Švietimas ir ugdymas | Visuomenė

Birželio 29 d.
Kuriama lietuvių kalbos testavimo sistema užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams

Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi šiuo metu egzistuojančius lietuvių kalbos mokėjimo vertinimo būdus, inicijavo vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos, skirtos užsienio lietuviams ir užsieniečiams, sukūrimą.

Seime bus aptartas moksleivių fizinis pasirengimas
lrt

Specialistai pastebi, kad Lietuvos moksleivių fizinis pasirengimas yra vienas prasčiausių Europoje. Fizinį gyventojų aktyvumą posėdyje Seime aptars gydytojai, mokslininkai ir sveikatos politikai.

Birželio 28 d.
Doktorantai galės gauti išmokas už vaiko priežiūrą

Pritarta Vaikų priežiūros įstatymo pakeitimams, kuriais numatoma, kad išmoką už vaiko priežiūrą galės gauti doktorantūros ar rezidentūros studentai iki 30-ies metų.

Į darželius patekusių vaikų tėvai raginami suskubti pasirašyti sutartis iki birželio 30-osios

Sostinės savivaldybė primena, kad jau reikia suskubti, nes to nepadarius iki birželio 30 d. ar nepranešus apie svarbias neatvykimo priežastis, vaikas netenka vietos darželyje.

Papildomas informatikos mokymasis – sėkmingos karjeros pagrindas

Bet kuriam verslui gali reikėti elektroninės parduotuvės, skaitmeninių paslaugų. Todėl kompiuterinio raštingumo turėtų būti mokomi visi.

Birželio 27 d.
Didžioji Britanija – kas laukia esamų ir būsimų lietuvių studentų?

Universitetai užtikrina, kad jau studijuojantis žmogus mokslus pabaigs tomis pačiomis sąlygomis, kuriomis juos ir pradėjo.

Vilniaus mokyklose – 600 daugiau pirmokų
lrt

Nors vasara dar tik prasidėjo, pirmokų tėvai jau nerimauja, ar pakaks vietų mokyklose, o galimybė pasirinkti ne gyvenamajai vietai priskirtą mokyklą – beveik neįmanoma.

Moksleiviai, grįžę iš užsienio, lengviau integruosis Lietuvos švietimo sistemoje
lrt

Kuriamos palankesnės sąlygos iš užsienio grįžtantiems mokiniams ir mokytojams.

Birželio 23 d.
Lietuvos mokslininkai kritikuoja neracionalų humanitarinių institutų ir aukštųjų mokyklų sujungimą

Lietuvos mokslo bendruomenės atstovai Kreipimusi į Vyriausybę ir Seimą reiškia savo poziciją dėl planuojamos humanitarinių mokslų reformos.

Birželio 22 d.
Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais3

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis.

Birželio 21 d.
Vidaus reikalų ministerija ir KTU pasirašė bendradarbiavimo sutartį1

Pasirašyta sutartis yra svarbi plėtojant universiteto ir ministerijos bendradarbiavimą abiem pusėms svarbiose veiklos srityse. 

Birželio 20 d.
Aukštosios mokyklos: 50 proc. daugiau IT studentų ir naujos studijų programos

Aukštosios mokyklos šiais metais priims 50 proc. daugiau IT studentų, o pasiryžusiųjų įgyti vieną perspektyviausių profesijų laukia atnaujinę studijų programas.

Švietimo ir mokslo ministerija siekia didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus

Ministerija pateikė Vyriausybei siūlymą, kad nuo 2017 m. valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbančių mokslininkų atlyginimų apatinės ribos didėtų nuo 27 iki 50 proc.

Birželio 18 d.
Keletas patarimų būsimo pirmoko tėvams 2

Būsimųjų pirmokų tėvams kyla daugybė klausimų: kaip padėti vaikui pasiruošti mokyklai, ką reikia įsigyti, ką svarbaus reikia žinoti? Pateikiame keletą naudingų patarimų.

Birželio 17 d.
Šįmet mokyklą Vilniuje lankyti pradės 600 pirmokų daugiau nei pernai

Į sostinės mokyklas jau pakviesta apie 7 300 pirmokų, papildomai steigiama daugiau kaip  25 pirmųjų klasių komplektai. Vilnius nuolat auga ir sostinės mokyklas kasmet papildo vis daugiau pirmokų...

Sėkmės istorija: kaip įstoti į Kembridžo universitetą
Kotryna Reimerytė - Euroblogas.lt

Gabija, studijuojanti Kembridžo universitete, sutiko skirti šiek tiek laiko, nes tiki, kad tai, ką papasakos, padės tiems, kurie svajoja čia studijuoti.

Birželio 16 d.
Vilniaus mokyklose pradės kurtis jaunųjų šaulių klasės

Rengiami būreliai, stovyklos ar susitikimai skatins prasmingą ir sveiką vaikų ir jaunimo laisvalaikį, puoselės jaunimo pilietines ir patriotines vertybes, bus ruošiami ekstremalioms situacijoms, kaip reaguoti iškilus karo grėsmei.

Besijungiančių VDU ir LEU atstovai: aukštasis mokslas Lietuvoje turėtų būti nemokamas1
lrt

Nuo 2000 m. iki 2020 m. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas jaunuolių mūsų šalyje sumažės net 50 proc. Todėl vienintelė išeitis – universitetams jungtis.

Gera žinia studentams – sumokėti už studijas bus paprasčiau

Pasak jo, kurdama naują paslaugą „Mano unija“ atsižvelgė ir į bendrą Lietuvos gyventojų finansinį pajėgumą. 

Per šešis tūkstančius absolventų – ketvirčio amžiaus universitetinėje komunikacijos ir informacijos mokykloje

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, įteikdamas informacijos ir komunikacijos krypties bakalauro, magistro ir daktaro diplomus, minės 25 metų sukaktį.

Birželio 15 d.
Šeimos finansų ekspertė J. Varanauskienė: ISM įgytos kompetencijos kasdien praverčia darbe

Apie įveiktą doktorantūros iššūkį,  studijų metu įgytas naujas kompetencijas ir sėkmės receptą – derinti studijas ir svarbias pareigas banke – pasakoja ISM daktarė J. Varanauskienė. 

Birželio 13 d.
Mirė žinomas Lietuvos matematikas-fizikas doc. J. P. Banys
lrt

Sekmadienį eidamas 85-uosius metus mirė žinomas Lietuvos matematikas–fizikas, Lietuvos edukologijos universiteto ilgametis prorektorius, buvusio matematikos ir informatikos fakulteto dekanas, docentas Jonas Pranas Banys.

Aukštosios mokyklos neturi teisės rinkti iš studentų papildomų lėšų, tiesiogiai susijusių su studijų įgyvendinimu

LSS  primena, kad aukštosios mokyklos neturi teisės rinkti papildomų lėšų, skirtų diplomui ir/ar jo priedėliui spausdinti, įrišti, išduoti ar pan.

Abiturientai demonstruos biologijos žinias
lrt

Abiturientai pirmadienį laiko biologijos valstybinį brandos egzaminą. Jį rinkosi laikyti per 7 su puse tūkstančio kandidatų.

Birželio 10 d.
Abiturientai laiko matematikos egzaminą

Šiandien mokyklose laikomas matematikos valstybinis brandos egzaminas.

Maži dalykai, suteikiantys daug džiaugsmo vaikams1

Ar pagalvojate, kokius prisiminimus jūsų vaikai saugos kaip brangiausius, kai užaugs? Arba ką jie prisimins iš jiems svarbių įvykių bei kasdienybės? Tam tikri „maži“ dalykai vaikams reiškia labai daug, ir atrodo, kad mes, tapę suaugusiais, tai pamirštame... 

Birželio 9 d.
Tėvai su vaikais turėtų dažniau peržiūrinėti šeimos fotoalbumus

LEU studentė Indrė Vaitkevičiūtė atliko tyrimą, kurį aprašė savo bakalauro darbe. Ji nagrinėjo, kiek vaiko pozityviosios socializacijos procesui turi įtakos šeimos fotografijos, kaip fotografija gali prisidėti prie šio proceso.

Kodėl negalime didžiuotis Lietuvos aukštuoju mokslu?
Paulius Baltokas

Universitetai jungiasi. Aukštųjų mokyklų jungimosi siekinį deklaruoja ne tik rinkimines programas skelbiantys politikai, bet ir nepavydėtinoje finansinėje padėtyje atsidūrusios akademinės bendruomenės. 

Birželio 8 d.
Prasidėjo priėmimas į profesines mokyklas1
lrt

Į profesines mokyklas taip pat priimami suaugusieji, kurie siekia patobulinti ar įgyti naują kompetenciją. Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikacijos siekiantiems asmenims.

Birželio 7 d.
Harvardą baigęs Justinas Jarusevičius: savo žinias ir talentus panaudosiu Lietuvoje7
Marija Keršanskienė

Su Justinu kalbame apie studijų Vilniaus ir Harvardo universitetų skirtumus, dėstytojus, mokymosi taisykles ir apie tai, kodėl grįžta gyventi ir dirbti į Lietuvą.

VGTU rektoriumi antrai kadencijai perrinktas Alfonsas Daniūnas

Šiandien uždaro Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarybos posėdžio metu slaptu balsavimu išrinktas universiteto rektorius. Antrai iš eilės penkerių metų kadencijai vienbalsiai perrinktas prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Jonas Stankevičius: „Gyvenimas – tai improvizacija“4
Bernardinai.TV

„Improvizuoti – tai visų pirma – nebijoti“, – taip teigia jaunas Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas Jonas Stankevičius, po studijų sugrįžęs į savo gimtąjį miestą gyventi, dirbti, dalintis ir kurti.

​​Šiaulių universitetas akredituotas šešeriems metams

Šiemet atliktas išorinis institucinis vertinimas Šiaulių universitetui (ŠU) buvo itin palankus: švietimo įstaiga įvertinta nacionaliniu lygiu – veiklos akreditacija suteikta šešeriems metams.

Birželio 4 d.
Šeši dalykai, būtini vaiko savivertei formuotis

Patariame dažniau pagirti vaikus ir išskiriame šešis pagrindinius dalykus, būtinus vaiko savivertei formuotis.

Motinystė, „feisbukas“ ir pripažinimo siekis

Kaip sužinoti, ar esate tobula, ar bent šauni mama, jei neseniai susilaukėte kūdikio? Pasirodo, kad šiuolaikinėms naujosioms mamoms feisbukas tampa ta vieta, kurioje siekiama tai išsiaiškinti ir sulaukti pritarimo bei patvirtinimo...

Birželio 3 d.
Mėnesiui pratęsta lytiškumo programą rengiančios grupės veikla

Sveikatos ir lytiškumo ugdymo programos projektą rengianti darbo grupė paprašė švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę pratęsti projekto pateikimo terminą iki birželio 30 d.

VDU ir Prancūzijos ambasada universitete įsteigė Nacionalinį frankofonijos centrą

Atsižvelgęs į dabartinį Lietuvos statusą Tarptautinėje frankofonijos organizacijoje, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), kartu su Prancūzijos ambasada, įsteigė Nacionalinį frankofonijos (NFC) centrą.

Birželio 2 d.
Kokias finansų pamokas turi išmokti įvairaus amžiaus vaikai?

Edukologai ir finansų ekspertai sutaria, kad jei nuo mažens su vaikais kalbėsitės apie finansus, tikėtina, kad suaugę jie su pinigais elgsis išmintingai ir jiems neteks tempti nuo algos iki algos. Į ką atkreipti dėmesį pratinant atžalą protingai elgtis su finansais?

Birželio 1 d.
Ankstyvasis ugdymas – kai daugiau nėra geriau!

Švęsdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną, skatinkime vaikus žaisti, netrukdykime jiems laisvai kurti, ir patys prisijunkime prie šios ypatingai svarbios ankstyvojo ugdymo veiklos!

Prasideda priėmimas į universitetus ir kolegijas
lrt

Prasideda bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas. Šiemet jame yra pokyčių.

Januszo Korczako mintys apie vaikus2
Kelionė

Tarptautinę vaikų gynimo dieną kviečiame prisiminti Januszo Korczako patarimus ir prašymus, susijusius su vaikų auklėjimu. Juk iš tiesų vaikas – tai šventė, kuri kol kas su tavimi.

Kitoks požiūris į mokyklą
Indrė Daukšaitė - Universiteto žurnalistas

Lietuvoje irgi turime alternatyvios mokyklos pavyzdžių. Vienas tokių – „Demokratinė mokykla“, kuri remiasi individualaus, laisvo ugdymo bei demokratiniais principais.

Lietuvos mokyklos. Kas patobulinta, o ką dar būtina tobulinti?1
Indrė Daukšaitė - Universiteto žurnalistas

Patyčios, mokytojas, nemėgstantis savo darbo ir nenorintis tobulėti, tai, kad nėra ugdoma asmenybė, per mažas tėvų įsitraukimas bei neformalaus ugdymo, kūrybiškumo, bendruomeniškumo ar praktikos stoka.

Gegužės 31 d.
40 proc. gabių vaikų nerealizuoja savo gebėjimų, nes mokyklose yra netinkamai skatinami ir ugdomi1

„Balta varna“, „visažinis“, „tas prie meno“, „keistuolis“, „gabus, bet tinginys“ – tokios etiketės kitokiems vaikams buvo ir vis dar yra klijuojamos Lietuvos mokyklose.

Kviečia įsitraukti į iniciatyvą: suteikti progą vaikams vasarą praleisti prasmingai

Švietimo ir mokslo ministerija skatina mokyklas, bibliotekas, muziejus, kitas įstaigas atverti duris vasarą ir suteikti vaikams galimybes prasmingai leisti atostogas. 

Seimui teikiamos patyčių pataisos
lrt

 

Parlamentui teikiamos prezidentės inicijuojamos Švietimo įstatymo pataisos, nukreiptos prieš patyčias mokyklose.
Gegužės 30 d.
L. Sirutienė: „Vaikus ugdyti turėtume pagal jų prigimtį“
Viktorija Petkevičiūtė

Tyrimai atskleidžia, kad geresnių mokymosi rezultatų paprastai pasiekia mergaitės. Kodėl taip yra?

NEC direktorė džiaugiasi, kad egzaminai vyksta be pažeidimų
lrt

Užfiksuoti atvejai, kai socialiniuose tinkluose sukurtos kenkėjiškos nuorodos, kuriose neva skelbiamos egzaminų užduotys. Pasak pareigūnų, jas atidarius kompiuteriai užkrečiami virusais.

Gegužės 28 d.
VGTU 60 jubiliejuje – naujausios technologijos, įspūdingas šviesų šou ir žymūs absolventai

Gausybė garbingų svečių, nepamirštamas šou ir pliūpsnis puikių emocijų – taip šiandien savo 60 metų jubiliejų ir Absolventų kongresą „Siemens“ arenoje minėjo Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU).