Švietimas ir ugdymas | Visuomenė

Sausio 21 d.
Profsąjungos ir ministerija nesutarė, už kokius darbus po pamokų turi būti mokama pedagogui
bns

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir pedagogų profesinės sąjungos kol kas neranda sutarimo, už kokius darbus, atliekamus po pamokų, mokėti pedagogams.

Sausio 20 d.
Jaunieji šachmatininkai sieks pagerinti Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d. 9 val. VGTU inžinerijos licėjaus (Antakalnio g. 120, Vilnius) 1-4 klasių moksleiviai ketina pagerinti Lietuvos rekordą – sužaisti didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje.

Sausio 19 d.
ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl esminių etatinio mokytojų darbo apmokėjimo principų

Šiandien vykusiame švietimo profesinių sąjungų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų susitikime pristatytos ir aptartos etatinio mokytojų darbo tvarkos alternatyvos.

S. Skvernelis: regionuose turi likti aukštasis mokslas, o ne konkrečios mokyklos
bns

Lietuvos regionuose turi išlikti kokybiškas aukštasis mokslas, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad turi būti išlaikytos neefektyviai dirbančios esamos aukštosios mokyklos, sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Sausio 18 d.
Kaune trečiadienį prisistato šalies aukštosios mokyklos
bns

Trečiadienį Kaune prasidėjusioje aukštųjų mokyklų mugėje Seimo ir Švietimo ministerijos vadovai pabrėžė, kad aukštosioms mokykloms svarbu galvoti apie strategiją ir kokybę, kad išliktų.

Talentingiems studentams – konkursas dėl stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau trečią kartą skelbia konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre „Ames“ 2017 metais.

Sausio 17 d.
Keturios aukštosios mokyklos įkūrė atskirą asociaciją
lrt

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK).

Sausio 16 d.
ES Teisingumo teismo prezidentui įteiktos MRU regalijos
lrt

Mykolo Romerio universitetas (MRU) Europos Sąjungos (ES) Teisingumo teismo prezidentui, profesoriui, daktarui Koenui Lenaertsui pirmadienį įteikė garbės daktaro regalijas.

Baigusi tyrimą A.Vienuolio progimnazijoje, sostinės savivaldybė kreipėsi į Prokuratūrą

Gavus sostinės Antano Vienuolio progimnazijos mokinių tėvų skundų, mero potvarkiu, praėjusių metų spalį  buvo sudaryta komisija, kuri visapusiškai tyrė ir vertino situaciją progimnazijoje.

Sausio 14 d.
Asmens duomenų apsauga rūpi ir moksleiviams1

Kasdien tobulėjant šiuolaikinėms informacijos sklaidos priemonėms, vis daugiau bendraujant virtualioje aplinkoje, kur dalinamasi nuotraukomis, vaizdo medžiaga, moksleiviams tampa aktualūs klausimai, susiję su asmens duomenų apsauga, asmens teise į privatų gyvenimą ir atvaizdą.

Sausio 13 d.
G. Landsbergis mano, kad universitetų valios neužteks tinklui sutvarkyti
bns

Opozicinės konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis abejoja, ar aukštojo mokslo institucijų tinklo pertvarkai užteks pačių mokslo institucijų valios.

Premjerui dėl aukštojo mokslo pertvarkos pradžios - kritika iš Klaipėdos ir Šiaulių
bns

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sako, kad Klaipėdoje universitetas privalo išlikti, ir aukštojo mokslo tinklo pertvarkos pradžią vadina netinkama.

Sausio 13-osios atmintis ir patirtis suvienija Lietuvą
bns

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su „Laisvės“ gimnazijos moksleiviais Prezidentūros languose Laisvės gynėjams atminti uždegė atminimo žvakutę. Taip šalies vadovė su pilietiškais mokiniais prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Sausio 12 d.
Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais.

PAMOKOS GAMTOJE VYKSTA NET SPIGINANT ŠALČIAMS

Pasakojimas apie „Gamtos mokyklą” ir jau antrus metus Neries regioninio parko direkcijos organizuojamas gamtos pažinimo pamokas.

Kodėl bijome įvertinti studijų kokybę Lietuvoje?4
Paulius Baltokas

Nors ir keista, Lietuvoje niekas nenori vertinti aukštojo mokslo kokybės pagal baigusių absolventų rezultatus.

Premjeras: Įgyvendinus aukštojo mokslo reformą bakalauro studijos gali tapti nemokamos
bns

Įgyvendinus aukštojo mokslo reformą bakalauro studijos gali tapti nemokamos, sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Sausio 11 d.
Premjeras: Lietuvoje turi likti iki 5 valstybinių universitetų
bns

Lietuvoje turi likti iki penkių valstybinių universitetų.

Kodėl mokinių rengimas lietuvių literatūros VBE ugdo mokytojo cinizmą20
Elžbieta Banytė

Ką tik padariau tokį dalyką, dėl kurio prieš kokį trejetą metų veikiausiai būčiau putojusi kaip actas su soda – parašiau mokinei pastabą, kad ji per daug remiasi literatūra ir per mažai samprotauja.

Sausio 10 d.
Savivaldybių atstovai: Įvedus kadencijas gali susidaryti mokyklų direktorių stygius
bns

Pagal prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomas pataisas, mokyklų vadovai negalėtų dirbti ilgiau nei dvi kadencijas po penkerius metus.

Ministrė: etatinis mokytojų darbo apmokėjimas bus įvestas vėliausiai 2018 metais
bns

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad nauja mokytojų darbo apmokėjimo sistema turėtų įsigalioti vėliausiai nuo 2018 metų pradžios.

S. Skvernelis: svarbu pasirūpinti depolitizacija mokyklų vadovybėse
lrt

Anot premjero, dauguma problemų kyla dėl to, kad mokyklų vadovai, norėdami užimti ar išlikti pareigose, yra priversti tapti kurios nors partijos nariais.

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą: kitais metais sakyti Mea Culpa jau gali būti per vėlu18
VDU

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik.

Sausio 9 d.
Atleistas prieš penktokę smurtavęs direktorius
lrt

Fizinį skausmą ir nežymų sveikatos sutrikdymą penktokei sukėlęs Marijampolės Mokolų pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Virbickas atleistas iš pareigų už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą. 

Sausio 5 d.
Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas tikisi susijungti iki metų pabaigos2
bns

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos.

Prezidentė: Mokyklose neturi būti amžinų vadovų

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis pradedamos taikyti švietimo įstaigų vadovų kadencijos ir jų ribojimas.

Prezidentūroje aptariamos galimybės įvesti mokyklų vadovų kadencijas
bns

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį su Švietimo ir mokslo ministerijos, Seimo, Savivaldybių asociacijos bei mokinių atstovais aptars, kaip užtikrinti skaidresnį ir efektyvesnį švietimo įstaigų valdymą.

Valdovų rūmuose bus apdovanoti tarptautinių olimpiadų ir konkursų nugalėtojai
bns

Ketvirtadienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, bus apdovanoti tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose geriausiai pasirodę mokiniai bei jų vadovai.

Sausio 3 d.
Kompensacijų lankantiems sostinės darželius tvarką bus siūloma keisti nuo rugsėjo
bns

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį nusprendė tarybai siūlyti tikslinti priimtus pakeitimus dėl 100 eurų kompensacijų privačius darželius lankantiems vaikams. 

Sausio 2 d.
Ministerija ir profsąjungos iki kovo žada parengti mokytojų etatinio apmokėjimo modelį2
bns

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su profsąjungomis žada iki kovo mėnesio parengti mokytojų etatinio apmokėjimo modelį.

Sausio 1 d.
Karjerą baigiančio studento pastebėjimai apie mokslą ir pagiriamasis žodis TSPMI4
Matas Baltrukevičius

Studentu būti liko nedaug laiko. Vienas egzaminas ir dar, aišku, pagrindinis studijų iššūkis – parašyti ir apginti magistro darbą.

Gruodžio 30 d., 2016
Geriausios disertacijos autorius L. Macijauskas: „Jaunieji mokslininkai nesėdi užsidarę laboratorijose“

Pokalbis su mokslo daktaru L. Macijausku apie laužomus stereotipus, skaitymo svarbą ir gerąja prasme „pačiuožusius“ kolegas.

Lietuviška animacija – nauja tautosakos forma

Animacija – tai vaizdų ir garsų kalba, sugebanti pritraukti ir sudominti vaikus. Tai puiki galimybė juos supažindinti su lietuvių tautosaka.

Gruodžio 28 d., 2016
Studijų krepšeliai nevalstybinėms aukštosioms mokykloms bus išimtis
bns

Nevalstybinės aukštosios mokyklos laisvai nebegaus valstybės biudžeto lėšų studijų kainai.

Gruodžio 27 d., 2016
„Knygų Kalėdos“ keičia žmonių gyvenimus

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Knygų Kalėdos“, kuri šiemet vyksta kartu su nacionaline socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, dalyvauja visos šalies viešosios ir mokyklų bibliotekos.

Gruodžio 26 d., 2016
Nauji „Mėgintuvėlio“ nuotykiai – Burbulų karalystėje

Sužinok, kodėl burbulai sprogsta, kas yra žaibas, kodėl lietaus debesys tamsūs, ir kitus atsakymus. Išmok pasidaryti burbulų šaudyklę, naminio popieriaus, formuoti burbulų skulptūras ir kitų gudrybių.

Gruodžio 23 d., 2016
Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojai padovanojo knygų Ruklos pabėgėlių priėmimo centre esantiems vaikams

Švietimo ir mokslo ministerija perdavė Ruklos pabėgėlių priėmimo centrui ministerijos darbuotojų kalėdinę dovaną – spalvingų vaikiškų knygų bibliotekėlę.

Seimas ir Vyriausybė išgirdo dar pavasarį #MOSTA ekspertų parengtą analizę apie santykinai mažus tyrėjų ir dėstytojų atlyginimus2
bns

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (Mosta) analitikai dar šių metų pavasarį atliko jaunųjų dėstytojų ir tyrėjų atlyginimo ir užimamo etato dydžių analizė.

Mokyklų vadovų darbas bus vertinamas ir pagal tai, kaip mokyklose užtikrinama saugi emocinė aplinka

Vertinant bendrojo ugdymo mokyklų vadovų veiklą atsiranda naujas vertinimo kriterijus – saugios emocinės aplinkos mokykloje užtikrinimas.

Naujovė – patirtinis ugdymas

Patirtinio mokymo metodas yra esminis visose holistinėse pedagogikose, o Lauko darželiuose jis taikomas trečius metus, nuo pat įsikūrimo. 

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. Tai numatyta LR Seimo patvirtintame 2017 m. valstybės biudžete. Mokslininkų atlyginimams bus skiriama papildomai 3,1 mln. eurų.

Gruodžio 22 d., 2016
Mokytojų atlyginimų kėlimui kitąmet numatyta 41 mln. eurų, sako premjeras
bns

Mokytojų atlyginimų kėlimui kitų metų biudžete numatyta skirti 41 mln. eurų, sako premjeras Saulius Skvernelis, tuo pačiu pabrėžiantis ir struktūrinių pertvarkų švietimo srityje būtinybę.

Gruodžio 21 d., 2016
Švietimo ir mokslo ministerijoje pradeda darbą viceministras Giedrius Viliūnas

Iki šiol jis buvo Mykolo Romerio universiteto studijų prorektorius ir Lietuvos universitetų rektorių konferencijos Studijų komiteto pirmininkas.

R. Šimašius: bendra atmosfera Vilniaus mokyklose gera1
bns

„Nesinorėtų, kad atskiri atvejai nuodytų visą atmosferą“.

Gruodžio 20 d., 2016
Mokykla turi būti skirta vertinantiems santykį2
Andrius Katarskis

Mokykla turi būti skirta ne tik žinių mokymui ar vaikų auklėjimą apleidusių tėvų kaltinimui. Mokykla turi būti skirta tam, kad jauną žmogų išmokytų ir skatintų kurti santykius. O tai įmanoma tik palaikančioje, leidžiančioje klysti, brėžiančioje aiškias ribas ir saugioje mokykloje. 

Karjeros planavimas – asmuo kaip prekės ženklas

Yra tik perspektyvūs arba neperspektyvūs žmonės, ir jų profesinė veikla nebūtinai turi vadintis taip, kaip parašyta diplome. Dabartinė globali darbo rinka nebėra orientuota vien tik į universitete įgytą laipsnį – šiuo metu daug svarbiau visapusis išsilavinimas...

Tyrimas: 58 proc. studentų pritaria aukštųjų mokyklų konsolidacijai

Didžiausia aukštųjų mokyklų jungimo grėsme studentai laiko kultūrinį ir ekonominį mažesnių miestų bei regionų silpnėjimą. Šiam teiginiui pritarė 56 proc. studentų.

Švietimo sistemos krachas: kas kaltas ir ką daryti?5
Andrius Navickas

Tarptautinio penkiolikmečių skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų pasiekimų tyrimo PISA rezultatai vėl eilinį kartą „nuleido“ mus ant žemės.

Gruodžio 19 d., 2016
Daugiau nei pusė studentų mano, kad valdžia turi finansiškai skatinti besijungiančiams aukštąsias mokyklas
bns

Daugiau kaip pusė studentų pritaria (30 proc.) ar greičiau pritaria (28 proc.), kad Lietuvos aukštosios mokyklos turėtų būti jungiamos, 59 proc. teigia, kad šalies valdžia turėtų finansiškai skatinti aukštąsias mokyklas, kurios siekia susijungti.

Gruodžio 18 d., 2016
K. Kirtiklis. Apie visuomenės domėjimąsi disertacijomis 5
lrt

Šie metai nebejotinai pasižymėjo beprecedenčiu visuomenės susidomėjimu socialiniais ir humanitariniais mokslais.