Švietimas ir ugdymas | Visuomenė

Vasario 24 d.
ŠMM pasiūlymuose dėl universitetų tinklo – mažųjų noras išlikti, didžiųjų siekis prisijungti kitus
bns

Švietimo ir mokslo ministerija iš suinteresuotų institucijų gavo pasiūlymus dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Pagal juos, mažieji universitetai siekia išlikti savarankiški, o didieji siūlosi juos prisijungti.

Pranciškonų gimnazijoje vyksta konferencija laisvės kovoms atminti
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Vasario 24 d. Pranciškonų gimnazijoje vyksta X konferencija „Laisvės kovos Lietuvoje ir Kretingos krašte“, kurioje kasmet dalyvauja Kretingos miesto ir rajono mokyklų 9-12 klasių moksleiviai.

Vasario 23 d.
Aukštojo mokslo taryba akcentuoja aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos būtinybę

Švietimo ir mokslo ministerijoje įvykusiame Aukštojo mokslo tarybos posėdyje pristatytos išvados ir rekomendacijos dėl aukštojo mokslo būklės Lietuvoje 2016 m. Jose pabrėžiama mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos būtinybė.

Vasario 22 d.
J. Petrauskienė: Universitetų tinklo pokyčiai bus matomi kitų metų biudžete
bns

Mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos planas bus pateiktas gana greitai, ir jo pokyčiai jau bus matomi 2018 metų biudžete, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Šiandien startavo „Futurepreneurs“ jaunimo verslumo skatinimo programa

Ateities startuolius daugiausia nori kurti vaikinai, labiausiai domina – informacinės ir komunikacinės bei finansų technologijos 

Viename seniausių VU fakultetų – sumaištis ir nerimas dėl ateities2
lrt

Seniausioje Lietuvos aukštojoje mokykloje – Vilniaus universitete (VU) vis labiau įsibėgėja pertvarka.

Lietuvių kalbos dienų proga – paskaita „S. Daukantas – lietuvių abėcėlės kūrėjas“

Ar žinojote, koks istorikas yra sukūręs nemažai naujadarų, prigijusių lietuvių kalbos vartosenoje?

Vasario 21 d.
Kviečiama rašyti Nacionalinį diktantą1

Visus lietuvių kalbos puoselėtojus ir bendraminčius kviečiama dalyvauti 10-ajame Nacionalinio diktanto rašymo konkurse ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias.

Vasario 20 d.
Jaunus medikus numatoma siųsti praktikos į regionus1
bns

Gydytojus rezidentus numatoma siųsti atlikti praktiką regionuose.

Apie klausimų meną ugdyme 2

Pokalbis su François Taddei, vadovaujančiam Paryžiuje įsteigtam Tarpdisciplininių tyrimų centrui, skirtam tyrinėti ir dėstyti inovacijas pedagogikoje.

Vasario 19 d.
Atrankos tapti mokyklos vadovu neįveikia apie pusė pretendentų
lrt

Maždaug pusė pretendentų, norinčių tapti švietimo įstaigų vadovais, neįveikia Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros organizuojamo kompetencijų testo.

Teismas „įšaldė“ socialinių mokslų projektų finansavimą3
bns

Seimo nariui Stasiui Šedbarui apskundus Lietuvos mokslo tarnybos sprendimą padidinti reikalavimus socialinių mokslų srities projektams, įstrigo paraiškų vertinimas ir finansavimo skyrimas mokslininkams.

Vasario 18 d.
Nacionalinio diktanto komisijos pirmininkė: esame ne itin raštingi, bet nesame ir beraščiai
lrt

Lietuviai savo raštingumą galės pasitikrinti rašydami kasmetį Nacionalinį diktantą. Šiemet, siekiant pritraukti mokyklas ir įmonių kolektyvus, Nacionalinis diktantas bus rašoma ne, kaip įprasta, šeštadienį, o penktadienį, sako Nacionalinio diktanto komisijos pirmininkė Aldona Šventickienė.

Vasario 17 d.
Švietimo ministerijoje tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos
bns

Penktadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) Vilniuje ketinama apibendrinti akademinėje ir švietimo visuomenėje diskutuojamus siūlymus dėl mokytojų rengimo koncepcijos.

 
Vasario 16 d.
Ministrė ir pedagogų atstovai pritaria idėjai dėl šešiamečių ėjimo į mokyklą2
bns

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos idėją, kad mokyklą pradėtų lankyti jaunesni vaikai, palankiai sutinka tiek švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, tiek mokytojų bendruomenė.

Vasario 15 d.
Virtuali pagalba padės ruoštis egzaminams be korepetitorių

Naujausi apklausų duomenys rodo, kad bent vieną korepetitorių turi daugiau nei trečdalis Lietuvos abiturientų.

VDU Garbės proferorei V. Skrupskelytei – „Tarnaukite Lietuvai“ medalis

Vasario 13 dieną įvyko Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos posėdis, kuriame apsvarstytos pateiktos kandidatūros ir slaptu balsavimu išrinkti 2017 metų medalio laureatai.

Vasario 14 d.
Vilniaus knygų mugė 2017: dėmesys diskusijoms, renginiams ir Lietuvos pėdsakams pasaulyje

Tradiciškai daugiau nei 60 tūkst. lankytojų sulaukianti, vasario 23–26 d. vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet didžiausią dėmesį skirs po pasaulį pabirusiems lietuviškiems ženklams – žmonėms, savo darbais, kūriniais ir idėjomis garsinančiais Lietuvą.

E. Jovaiša: vaikai į mokyklą turėtų pradėti eiti nuo šešerių metų
bns

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša siūlo vaikus į pirmą klasę leisti nuo šešerių, kad jaunuoliai mokyklos suole neužsisėdėtų iki 19–20 metų.

Moksleivių sąjungos atstovė: siekiame pagerinti emocinę aplinką mokyklose
lrt

Toliau tęsiama prezidentės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“. Vienas paskutinių jos pasiekimų – Zarasuose atidarytas vaikų dienos centras. 

Talentingiausiems KTU studentams – didžiausios stipendijos Lietuvoje

Geriausiai besimokantys Kauno technologijos universiteto studentai nuo vasario 1 dienos turės galimybę gauti didžiausias skatinamąsias stipendijas Lietuvoje.

Vasario 10 d.
Lietuva kartu su visa Europa švenčia programos „Erasmus+“ 30-metį

„Erasmus+“ programa – ne vien švietimo mainų programa, labai svarbus ir neformalusis ugdymas, tarptautinių galimybių užtikrinimas visiems jauniems žmonėms.

Ministrė J. Petrauskienė pabrėžia tarptautiškumo svarbą kokybiškam mokslui ir studijoms2

Europos akademinių mainų programos „Erasmus+” 30-mečiui skirtoje spaudos konferencijoje švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė akcentavo tarptautiškumo reikšmę kokybiškam mokslui ir studijoms.

Diskusijai dėl tinklo optimizavimo susitiko visų Kauno aukštųjų mokyklų vadovai
Martynas Gedvila

Susirinkusieji pritarė, kad kiekvienas jungimasis turi būti orientuotas į mokslo ir studijų kokybės gerinimą.

Vasario 9 d.
Ministrė J. Petrauskienė: Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas1

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. 

Vasario 8 d.
Miestuose ir regionuose besimokančių moksleivių pasiekimai matematikoje – labai netolygūs
Paulina Kuzmickaitė

Lietuvoje, atsižvelgiant į gyvenamąją vietovę, kurioje yra mokykla, ir kalbą, kuria mokosi mokiniai, jų matematikos ir gamtos mokslų pasiekimai yra labai netolygūs.

Lietuvoje neišnaudotas mokymosi būdas – pameistrystė

Nors tokia mokymosi forma Lietuvoje yra įteisinta jau kurį laiką, nuo 2007 metų, tačiau kol kas šis modelis labai mažai žinomas ir nėra plačiai taikomas.

Vasario 7 d.
Ministrė: daugiau lėšų skirti neformaliojo švietimo krepšeliui būtų galima tik peržiūrėjus biudžetą
bns

Daugiau lėšų skirti neformaliojo švietimo krepšeliui būtų galima tik peržiūrėjus biudžetą, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Niekas prievarta dirbti į regionus neveš, jaunimą ramina švietimo ir mokslo ministrė1
bns

Reikia ieškoti būdų, kaip į regionus pritraukti jaunus specialistus, tačiau prievarta dirbti į regionus tikrai niekas neveš.

Ministrė: studentų skaičius krenta ir kris iki 2025 metų5
bns

Aukštojo mokslo tinklo pertvarka būtina ne tik siekiant geresnės kokybės, bet ir reaguojant į demografinius rodiklius, nes studentų skaičius mažės iki 2025 metų, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Ekspertai atskleis dažniausiai brandos egzaminuose daromas klaidas1

Kaip geriau pasiruošti brandos egzaminams? Klausimas aktualus kone visiems baigiamųjų klasių mokiniams. Ypač tiems, kurie jau pradeda planuoti savo ateities karjeras.

Vasario 6 d.
Vasario 7-ąją – Tarptautinė saugesnio interneto diena

Vasario 7 d. 10 val. Vilniuje prasidės renginys, skirtas Saugesnio interneto dienai paminėti.

Studentų atstovas: su premjeru aptartos 4 temos
lrt

Pirmadienį susitikime su premjeru Sauliumi Skverneliu buvo aptartos švietimo aktualijos – buvo diskutuojama, koks turėtų būti aukštasis mokslas Lietuvoje.

Verslo pamokos universitetams susijungti

Versle įmonių ir korporacijų jungimas yra įprastas dalykas: 2015-aisiais pasaulyje įvyko 52, didesni nei 1 milijardo JAV dolerių vertės, susijungimų ir įsigijimų sandoriai.

Vytauto Didžiojo ir Edukologijos universitetai galutinai susijungs 2018-aisias
bns

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetai (LEU) turėtų susijungti iki 2018-ųjų pabaigos, pertvarkos bus ryškios, bet stojančiųjų šiemet jos nepalies, žada universitetų vadovai.

Gausėja S. Lozoraičio stipendininkų gretos

2017 metai yra ypatingi magistrantūros programai „Diplomatija ir tarptautiniai santykiai“ Vytauto Didžiojo universitete. Sukanka 15 metų, kai Kaune buvo atkurtos diplomatijos studijos.

Studentai ir verslas suvienys jėgas „Išmaniojo miesto“ kūrybinėse dirbtuvėse

Projekto „Išmanusis miestas III“ kūrybinių dirbtuvių metu jaunieji talentai pradės kurti inovatyviausius Lietuvos miestų projektus.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutui sukanka 25

Prieš ketvirtį amžiaus, 1992 m. vasario 7 d., įkurtas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) šią sukaktį visą savaitę mini šventiniais renginiais.

LEU ir VDU pasirašo integracijos sutartį
lrt

Lietuvos edukologijos universitetas Vilniuje ir Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo universitetas pasirašo universitetų integracijos sutartį. Tai – pirmasis žingsnis universitetus apjungiant į vieną aukštojo mokslo įstaigą.

Vasario 4 d.
Parlamentarų nuomonės dėl GPM lengvatos už mokslą išplėtimo išsiskyrė
bns

Gyventojai, norintys kelti jau įgytos specialybės kvalifikaciją arba mokytis toliau, gali tikėtis mokestinių lengvatų - susigrąžintų dalį valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir taip kompensuotų dalį investicijų į išsilavinimą.

Austėja Landsbergienė: „Svarbiausia – ne reitingai, o švietimo ir ugdymo turinys4

„Lietuvoje šiandien nėra politinės valios pasakyti, kad ne mokyklų reitingai yra svarbiausia, o švietimo ir ugdymo turinys“, – sakė A. Landsbergienė

Už vaiką sunkesnė kuprinė – jau praeitis?

Gydytojas pabrėžia, kad svarbus ne tik kuprinės svoris, bet ir jos forma. Kuprinės turėtų būti su tvirtomis, plačiomis petnešomis ir pakietinimu, kuris prisispaustų per stuburo vidurį.

Vasario 3 d.
Gabiems moksleiviams galimybių tobulėti netrūksta

Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) dėka talentingiems moksleiviams nuolat siūlomos galimybės gilinti savo žinias.

ŠMM ir profsąjungos sutarė dėl mokytojų etatinio apmokėjimo apmatų
bns

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) praneša su profesinėmis sąjungomis sutarusi dėl etatinio apmokėjimo mokytojams modelio gairių.

VU prof. Alfredas Bumblauskas: Pramiegojom savo istoriją, kurios turėtų prireikti5

Anot Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesoriaus Alfredo Bumblausko, nors Lietuvos istorija laikoma vienu mūsų tapatybės pagrindų, tačiau visą laiką gyvenome su pramiegotos Lietuvos istorijos idėja.

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Šia sutartimi įsipareigojama stiprinti kokybę, telkti mokslo ir studijų potencialą, didinti tarptautinį konkurencingumą, konsoliduoti žmogiškuosius, infrastruktūrinius ir finansinius įstaigų išteklius.

Dr. Marius Dagys: „Mokslui pirmiausia reikalingos asmenybės“7
Liana Binkauskienė - VU naujienos

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas dr. Marius Dagys – vienas iš keturių 2016 m. Rektoriaus premijos laureatų.

Bus paskelbti 2016 m. Lietuvos mokslo premijų laureatai
lrt

Šių metų vasario 6 d., pirmadienį, Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius) bus paskelbti Lietuvos mokslo premijų laureatai, teigiama pranešime spaudai.  

Populiariausi universitetai nebijo aukštesnės kartelės stojantiesiems
lrt

Būsimųjų Lietuvos studentų šiemet laukia naujovės – nustatytas mažiausias konkursinis balas stosiantiems į valstybės finansuojamas vietas universitetuose ir kolegijose.

Vasario 2 d.
Mokslai kaip žaidimas: pedagogas turi ne mokyti, o sudaryti sąlygas mokytis įdomiai2

Ekspertų nuomone, šiuolaikinių, smalsių ir motyvuotų vaikų pamojuodamas vadovėliu prieš nosį nebesudominsi.