka „fake-news“?2

Amerikiečių portalo „Politico“ autorius Jackas Shaferis dalinasi savo mintimis apie pasaulį, kuriame vis dažniau naujienos sąmoningai yra klaidingos. Tačiau tai ne visada turi vien tik neigiamų pasekmių.

Ispanija vs Katalonija: viščiuko žaidimas?

Penktadienį Katalonija paskelbė nepriklausomybę. Tačiau kalbėti apie tai, kad Europoje atsirado nauja valstybė, dar labai anksti.

Liberalizmo saulėlydis Lietuvoje? 10

Partijai suduotas labai rimtas smūgis ir reikės labai daug dirbti, kad ji išliktų politinėje padangėje. Turbūt daugelis konkurentų jau norėtų liberalams groti gedulo maršą, tačiau tai daryti dar gerokai per anksti. 

P. Auštrevičius: turime pakankamai sveiko proto išlaikyti partiją5
lrt

Apie liberalų nepaleidžiančius sunkumus ir realiausius partijos politinės ateities scenarijus laidoje „Dėmesio centre“ pokalbis su laikinuoju Liberalų sąjūdžio pirmininku Eugenijumi Gentvilu ir Liberalų sąjūdžio valdybos nariu P. Auštrevičiumi.

V. Landsbergis: prezidentas, kaip ir kunigas, turi būti tam pašauktas12

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su 85-ąjį gimtadienį atšventusiu politiku prof. Vytautu Landsbergiu.

Kaip pasikeis Lietuvos politinis peizažas?1

Berods būsime pamiršę senovės graikų išmintį, kad nieko nėra pastovesnio už kaitą. 

Galimi kandidatai į prezidentus pradėjo kalbėti tai, ką nori girdėti rinkėjai1

Galimi kandidatai prezidento rinkimuose pradėjo kalbėti apie socialinę atskirtį ir regionų stiprinimą, o tai jiems padeda atkreipti į save dėmesį, pastebi politologas Tomas Janeliūnas bei ekonomistas Romas Lazutka. 

Čekijos parlamento rinkimai: valdžia – oligarchui, kelias – piratams, komunistams ir radikalams1

Į parlamentą turėtų patekti spalvinga kompanija, pradedant piratais, baigiant kraštutine dešine, o pergalė prognozuojama vietiniam uspaskichui.

Liberalai lieka be valstybės pinigų. Klausimas tik – kiek ilgai?

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė rinkimų finansavimo įstatymus, kai per viešąją  įstaigą gavo paramą ir už tuos pinigus rengė partiečių mokymus.

Žaidimų teorija, JAV ir Šiaurės Korėja

Dvidešimt pirmas amžius – kibernetinės erdvės klestėjimo laikai, todėl kartais gali būti keista girdėti pranešimus apie fizinius karinius konfliktus ar šalių įsiveržimus į svetimas teritorijas.

Ką socialdemokratams atneš „dinozaurų“ pasitraukimas? 2

Socialdemokratų aštuonetukas nesulaukė, kol partija jiems parodys raudonos rožės spalvos kortelę ir pašalins iš partijos. Jie pasitraukė patys, ir tai yra turbūt vienas iš abiem pusėms geriausių įmanomų sprendimų.

Jubiliejų švenčiantis laisvės žmogus: apie Kovo 11-ąją, šachmatų partiją ir lęšiukų sriubą 40

Jubiliejaus proga dalijamės jubiliato mintimis apie didžiausią V. Landsbergio gyvenimo įvykį – Lietuvai iškovotą laisvę.

Nobelis branduoliniam nusiginklavimui: absurdo teatras ar politinė žinutė? 12

ICAN apdovanojimas yra bent jau menkas žingsnis pasaulio link, kuriame jokiu būdu nenaudoti branduolinio ginklo ir juo negrasinti būtų norma.

VU tyrėjai atskleidė kitokį lietuvišką mąstymą6
VU naujienos

Namai, šeima, garbė, laisvė, darbas ir kiti žodžiai kasdieniame kontekste atrodo labai įprasti ir natūralūs. Vis dėlto už jų slypi daug gilesnės prasmės, kurias mes, lietuviai, perimame kaip savos kultūrinės tradicijos tąsą.

A. Antanaitis galimybę vadovauti VLKK vertintų kaip savo auką Lietuvai

Interviu LRT.lt A. Antanaitis tvirtina, kad, būdamas kvalifikuotu lituanistu, turi pakankamai kompetencijos užimti tokį postą, o šias pareigas supranta kaip auką Lietuvai.

Rinkimai Austrijoje: kairiųjų ir dešiniųjų neapykanta atvers kelią radikalams 1

Jau šį sekmadienį prie balsadėžių Austrijos rinkėjai spręs, kam patikėti šalies vairą ateinantiems penkeriems metams.

G. Kirkilas: partijos pirmininkas su savo arogancija įsivarė į kampą 2

Laidoje „Dėmesio centre“ pokalbis su buvusiais Socialdemokratų partijos pirmininkais Gediminu Kirkilu, Vyteniu Povilu Andriukaičiu ir Algirdu Butkevičiumi. 

Politinės skyrybos Lietuvoje: Kaip susiklostė koalicijų griovėjų likimai? 19

„Bernardinai.lt“ primena, kaip klostėsi partijų, kurios palikdavo valdančiąsias koalicijas, likimai.

Iš išorės kurstomas separatizmas – grėsmė nacionaliniam saugumui2
Edward Lucas - bns

Kuo skiriasi tautų apsisprendimo judėjimai Katalonijoje, Kryme, Kosove, Kvebeke ir Škotijoje? 

Kuriuo iš trijų kelių toliau žengs Europa?
lrt

Beveik aišku, kad Europos Sąjungos ir euro zonos reforma bus įgyvendinama ne taip drąsiai, kaip to norėtų Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris.

Irako kurdai nepriklausomybei ištarė „taip“: kas toliau?1

Rugsėjo 25 dieną Irako Kurdistano autonominėje srityje įvyko daugybę emocijų sukėlęs referendumas dėl regiono nepriklausomybės.

Lenkų rinkimų akcija – Lietuvos politinės sistemos veidrodis?1

LLRA niekada nebuvo mūsų šalies politinio gyvenimo nei pagrindine, nei antraeile aktore.

S. Skvernelis: šiandien mano atsakymas dėl prezidento rinkimų aiškus

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Politinės brandos išbandymas ginklu 6

Valstybės, kaip ir žmonės, nenoriai išeina iš tikros ar menamos komforto zonos, bet, kai tai įvyksta, prisitaikyti ir užaugti reikia labai sparčiai.

Skaldanti, o ne telkianti naujoji Gruzijos Konstitucija

Praėjusią savaitę paskutiniame trečiajame skaityme Gruzijos parlamentas, o tiksliau – absoliučią balsų daugumą turintys valdantieji – priėmė naują šalies Konstituciją. 

Politologas V. Jurkonis apie Katalonijos referendumą: „Madridas turėtų elgtis išmintingiau“4

Pasak V. Jurkonio, abiejų pusių veiksmai neapgalvoti, o referendumas gali sukelti dar didesnių neramumų šalyje.

Kremliaus „nesikišimas“ į rinkimus Vokietijoje kelia klausimų1
Edward Lucas - bns

Rusija turėjo visus reikiamus ginklus užpulti Vokietijos kanclerę Angelą Merkel – daugybę vogtų elektroninių laiškų ir dokumentų iš šios šalies parlamento ir kanclerės Krikščionių demokratų sąjungos (CDU).