Švietimas ir ugdymas | Visuomenė

Gruodžio 9 d.
Aukštojo mokslo ambicija – 2,5 balo
lrt

O jeigu bandytume sekti užsienio universitetų pavyzdžiu ir minimalus balas būtų tarkime 7?

Jaunas mokytojas: „Nuo mūsų, pedagogų, itin priklauso, kokia bus rytojaus Lietuvos visuomenė“

Pokalbis apie tai, kaip pritraukti motyvuotus jaunus žmones dirbti į mokyklas ir kas motyvuoja dirbti mokytoju, su šešerius metus sėkmingai geografijos mokytoju dirbančiu R. Šalna.

Valstybės kontrolė ragina gerinti paslaugas sutrikusios raidos vaikams1
bns

Ankstyvosios reabilitacijos paslaugų vaikams, turintiems psichologinės ir socialinės raidos sutrikimų, tenka laukti per ilgai, dalyje savivaldybių jos apskritai nėra teikiamos, nurodo Valstybės kontrolė.

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

Prevencines programas vykdė daugiausia progimnazijos. Jos daugiausia įgyvendino smurto ir patyčių prevencines programas.

TILS: beveik šešiasdešimt mokyklų Tarptautinės antikorupcijos dienos proga rengs sąžiningumo iniciatyvas

Tarptautinės antikorupcijos dienos proga moksleiviai ir mokytojai iš beveik 60 mokyklų šiandien rengia viešus „Sąžiningumo deklaracijos“ skaitymus ir ieško naujų būdų, kaip siekti didesnio sąžiningumo ir skaidrumo savo bendruomenėse. 

Parduodamas protas. Nebrangiai2
Edita Janulevičiūtė

Tinklalapyje, kurį sudaro vienas vienintelis puslapis, o iš kontaktų – tik vienas telefono numeris, siūlomos rašymo paslaugos.

Gruodžio 8 d.
Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų - tyrimas
bns

Per 2015 ir 2016 metus bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, o tai sudaro 62.8 proc. visų šalies mokyklų, rodo Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu atliktas tyrimas.

Gruodžio 7 d.
Informatiką geriausia studijuoti KTU, finansus – ISM, pedagogiką – VDU
bns

Paskelbti universitetų ir kolegijų reitingai.

Būtų dienoraštis, jei nebūtų prisiminimai (II)2
Ernesta Smalinskė

Mano mokiniai iš ten, kur sprogimai, šūviai, agresija, mirtys – kasdienybė. Patirtis, kurios net suvokti dorai negali. Mintis, vien nuo kurios jau krūpčioji.

Gruodžio 6 d.
EBPO PISA pasiekimų tyrimai: mokinių matematinis raštingumas ir skaitymo gebėjimai išlieka stabilūs

Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyti 2015 metų tarptautinio EBPO PISA tyrimų rezultatai, kurie rodo penkiolikmečių skaitymo gebėjimus, gamtamokslio ir matematinio raštingumo rezultatus ir jų kaitą. 

Gruodžio 5 d.
Vyriausybės programoje – etatinis mokytojų apmokėjimas, studijų užsienyje kompensavimas
bns

Mokinio krepšelio metodikos bus atsisakyta, įdiegta etatinio apmokėjimo pedagogams tvarka, o užsienyje studijuojantys geriausi Lietuvos protai galės tikėtis studijų kaštų kompensavimo, nurodoma septynioliktosios Vyriausybės programoje.

Gruodžio 1 d.
Būtų dienoraštis, jei nebūtų prisiminimai (I)1
Ernesta Smalinskė

Žinia. Nuo rugsėjo mokysiu tris mokinius iš Irako. Visus metus mokysiu juos lietuvių kalbos. Jausmas nenusakomas. Apima karštligiškas noras pradėti viską čia ir dabar.

Bendrojo lavinimo mokykla: naujo režimo scenarijus jau realybėje14
Lilija Duoblienė

Kokia turi būti nauja mokykla? Kokia jos tvarka? Koks turinys? Mokinių pasiekimai? Mokytojų kompetencijos? Visiems pagaliau rūpi Lietuvos ateitis.

Lapkričio 30 d.
Dėstytojų kompetencijų kėlimas – būdas spręsti švietimo sistemos problemas

Lapkričio pabaigoje KTU „EDU_Lab“ surengtoje diskusijoje apie iššūkius, su kuriais susiduria šiuolaikinis dėstytojas, dalyvavo aukštųjų mokyklų atstovai iš visos Lietuvos. 

Seimo komitetas siūlo, kad dėl universitetų tinklo pertvarkos pasisakytų Vyriausybė1
bns

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas (ŠMK) siūlo, kad rekomendacijas dėl valstybinių universitetų tinklo pertvarkos parengų naujoji Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Mirė pedagogė Alma Stasiulevičiūtė11

Lapkričio 30 dienos rytą mirė doc. dr. Alma Stasiulevičiūtė. Šv. Mišios – gruodžio 1 d.  18.30 val. Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje. 

Lapkričio 27 d.
Kandidatė į švietimo ir mokslo ministrus prabilo apie universitetų skaičiaus mažinimą
lrt

Kandidatė į švietimo ir mokslo ministro postą Jurgita Petrauskienė teigia, kad dėl mažėjančio studentų skaičiaus aukštojo mokslo tinklui būtina pertvarka, kurią jau vykdo kitos panašių iššūkių patiriančios šalys.

Lapkričio 24 d.
Kandidatė į švietimo ministrus: reikia evoliucijos, ne revoliucijos
bns

Anot jos, vykdant švietimo reformą didelis dėmesys bus skiriamas švietimo sistemos finansavimo ir kokybinės stebėsenos reformoms.

Penktadienį prasideda švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“

Lapkričio 25 d. 10 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) prasideda dvi dienas truksianti didžiausia Lietuvoje švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“.

Lapkričio 23 d.
Inovatyviausių mokytojų rinkimuose – daugiau nei 200 nominuotųjų

Renkant inovatyviausius mokytojus bus kreipiamas dėmesys į jų pedagoginį profesionalumą, jų naudojamus ugdymo metodus bei darbą su vaikais ir tėvais.

Lapkričio 21 d.
„Matuokis profesiją“ – savęs kaip prekės ženklo pozicionavimas

„Matuokis profesiją“ – tai jau tradicija tapęs informacinis renginys, skirtas vyresnių klasių moksleiviams, siekiantiems susipažindinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. 

Lapkričio 20 d.
Bibliotekų nauda mažiesiems

Skaitymo pasauliui negalioja pasiteisinimai „nėra laiko“ ir „nėra pinigų“. Jūsų laukia viešosios bibliotekos – su daugybe knygų ir kitokių informacijos šaltinių, su įvairiausiomis veiklomis ir slypinčiu skaitymo džiaugsmu. Kaip sustiprinti lankymosi bibliotekoje tradiciją?

Lapkričio 19 d.
Šv. Kristoforo gimnazija kviečia į alumnų meno festivalį

2016 m. lapkričio 21–23 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Meno kuopa ir Vaikščiotojai kviečia  į tradicinį gimnazijos alumnų meno festivalį ALUMNI 2016.


Lapkričio 17 d.
Stereotipas: priešmokyklinio ugdymo tikslas – išmokyti vaiką rašyti vieną kitą raidę

Daugelis tėvų įsivaizduoja, jog pakanka to, kad prieš eidamas į mokyklą vaikas išmoksta pažinti raides, skaitmenis, bet iš tiesų pasirengimas mokyklai yra daug sudėtingesnis procesas.

Lapkričio 16 d.
Specialiųjų poreikių vaikai ir naujosios technologijos

Daugiau nei 3600 – tiek specialių poreikių vaikų Lietuvoje šiandien mokosi jiems skirtuose ugdymo centruose ir mokyklose. Apie neįgalius vaikus, jų ugdymą ir technologijų reikšmę kalbamės su Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro direktore Asta Jakovliene.

A. Tapinas: studijų Lietuvoje ir užsienyje skirtumas akivaizdus2

Užsienyje studijuojančių lietuvių sąjungos įkūrėjas V. Lapinskas pastebi, kad Lietuvos mokyklose mažai informacijos apie studijas užsienyje.

Studentai piktinasi, kad vardinės stipendijos skiriamos tik valstybinių aukštųjų mokyklų studentams
Lietuvos studentų sąjunga

LSS kreipėsi į Vyriausybę, prašydama pakeisti nutarimą dėl LR Prezidentų Antano Smetonos, Kazio Griniaus ir Aleksandro Stulginskio vardinių stipendijų įsteigimo.

Parengtos rekomendacijos mokinių savivaldos kuratoriams

Rekomendacijos parengtos bendradarbiaujant su Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) ir Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Lapkričio 15 d.
Apie aukštąjį mokslą kitaip. Arba kodėl universitetų jungimas nėra ir nebus panacėja?2
VDU

Pastarųjų metų diskusijose apie universitetus ne vieną ir ne du kartus jau pasakyta, kad vienas svarbiausių vaistų ar net beveik panacėja jų būklei pagerinti galėtų būti universitetų sujungimai.

Lapkričio 14 d.
Atradimo ir tyrinėjimo džiaugsmas – tiesiausias kelias į gerus mokymosi rezultatus

Parodoje „Mokykla 2016“ dalyvaus per 100 įmonių ir švietimo įstaigų, kurios pristatys įvairias ugdymo priemones, įrangą, naujas technologijas, paslaugas mokytojams ir mokiniams.

Lapkričio 13 d.
Abiturientų laukia naujovės – atsiras alternatyva brandos egzaminams
lrt

Nuo kitų mokslo metų vietoje brandos egzamino abiturientai galės rengti brandos darbą. 

Suaugusiųjų švietimo situacija Lietuvoje gerėja
lrt

Pirmadienį Lietuvoje prasideda suaugusiųjų mokymosi savaitė. Skatinti tokį švietimą ir įtraukti kuo daugiau žmonių – tokius siekius numato priimta Valstybės pažangos ir švietimo strategija.

Lapkričio 12 d.
Dr. Austėja Landsbergienė: Visi mes turime specialiųjų poreikių40

Atidesnis žvilgsnis į žmones, turinčiais įvairių (ne)galių, turėtų prasidėti mokyklose – tik taip įmanoma pakeisti platesnės visuomenės požiūrį į negalią kaip reiškinį.

Lapkričio 11 d.
Rektoriai LR Vyriausybei siūlo imtis esminių reformų

Formuojantis naujai LR Vyriausybei ir planuojant skirti didelį dėmesį švietimui bei mokslui, Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK) pateikė dvylika siūlymų pokyčiams Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje įgyvendinti.

Lapkričio 10 d.
Nuo kitų mokslo metų abiturientų žinioms tikrinti įvedamas brandos darbas
bns

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) nusprendė 2018 metais abiturientų žinias patikrinti vertinant jų parengtus brandos darbus, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Lapkričio 8 d.
Pirmokams keisis kūno kultūros pamokos: išleistas vadovėlis

Po 26 Lietuvos Nepriklausomybės metų pristatomas pirmasis vadovėlių komplektas „Kūno kultūra 1 klasei“, skatinantis taisyklingą fizinį aktyvumą nuo pat mokslų pradžios.

Lapkričio 7 d.
Pirmieji pranešėjai „TEDxVilniusED“: iš Niujorko, Barselonos ir Vilniaus

Renginys sostinėje žada suburti mokytojus, mokinius, tėvus ir švietimo entuziastus bei kartu ieškoti įkvėpimo, kaip pažinimo procesą paversti smagesniu.

Lapkričio 4 d.
Pagalba mokiniui, mokytojui, mokyklai – Švietimo ir mokslo ministerijos viešosios konsultacijos

Kaip organizuoti mokymosi pagalbą, kai diagnozuotos skaitymo ir rašymo problemos, kaip mokyti skaityti ir rašyti per visų dalykų pamokas?

Lapkričio 3 d.
Su universiteto diplomu – į profesinės mokyklos suolą

Profesinis mokymas Lietuvoje išgyvena Renesansą – 2016-aisiais į profesines mokyklas įstojusių aukštąjį išsilavinimą turinčių asmenų skaičius išaugo net 40 proc.

Nuo 2017 m. aukštosios mokyklos privalės laikytis aukštesnės priėmimo kokybės kartelės

Aukštosios mokyklos privalės laikytis nustatytų minimalių konkursinių balų tiek stojantiesiems į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas.

Lapkričio 1 d.
Rektoriai: valstybė siekia pernelyg kontroliuoti akademinę universitetų veiklą
bns

Valstybė siekia pernelyg kontroliuoti akademinę universitetų veiklą, mano rektoriai, praėjusią savaitę aptarę Mokslo ir studijų įstatymą įgyvendinančių teisės aktų projektus.

Spalio 31 d.
Nuolatinė tėvų ir mokytojų komunikacija – būdas užtikrinti mokinių pažangą

Anot psichologės, tėvų ir mokytojų bendradarbiavimas, siekiant naudos vaikams, turėtų būti grįstas šiltais tarpusavio santykiais, kurie be nuolatinio kontakto nėra įmanomi. 

Spalio 28 d.
Prie Vyriausybės piketavę mokslininkai reikalavo didinti devynerius metus nekeltas algas1
bns

Piketuotojų plakatai skelbė, kad „Valstybė be aukštojo mokslo – valstybė be ateities“, „Lietuvoje išpardavimas – mokslininkas už pusę kainos“, „Moki žodį – nerandi euro“.

Spalio 26 d.
Esė – išskirtinė šiandienos gyvenimo reflektavimo forma

Eseistika šiandien yra tapusi ne vien literatūros, bet ir filosofijos, publicistikos, interneto, televizijos objektu, apskritai – sociokultūriniu reiškiniu šiuolaikinėje visuomenėje. Taigi, esė – populiaru. Esė – pavojinga. Tai riba, tai galimybė. 

Spalio 25 d.
Ar Lietuvos mokslo žurnalai turi ateitį?

Konferencijoje ypatingas dėmesys skirtas redaktorių atliekamam recenzavimui ir naujausiems pasiekimams elektroninėje leidyboje. Net du pranešėjai kalbės apie galimybes ir formatus, taikomus elektroninėje akademinėje leidyboje tarptautiniu mastu.

Spalio 23 d.
Partneriai ar tėvai?2
Evangelija.lt

Kadangi tėvų santuoka yra šeimos „inkaras", investuoti į savo santuoką reiškia investuoti į šeimą. Nors nėra lengva stiprinti santuoką auginant vaikus, tai gyvybiškai svarbu visos šeimos sveikatai...

Spalio 21 d.
Unikali Rygos lietuvių vidurinė mokykla švenčia 25-metį1

Viena iš geriausių akademinių rezultatų pasiekiančių Latvijos mokyklų – Rygos lietuvių vidurinė mokykla – šiemet mini mokyklos įkūrimo 25-metį.

Vilniuje – pirmoji Lietuvoje šokio - judesio terapijos konferencija

Šių metų lapkričio 6 d. vyks pirmoji tarptautinė Lietuvoje šokio ir judesio terapijos konferencija „Šokio-judesio terapijos gama: plotmės ir gelmės“. 

Spalio 20 d.
Lietuvos universitetams siūlo sėkmingą Suomijos pavyzdį2
lrt

Kiekvienas universitetas Seime turi savo prietelių – atstovą, kuris iš paskutiniųjų stengiasi, kad viena aukštoji mokykla nebūtų prijungta prie kitos. Taip LRT RADIJUI sako žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas.

Frankfurto knygų mugėje „Šviesai“ įteiktas leidėjų „Oskaras“

Leidyklos „Šviesa“ išleistas naujos kartos serijos „Atrask“ istorijos vadovėlio komplektas 6 klasei pelnė prestižinį sidabrinį Geriausių Europos mokymo(si) priemonių apdovanojimą.