Solidarumas | Visuomenė

Vasario 26 d.
Betanijos žmonės. Anastazija: „Vaikams buvau ir mama, ir tėvas“
Matas Baltrukevičius,Emilija Juškevičiūtė

Po ilgo Gražinos pasisakymo Anastazijai liko vos dešimt minučių iki maldos grupelės pradžios. „Ar jau aš galiu kalbėti?“ – paklausė Anastazija, kai Gražina baigė savo pasakojimą.

Vasario 23 d.
Ar socialinė įmonė yra „visuotinis“ blogis?
Audronė Urmanavičienė

Socialinių įmonių kuriama nauda pripažįstama visame pasaulyje.

Vasario 22 d.
Betanijos žmonės. Margarita: skausmo nutildytas svajotojos smuikas
Matas Baltrukevičius,Emilija Juškevičiūtė

Margarita buvo pirmoji, su kuria susitikome „Betanijoje“. Pradžioje kalbėtis nebuvo labai lengva, tačiau galiausiai ledai buvo pralaužti.

Vyks konferencija „Krikščioniškas veikimas bendrojo gėrio link“

Krikščioniško pilietinio veikimo forumas (toliau – Forumas) kviečia į konferenciją „Krikščioniškas veikimas bendrojo gėrio link“. Renginys vyks kovo 4 d. (šeštadienį) 10 val. viešbučio „Domus Maria“ konferencijų salėje, esančioje Aušros vartų g. 12, Vilnius.

Laiškas mano aukoms...1

Pasaulyje, kuriame egzistuoja aukos, egzistuoja ir žmonės, paverčiantys kitus aukomis. Šią dieną kviečiame skaityti nuteistojo laišką, skirtą jo aukoms ir visiems, kurie svarsto, kaip nutinka, kad žmonės nusikalsta prieš kitus.

Vasario 21 d.
Pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje 2017 knygos dovanojamos neregiams1

Šių metų Vilniaus knygų mugėje vasario 23 - 26 d. ypatingo dėmesio sulauks neregiai. 

Kviečiame dalyvauti atrankoje į unikalią tarptautinę Maltos ordino vasaros stovyklą neįgaliam jaunimui Austrijoje

Daugiau kaip 30 metų rengiamos Maltos ordino vasaros stovyklos neįgaliam jaunimui –  tai puiki proga ne tik pamatyti nuostabias pasaulio vietas ir patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir retai pasitaikanti galimybė įveikti tuos daugybę barjerų, kurie gyvenime iškyla neįgaliems jaunuoliams.

Skleiskite gėrį, o ne prašykite jo57
Pozityvus dienoraštis

Stanislava, meiliai vadinama Stasele, yra laukiama visų benamių ir vargstančiųjų. Ji jau 8 metus du kartus per savaitę lanko žmones, gyvenančius buvusiame Jonavos sąvartyne. 

Vasario 17 d.
„Laisvės žygyje“ Vilniaus rajone – per 800 dalyvių!1

Prie sostinės esančiame Neries regioniniame parke valstybės atkūrimo diena buvo švenčiama aktyviai, įdomiai ir pilietiškai. 

Užsienio reikalų ministras pasveikino Kosovą su nepriklausomybės diena

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 17 dieną sveikinimo laiške Kosovo nepriklausomybės dienos proga šios šalies užsienio reikalų ministrui Enver Hoxhaj sveikino Kosovo pastangas ir pasiektą pažangą kuriant demokratinę, daugiatautę ir klestinčią valstybę, išreiškė paramą Kosovo europinei perspektyvai ir integracijai į tarptautinę bendruomenę, pažymėjo tolesnio dvišalių santykių stiprinimo svarbą.

Vasario 16 d.
Broliai pranciškonai parolimpiečiui padovanojo treniruoklį
lrt

Pernai parolimpinėse žaidynėse užėmusiam 10 vietą klaipėdiečiui irkluotojui Augustui Navickui broliai pranciškonai kartu su onkologijos centro bendruomene padovanojo treniruoklį.

A. Adamkienės labdaringa veikla įvertinta valstybiniu apdovanojimu
lrt

Valstybės atkūrimo dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė A. Adamkienei įteikė Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didįjį kryžių.

Vasario 15 d.
Šimtas vilties laukimo dienų

Pasak „Vilties bėgimo“ vėliavnešio, br. Benedikto Jurčio OFM, kol kas mūsų visuomenė lyg užkerėta mirksta baimėje ir silpnybėje, kurią numelioruoti įmanoma tik artimo meile, teisingumu, gailestingumu, dosnumu.

Vasario 14 d.
Minaičiuose vasario 15-ąją bus atkurtos Lietuvos partizanų vadų 1949 m. vasario 16-osios suvažiavimo akimirkos

Paminėk Lietuvos valstybės atkūrimo dieną išradingai. Tokiu šūkiu vadovaujasi radviliškiečiai, sumanę Minaičiuose, Miknių-Petrėčių sodyboje, atkurti istoriją.

Vilniaus širdyje šokiu „One Billion Rising“ pasmerktas smurtas prieš moteris

Šiandien, vasario 14-ąją, sostinės V. Kudirkos aikštėje vyko pasaulinės kampanijos „One Billion Rising“ – „Milijardas prieš smurtą“ – akcija. Jos metu garsūs visuomenės veikėjai, moterų teisių gynėjai ir palaikytojai, politikai šoko siekdami įtvirtinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris.

Paskelbti G. Petkevičaitės-Bitės medalio laureatai
bns

Už pilietiškumo skatinimą, filantropinę, kultūrinę veiklą 16 asmenų paskirti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“.

 
Vasario 10 d.
Lietuva skirs nuo karo nukentėjusiai Avdijivkai 80 tūkst. eurų
bns

Lietuva skirs 80 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai pastaruoju metu nuo karo veiksmų nukentėjusiam Rytų Ukrainos miestui Avdijivkai, penktadienį pranešė šioje gyvenvietėje besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Lietuva brangi“ Vilniaus širdyje visus metus skambės kasdien 19 val.18 min.

Likus metams iki Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo Vilniuje 100-ųjų metinių, nuo šių metų vasario 16 d. iki kitų metų vasario 16 d., kasdien, 19 val. 18 min. iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vilniečiams ir miesto svečiams trimitininkas Mindaugas Lapė ir jo studentai atliks kompoziciją „Lietuva brangi“. 

JAV Prezidentas Donaldas Trumpas sveikina Lietuvą

Artėjant Vasario 16-ajai – Valstybės atkūrimo dienai, Lietuvą sveikina naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Donaldas J. Trumpas.

Norėjau 5 vaikų – turiu 500! 3
Pozityvus dienoraštis

Moterį, nešiojančią retą ir gražų vardą – Juozapa, Marijampolėje pažįsta visi paaugliai. Ji – vienuolė, įkvepianti jaunimą ir ieškanti su jais ryšio, padedanti sunkiausiais gyvenimo momentais.

Vasario 9 d.
Aukos maltiečių globojamiems seneliams rodo – mes darnėjanti visuomenė

Maltiečiai, susumavę 2016 m. paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ rezultatus, planuoja ir skirsto, kaip lėšos bus naudojamos visus metus.

Vasario 8 d.
Skelbiamas 2016-ųjų metų Tolerancijos žmogus

Šeštadienį, vasario 11 d. 15 val., Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas ) „Sugiharos fondas – Diplomatai už gyvybę“ paskelbs 2016 metų Tolerancijos žmogų.

Vasario 16-ąją dovanos vėliavas ir žygiuos 15 kilometrų 1

Prie sostinės esantis Neries regioninis parkas valstybės atkūrimo dieną kviečia švęsti aktyviai, įdomiai ir pilietiškai. 

Maldų ir apmąstymų prieš prekybą žmonėmis diena. Ar vergovė tikrai išnyko?
Dalia Sakalauskaitė – Babravičė

Vasario 8 dieną popiežius Pranciškus paskelbė Pasauline maldų ir apmąstymų prieš prekybą žmonėmis diena. Prekyba žmonėmis – šiuolaikinė vergovės forma, kurios aukomis tampa moterys, vyrai ir vaikai.

Atokioje lūšnoje augusios penkiametės mama: „Svajojome pabėgti nuo smurtaujančios mano motinos“

Pirmuosius penkerius savo gyvenimo metus Justina bijojo visko: neturėjo nė vieno draugo, nemokėjo bendrauti, nedrįsdavo pakelti šviesiaplaukės galvelės, jei kas ją užkalbindavo.

Nuo šiol aukoti daiktus bus paprasčiau

Nuo šiol visi Aukokdaiktus.lt savanoriai žinodami savo galimybes ir gavę dovanojimo pasiūlymą iškart galės kreiptis dėl pervežimo į siunčiu.lt.

Į kovą su smurtu - kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partneriai „Pasibelsk“

Socialiniuose tinkluose startavusi iniciatyva „Pasibelsk“ prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. 

Vasario 5 d.
Ateitininkai Valstybės atkūrimo dieną švęs dvyliktajame labdaros pokylyje

Jau dvyliktąjį kartą Labdaros ir paramos fondas „Ateitininkų fondas“ kviečia ateitininkus, Kauno miesto gyventojus ir svečius dalyvauti labdaros pokylyje.

Vasario 3 d.
Šventojo Tėvo maldos intencija: „Stokojančius priimti“1
vatikano radijas

Videožinia jau išplatinta devyniomis kalbiomis. Videožinioje popiežius kalba ispaniškai, jo kalba išversta į anglų, kinų, arabų, vokiečių, olandų, prancūzų ir portugalų kalbas.

Vasario 1 d.
Filmas „Žmogiškumo kelyje“ apie pabėgėlius – šeštadienį per LRT Kultūra kanalą

Vasario 4 dieną 16 val. LRT Kultūra televizija rodys dokumentinę apybraižą „Žmogiškumo kelyje“, kurios autoriai žurnalistė Monika Midverytė ir televizijos operatorius Kostas Kajėnas.

Sausio 30 d.
Vilniaus krašto iššūkiai ir perspektyvos3
Antoni Radczenko

Po ketvirtadienį vykusios diskusijos „Ar Vilnija taps turtingiausia?“ galima daryti išvadą, kad Vilniaus kraštas turi potencialą tapti vienu turtingiausių ir labiausiai išsivysčiusių Lietuvos regionų, o pagal kai kuriuos rodiklius jau toks yra, tik tam reikia darbo, drąsos ir geranoriško vietos savivaldos bendradarbiavimo su verslininkais.

Uwe Justus Wenzel: Pyktis išgaruoja. O neapykanta?

Ne veltui sakoma, kad pyktis išgaruoja, o neapykanta drasko ir graužia – ir galiausiai veda į savidestrukciją.

Sausio 29 d.
Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė7

Šiandien, sausio 29 d. Vokietijos mieste Waldkirche,  Baden Viiurtenbergo žemėje, atidengiamas memorialas  per Holokaustą  nužudytų  Lietuvos  žydų  atminimui. 

Sausio 28 d.
Kvietimas maldai po tragiškų įvykių Kėdainiuose19

Sekmadienį, sausio 29 d., 10 val. Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje, taip pat Kaune Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo (Vytauto) bažnyčioje melsimės už vaikus, patiriančius smurtą.

Po Santariškių žvaigždynu ar / ir Damoklo kardu2
Stepas Eitminavičius

Prieš daugiau nei trejus metus onkologinė operacija privertė mane stabtelėti. Dabar jau galiu lyg iš šalies pažiūrėti į savo buvusią bei esamą situaciją, galvoti apie panašaus išmėginimo asmenis.

Kaip kalbėti su vaiku apie priklausomybę?

Kalbėti apie priklausomybę sunku tiek pačiam šia liga sergančiam žmogui, tiek jo artimiesiems. Sunku apie tai atvirai kalbėti su šeimos nariais, draugais, darbdaviais. Dar daugiau klausimų kyla bendraujant su vaikais.

Sausio 26 d.
Prasideda Holokausto aukų atminimo dienos minėjimas
lrt

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse Lietuvos žydų bendruomenė kviečia į atminimo dienos renginius.

Sausio 25 d.
Kviečia į diskusiją „Ar Vilnija taps turtingiausiu Lietuvos regionu?“1

Lenkų diskusijų klubas kviečia į atvirą susitikimą tema „Ar Vilnija taps turtingiausia?“. Diskusijoje dalyvaus Darbo rinkos tyrimų instituto direktorius prof. Bogusław Grużewskis bei Lenkų verslumo forumo „Korona“ pirmininkas Bernardas Niewiadomskis.

Sausio 20 d.
Paskelbti solidarumo akcijos „Vanduo Betliejui“ rezultatai
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Organizatoriai dėkoja visiems atsiliepusiems žmonėms už jų dosnumą ir džiaugiasi, kad akcijos metu buvo surinkti 2745 Eur, kurie artimiausiu metu bus perduoti Šventosios Žemės kustodijai.

Sausio 18 d.
Žinomi dainininkai kviečia vaikus dalintis skaudžiomis patirtimis ir neleisti sunkumams užaugti

Merūnas Vitulskis, Vilija Matačiūnaitė ir Donatas Montvydas drąsina vaikus papasakoti apie savo išgyvenimus suaugusiems, kuriais pasitiki, ir nelaukti, kol sunkumai užaugs.

Sausio 17 d.
Moksleiviai ateitininkai kviečia į labdaros koncertą už Ukrainos ateitį

Visą gruodžio mėnesį moksleiviai ateitininkai telkėsi į akciją „Ateitis Ukrainai“ bei kvietė Lietuvos žmones aukoti šiai nuo karo nukentėjusiai šaliai.

Moterys mokslininkės kviečiamos teikti paraiškas L’Oréal Baltic stipendijų programai

Sausio 17 dieną Lietuvos mokslų akademijoje vykusios oficialios ceremonijos metu Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir L’Oreal Baltic atstovai pasirašė pirmąjį bendradarbiavimo protokolą.

Sausio 16 d.
K. Dūdonytė: asmeniniai asistentai neįgaliesiems užtikrina orų gyvenimą
Mano teisės

Asmeninio asistento poreikis vis labiau girdimas iš neįgalių žmonių lūpų, tačiau ši paslauga Lietuvoje dar nėra tinkamai įgyvendinama.

Sausio 13 d.
R. Šapauskas: „Paremti savo žiniasklaidą – krikščionio garbės reikalas“11
Bernardinai.TV

Lietuvos žurnalistas, laidų ir renginių vedėjas Rimantas Šapauskas jungiasi prie redakcijos paramos akcijos, ragindamas visus, kam artimas krikščioniškas požiūris į pasaulį, paremti savo žiniasklaidą.

Sausio 12 d.
Valstybės vadovai atidarė LRT Sausio 13-osios memorialą

Minint 26-ąsias Sausio 13-osios metines, sausio 12 d. vakarą iškilmingai atidarytas LRT Sausio 13-osios memorialas.

D. Grybauskaitė: mus galima laikinai okupuoti, bet nugalėti – ne 2
lrt

Sausio 12-osios vakarą šalia LRT pastato atidengtas memorialas, kurio pagrindinis akcentas – 6 metrų obeliskas, skirtas įamžinti Sausio 13-osios aukų atminimą. 

Kauno vaikų globos namuose – tuštėjimo metas

Planas Kaune atsisakyti vaikų globos namų beveik įpusėjo. Pirmieji 18 paaugliško amžiaus „Atžalyno“ vaikų globos namų auklėtinių žiemos šventes pasitiko naujuose namuose.

Sostinėje sužydėjo simbolinė neužmirštuolių pieva5
lrt

Ketvirtadienio popietę Vilniuje, priešais Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, sužydėjo simbolinė neužmirštuolių žiedų pieva, simbolizuojanti atminimą ir pagarbą žmonėms, kovojusiems už Lietuvos laisvę.

Sausio 11 d.
Šiemet neužmirštuolių pievos sužydės Lietuvos miestuose ir miesteliuose14

Sausio 12 dieną, ketvirtadienį, 12:30 valandą, priešais Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, prie Kovo 11-ajai skirto paminklo „Žinia“, vyks Laisvės gynėjų dienos minėjimo akcija „Neužmirštuolių pieva“.

Sausio 10 d.
Sutuoktinio neištikimybė pastūmėjo į alkoholizmą – kaip atsitiesti?1

Neretai žmonės, paprastai neturintys ypatingo alkoholio potraukio, esant tam tikroms kritinėms gyvenimo situacijoms, ima vartoti svaigiuosius gėrimus norėdami užsimiršti, pabėgti nuo kasdienio streso ar staiga užklupusių problemų...