Užsienyje | Visuomenė

Vasario 24 d.
L. Linkevičius: Vašingtone Lietuva matoma kaip patikima sąjungininkė

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 23 dieną Vašingtone susitiko su JAV transliuotojų tarybos (Broadcasting Board of Governors) vadovybe, dalyvavo tyrimų centro „Atlantic Council“ diskusijoje.

Premjeras sveikina Nepriklausomybės dieną švenčiančią Estiją

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Estijos nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga sveikina šalies premjerą Jürį Ratą ir visus Estijos žmones.

Vasario 23 d.
Vokietijos kanclerę sudomino Lietuvos vyriausybės reformos 1
lrt

Ketvirtadienį lankydamasis Vokietijos Federacinės Respublikos (VFR) sostinėje Berlyne ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su šios šalies kanclere Angela Merkel.

Vokietijos kanclerė žada paramą Lietuvai siekiant Astravo AE saugumo, bet apie blokavimą nekalba
bns

Vokietijos kanclerė Angela Merkel žada paramą Lietuvai, siekiant Baltarusijoje statomos atominės elektrinės saugumo, bet apie galimą jėgainės blokavimą Europos Sąjungos (ES) mastu nekalba.

Ukrainos ambasadorius: Lietuvos teikiama pagalba ir parama – labai svarbi
bns

Lietuvos teikiama materialinė pagalba ir žmogiška parama – labai svarbi Ukrainos žmonėms, teigia šios šalies ambasadorius Volodymyras Jacenkivskis.

JT rengia dar vieną Sirijos taikos derybų ratą
lrt

Jungtinės Tautos Ženevoje rengia dar vieną Sirijos taikos derybų ratą. Pokalbiuose turėtų dalyvauti tiek Sirijos režimo, tiek opocizijos atstovai, tačiau apžvalgininkai didžiulio proveržio nesitiki.

Vasario 22 d.
TVF: Graikijos skola turi būti restruktūrizuota, o ne nurašyta
lrt

Graikijos skola turi būti restruktūrizuota, o jos nurašymas šiuo metu nereikalingas, trečiadienį pareiškė Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde.

Karas Kongo Demokratinėje Respublikoje – dėl žemės turtų2
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus sekmadienio vidudienį pakvietė melstis už taiką Kongo Demokratinėje Respublikoje, ypač Centriniame Kasai regione, iš kurio, sakė popiežius, „nepaliauja sklisti žinios apie įnirtingus ir brutalius susirėmimus“.

 
Pagal D. Trumpo įstatymą JAV bus galima gaudyti nelegalius migrantus
lrt

Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo administracija parengė griežtą kovos su nelegalia migracija priemonių planą.

D. Trumpas išpranašavo migrantų riaušes?1
lrt

Stokholmo priemiestyje, kur gausu imigrantų, policininkas panaudojo ginklą prieš keliasdešimt chuliganų, deginusių automobilius ir siaubusių parduotuves. Riaušės kilo praėjus vos kelioms valandoms, kai Švedijos premjeras pareiškė nuostabą dėl Donaldo Trumpo prasimanyto teroro išpuolio ir paragino kalbėti remiantis faktais.

Vasario 21 d.
A. Lebedka: Socialiniai protestai Baltarusijoje suteikia naujų galimybių ir opozicijai
bns

Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėję nesankcionuoti mitingai prieš vadinamąjį veltėdžių mokestį suteikia naujų galimybių Baltarusijos opozicijai veikti, teigia vienas šios šalies opozicijos lyderių Anatolijus Lebedka.

Politologė: Rusija gerai patampys A. Lukašenką, bet vėl pastatys atgal
lrt

Geopolitinės situacijos Rytų Europoje stebėtojai jau kurį laiką diskutuoja, kuo baigsis tarp Rusijos ir Baltarusijos auganti įtampa. 

Britanija nesiruošia „papirkinėti“ ES narių tardamasi dėl „Brexit“, sako ministras
bns

Didžiosios Britanijos ministras, atsakingas už šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos, antradienį paneigė pranešimus, esą jo vyriausybė planuoja mokėti rytinėms Bendrijos narėms mainais į jų palaikymą per „Brexit“ derybas su Briuseliu.

Lietuvos URM pareiškimas dėl trečiųjų Krymo okupacijos metinių

Lietuva tvirtai remia Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę bei teritorinį vientisumą. 

„Brexit“ ministras iš ES tikisi dosnaus susitarimo dėl migrantų
bns

Lietuvoje viešintis už Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos (ES) atsakingas ministras Davidas Davisas (Deividas Deivisas) sako iš Bendrijos besitikintis dosnaus susitarimo dėl ES piliečių teisių Britanijoje po „Brexit“.

Melburno apylinkėse į prekybos centrą įsirėžė lengvasis lėktuvas
lrt

Lengvasis lėktuvas antradienį įsirėžė į vieną prekybos centrą netoli Australijos miesto Melburno ir sprogo paskleisdamas „didžiulį ugnies kamuolį“, o per šią katastrofą žuvo visi penki orlaiviu skridę žmonės, pranešė policija.

Vasario 20 d.
JAV viceprezidentas pasisakė apie NATO batalionų dislokavimą Lietuvoje 6
lrt

Jungtinių Valstijų viceprezidentas Mike`as Pence`as pareiškė, kad toliau rems NATO batalionų dislokavimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje. 

Į Lietuvą atvyksta JAV senatorius R. Durbinas
bns

Į Lietuvą atvyksta lietuviškų šaknų turintis Jungtinių Valstijų senatorius demokratas Richardas Durbinas (Ričardas Durbinas).

JAV vėl patruliuoja ginčus keliančioje Pietų Kinijos jūroje
lrt

Jungtinių Valstijų lėktuvnešio smogiamoji grupė vėl patruliuoja Pietų Kinijos jūroje, nors santykiuose su Kinija pakanka įtampos dėl Pekino noro kontroliuoti vandens kelius, taip pat gausius jūros išteklius.

Tbilisyje – daugiatūkstantinis mitingas už žodžio laisvę
lrt

Gruzijoje nuo 10 iki 15 tūkstančių žmonių dalyvavo eisenoje sostinės Tbilisio Rustavelio prospektu ir mitinge prie buvusio parlamento pastato protestuodami prieš opozicinio televizijos kanalo „Rustavi 2“ uždarymą.

Briuselyje – ekonomikos skatinimo ir kovos su mokesčių vengimu klausimai

Finansų ministras Vilius Šapoka šiandien Briuselyje dalyvaus Euro grupės susitikime, rytoj – Ekonomikos ir finansų ministrų tarybos (ECOFIN) posėdyje, o taip pat susitiks su Europos Komisijos nariais.

JK Lordų Rūmai pradeda svarstyti „Brexit“ planą
lrt

Jungtinės Karalystės Lordų Rūmai pirmadienį pradeda svarstyti vadinamojo „Brexit“ planą. Tam jau yra pritarę Bendruomenių Rūmai, tačiau planas gali būti pataisytas ir grąžintas svarstyti iš naujo.

Europos Komisija įspės Italiją dėl didėjančios skolos
lrt

Europos Komisija trečiadienį įspės Italiją, kad jai gali grėsti Europos Sąjungos drausminės nuobaudos už tai, kad ši šalis nesugebėjo sumažinti savo milžiniškos valstybės skolos, kaip reikalaujama pagal ES teisės aktus.

Vasario 19 d.
Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Ispanijos lyderiai aptars ES ateitį
lrt

Prancūzijos prezidentas kovo 6 d. Versalyje ketina surengti susitikimą su Vokietijos, Italijos ir Ispanijos lyderiais. Susitikimo metu turėtų būti aptarta Europos Sąjungos (ES) ateitis.

Ekvadore vyksta J. Assange`o likimą galintys nuspręsti rinkimai
lrt

Ekvadore vyksta prezidento rinkimai, nuo kurių gali priklausyti tolesnis „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange`o likimas.

Daugiau kaip 350 tūkst. vaikų įkalinti Mosule
lrt

Daugiau kaip 350 tūkst. vaikų įkalinti Vakarų Mosule, kur Irako pajėgos sekmadienį pradėjo šio miesto vakarinės dalies išlaisvinimo operaciją.

„The Times“: britai svarsto paramą nukreipti iš Afrikos į Baltijos šalis1
bns

Britų vyriausybė svarsto nukreipti milijardus svarų užsienio pagalbos iš Azijos ir Afrikos į Baltijos šalis ir kitas Vidurio ir Rytų Europos valstybes, tikėdamasi užsitikrinti paramą derybose dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).

L. Linkevičius apie Miuncheno konferenciją: iš JAV išgirdome žodžius, kurių tikėjomės 1
lrt

Miuncheno saugumo konferencijoje ir JAV viceprezidento Mike`o Pence`o Lietuva išgirdo tai, ko ir buvo tikimasi, – tęstinumo ir JAV įsipareigojimų patvirtinimo, LRT RADIJUI sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Susitarimo tarp Kinijos ir Vatikano link?
vatikano radijas

2017 metų pradžioje pateiktais Popiežiaus valstybės sekretoriato duomenimis, Šventasis Sostas palaikė diplomatinius santykius su 182 valstybėmis.

Vasario 18 d.
Lenkijos gamtosaugininkai kreipėsi į EK dėl oro taršos šalyje
lrt

Lenkijos gamtosaugininkų organizacijos įteikė peticiją Europos Komisijai, ragindamos priversti valstybės ir vietos valdžią mažinti oro taršą. 

Kinija nutraukia anglių importą iš Šiaurės Korėjos
lrt

Kinija pranešė nutraukianti anglių importą iš Šiaurės Korėjos, taip siekdama didinti spaudimą Pchenjanui dėl paskutinio raketos bandymo.

V. Jurkonis: protestai rodo, kad A. Lukašenkos „socialinis kontraktas“ aižėja
bns

Baltarusijos sostinėje Minske įvykę protestai rodo, kad prezidento Aleksandro Lukašenkos „socialinis kontraktas“ su visuomene ima aižėti, o žmonių nepasitenkinimas gali prasiveržti įvairiomis formomis, sako politologas Vytis Jurkonis.

Miunchene A. Merkel apgailestavo dėl nestabilių ES ir Rusijos santykių
lrt

Miuncheno saugumo konferencijoje kalbėjusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel apgailestavo, kad po Šaltojo karo santykiai su Rusija vis dar nėra stabilūs. 

Popiežiaus žinia regioniniam Liaudies judėjimų suvažiavimui1
vatikano radijas

Vasario 16-19 dieną Jungtinėse Valstijose vyksta regioninis Liaudies judėjimų, įkvėptų katalikų socialinės doktrinos ar, plačiau žiūrint, krikščioniškų principų. 

Vasario 17 d.
Vokietijos gynybos ministrė: Lietuva nusipelno mūsų apsaugos
bns

Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen (Ursula fon der Lejen) sako, kad Lietuva nusipelno NATO solidarumo ir apsaugos. Tai ji pabrėžė penktadienio popietę sakydama atidarymo kalbą Miuncheno saugumo konferencijoje.

V. Mazuronis: Balsavau už CETA, nes manau ji bus naudinga Lietuvai

Europos Parlamentas (EP) vasario 15 d. pritarė laisvosios prekybos sutarčiai su Kanada. 

Vatikano diplomatas apie civilių ir reikšmingos infrastruktūros apsaugą4
vatikano radijas

Arkivyskupas Bernardito Auza, nuolatinis Šventojo Sosto stebėtojas JTO būstinėje Niujorke, pasisakė Saugumo Tarybos debatuose apie reikšmingos civilinės infrastruktūros apsaugą nuo teroristinių atakų.

 
Ieškos karo nusikaltimų įkalčių Sirijoje
lrt

Jungtinės tautos (JT) buria naują ekspertų komandą, kuri Sirijoje rinks įkalčius apie čia galbūt įvykdytus karo nusikaltimus. 

Vasario 16 d.
Aktyvistai: Sirijos mieste per Turkijos aviacijos smūgius žuvo mažiausiai 24 civiliai
lrt

Sirijoje Al-Babo mieste per Turkijos aviacijos smūgius žuvo mažiausiai 24 civiliai.

Kanados premjeras: tarptautinė prekyba turi tarnauti žmonėms
lrt

ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimas – tai ne tik komercija ir pelnas, bet ir siekis pagerinti žmonių gyvenimą, pažymėjo Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau.

EP sustiprino bausmes už pagalbą ir paramą teroristams 1
lrt

Į Siriją, Iraką ar kitas konfliktų zonas kovoti vykstantys radikalizuoti asmenys kelia vis didesnę grėsmę saugumui. Daugėja ir „vienišų vilkų“, kurie nepriklauso jokioms grupuotėms ir vieni planuoja bei vykdo teroro išpuolius.

FIFA prezidentas nemano, jog pasaulio čempionate Rusijoje bus didelis chuliganizmo pavojus

FIFA prezidentas Gianni Infantino teigia, jog nėra susirūpinęs dėl chuliganizmo grėsmės kitais metais Rusijoje vyksiančiame Pasaulio futbolo čempionate.

Britanijos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas: atakos prieš teisėjus pažeidžia teisę1

Didžiosios Britanijos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas teigia, kad politikai nepadaro visko, jog apgintų teisėjus vykstant ginčams dėl „Brexit“.

Bažnyčia sumokės 276 milijonus Australijos dolerių pedofilijos aukoms38

Australijos Katalikų bažnyčia sumokės 276 milijonus Australijos dolerių (213 milijonų JAV dolerių) pedofilijos aukoms, patyrusioms išnaudojimą nuo 1980 m.

Dėl Šiaurės Korėjos lyderio brolio nužudymo sulaikyta dar viena moteris
lrt

Malaizijos policija praneša sulaikiusi dar vieną moterį, kuri įtariama susijusi su Šiaurės Korėjos lyderio netikro brolio nužudymu.

Naujojoje Zelandijoje siaučia krūmynų gaisrai
lrt

Naujosios Zelandijos Kraistčerčo mieste evakuota šimtai gyventojų, prie gyvenvietės priartėjus krūmynų gaisrams.

Amerikiečiai paskelbė Dieną be imigrantų
lrt

Prezidento Donaldo Trumpo politika nepatenkinti aktyvistai ketvirtadienį Jungtinėse Valstijose skelbia Dieną be imigrantų.

Tarp JAV ir Rusijos tvyro nemaloni įtampa prieš G20 šalių ministrų susitikimą
lrt

Vokietijos mieste Bonoje prasideda Didžiojo dvidešimtuko (G20) valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimas.

Vasario 15 d.
NATO narės turi mokėti daugiau arba JAV mažins savo įsipareigojimus
bns

JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas (Džeimsas Matisas) trečiadienį perspėjo NATO nares, kad Vašingtonas „mažins savo įsipareigojimus“ Aljansui, jeigu narės nedidins savo finansinio indėlio.

JAV gynybos sekretorius Briuselyje: NATO išlieka fundamentaliu pamatu Amerikai
bns

NATO išlieka fundamentaliu pamatu Jungtinėms Valstijoms ir visai transatlantinei bendruomenei, tačiau šalys turi greičiau reaguoti į iškilusius saugumo iššūkius ir didinti gynybos išlaidas.