Solidarumas | Visuomenė

Kokio gilumo prostitucijos dugnas? Pokalbis su Audra127

Stoties rajone visą parą veikia turgus, į kurį po darbų suguža trumpam nuo šeimų bei artimųjų pabėgę vyrai, išlaikantys ne tik gatvėje dirbančias moteris bei jų sutenerius, bet ir dosniai remiantys narkotikų verslą.

Antrąją Kalėdų dieną vyks solidarumo žygis „Jamam pajūrį viltimi“
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Žygyje galima pasirinkti ilgąją 22 km trasą iš Palangos į Klaipėdą, arba trumpąją 6 km šeimos trasą Girulių mišku.

Labdaros koncertas Kretingoje, skirtas paremti misiją Tanzanijoje

Gruodžio 28 dieną 19 val. Šv. Antano rūmų salėje (Vilniaus g. 6, Kretinga) vyks labdaros vakaras, skirtas paremti misiją Tanzanijoje. 

Nukeliavau į Vokietiją sužinoti, kaip kovoti su radikaliu islamu7

Ahmadija – tai islamo religinis judėjimas, atsiradęs 19 amžiaus pabaigoje, tuometėje Britų Imperijos valdomoje Indijoje.

Benamio prakartėlė3
Bernardinai.TV

Sostinės L. Stuokos-Gucevičiaus gatvėje esančių šv. Kryžiaus namų kieme iki sausio 7 d. veiks Vilniaus arkivyskupijos Carito „Benamio prakartėlė + C + M + B + 2018“.

Minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną neįgalieji – už borto?

Gruodžio 3-iąją Mažeikiuose paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena.

Kaip negalią turinčių žmonių teisės prisideda prie Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo
Jonas Ruškus - Mano teisės

Negalią turinčių žmonių statusas ir vaidmuo visuomenėje yra tikrasis visuomenės pažangos bei darnos požymis ir veiksnys, nesvarbu, kokia negalia – judėjimo, klausos, regos, intelekto, psichosocialinė ar lėtinė liga bebūtų.

Kodėl moteris nepalieka smurtaujančio partnerio?14
Jorūnė Linkevičiūtė - Mano teisės

Nors Lietuvoje smurtą šeimoje patiria beveik kas ketvirta moteris, viešumoje apie tai kalbėti vis dar nedrąsu: trūksta statistikos duomenų, tyrimų, nukentėjusiųjų pasisakymų bei bendros informacijos.

Pati kalta10
Inga Glebova - Doxa

Autorė pabandė dekonstruoti realius komentarus, kurių nuo seksualinio smurto nukentėjusiųjų istorijos dažniausiai sulaukia internete.

Iš Atėnų pabėgėlių stovyklos, arba Pokalbis su drauge25

Teoriškai Eleono pabėgėlių stovykla – tai betonine siena aptverta industrinio Atėnų rajono vieta, kurioje yra apsistoję apie 2000 žmonių, norinčių tęsti savo gyvenimus Europoje ar Šiaurės Amerikoje.

Viena diena su maltiečiais, arba Tie, kas duoda, gauna patys

Gruodžio 5 dieną minima Tarptautinė savanorių diena, skirta pagerbti garbingą
savanorių veiklą ir paskatinti žmones nesavanaudiškais darbais prisidėti prie bendros visuomenės gerovės.

Tarptautinę neįgalių žmonių dieną kviečiu minėti be gėlių ir koncertų
Henrika Varnienė - Mano teisės

Štai jums, neįgalieji, koncertas! Geriau jau politikai taip nedarytų, nes tokiu būdu tik dar kartą patvirtinama, jog mes esame prašančio, laukiančio, besitikinčio ir iš savo sulčių išlipti negalinčiojo pozicijoje.

Diagnozė – vėžys, arba Kodėl dvasinė pagalba yra reikšminga?
Domantė Platūkytė - Universiteto žurnalistas

Tai pirmasis ir vienintelis toks centras Baltijos šalyse, jis įkurtas brolių pranciškonų, visos teikiamos paslaugos – nemokamos, vedamos savanorių. 

Baltojo skersgatvio bendruomenė

„Šviesoje“ dirbantys socialiniai darbuotojai, muzikos ir meno vadovai, savanoriai yra tikri perlų ieškotojai, nebijantys nerti vis giliau, atrandant šviesą net iš pažiūros gūdžioje gelmėje. 

Keturiolika lovų numirti6

Lenkų vienuolė, kuriai Lietuvoje jau suteikta „vulkano“ pravardė, parašė Bobui Dylanui su prašymu paaukoti hospisui savo Nobelio premiją. Laukia atsakymo.

Jurgis Didžiulis: „ŽIV problema yra arčiau, negu žmonės įsivaizduoja“23

ŽIV infekcija gali būti gydoma vaistais ir nuolat juos vartodamas asmuo gali gyventi ilgą ir kokybišką gyvenimą. Tą patvirtina ir atlikėjas bei visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis, kurio dėdė šiuolaikiško gydymo dėka  jau 17 metų gyvena su ŽIV.

Įvaikinimo konsultantas: yra trys įvaikintojų rūšys, viena iš jų – pavojinga 2

Lietuvoje įsivaikinti kur kas lengviau nei Anglijoje ar Vokietijoje. Tuo tarpu istorijas apie ilgą įsivaikinimo procesą ir kitas kliūtis kurpia tokie žmonės, kurių pagrindinis rūpestis – ne vaiko interesai, o savo įvaizdžio gerinimas.

Veiklą pradeda nauja iniciatyva „Mes“1

Artėjant Lietuvos šimtmečiui, mūsų šalyje užgimė nauja iniciatyva, skirta specialiųjų poreikių žmonėms. Jos paskirtis – integruoti į savanorišką veiklą asmenis, turinčius specialiųjų poreikių.

Skelbiama solidarumo akcija „Padovanok plytą Alepui šv. Kalėdų proga“

Alepe tarnaujantys mažesnieji broliai stengiasi padėti žmonėms sugrįžti į normalų gyvenimą – brolių pranciškonų rūpesčiu šiemet buvo atstatyti 95 namai, o suremontuoti net 233 namai. 

Nesmagus klausimas: „Ar reikėtų padėti visiems?“14

Jau seniai kažkur perskaičiau garsaus Renesanso epochos menininko Mikelandželo tokią mintį: „Gera darydami geram žmogui, mes darome jį dar geresnį, bet blogas, jeigu jam daroma gera, tampa dar blogesnis.“

Dvi istorijos14

Margaritai buvo šešiolika, kai ji sutiko ir įsimylėjo savo būsimąjį sutenerį Tomą. Aštuoniolikos ji paliko savo girtaujančių tėvų namus ir išsikraustė gyventi pas jį, tikėdamasi susikurti geresnį gyvenimą.

Nieko nepirkimo dieną – ne tik nepirkti, bet ir aukoti1

Lapkričio 24-ąją, Nieko nepirkimo dieną, Vilniaus arkivyskupijos Caritas kviečia aukoti drabužius. 

Kairės ilgesys7

Kairieji istoriškai turėtų būti tie, kurie labiausiai rūpinasi skurdžiausiųjų interesais. Lietuvoje vis dar nemažai gyventojų – penktadalis – gyvena žemiau skurdo ribos. 

Vargšai ir vyskupai pietavo kartu10

Sekmadienį Vilniuje, Antakalnyje, socialinės integracijos centre „Betanija“ prie bendro pietų stalo sėdo vargstantieji ir vyskupai.

Teisininkė: net ir sau bijome prisipažinti, kad susidūrėme su priekabiavimu

Kodėl teismus pasiekia mažai bylų? Kokia riba tarp flirto ir priekabiavimo? Į šiuo klausimus padeda atsakyti darbo teisės ekspertė Jelena Jonis.

„Patys kalti?“ Antstoliai iš lietuvių išieško 3,8 mlrd. eurų5

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso antstoliams skolingi 3,8 mlrd. eurų. Kaip žmonės įbrenda į skolų liūną? Ar tai – vien lengvabūdžiai, kadaise iššvaistę skolintas lėšas?

„Carito“ ataskaita: skursta ypač jaunimas1
vatikano radijas

Jaunimas skursta labiau nei jų tėvai, anūkai nei seneliai: Italijoje skurdas didėja. Sunkiausia situacija šeimose, kur tėvų amžius iki 34 metų.

Artimui dovanotas atšvaitas – geriausias palaiminimas
Kun. Algirdas Toliatas - Marijos radijas

Paskutinį lapkričio sekmadienį minime Pasaulinę žuvusiųjų keliuose atminimo dieną. Ji mums svarbi – Lietuva pagal žūstančiųjų keliuose skaičių vis dar viena iš pirmaujančių pasaulyje. Už tai esame atsakingi visi.

Vyskupai kviečia susitikti su vargstančiaisiais

Sekmadienį Vilniuje, Antakalnyje, socialinės integracijos centre „Betanija“ prie bendro pietų stalo susės ir vargstantieji, ir vyskupai.

Aušros Vartų atlaiduose – galimybė paremti hospiso veiklą

Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso savanoriai, dėvėdami geltonius marškinėlius, visus Atlaidų dalyvius kvies aukomis paremti Hospiso veiklą.

Tas, kuris prašo padėti, yra stiprus1
Pozityvus dienoraštis

Psichologinę pagalbą suaugusiesiems teikianti „Vilties linija“ Lietuvoje atsirado prieš 20 metų

Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, bet kartais jie būna sugedę
Henrika Varnienė - Mano teisės

Aš manau, kad neįgalūs žmonės turi teisę į kokybiškas priemones, o visuomenė – į racionaliai leidžiamus jų sumokėtus mokesčius.

Kas blogai su psichologijos mokslu?14

Šis tekstas gimė iš ilgų svarstymų bandant suprasti, kas išties man taip nepatiko studijuojant psichologiją.

Iš kalėjimo išėjęs Sergejus gyvenimą patikėjo Dievui1
Pozityvus dienoraštis

Skaudi Sergejaus istorija įkvepia tikėti Dievu: visada reikalaudavau, bet nieko neduodavau, kol radau Dievą.

Verslas, kurio varomoji jėga – emocija1
Creative Shock

Į kokius klausimus turi atsakyti žmonės, nusprendę kurti socialinį verslą bei su kokiais sunkumais jiems tenka susidurti. 

Piką pasiekėme – kainos nebeaugs3

Pastaruoju metu įsibėgėjęs kainų augimas lėtėja, tačiau bendroji infliacija yra kur kas didesnė nei prieš metus – ji siekia 4,4 proc.

Pasaulio lyderių asmeniniai liudijimai ir įžvalgos – keičiantys gyvenimą

Lapkričio lapkričio 24–25 d. Vilniuje aštuntą kartą rengiama Pasaulinė lyderystės konferencija.

„Caritas“ mane užaugino
Bernardinai.TV

Užaugę vaikų dienos centro lankytojai dalinasi savo asmeninėmis istorijomis, kaip „Caritas“ pakeitė jų likimus.

Nuteistųjų resocializacija – mokslininkų akiratyje

Lietuvos teisės institutas (LTI) kartu su Teisingumo ministerija bei Kalėjimų departamentu lapkričio 9 d. Vilniuje organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją , kuria norima skatinti diskusiją resocializacijos sistemos plėtojimo klausimais.

„Dvi Lietuvos“ – praeitis?

Su tyrimo vadove Aiste Čepukaite kalbėjomės apie tendencijas – skirtumai ryškėja ne tik tarp didmiesčių ir kaimų, bet netgi tarp panašaus dydžio kaimyninių savivaldybių. 

S. Skvernelis apie emigraciją: negi tikėjotės, kad per 11 mėnesių vyriausybė pakeis situaciją? 8

Išankstiniai šių metų duomenys apie emigracijos mastą atrodo vis grėsmingiau. Per devynis šių metų mėnesius iš Lietuvos išvyko beveik tiek pat žmonių, kiek pernai per visus metus.

Geri dalykai užkrečia2
Bernardinai.TV

Vaidotų parapijos klebonas Jurgis Vitkovski, kuriantis vaikų dienos centrą parapijos šeimoms, kalba apie savo asmeninę patirtį, savanoriaujant Vilniaus stoties mikrorajono dienos centre.

Pranciškonai prašo: padėkite atstatyti sirų namus Alepe
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Dauguma sirų šeimų neteko savo namų, elektros tiekimas Alepe siekia tik 2-3 val. per dieną, trūksta geriamojo vandens. 

I. Šimonytė: pajamų nelygybė net nerūpėjo, bet po krizės visi patrako5

„Kai mokiausi universitete, man atrodė, kad viskas veikia taip, kaip parašyta knygoje. Kai pradėjau gyventi, paaiškėjo, kad žmonės nėra tokie racionalūs, (…) dažnai elgiasi kaip banda”, – portalui LRT.lt sako I. Šimonytė.

Ištremtieji už visuomenės ribų3

Šioje šalyje neturi būti vietos asocialiems žmonėms. Nes ta vieta už tvoros, už visuomenės, — ta vieta neegzistuoja.

Ankstukai beldžiasi į gyvenimą
Pozityvus dienoraštis

Giedrė yra dviejų vaikų mama, vienas kurių – gražiai vadinamas ankstuku. Ši jauna moteris įkūrė internetinę parduotuvę Anksti.lt – pirmąją skirtą neišnešiotiems naujagimiams. 

Jeigu ne „Caritas“ – nežinau, kur būčiau dabar

„Jeigu ne „Caritas“- nežinau, kur būčiau dabar“ – savo istoriją pradeda dienos centro savanoris Artūras, savanoriaujantis tame pačiame dienos centre, kurį lankė būdamas vaikas.

„Vaikų linija“: kantrybės mokanti savanorystė3
Bernardinai.TV

Dvidešimtmetį mininčios „Vaikų linijos“ kūrėjai ir savanoriai kalba apie emocinės paramos prasmę, organizacijos istoriją, misiją ir savo asmeninę patirtį.

50 metų mokytoja dirbusi mielagėniškė ir išėjusi į pensiją triūsia dėl gimtojo krašto
Pozityvus dienoraštis

Valė yra iš ypatingo kaimo ypatingu pavadinimu – Mielagėnai. Moteris čia gimė, augo, ėjo į mokyklą, o gimtuosius Mielagėnus buvo palikusi vos aštuoneriems metams.

Psichikos sveikatos priežiūra: prievarta ar pagalba? 12
Jonas Ruškus - Mano teisės

LR Seimo planai vėl nuvilia: užuot kloję įstatyminius pamatus demokratiškai, žmogaus orumą ir jo teises gerbiančiai Lietuvai kurti, rengiasi įtvirtinti atgyvenusias, antidemokratines prievartos prieš žmogų formas.