Užsienyje | Visuomenė

Kovo 25 d.
Politologas: Baltarusijos valdžia parodė, kad bijo savo žmonių
bns

Baltarusijos valdžia parodė, kad bijo į gatves protestuoti išėjusių savo žmonių - taip politologas Vytis Jurkonis vertina Minske šeštadienį vykdytus protestuotojų ir aktyvistų suėmimus.

NATO gelbėjant derybas, JAV valstybės sekretorius susitiks su sąjungininkais
lrt

Kitą savaitę Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Rexas Tillersonas atvyks Į NATO būstinę Briuselyje, tad Aljanso pareigūnai stengiasi, kad susirinktų visų aljanso narių diplomatijos vadovai. 

Minėdamos ES 60-metį 27 šalys pasirašė naują Romos deklaraciją
lrt

Romoje susirinkę 27 Europos Sąjungos šalių lyderiai šeštadienį paminėjo Bendrijos įkūrimo 60-ąsias metines ir atnaujino savo įsipareigojimus bendrai ateičiai.

Prezidentė: Lietuva nori būti ES priešakyje
bns

Europos Sąjungoje diskutuojant apie „kelių greičių“ Europą, Lietuvos prezidentė teigia, kad Lietuva nori būti Bendrijos priešakyje.

Atšauktas D. Trumpo inicijuotas sveikatos apsaugos įstatymo projektas
lrt

Nesulaukus pakankamo palaikymo, kad būtų patvirtintas Kongrese, penktadienį Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo inicijuotas sveikatos apsaugos įstatymo projektas atšauktas. 

D. Grybauskaitė su ES lyderiais pasirašys Romos deklaraciją1
bns

Minėdami Europos Sąjungos (ES) šešiasdešimtmetį, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė su kitų Europos šalių vadovais šeštadienį Romoje turėtų pasirašyti deklaraciją dėl bendrijos ateities.

Kovo 24 d.
M. Le Pen: Rusija ir Prancūzija turi veikti išvien2

Penktadienį Maskvoje apsilankiusi kandidatė į Prancūzijos prezidento rinkimus M. Le Pen, Rusijos prezidentui teigė atstovaujanti sparčiai augančią radikalią dešinę Europos politikoje.

Kovo 23 d.
ES 60-metis: deklaracija skelbia vienybę, bet skilimas didėja
lrt

Europos Sąjungos vadovai penktadienį susitikdami su popiežiumi pradės minėti Bendrijos 60-metį ir pripažins, kad susiduria su dar niekad nematytais iššūkiais.

Atskleista užpuoliko Londone tapatybė
lrt

„Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už išpuolį Londone, šalia Jungtinės Karalystės paralamento. 

Religinių lyderių balsai po atakos Londone4
vatikano radijas

Britų premjerė Theresa May ketvirtadienio ryte parlamente išvardijo turimas žinias apie teroro aktą trečiadienį prie parlamento Londone, kiek leidžia dabartinė tyrimo situacija.

IS prisiėmė atsakomybę dėl Londone įvykdyto išpuolio
lrt

„Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už išpuolį Londone, šalia Jungtinės Karalystės paralamento. 

Po išpuolio Londone sulaikyti 7 asmenys
lrt

Londono policija teigia, kad trečiadienio išpuoliu įtariamas asmuo buvo įkvėptas su islamistais susijusio tarptautinio terorizmo, tačiau jo tapatybės kol kas neatskleidžia.

CNN: D. Trumpo aplinka palaikė ryšius su Rusijos veikėjais
lrt

Televizija CNN skelbia, esą Federalinis tyrimų biuras (FTB) turi informacijos, rodančios, kad prezidento Donaldo Trumpo komandos nariai komunikavo su Rusijos veikėjais.

Ženevoje vyks derybos dėl Sirijos
lrt

Ketvirtadienį Ženevoje bus atnaujintos tarptautinės derybos dėl politinio sureguliavimo Sirijoje.

Pasaulio lyderiai pasmerkė išpuolį Londone, per kurį žuvo mažiausiai 5 žmonės
lrt

Londono policija teigia, kad trečiadienio išpuoliu įtariamas asmuo buvo įkvėptas su islamistais susijusio tarptautinio terorizmo, tačiau jo tapatybės kol kas neatskleidžia.

Kovo 22 d.
Teroristinis išpuolis prie Jungtinės Karalystės parlamento rūmų3

Šalia Jungtinės Karalystės parlamento įvyko teroristinis išpuolis. Pranešama, kad žuvo 4 žmonės, o sužeistųjų skaičius išaugo iki 20-ies.

L. Linkevičius: Lietuva gali padvigubinti savo indėlį kovoje prieš „Islamo valstybę“
bns

Lietuva, prisidėdama prie tarptautinės bendruomenės kovos su grupuote „Islamo valstybė“, gali padvigubinti savo indėlį, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Ukraina laukia detalesnės informacijos dėl Baltarusijos kaltinimų1
bns

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) kreipėsi į Baltarusijos teisėsaugos institucijas su prašymu suteikti informacijos apie šioje šalyje sulaikytus kovotojus, kurie esą buvo rengiami stovyklose Ukrainos teritorijoje.

Žiniasklaida: draudimą dėl elektronikos lėktuvuose pasiūlė žvalgybininkai
lrt

JAV ir Didžioji Britanija paskelbė, kad nuo šeštadienio įvedami griežti ribojimai dėl nešiojamų kompiuterių ir kitos didesnės įrangos, kurios nebebus galima neštis į lėktuvų salonus.

Sukanka metai po teroro Briuselyje
lrt

Trečiadienį sukanka lygiai metai, kai Briuselio oro uostą sukrėtė du dideli sprogimai bei dar vienas nugriaudėjo vienoje iš miesto metropoliteno stočių. 

D. Trumpas gegužę dalyvaus NATO viršūnių susitikime Briuselyje
lrt

Baltieji rūmai patvirtino, kad Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas dalyvaus gegužės 25 d. vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Briuselyje.

Šiaurės Korėja atliko nesėkmingą raketų bandymą
lrt

Šiaurės Korėja nesėkmingai bandė atlikti raketų bandymą. Apie tai pranešė Pietų Korėjos gynybos ministras. 

Kovo 21 d.
Ankara praneša iki šalies referendumo neberengsianti agitacinių mitingų Vokietijoje

Antradienį valdančioji Teisingumo ir plėtros partija (AKP) informavo atšaukianti visus numatytus mitingus Vokietijoje iki konstitucinio referengumo Turkijoje balandžio 16d.

NATO išlaidos gynybai auga: kaip ginkluojasi Lietuvos kaimynės1
lrt

NATO narės vis daugiau pinigų skiria gynybai. NATO valstybės Europoje gynybai 2016-aisiais išleido per 10 mlrd. daugiau, nei tam buvo skirta 2015-aisiais.

D. Grybauskaitė: Lenkijos sprendimas nepirkti Astravo AE elektros patvirtina jėgainės grėsmę regionui
bns

Lenkijos sprendimas nepirkti Baltarusijoje statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE) pagamintos elektros patvirtina Lietuvos poziciją, jog ši jėgainė kelia grėsmę visam regionui, sako prezidentė.

Prancūzijoje vyko pirmieji kandidatų į prezidentus debatai
lrt

Prancūzijoje penki kandidatai į prezidento postą pirmą kartą dalyvavo tiesioginiuose debatuose.

Kovo 20 d.
Ar branduolinė ginkluotė apsaugota nuo programišių išpuolių?
lrt

Jungtinėms Amerikos Valstijoms maga pasinaudoti savo pranašumu kibernetiniame kare ir supančioti Šiaurės Korėjos ar kitų oponentų branduolines galias.

JT pripažino norvegus laimingiausiais žmonėmis pasaulyje 2

Pati laimingiausia pasaulio valstybė – Norvegija, tvirtinama pirmadienį paskelbtoje Jungtinių Tautų ataskaitoje.

Rytų Afrikoje badas ir mirtis gresia milijonams žmonių
lrt

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos ragina imtis skubios humanitarinės pagalbos Rytų Afrikoje, kur dėl sausros 16 mln. žmonių susiduria su alkiu, o daliai žmonių gresia mirtis. 

Paaiškės daugiau detalių dėl galimo D. Trumpo pokalbių klausymosi
lrt

Galimus Donaldo Trumpo komandos ryšius Rusija tiriančiam JAV Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetui pirmadienį viešame posėdyje liudys Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas Jamesas Comey.

Kovo 19 d.
Š. Korėjos žiniasklaida informuoja apie naują galingą raketos variklio bandymą

Turas po Rytų Azijos šalis žymi JAV susirūpinimą dėl Š. Korėjos branduolinių pajėgumų. 

Kovo 18 d.
Vokietijos politikas sukritikavo R. T. Erdogano retoriką
lrt

Vokietijos užsienio reikalų ministras kaltina Turkijos prezidentą naudojant antieuropietišką retoriką ir taip siekiant laimėti politinių taškų savo šalyje prieš svarbų referendumą.

Kinijos ministras ramino JAV diplomatijos vadovą dėl Šiaurės Korėjos
lrt

Kinijos užsienio reikalų ministras ragina JAV šaltakraujiškai reaguoti į Šiaurės Korėjos keliamą įtampą.

Skųs sprendimą blokuoti D. Trumpo imigracijos įsaką
lrt

Jungtinių Valstijų vyriausybė pareiškė, kad skųs Merilendo teisėjo sprendimą, kuriuo buvo užblokuotas prezidento Donaldo Trumpo naujausias įsakas dėl imigracijos.

Apžvalgininkai: A. Merkel ir D. Trumpo susitikimas turės įtakos tarptautiniams santykiams
lrt

Apžvalgininkai sako, kad pirmasis oficialus Jungtinių Valstijų prezidento ir Vokietijos kanclerės susitikimas turės didelės įtakos formuojant Amerikos ir Europos santykius.

Rusija mini Krymo aneksijos metines 1
lrt

Rusijoje iškilmingai minimos trečiosios Krymo aneksijos metinės. Per tuos trejus metus ši teritorija buvo dar labiau militarizuota ir tapo visiškai  priklausoma nuo Kremliaus finansavimo. 

Saugumo konferencijoje Maskvoje Lietuva toliau bus atstovaujama žemesniu lygiu
bns

Nuo Krymo aneksijos žemesnio lygio pareigūnus į Maskvos tarptautinio saugumo konferenciją siunčianti Lietuva ketina toliau laikytis šios praktikos.

JAV diplomatijos vadovas lankosi Kinijoje
lrt

Jungtinių Valstijų diplomatijos vadovas Rexas Tillersonas šeštadienį Pekine susitinka su aukščiausiais Kinijos pareigūnais, tarp susitikimų numatomas ir pokalbis su prezidentu Xi Jinpingu.

Kovo 17 d.
Tillersonas: pasiliekame galimybę prieš Š. Korėją panaudoti karinę jėgą

JAV valstybės sekretorius, penktadienį apsilankęs Pietų ir Šiaurės Korėją skiriančioje demilitarizuotoje zonoje, teigė, kad strateginės kantrybė politika santykiuose su Š. Korėja baigėsi, todėl gali būti pasitelkti prevenciniai kariniai veiksmai.

Signalai iš Th. May: ar įtikins Škotiją nerengti referendumo?
lrt

Ekspertai tvirtina, kad Didžiajai Britanijai legaliai blokuoti referendumą nėra įmanoma ir tai – tik politinių argumentų karas. 

Turkija grasina į Europą siųsti po 15 tūkst. pabėgėlių per mėnesį1
lrt

Kilus Turkijos ir Europos Sąjungos diplomatinei krizei, turkų vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu pagrasino į Europą pasiųsti po 15 tūkst. pabėgėlių per mėnesį. 

Senato nariai netiki D. Trumpo kaltinimais dėl pokalbių pasiklausymo
lrt

Jungtinių Valstijų Senato žvalgybos komiteto pirmininkui ir jo pavaduotojui pareiškus, kad nėra įrodymų, pagrindžiančių Donaldo Trumpo kaltinimus, jog Barackas Obama nurodė žvalgybos tarnyboms jį šnipinėti.

G20 finansų ministrai susitinka Vokietijoje
lrt

Penktadienį Pietų Vokietijoje prasideda dvi dienas truksiantis G20 šalių finansų ministrų susitikimas ir jame pirmą kartą dalyvaus naujosios prezidento Donaldo Trumpo administracijos atstovas.

A. Merkel pirmą kartą susitinka su D. Trumpu
lrt

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmą kartą susitinka su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu. 

Kovo 16 d.
Europos Parlamentas ragina paleisti Rusijoje neteisėtai kalinamus ukrainiečius

Rusija privalo nedelsiant paleisti neteisėtai šalyje ir Kryme kalinamus Ukrainos piliečius, taip pat užtikrinti Krymo gyventojų teisių apsaugą ir nevaržomą tarptautinių organizacijų patekimą į okupuotą pusiasalį.

Nyderlandų premjero partija padidino atotrūkį
lrt

Preliminarūs rezultatai rodo, kad Nyderlandų parlamento rinkimus laimi premjero Marko Rutte partija. Tuo metu ilgą laiką rinkimų kampanijoje pirmavusi radikalioji „Laisvės partija“ pasirodė prasčiau nei prognozuota.

Prancūzijos mokykloje pašauti keli žmonės

Prancūzijos pietuose keli žmonės buvo sužeisti per šaudymą vienoje vidurinėje mokykloje, pranešė tyrimui artimi šaltiniai.

Karalienė Elžbieta II pasirašė įstatymą dėl „Brexit“

Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II pasirašė teisės aktą, įpareigojantį šalies premjerę Theresą May pradėti derybas dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Išprovokuotos krizės su Europos šalimis gali būti naudingos Turkijos valdžiai
lrt

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas provokuoja krizę santykiuose su Europa, kad sutelktų paramą savo vienvaldystei.

Prezidentė sveikina Nyderlandus po nuosaikiųjų pergalės parlamento rinkimuose
bns

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pasveikino Nyderlandus po nuosaikiųjų politikų pergalės parlamento rinkimuose.