Švietimas ir ugdymas | Visuomenė

Liepos 28 d.
Savarankiškumas: kaip vaikų nenuslopinti savo meile

Kaip dažnai neįvertiname savo vaikų! Jų galimybės didesnės, nei galime įsivaizduoti. 

Liepos 27 d.
Kodėl vaikai bunka?9

Žodžių junginys „ankstyvasis ugdymas“ vis dažniau tampa neatskiriamas nuo šiuolaikinių tėvų supratimo apie vaikus apskritai. Juk dabar jau vaikui nereikia laukti septynerių, kad pradėtų mokytis skaityti – dabar jau 2-3 metų vaikai pradedami to mokyti...

Liepos 26 d.
Aukštojo mokslo sistemos grimasos
Rokas Grajauskas

Minimalaus konkursinio balo kilstelėjimas nuo 1 iki 2 suveikė: tokio ryškaus pirmakursių, įstojusiųjų į mokamas vietas, sumažėjimo nebuvo jau seniai.

Kodėl jaunimas renkasi mokyti?
Indrė Daukšaitė

Kas jaunus, išsilavinusius žmones traukia mokytojo profesijoje? Apie tai, kodėl apskritai nusprendė dalyvauti šoje programoje, ko tikisi, kas, jų nuomone, yra geras mokytojas bei kas pačiame mokymosi procese yra svarbiausia.

Liepos 25 d.
Vilniuje svarstoma leisti mokykloms pačioms pasirinkti mokinius
lrt

Šią vasarą sostinės savivaldybė pradėjo svarstyti galimybę keisti mokinių priėmimo į mokyklas tvarką, kuri įsigaliotų kitąmet.

Liepos 23 d.
N. Mačiulis: Mūsų didžiausia bėda ne emigracija, mokesčių sistema ar korupcija, o švietimas5

Ekonomistas Nerijus Mačiulis šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas situaciją palygino su filmu „Gyvi numirėliai“.

Kviečia pasirašyti peticiją dėl lytinio švietimo2

Laisvos visuomenės institutas ragina piliečius pasirašyti švietimo ir mokslo ministrei skirtą peticiją dėl lytinio švietimo, kuris neskatintų mokinių lytinių santykių.

Paskelbti bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai

Liepos 23 d. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) paskelbė 2016 metų pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatus. 

A. Landsbergienė: mokytojas turi suprasti, kad pamokos metu jis nebėra klasės valdovas1

Daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų, norinčių išmokti lyderystės, skaitmeninio raštingumo, naujausių mokymo metodų, siekia būti atrinktos į pedagogams skirtą „Samsung Mokykla ateičiai“ programą. 

Liepos 22 d.
Proveržį biotechnologijose gali pasiekti tik jauni mokslininkai
VU naujienos

Tai, kad biotechnologijos Lietuvoje turi didelį potencialą, patvirtina ir kovą atidarytas Jungtinis gyvybės mokslų centras.

Lietuvos aukštojo mokslo situacija: dirbantys studentai ir prastas tarptautiškumas2

Pasak MOSTA eksperto, duomenys rodo, kad moksleiviai skuba į universitetus vežantį studijų traukinį, tačiau vėliau į mokymosi įstaigas dažniausiai nebegrįžtama.

Liepos 21 d.
Mokiniai bus mokomi mąstyti kaip verslininkai3

Novatoriško verslumo ugdymo esmė – naujausių skaitmeninių technologijų naudojimas mokymuisi ir mokinių gebėjimų patiems kurti skaitmeninius išteklius skatinimas.

Nematoma geriausių universitetų pusė 4
Unė Kaunaitė

Tokiuose universitetuose nėra per gerai padaryto darbo. Nėra tobulo darbo. Perfekcionizmas yra norma.

Liepos 18 d.
Į švietimą žiūrima kaip į išlaidas, o ne investicijas: gauta 4,5 mlrd. eurų mažiau1
Martynas Gedvila,Ina Žurkuvienė - VDU

Kariuomene susirūpino visi – ir močiutės kaime, ir profesoriai Vilniuje – po Krymo ir Donbaso, kai pamatė, ką reiškia jos neturėti. Reikia suvokti, kad ir universitetai Lietuvoje yra tokia pati, jei ne rimtesnė problema.

Liepos 17 d.
Popiežiškajame Laterano universitete studijuos 20 pabėgėlių
vatikano radijas

Popiežiškasis Laterano universitetas liepos mėn. pabaigoje pasirašys ketinimų protokolą su Italijos Vidaus reikalų ministerija, kad priims 20 jaunų studentų, kuriems suteikta tarptautinė apsauga.

Liepos 14 d.
Vilniuje duris atvers VGTU inžinerijos licėjus

Vilniaus inžinerijos licėjui suteikiamas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vardas. Inžinerijos licėjus bus pirmoji tokio tipo švietimo įstaiga sostinėje.

Antonella Sorace: dvikalbystė yra investicija visam gyvenimui
Agnė Buckutė - Italijos lietuviai

Edinburgo universiteto profesorė, dvikalbystės tyrinėtoja Antonella Sorace ragina nesigėdyti savo gimtosios kalbos svečioje šalyje, nepaliauti ja kalbėti su vaiku ir nepasiduoti iškilus pirmiesiems sunkumams.

Liepos 12 d.
Svarstoma galimybė Kaliningrado srityje įkurti lietuvišką mokyklą

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarta galimybė Rusijos Kaliningrado srityje įkurti bendrojo ugdymo lietuvišką mokyklą.

Ar būsimiems pedagogams praktika reikalinga nuo pirmo studijų kurso?

Kokių įgūdžių ir gebėjimų reikia būsimiems pedagogams, kad ateityje galėtų sėkmingai ugdyti stiprią moksleivio asmenybę ir parengti jį studijoms aukštosiose mokyklose?

Liepos 11 d.
A. Žukauskas: Mokslo ir studijų įstatymas – tarp strateginės valdysenos ir aukštojo mokslo devalvacijos
VU naujienos

Naujasis mokslo ir studijų įstatymas užtikrina proveržį aukštųjų mokyklų valdymo srityje, tačiau įtvirtintos nuostatos, kuriomis atsiras galimybė reikšmingai trumpinti studijas, lems studijų kokybės prastėjimą ir universitetinio išsilavinimo devalvaciją.

Liepos 8 d.
Skelbiami paskutiniai brandos egzaminų rezultati
lrt

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) skelbia paskutinius 2016 m. pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų – biologijos, chemijos, istorijos ir informacinių technologijų – rezultatus.

Kuriant savo kartos ateitį... Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei – 1301
Jūratė Jagminienė

Šiemet sukanka 130 metų, kai gimė garsi lietuvių rašytoja, visuomenės veikėja, literatūros ir meno kritikė, skaučių vadė ir pedagogė Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė.

Egzaminai: už ir prieš4
Gabrielius Zaveckas

Visi nepriklausomoje Lietuvoje gimę atsimena savo abitūros egzaminus – vieniems tai buvo jaunatviškas ir nuotaikingas išbandymas, kitiems – depresiją varantis gyvenimo etapas.

Liepos 4 d.
Apie humanitarų mokslinių pasiekimų viešinimą1
Kęstas Kirtiklis

Aš juk mokslininkas, o ne koks, atsiprašant, šoumenas. Negaliu, nenoriu, galiausiai, nemoku, nes dešimt metų universitetinių studijų iš esmės mokiausi kalbėtis su mirusiais, o ne su gyvaisiais.

Liepos 1 d.
28 geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos vardinės LR prezidentų stipendijos – Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko.

Birželio 30 d.
Nauja Mokslo ir studijų įstatymo redakcija: kas keisis studentams2

Seimas galutinai pritarė naujai Mokslo ir studijų įstatymo redakcijai. Beveik ketverius metus trukusios diskusijos pasiekė finišą: įstatymą pasirašyti liko šalies Prezidentei D. Grybauskaitei.

Birželio 29 d.
Seimas priėmė naują Mokslo ir studijų įstatymą 1
lrt

Seimas priėmė naujos redakcijos Mokslo ir studijų įstatymą. Jis įtvirtina studijas valstybės užsakymu, nustato minimalius reikalavimus visiems stojantiesiems į aukštąsias mokyklas ir leidžia vykdyti trumpesnes bakalauro studijas.

KTU duris atvers mokslo ir verslo talentų ugdymo inkubatorius „GIFTed.comm“

Kauno technologijos universiteto studentus šį rudenį pasitinka unikali, gabiems jaunuoliams skirta talentų ugdymo programa „GIFTed.comm“

Kuriama lietuvių kalbos testavimo sistema užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams

Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi šiuo metu egzistuojančius lietuvių kalbos mokėjimo vertinimo būdus, inicijavo vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos, skirtos užsienio lietuviams ir užsieniečiams, sukūrimą.

Seime bus aptartas moksleivių fizinis pasirengimas
lrt

Specialistai pastebi, kad Lietuvos moksleivių fizinis pasirengimas yra vienas prasčiausių Europoje. Fizinį gyventojų aktyvumą posėdyje Seime aptars gydytojai, mokslininkai ir sveikatos politikai.

Birželio 28 d.
Doktorantai galės gauti išmokas už vaiko priežiūrą

Pritarta Vaikų priežiūros įstatymo pakeitimams, kuriais numatoma, kad išmoką už vaiko priežiūrą galės gauti doktorantūros ar rezidentūros studentai iki 30-ies metų.

Į darželius patekusių vaikų tėvai raginami suskubti pasirašyti sutartis iki birželio 30-osios

Sostinės savivaldybė primena, kad jau reikia suskubti, nes to nepadarius iki birželio 30 d. ar nepranešus apie svarbias neatvykimo priežastis, vaikas netenka vietos darželyje.

Papildomas informatikos mokymasis – sėkmingos karjeros pagrindas

Bet kuriam verslui gali reikėti elektroninės parduotuvės, skaitmeninių paslaugų. Todėl kompiuterinio raštingumo turėtų būti mokomi visi.

Birželio 27 d.
Didžioji Britanija – kas laukia esamų ir būsimų lietuvių studentų?

Universitetai užtikrina, kad jau studijuojantis žmogus mokslus pabaigs tomis pačiomis sąlygomis, kuriomis juos ir pradėjo.

Vilniaus mokyklose – 600 daugiau pirmokų
lrt

Nors vasara dar tik prasidėjo, pirmokų tėvai jau nerimauja, ar pakaks vietų mokyklose, o galimybė pasirinkti ne gyvenamajai vietai priskirtą mokyklą – beveik neįmanoma.

Moksleiviai, grįžę iš užsienio, lengviau integruosis Lietuvos švietimo sistemoje
lrt

Kuriamos palankesnės sąlygos iš užsienio grįžtantiems mokiniams ir mokytojams.

Birželio 23 d.
Lietuvos mokslininkai kritikuoja neracionalų humanitarinių institutų ir aukštųjų mokyklų sujungimą

Lietuvos mokslo bendruomenės atstovai Kreipimusi į Vyriausybę ir Seimą reiškia savo poziciją dėl planuojamos humanitarinių mokslų reformos.

Birželio 22 d.
Pedagogų veiklos vertinimą siūloma sieti su mokinių pasiekimais3

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė Pedagogų rengimo, kvalifikacijos, veiklos vertinimo, atestacijos ir kvalifikacijos tobulinimo kaitos kryptis.

Birželio 21 d.
Vidaus reikalų ministerija ir KTU pasirašė bendradarbiavimo sutartį1

Pasirašyta sutartis yra svarbi plėtojant universiteto ir ministerijos bendradarbiavimą abiem pusėms svarbiose veiklos srityse. 

Birželio 20 d.
Aukštosios mokyklos: 50 proc. daugiau IT studentų ir naujos studijų programos

Aukštosios mokyklos šiais metais priims 50 proc. daugiau IT studentų, o pasiryžusiųjų įgyti vieną perspektyviausių profesijų laukia atnaujinę studijų programas.

Švietimo ir mokslo ministerija siekia didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus

Ministerija pateikė Vyriausybei siūlymą, kad nuo 2017 m. valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbančių mokslininkų atlyginimų apatinės ribos didėtų nuo 27 iki 50 proc.

Birželio 18 d.
Keletas patarimų būsimo pirmoko tėvams 2

Būsimųjų pirmokų tėvams kyla daugybė klausimų: kaip padėti vaikui pasiruošti mokyklai, ką reikia įsigyti, ką svarbaus reikia žinoti? Pateikiame keletą naudingų patarimų.

Birželio 17 d.
Šįmet mokyklą Vilniuje lankyti pradės 600 pirmokų daugiau nei pernai

Į sostinės mokyklas jau pakviesta apie 7 300 pirmokų, papildomai steigiama daugiau kaip  25 pirmųjų klasių komplektai. Vilnius nuolat auga ir sostinės mokyklas kasmet papildo vis daugiau pirmokų...

Sėkmės istorija: kaip įstoti į Kembridžo universitetą
Kotryna Reimerytė - Euroblogas.lt

Gabija, studijuojanti Kembridžo universitete, sutiko skirti šiek tiek laiko, nes tiki, kad tai, ką papasakos, padės tiems, kurie svajoja čia studijuoti.

Birželio 16 d.
Vilniaus mokyklose pradės kurtis jaunųjų šaulių klasės

Rengiami būreliai, stovyklos ar susitikimai skatins prasmingą ir sveiką vaikų ir jaunimo laisvalaikį, puoselės jaunimo pilietines ir patriotines vertybes, bus ruošiami ekstremalioms situacijoms, kaip reaguoti iškilus karo grėsmei.

Besijungiančių VDU ir LEU atstovai: aukštasis mokslas Lietuvoje turėtų būti nemokamas1
lrt

Nuo 2000 m. iki 2020 m. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas jaunuolių mūsų šalyje sumažės net 50 proc. Todėl vienintelė išeitis – universitetams jungtis.

Gera žinia studentams – sumokėti už studijas bus paprasčiau

Pasak jo, kurdama naują paslaugą „Mano unija“ atsižvelgė ir į bendrą Lietuvos gyventojų finansinį pajėgumą. 

Per šešis tūkstančius absolventų – ketvirčio amžiaus universitetinėje komunikacijos ir informacijos mokykloje

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, įteikdamas informacijos ir komunikacijos krypties bakalauro, magistro ir daktaro diplomus, minės 25 metų sukaktį.