Politikų pozicija | Visuomenė

A. Guoga: Kada profesinės nokautuos universitetus?

Profesinis mokymas šiandien Lietuvai yra per svarbus, kad leistume jam dusti aferų pilnuose skandaluose.

Kita Lietuvos legenda?1

Lietuva. Kaip atkurti šio žodžio didybę? Kaip mūsų valstybę padaryti didžią? Kaip mūsų valdžią priversti mąstyti strategiškai? Kaip ne vien apsiginti nuo kasdienių iššūkių, ne vien išgyventi šiandien ar rytoj, bet sukurti viziją dešimtmečiams į priekį?

Pilietybės išsaugojimas: lemiamas išbandymas mūsų vienybei3

Šių pataisų svarbą ir poreikį įrodo ir po įstatymu pasirašiusių Seimo narių skaičius – net 114 Seimo narių pasirašė po minėtomis pataisomis.

I. Šimonytė: ministrė neprisiėmė atsakomybės dėl Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklos

A. Bilotaitė ir I. Šimonytė parašė kreipimąsi į švietimo ministrę su prašymu, kad būtų atliktas auditas ir inicijuota centro vadovės L. Anužienės atleidimo procedūra.

G. Landsbergis: „Prezidentė apnuogino valdančiųjų ydas“

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis apie Prezidentės D. Grybauskaitės metinį pranešimą.

L. Linkevičius: Rusijos ambasadoriaus pareiškimai apie Lietuvos „skolą“ už okupaciją – absurdiški
bns

L. Linkevičius absurdiškais vadina Rusijos ambasadoriaus A. Udalcovo pareiškimus apie Rusijos teisę kelti klausimą dėl kompensacijų Rusijai už sovietų sąjungos investicijas sovietmečiu.

„Valstiečiai“ siūlo performuoti Savižudybių prevencijos komisiją
bns

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija siūlo performuoti Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją, vadovaujamą konservatoriaus Mykolo Majausko.

Spręsdama, ar atleisti G. Kėvišą, kultūros ministrė žada laikytis visų teisinių procedūrų
bns

Kultūros ministrė žada laikytis visų teisinių procedūrų vertindama G. Kėvišo galimybes likti eiti pareigas.

V. Šapoka, A. Veryga, K. Navickas nesutinka su prezidentės kritika1
bns

Kai kurie Vyriausybės nariai, kurių kuruojamos sritys sulaukė prezidentės kritikos, tikina, kad ji buvo skirta visiems politikams.

Siūloma PVM lengvatos galiojimą pratęsti neribotą laiką

Įregistruotas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma neribotam laikui atidėti PVM lengvatos šildymui naikinimą.

Lietuvai reikia solidarumo principu pagrįstos mokestinės sistemos1

Apie poreikį pertvarkyti mūsų mokestinę sistemą ir paversti ją labiau progresyvia Lietuvoje diskutuojama prieš kiekvienus rinkimus. 

Ukraina negali likti viena

Po kelis metus trukusių įnirtingų kovų tiek Ukrainoje, tiek Europos Sąjungos viduje, šių metų gegužės pradžioje buvo pasirašyta bevizio režimo tarp ES ir Ukrainos sutartis. 

Rusų ir lenkų mokyklos nėra sovietinis palikimas

Ar reikalingos Lietuvai tautinių mažumų mokyklos? Kaip ugdyti rusų, lenkų ir lietuvių vaikus, kad jie užaugę taptų Lietuvos patriotais, o baigę mokyklą sėkmingai studijuotų ir susirastų gerą darbą?  

Daugiau pasitikėjimo Amerika2

Praėjus daugiau nei šimtui dienų nuo JAV prezidento D. Trumpo inauguracijos galima daryti pirmąsias išvadas ir pastebėjimus apie naujojo JAV prezidento valdymą ir jo administracijos prioritetus.

Ar mūsų švietimui reikia astrologinių prognozių?

Artėja abiturientų brandos egzaminai ir jau greitai imsime skaityti pluoštus interviu, kuriuose verslo atstovai, politikai, žvaigždės ir milijonieriai ims aiškinti, kurios studijų kryptys yra žadančios didžiausią sėkmę ir gerovę ateityje.

Gabrielius Landsbergis: išgirskime žmones, o ne statykime betoninius blokus8

Apie (ne)pasiruošimą šimtmečio minėjimui, mikrokompiuterius bei partizanus.

Vardų ir pavardžių rašymas lotyniškais rašmenimis naudingas Lietuvos piliečiams

Vardas ir pavardė yra unikalus kiekvieno žmogaus tapatybės bruožas, neatsiejamas nuo jo asmeninio ir šeimos gyvenimo.

V. Adamkus: būtina atsižvelgti į akademinės bendruomenės nuomonę
VDU

Prezidentas ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Tarybos pirmininkas Valdas Adamkus sako esąs laimingas, kad aukštojo mokslo sistemos reforma pajudėjo iš mirties taško

Seimo pirmininkas: universitetų stambinimas nebūtinai užtikrins studijų kokybę
bns

Vyriausybės siūlymai stambinti kai kuriuos universitetus nebūtinai išspręs aukštojo mokslo problemas ir užtikrins studijų kokybę, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Lietuvos pabaiga de jure, arba Gegužės 3-iosios konstitucija3

Konstitucijoje nebelieka žodžio „Lietuva“, ir ši konstitucija, kad ir kaip mums būtų apmaudu, užbaigia Lenkijos įtakos šešėlyje formaliai tebegyvavusią Lietuvos valstybę. 

Mantas Adomėnas: „Iš ambicingo aukštojo mokslo pertvarkos plano gali likti šnipštas“

„Vyriausybės paskelbtas Aukštojo mokslo pertvarkos planas tikrai drąsus. Abejonių kelia jo įgyvendinimo perspektyvos“, – įsitikinęs Mantas Adomėnas.

G. Paluckas: jei ne A. Butkevičiaus kvietimas, gal į partiją ir nebūčiau grįžęs1

Išrinktasis Socialdemokratų partijos lyderis G.Paluckas per dvejus metus norėtų pasiekti, kad socialdemokratai būtų pavadinti kairiąja partija

S. Gentvilas: Kas Lietuvai garantuos reformas?

 

Simono Gentvilo, opozicinės Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininko, komentaras.

 

<w:LsdException Locked="false" Priority="46" Name="Grid Table 1 Light Accent

L. Linkevičius: svarbu tęsti ES ir Turkijos bendradarbiavimą1
bns

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako tikintis, kad po referendumo dėl prezidento galių išplėtimo Turkijos visuomenė sugebės išlaikyti vienybę.

Seimo komiteto vadovas siūlo dešimtmečiais dirbančius mokyklų direktorius pakeisti iki 2021 metų
bns

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas Eugenijus Jovaiša bei šio komiteto narys Arūnas Gumuliauskas siūlo ilgai dirbančius vadovus pakeisti per 2019–2021 metus.

V. Sinkevičius: dvigubos pilietybės klausimą galima išspręsti tik referendumu 2

Konstitucinės teisės ekspertas Vytautas Sinkevičius sako, kad Seimo narių užmojis keisti dvigubos pilietybės įstatymą nekeičiant Konstitucijos galimas tik referendumu

S. Skvernelis galvoja apie „vaivorykštę“?

Ar iš tikrųjų dabartinė socialdemokratų ir „valstiečių“ valdančioji koalicija – pasmerkta žlugti? Apie tai diskutuoja politikai ir politologai.

Kuo skiriasi M. Sinkevičiaus ir G. Palucko socialdemokratai2

Socialdemokratams vadovauti siekiantys Mindaugas Sinkevičius partiją nori vesti nuosaikiai ir išlaikant jos branduolį. Jo konkurentas antrame partijos pirmininko rinkimų ture Gintautas Paluckas norėtų staigių pokyčių. 

Premjeras: bendraudami su kitų partijų lyderiais kuriame naują politinę tradiciją3

Bendravimas su kitomis partijomis kuria naują politinę tradiciją ir naują politinę kultūrą. Taip LRT RADIJUI, paklaustas apie galimą įtampą koalicijoje, sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

P. Vaitiekūnas: Ukraina supranta, kad naujas Maidanas būtų naudingas tik Kremliui 4

Kol kas trečiasis Maidanas Ukrainai tikrai negresia, sako diplomatas Petras Vaitiekūnas, dirbęs ambasadoriumi Ukrainoje, kai Rusija okupavo Krymą, ir pastaruoju metu taip pat dažnai šioje šalyje besilankantis.

E. Gentvilas: kelios pastabos dėl puteikiškų nusikalbėjimų

Seimo narys N. Puteikis šį trečiadienį rėžė ilgą kalbą sau tradicine tema – apie korupciją. Tradiciškai kalbėta daug ir nekonkrečiai, suveliant skirtingus epizodus ir iš esmės pasiremiant tokiems pasakotojams būdinga logika – „neleiskime faktams sugadinti geros istorijos“.

P. Auštrevičius, 2 metai iki Britanijos atsiskyrimo nuo ES: kur Lietuvos sprendimai?2

Dveji metai skyryboms – viena vertus, ilgas laikotarpis (per tiek laiko juk įmanoma ir persigalvoti), kita vertus – labai ribotas laikas, kai galvoji apie Didžiąją Britaniją ir tai, kad ji plačioje ES valstybių narių šeimoje gyveno penkis dešimtmečius.

R. Juška: Regioninė politika – senos socdemų idėjos „valstiečių“ lūpomis

Ričardo Juškos, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nario, komentaras.

R. Undro: „Pone Dargi, žmonės emigruoja ir dėl verslininkų godumo“

Roberto Undro, kuris yra Lietuvos socialdemokratų partijos narys, komentaras.

J. Dapšauskas: Žiniasklaidoje būtina kritika, bet ne mažiau svarbu – objektyvumas, nešališkumas1

Didelio šurmulio sulaukė kelių Seimo narių registruotas įstatymo projektas, kad žiniasklaidoje 50 proc. turinio turėtų būti teigiama informacija.

Nacionalinės kultūros ganyklų ypatumai

Visais laikais kultūra buvo neatskiriama nuo doros. O dora – nuo etikos. Etika – nuo moralės. Deja, kai imame kalbėti apie didį mūsų kultūros puoselėtoją Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovą Gintautą Kėvišą, visa tai virsta farsu.

Gintaras Vaičekauskas: „Gandriukai, snapelius į laisvą spaudą galandantys“.3

Aš „apakęs“. Niekada į galvą net nešovė mintis, kad praėjus 27-iems atkurtos Nepriklausomybės metams bus taip tiesmukai kvailai, įžūliai pasikėsinta į žodžio ir spaudos laisvę. 

V. Benkunskas: Svarbios smulkmenos švietime1

Komentaro autorius Vilniaus miesto mero pavaduotojas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys Valdas Benkunskas.

M. Bastys: priėmiau sprendimą trauktis iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų1

Po viešai pateiktos informacijos bei Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktų išvadų dėl galimybių dirbti su slapta informacija atsistatydinu iš einamų Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų.

Petras Auštrevičius: Ko reikia, kad ateitų Europos pavasaris?2

Būtų per daug paprasta, jei sėkmingai Europos ateičiai užtektų vieno plano ar vieno scenarijaus.

Simonas Gentvilas: „Oskaras“ – už geriausią mokesčių serialo režisūrą“.

Įsivaizduokite, raudonas kilimas, pasipuošę žiūrovai ir salėje skelbiama: „Oskaras“ už geriausią mokesčių serialą atitenka… valstiečių-žaliųjų Vyriausybei.

M. Majauskas: „Atsakomybės vakuumas yra esminė priežastis, kodėl vis dar nepavyksta išgelbėti vaikų“

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija trečiadienį aiškinosi, ką savo darbe po vaiko mirtimi pasibaigusio smurto protrūkio Kėdainiuose pakeitė atsakingos institucijos. 

Kęstutis Masiulis: Seime liko dvi partijos: stagnatoriai ir reformatoriai

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasiekė triuškinančią pergalę Seimo rinkimuose, nes žadėjo permainas valstybėje. 

Simonas Gentvilas: „Kaip „žalieji“ valstiečiai užkas 100 mln. eurų į sąvartynus

Anekdotas apie tai, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjunga savo pavadinime pavartojo žodį „žalias“ dėl policininkų uniformos spalvos, rodos, yra arčiau tiesos, negu galvojome. 

G. Landsbergis: „Vyriausybės programos priemonių planas – negrabiai parengta mišrainė“2

Kalbėdamas apie Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pasigedo aiškios politinės žinios – esminės šios Vyriausybės ambicijos ir konkrečiai įvardintų Ministro Pirmininko veiklos prioritetų.

J. Dapšauskas: Karbauskio „skandalo“ pūtėjai išsikvėpė?2

Jau praėjo 100 dienų, kai dirba naujasis Seimas. Tikriausiai nereikėjo net svajoti, kad su kritika šiuo pradiniu laikotarpiu bus elgiamasi saikingai, bus leista Seimui „įsivažiuoti“.

A. Zuokas: „Turime tapti geresniais liberalais“2

Šiandien Trakuose vykusio Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) suvažiavime apie 200 susirinkusių suvažiavimo delegatų perrinko partijos pirmininką, buvusį Vilniaus merą Artūrą Zuoką.

E. Gentvilas: Vienam – tūzas, kitam – guzas

Ką tik rašiau apie geras kortas premjerui S. Skverneliui kovojant su korupcija, bet vis nauji į viešumą išlendantys faktai reiškia labai prastas kortas kitam valdančiųjų vedliui – valstiečių partijos ir frakcijos Seime vadovui R. Karbauskiui.

R. Undro: Kodėl aš balsuosiu už M. Sinkevičių

Artėjantys Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko rinkimai – istoriniai. Pirmą kartą kiekvieno iš mūsų balsas bus reikšmingas brėžiant socialdemokratų ir apskritai kairiosios minties ateitį Lietuvoje.

E. Gentvilas: Geros kortos premjerui

Naujosios Vyriausybės veiklos pradžią žymi gausus korupcijos faktų kėlimas viešumon. Čia būtina paminėti valstybės valdomas įmones ,,Lietuvos geležinkeliai“, ,,Oro navigaciją“, „Registrų centrą“,Kalėjimų departamentą ir Kauno tardymo izoliatorių, įmonę „Mūsų amatai“, taip pat – Karinių oro pajėgų vado, Turizmo departamento vadovės kritimą.