Švietimas ir ugdymas | Visuomenė

Kovo 23 d.
Visos mokyklos privalės įgyvendinti smurto ir patyčių prevencijos programas1
bns

Visos Lietuvos mokyklos nuo rugsėjo 1-osios privalės įgyvendinti smurto ir patyčių prevencijos programas, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Kovo 21 d.
Pasigirdo siūlymų moksleivių atostogas trumpinti ne puse, o visu mėnesiu2
bns

Diskutuojant dėl Vyriausybės ketinimo ilginti mokslo metų trukmę, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad prie kitų mokslo metų planuojama pridėti iki dviejų savaičių.

Kovo 20 d.
Prasideda lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva“
lrt

Prasideda dešimtasis nacionalinis lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva“.

Kovo 19 d.
Seinų „Žiburio“ gimnazija – Lenkijos prokurorų akiratyje
lrt

Seinų „Žiburio“ gimnazija, besirūpindama, kaip prisiteisti iš Seinų miesto savivaldybės apie 700 tūkstančių eurų skolą, sulaukė Augustavo prokuratūros dėmesio.

Kovo 16 d.
Mokyklų vadovų atrankoje norima uždrausti dalyvauti politikams
bns

Švietimo įstaigų vadovai neturėtų pareigų eiti daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės, o jų atrankoje negalėtų dalyvauti politikai.

Lietuvos mokiniai mokosi kritiškai mąstyti

Kaip rezonuoja smėlis? Kokią įtaką muzika daro sporto pasiekimams? Kokiais kodais
bendrauja paukščiai? Tai tik keletas klausimų, į kuriuos atsakymų ieško mokiniai iš 15-os Lietuvos mokyklų.

Nacionalinis saugaus eismo konkursas moksleiviams

Lietuvos mokyklos kviečiamos registruotis atsinaujinusiame nacionaliniame saugaus eismo skatinimo konkurse „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“.

Nustatyti aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo principai

Šią savaitę įvyko antrasis Ministro Pirmininko sudarytos valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo darbo grupės posėdis. Posėdyje susitarta dėl bendrų optimizavimo principų.

Kaip į Lietuvą susigrąžinti užsienyje studijas baigusį jaunimą?
lrt

„Talentai Lietuvai“ – karjeros pradžios Lietuvoje programa, skirta užsienyje studijas baigusiems lietuviams, jauniems profesionalams, kurie po studijų trumpam liko užsienyje, bet ieško galimybių grįžti į tėvynę.

Kovo 15 d.
Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje varžysis pusantro šimto mokinių

Kovo 16–18 dienomis Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje (S. Nėries g. 5) vyks lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškųjų mokyklų mokiniams.

Mokyklas registruotis kviečia nacionalinė „Žalioji olimpiada“

Kovo 6-ąją prasidėjo registracija į pirmąją Lietuvoje, ekologinį sąmoningumą ugdančią ir galvoti žaliai skatinančią nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“, kurioje dalyvauti kviečiamos visos švietimo ir ugdymo įstaigos, turinčios 8–11 klasių auklėtinių.

Skirs apdovanojimus geriausiems mokslo populiarintojams

Lietuvos mokslų akademija pratęsė Mokslo populiarinimo priemonių apdovanojimų konkursą ir kviečia jame dalyvauti visus norinčius iki š. m. gegužės 2 d.

Trys informatikos dešimtmečiai Lietuvoje: reikšmingiausi laimėjimai ir laukiantys iššūkiai
Agnė Grinevičiūtė - VU naujienos

Nuo tada, kai mūsų šalies mokyklose pradėta mokyti informatikos, prabėgo 30 metų. Prof. V. Dagienė apžvelgia nueitą kelią, reikšmingiausius pasiekimus ir dalijasi ateities vizijomis.

Kovo 13 d.
T. Shigeeda: Japonija Lietuvą vertina, kaip vieną geriausių partnerių Europoje1

Kovo 13 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) įsteigtas japonistiką skatinantis Global Japan Office (GJO), kuris yra pirmasis toks Šiaurės Rytų Europoje ir Baltijos šalių regione.

Paskelbti Lietuvos mokinių biologijos olimpiados nugalėtojai

50-oji Lietuvos mokinių biologijos olimpiada vyko kovo 9–11 dienomis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Mokiniai sprendė teorines užduotis, atliko praktinius laboratorinius darbus.

Įvertino kolegijų potencialą: sunerimti reiktų ne tik universitetams
lrt

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) pristato lapkričio–vasario mėn. atliktos valstybinių kolegijų potencialo analizės rezultatus.

Kovo 10 d.
Užsienio baltistikos centrų studentai sveikina Lietuvą su Kovo 11-ąja

27-ių užsienio baltistikos centrų studentai iš Gruzijos, Ukrainos, Lenkijos, Prancūzijos, Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano nutarė pasveikinti Lietuvą Nepriklausomybės atkūrimo proga.

Rusų kalba Lietuvoje vis dar tarp paklausiausių
lrt

Nors Lietuva stengiasi lygiuotis į Vakarus, rusų, kaip antroji užsienio kalba po anglų, vis dar išlieka populiariausia pagrindinėse miesto ir rajono mokyklose.

Ką pasėsi, tą ir pjausi. Derlingo grūdo paieškos darbo rinkoje1
Giedrė Liutkevičiūtė

Įsibėgėjant aukštojo mokslo reformai, girdžiu daugiau emocijų nei diskusijų. Mane pasiekia nerimas dėl ateities, baimė dėl pokyčių, dėl mažinamo darbo vietų skaičiaus, nusivylimas mažiau motyvuotu ir gabiu jaunimu ir apskritai tuo, kad jo mažiau.

Kovo 9 d.
Ministrė susitiko su tėvų atstovais: mokinių krūvis ir namų darbų kiekis turi mažėti 1

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tęsia susitikimus su švietimo bendruomenės atstovais dėl mokslo metų trukmės. Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje susitiko su Lietuvos tėvų forumo atstovais.

Kodėl katalikiškas ugdymas – dažnai neveiksmingas? 3 priežastys34
Simone Lorenzo

Deja, bet studentai Filipinuose (ir ne tik) katalikybę tapatina su sunkiai įsimenamais intelektualiais žodžiais, o ne su sakraliu, gyvenimą keičiančiu santykiu.

Kovo 8 d.
Ministrė: mokytojų etatinis užmokestis neskirtas mažoms mokykloms išgyventi1
bns

Planuojamas įvesti etatinis mokytojų darbo apmokėjimas neskirtas išsaugoti mažas mokyklas, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Tarptautiniame reitinge – VU pirmavimas daugelyje studijų krypčių
lrt

Vilniaus universitetas (VU) paskelbtame tarptautiniame dalykiniame reitinge „QS World University Rankings by Subject 2017” tvirtai pirmauja Lietuvoje 20 iš 27 studijų krypčių, kuriose buvo vertintas. Praėjusiais metais VU pirmavo 18 krypčių iš 27.

Kovo 7 d.
Skelbiamas konkursas „Aš fotografuoju Afriką“

Užsienio reikalų ministerija (URM) kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir UAB „JCDecaux Lietuva“ skelbia nuotraukų konkursą „Aš fotografuoju Afriką“. 

Apdovanoti Lietuvos mokslo premijų laureatai
lrt

Geriausiems Lietuvos mokslininkams įteiktos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

Kovo 6 d.
Universitetų tinklo pertvarka turi atspindėti valstybės interesus 2
bns

Rengiant mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarką premjero sudaryta darbo grupė atstovaus valstybės, o ne atskirų universitetų interesams, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Laikyti brandos egzaminus užsiregistravo 3 proc. mažiau kandidatų nei pernai
bns

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 32 572 kandidatai. Tai 1138 kandidatais (arba 3,38 proc.) mažiau negu praėjusiaisiais metais, pirmadienį informavo Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

VU mokslininkas E. Butkus tapo ministrės J. Petrauskienės patarėju
bns

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro vadovas Eugenijus Butkus nuo pirmadienio pradeda eiti švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės patarėjo pareigas.

Svarstys, kaip optimizuoti valstybinių aukštųjų mokyklų tinklą
lrt

Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje renkasi darbo grupė, kuri svarstys, kaip optimizuoti valstybinių aukštųjų mokyklų tinklą.

Rengiama visos dienos mokyklos koncepcija 1
lrt

Rengiama visos dienos mokyklos koncepcija. Vyriausybės programos priemonių planuose numatyta sukurti galimybių moksleiviams, ypač regionuose, likti mokykloje ir po pamokų bei čia įsitraukti į neformalaus ugdymo veiklas.

Kovo 5 d.
Vyriausybės planuose socialinės atskirties mažinimui – visos dienos mokykla4
bns

Naujoji valdžia socialinės atskirties mažinimui kuria visos dienos mokyklos koncepciją – norima sudaryti sąlygas moksleiviams, ypač regionuose, ir po pamokų likti mokykloje, čia paruošti pamokas, lankyti būrelius.

Kovo 3 d.
Ministrė: Kitais metais manimalus stojimo balas į universitetus galėtų didėti
bns

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad kitais metais minimalus stojimo balas į universitetus galėtų didėti iki keturių.

Lietuvos valdovų rūmuose bus apdovanoti Metų mokytojai1

Kovo 7 d. 15 val. Lietuvos valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteiks premijas penkiems Metų mokytojams.

Kovo 2 d.
Mokinių kartos keičiasi, o mokytojų?

Šalies švietimo sistema susiduria su augančiu iššūkiu – kas pakeis pensinio amžiaus sulaukusius mokytojus.

Kovo 1 d.
Ministerija palaiko didesnius reikalavimus finansavimo siekiantiems mokslininkams
bns

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) palaiko Lietuvos mokslo tarybą, padidinusią reikalavimus socialinių mokslų srities projektams.

Vasario 28 d.
Vyriausybė planuoja, kad jau kiti mokslo metai mokiniams bus ilgesni
bns

Vyriausybė nuo ateinančio rudens planuoja ilginti mokslo metus mokiniams.

Vasario 24 d.
ŠMM pasiūlymuose dėl universitetų tinklo – mažųjų noras išlikti, didžiųjų siekis prisijungti kitus
bns

Švietimo ir mokslo ministerija iš suinteresuotų institucijų gavo pasiūlymus dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Pagal juos, mažieji universitetai siekia išlikti savarankiški, o didieji siūlosi juos prisijungti.

Pranciškonų gimnazijoje vyksta konferencija laisvės kovoms atminti
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Vasario 24 d. Pranciškonų gimnazijoje vyksta X konferencija „Laisvės kovos Lietuvoje ir Kretingos krašte“, kurioje kasmet dalyvauja Kretingos miesto ir rajono mokyklų 9-12 klasių moksleiviai.

Vasario 23 d.
Aukštojo mokslo taryba akcentuoja aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos būtinybę

Švietimo ir mokslo ministerijoje įvykusiame Aukštojo mokslo tarybos posėdyje pristatytos išvados ir rekomendacijos dėl aukštojo mokslo būklės Lietuvoje 2016 m. Jose pabrėžiama mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos būtinybė.

Vasario 22 d.
J. Petrauskienė: Universitetų tinklo pokyčiai bus matomi kitų metų biudžete
bns

Mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos planas bus pateiktas gana greitai, ir jo pokyčiai jau bus matomi 2018 metų biudžete, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Šiandien startavo „Futurepreneurs“ jaunimo verslumo skatinimo programa

Ateities startuolius daugiausia nori kurti vaikinai, labiausiai domina – informacinės ir komunikacinės bei finansų technologijos 

Viename seniausių VU fakultetų – sumaištis ir nerimas dėl ateities2
lrt

Seniausioje Lietuvos aukštojoje mokykloje – Vilniaus universitete (VU) vis labiau įsibėgėja pertvarka.

Lietuvių kalbos dienų proga – paskaita „S. Daukantas – lietuvių abėcėlės kūrėjas“

Ar žinojote, koks istorikas yra sukūręs nemažai naujadarų, prigijusių lietuvių kalbos vartosenoje?

Vasario 21 d.
Kviečiama rašyti Nacionalinį diktantą1

Visus lietuvių kalbos puoselėtojus ir bendraminčius kviečiama dalyvauti 10-ajame Nacionalinio diktanto rašymo konkurse ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias.

Vasario 20 d.
Jaunus medikus numatoma siųsti praktikos į regionus1
bns

Gydytojus rezidentus numatoma siųsti atlikti praktiką regionuose.

Apie klausimų meną ugdyme 2

Pokalbis su François Taddei, vadovaujančiam Paryžiuje įsteigtam Tarpdisciplininių tyrimų centrui, skirtam tyrinėti ir dėstyti inovacijas pedagogikoje.

Vasario 19 d.
Atrankos tapti mokyklos vadovu neįveikia apie pusė pretendentų
lrt

Maždaug pusė pretendentų, norinčių tapti švietimo įstaigų vadovais, neįveikia Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros organizuojamo kompetencijų testo.

Teismas „įšaldė“ socialinių mokslų projektų finansavimą3
bns

Seimo nariui Stasiui Šedbarui apskundus Lietuvos mokslo tarnybos sprendimą padidinti reikalavimus socialinių mokslų srities projektams, įstrigo paraiškų vertinimas ir finansavimo skyrimas mokslininkams.

Vasario 18 d.
Nacionalinio diktanto komisijos pirmininkė: esame ne itin raštingi, bet nesame ir beraščiai1
lrt

Lietuviai savo raštingumą galės pasitikrinti rašydami kasmetį Nacionalinį diktantą. Šiemet, siekiant pritraukti mokyklas ir įmonių kolektyvus, Nacionalinis diktantas bus rašoma ne, kaip įprasta, šeštadienį, o penktadienį, sako Nacionalinio diktanto komisijos pirmininkė Aldona Šventickienė.

Vasario 17 d.
Švietimo ministerijoje tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos
bns

Penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) Vilniuje ketinama apibendrinti akademinėje ir švietimo visuomenėje diskutuojamus siūlymus dėl mokytojų rengimo koncepcijos.