Politikų pozicija | Visuomenė

Vasario 24 d.
E. Gentvilas: Vienam – tūzas, kitam – guzas

Ką tik rašiau apie geras kortas premjerui S. Skverneliui kovojant su korupcija, bet vis nauji į viešumą išlendantys faktai reiškia labai prastas kortas kitam valdančiųjų vedliui – valstiečių partijos ir frakcijos Seime vadovui R. Karbauskiui.

R. Undro: Kodėl aš balsuosiu už M. Sinkevičių

Artėjantys Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai – istoriniai. Pirmą kartą kiekvieno iš mūsų balsas bus reikšmingas brėžiant socialdemokratų ir apskritai kairiosios minties ateitį Lietuvoje.

Vasario 22 d.
E. Gentvilas: Geros kortos premjerui

Naujosios Vyriausybės veiklos pradžią žymi gausus korupcijos faktų kėlimas viešumon. Čia būtina paminėti valstybės valdomas įmones ,,Lietuvos geležinkeliai“, ,,Oro navigaciją“, „Registrų centrą“,Kalėjimų departamentą ir Kauno tardymo izoliatorių, įmonę „Mūsų amatai“, taip pat – Karinių oro pajėgų vado, Turizmo departamento vadovės kritimą.

Vasario 21 d.
Į mokyklą - tiesiai iš lopšio?
Gitana Markovičienė

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša paskelbė, esą „valstiečiai-žalieji“ jau nuo kitų metų ketina privalomą pradinį ugdymą įvesti jau nuo šešerių metų amžiaus, o privalomą ikimokyklinį ugdymą – jau nuo penkerių. 

S. Skvernelį džiugina G. Landsbergio žadama parama reformoms: tai konstruktyvios opozicijos požymis2
bns

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderio Gabrieliaus Landsbergio pažadai remti strategines reformas rodo, jog opozicija veikia konstruktyviai.

Vasario 20 d.
A. Guoga: Lietuva - geriausia valstybė pasaulyje

Lietuva yra pati geriausia valstybė. Aš ne ironizuoju. Aš nuoširdžiai taip manau.

E. Gentvilas: Ko reikia, kad Seimas išsivaduotų iš sąstingio?

Joks restoranas neišgyventų 100 dienų, jei virėjas vietoj patiekalų ruošimo suktų elektros lemputes. Joks elektrikas neišsiverstų, jei visą dieną tiktai užkandžiautų. Ir tikrai jokia mezgėja nesusikraus turtų iš automobilių nuomos.

Vasario 16 d.
M. Puidokas: Vasario 16-oji – drąsus, vieningas ir patriotiškas tautos žingsnis į nepriklausomybę

Aisčių dvasia gyvuoja jau tūkstančius metų. Lietuvos istorija – turtinga svarbiomis ir pasididžiavimo vertomis datomis. Viena iš jų - 1918 metų vasario 16 diena.

Vasario 14 d.
M. Majauskas. „Mums reikia lietuviškosios „Barnevernet“ sistemos“2

TS-LKD narys Mykolas Majauskas, kalbėdamas neeilinėje Seimo plenarinėje sesijoje, pabrėžė, kad žiaurios tragedijos Kėdainiuose akivaizdoje valstybės institucijos turi prisiimti visą atsakomybę dėl neveiklumo, o Seimas ir Vyriausybė padaryti viską, kad ateityje tokiems atvejams būtų užkirstas kelias.

Socialdemokratai už priemones smurtui prieš vaikus pažaboti, bet ne už jų centralizavimą

Keturmečio Matuko žūtis išjudino jau seniai brendusį smurto prieš vaikus problemos sprendimą Lietuvoje. Socialdemokratai jau nuo 2013 m. teikė siūlymus kaip tobulinti vaiko apsaugos nuo smurto sistemą, tačiau ligi šiol sulaukdavo nemenko pasipriešinimo.

Vasario 11 d.
A. Anušauskas: Populiariausios baimės ir realios grėsmės1

Ko jau ko, o tautinių patarlių mums netrūksta. Jas diktuoja mūsų šalies patirtis. „Norėjome, kaip geriau, o gavosi kaip visada“, – ko gero, taikliausiai atspindi tas nuotaikas ne tik Rytų, bet ir Vakarų Europoje.

Vasario 9 d.
VRK prašoma atlikti išsamų tyrimą dėl LVŽS po rinkimų likusio įsiskolinimo1

Seimo TS-LKD frakcijos nariai kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką klausdami, ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos po rinkimų likę įsiskolinimai bei mokėjimų atidėjimo sąlygos paslaugų teikėjams suderinamos su Politinių partijų bei Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymais.

E. Gentvilas: Medžiotojų trofėjus – žemės savininkų teisės

Žinome, kad Lietuvoje baigėsi socializmo ir komunizmo statybos laikai. Privačią nuosavybębesąlygiškai gina Konstitucija, šalies įstatymai. Realybėje – Konstitucija, taip. Įstatymai – ne visada.

Vasario 6 d.
R. Baškienė: Ar kalbėjimas apie dvasingumą yra prorusiškumas?1

Eilinė spaudos konferencija „Dvasingumas – švietimo pertvarkos pagrindas“, kuri buvo skirta ketvirtosios prof. Jono Kievišo ir bendraautorių knygos apie dvasingumą pristatymui, sulaukė nepagrįstų kaltinimų.

R. Karbauskis: Paliesti milžiniški interesai. Nesustabdysite permainų, nepaisant visų bandymų tai padaryti

Akivaizdu, jog mūsų ketinimai sutvarkyti alkoholio kontrolės sistemą, skaidrinti farmacijos sektorių, noras mažinti valstybės valdymo aparatą, pažaboti korupciją ir t.t. yra tikrosios priežastys, dėl kurių siekiama sugriauti mano reputaciją ir atitraukti nuo neatidėliotinų darbų.

Vasario 3 d.
P. Auštrevičius: Išaugus finansavimui „Erasmus+“ turi tapti prieinamesnė ir patogesnė studentams

2017 metais 336 mln. eurų padidinus jaunimo švietimo ir mokymo programos „Erasmus+“ finansavimą reikia užtikrinti, kad šios lėšos būtų panaudotos tam, jog programa taptų dar paprastesnė ir prieinamesnė studentams.

Vasario 1 d.
A. Guoga: Beveik 100 dienų valdžios. Nors negalima, bet įvertinki

Dar ne šimtas, bet nenumaldomai artėja. Aš čia apie dienas, tik kurioms praėjus, sakoma, politinis korektiškumas leidžia vertinti naują valdžią.

E. Gentvilas: Draudimų Seime vajus: lobistai, o po to – žurnalistai?

Ne pirmus metus dirbu Seime, bet kai kurias dabartinių valdančiųjų iniciatyvas sunku protu suvokti.

V. Kernagis: Nesiblaškykime

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje vyksta aktyvūs debatai dėl mūsų politinės bendruomenės ateities.

Sausio 31 d.
B. Ropė: susitarimas dėl „Rail Baltica“ - ne tik pasiekimas, tačiau ir atsakomybė prieš Lietuvą ir visą Europą

Šiandien Lietuva žengė svarbų žingsnį darnios plėtros ir žalesnės ekonomikos link.

P. Auštrevičius: Nebūkime vieni

Nenoriu pamokslauti ar leistis į svarstymus, kas kaltas, ko nematė ar nenorėjo matyti kaimynai, auklėtojai, socialiniai darbuotojai, policininkai ir tyrėjai. 

V. Čmilytė-Nielsen: „Jei Vyriausybė strigs ties fizinių bausmių sąvoka, jokios naujos strategijos neveiks“

Vyriausybei stringant ties elementariu smurto prieš vaikus ir fizinių bausmių apibrėžimu, negalima net pradėti svarstyti atnaujintos valstybinės smurto prevencijos strategijos, – sako Seimo liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Socialdemokratas A. Palionis siūlo progresiniais mokesčiais apmokestinti ne tik darbo užmokestį

A. Palionis užregistravo įstatymo pakeitimo projektą, kuriame siūlo progresiniu tarifu apmokestinti ne tik darbo užmokestį, bet ir kapitalo, investicijų, su turto pardavimu susijusias pajamas.

Sausio 30 d.
G. Steponavičius :Ką daryti, kad Lietuva turėtų supermokytojus1

Gintaro Steponavičiaus, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, komentaras

Sausio 27 d.
Liberalai: „Nulinę toleranciją smurtui prieš vaikus Seimas turi užtikrinti nedelsiant“ 1

Seimas turi nedelsiant surengti neeilinę sesiją ir priimti nulinę toleranciją smurtui prieš vaikus įtvirtinančias įstatymo pataisas, – tokios pozicijos laikosi Seimo liberalai. 

G. Landsbergis: „R. Karbauskis turi nebėgti nuo atsakomybės ir atsakyti į visuomenės keliamus klausimus“4

TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į didžiausios Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, ragindamas nebėgti nuo atsakomybės.

Kandidato į LSDP pirmininko postą, LR Seimo nario Andriaus Palionio, pareiškimas

Mano kredo, keliant savo kandidatūrą į LSDP pirmininko postą – įžvalgos ir patirtis – pagrindinė jungtis tarp jaunesnės ir vyresnės kartos partijos bičiulių.

Sausio 23 d.
J. Dapšauskas: Neturėdami kozirių, priešininkai prieš R. Karbauskį metė tūzą. Ar nepaskubėjo?1
Juozas Dapšauskas

Praėjusios savaitės pagrindinės žiniasklaidos naujienos vis sukosi apie išperkamąja nuoma įsigyjamą gan prabangų automobilį bei tariamą Klintono ir Levinski lygio romaną.

Europa skęsta pieno miltuose

Europos Sąjungos sostinėje Briuselyje – neramumai. Žemės ūkio ministrų tarybos metu surengtos simbolinės ES pieno gamintojų akcijos metu „iš dangaus“ sningančiais pieno miltais siekta atkreipti institucijų dėmesį į itin trapią situaciją pieno sektoriuje.

A. Guoga: naujoji Vyriausybė užsimojo mažinti korupciją? Štai tvartelis, kurį reikia išmėžti2

Atrodo, kad naujasis premjeras Saulius Skvernelis pasiryžęs iš peties mėžti korupcijos mėšlą ir kvapą.

Sausio 22 d.
A. Veryga: Valstybė bus valdoma „griaučių spintose ieškotojų“ rankomis?1

„Naujas skandalas“, „visi vagys“, „kur profesionalumas“ ir t.t. Puikios antraštės, generuojančios dar puikesnius paspaudimų skaičius ir komentarų kiekį. Manau, kad visuomenė iš tiesų nusipelno žinoti, kas ir kaip ne iš skambių antraščių.

Sausio 20 d.
P. Auštrevičiaus apmąstymai priesaikos Vašingtone proga

Verkti, juoktis ar panikuoti – klausia apžvalgininkai naujojo JAV prezidento D. Trumpo priesaikos proga. Žinoma, galimos visos minėtos reakcijos, bet geriausia Vakarams ir Lietuvai nusiteikti rimtai dirbti.

D. Kreivys: TATENA misija nepatvirtino, kad Astravo AE yra saugi

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) atstovai Minske pristato „Seed” misijos rezultatus, kuriais tikimasi legitimuoti Baltarusijos Astravo rajone statomą atominę elektrinę, kaip atitinkančią tarptautinių konvencijų saugumo reikalavimus.

Sausio 19 d.
E. Gentvilo: Viltys ir „svajonės“, kurios jau nebeslaptos3

Užteko 2 mėnesių, kad naujosios valdžios Seimo įvaizdžio gerinimo „programa“ patirtų visišką fiasko. Tiksliau, pakako vieno „Agrokoncerno“ automobilio. Tai galima konstatuoti kaip jau įvykusį faktą.

Sausio 17 d.
E. Gentvilas: „Reikia pertvarkyti „kišenine“ tapusią Seimo Etikos ir procedūrų komisiją“1

Dabartinė Seimo Etikos ir procedūrų komisija tapo „kišenine“ ir yra nepajėgi ojektyviai spręsti parlamentarų etikos klausimų.

Sausio 13 d.
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: „Laisvės premija – mūsų visų padėka Jums“

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kalba Laisvės premijų skyrimo iškilmių proga.

Sausio 12 d.
Nacionalinėje saugumo strategijoje trūksta aiškios Lietuvos pozicijos dėl Rusijos1

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pateikė pasiūlymą Nacionalinei saugumo strategijai, nes joje, politiko požiūriu, trūksta aiškios pozicijos dėl Rusijos.

 
B. Ropė: Akibrokštas euroskeptikams – žalieji į Europos Parlamento pirmininko postą siūlo britę

Pasak Europos Parlamento nario Bronio Ropės, Žaliųjų sprendimą siūlyti į pirmininko poziciją D. Britanijos atstovę paskatino tiek noras inicijuoti pokyčius pačiame Parlamente, tiek parodyti, koks svarbus šiomis dienomis yra solidarumas.

Sausio 11 d.
Ž. Pavilionis: „Skandalingi faktai apie Užsienio reikalų ministeriją verčia rimtai suabejoti ministro veiklos skaidrumu“

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus veiklos skaidrumas kelia rimtų abejonių, o žiniasklaidos iškelti faktai – galbūt ir teisėsaugos tyrimo.

Sausio 3 d.
Ar 2017 m. ministras Linkevičius iškels baltą vėliavą?23
Žygimantas Pavilionis - Delfi.lt

Ką galime konkrečiai padaryti šiai situacijai pakeisti? Kaip galime padėti ministrui L. Linkevičiui apsaugoti mūsų visų vaikus nuo Astravo AE monstro? Siūlau kelis labai konkrečius ir būtinus žingsnius.

Kęstutis Pakalnis, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir vėl apsimelavo.

Gruodžio 23 d., 2016
K. Starkevičius: Veltui taupėte senatvei – valdžia atims2

„Net 400 tūkstančių Lietuvos „turtuolių“ gali būti, kaip sovietų laikais sakydavo, išbuožinti. Jauni ar pusamžiai žmonės, kurie taupo senatvei, gali nebetaupyti – valdžia atims“, – teigia Seimo opozicinės TS-LKD frakcijos narys Kazys Starkevičius.

V. Gailius: Kalėdų dovanos pagal „valstiečius“1

V. Gailiaus komentaras apie Kalėdų dovanas pagal „valstiečius“.

Dieviškumo spindesys žmoguje
Paulius Saudargas

Šventės įsuka mus lyg voveres į rūpesčių ratą, o juk kaip tik Adventas kviečia stabtelėti, susimąstyti, nuskaidrėti viduje. Kviečia sugrįžti į savo sielos dykumą, į tylą, į naktį, kur nėra nieko daugiau tik mes ir Aukščiausiasis. 

Gruodžio 16 d., 2016
G. Vaičekauskas: O gal pasiūkit geriau vaikams žieminius batus?3

Gintaro Vaičekausko, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, komentaras. 

G. Landsbergis: „Gyventojų lūkesčiams augant valdantieji nesiima spręsti rimtų problemų“ 8

TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ teigė, jog dabartinės valdančiųjų iniciatyvos labiau primena informacinį triukšmą.

Gruodžio 13 d., 2016
P. Auštrevičius: Išduosime Ukrainą?

EP nario P. Auštrevičiaus komentaras: Išduosime Ukrainą?

Gruodžio 12 d., 2016
M. Adomėnas siūlo atšaukti Civilinio kodekso nuostatas, varžančias teisę viešai reikšti savo nuomonę

Seimo plenariniame posėdyje buvo priimtas rezonansinis įstatymo projektas, sudarantis sąlygas viešiems asmenims teisiškai persekioti asmenis, skleidžiančius kritiką apie juos, ir taip ribojant Konstitucijoje įtvirtintą žodžio laisvę.

Gruodžio 8 d., 2016
J. Bernatonis: „Lietuva žengė svarbų žingsnį narystės EBPO link“

Lietuva tapo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) darbo grupės dėl papirkimo sudarant tarptautinius sandorius nare.