2014 m. gruodžio 21 d., sekmadienis

VISUOMENĖ » KOMENTARAI IR POKALBIAI

Povilas Urbšys. Kas, pasak Seimo, nusipelnė gyventi geriau? (1) 2014-10-02
Urbsys

Seimas, pradėjęs rudens sesiją, visai Lietuvai garsiai paskelbė: atsitiesę po pasaulinio ekonominio sunkmečio, mes jau galime ir privalome padėti Lietuvos žmonėms pajusti ekonomikos augimą.

V. Putino politika ir protų nutekėjimas Rusijoje (3) 2014-10-02
Putinas

Vis atgrasesnis ir reakcionieriškesnis politinis klimatas Vladimiro Putino valdomoje Rusijoje sukėlė naują viduriniosios klasės profesionalų emigracijos bangą, tarp jų – ir keli įtakingi žurnalistai, rašo BBC.

Dalius Stancikas. Ar Lietuvai gresia branduolinis teroras? (11) 2014-10-02
Dalius Stancikas

Nelaimė ar teroristinis aktas galingoje atominėje elektrinėje virstų istorine visos lietuvių tautos tragedija, žymiai baisesne, nei penkis dešimtmečius trukusi sovietų okupacija.

Vytautas Raškauskas. Į diskusiją dėl abortų turi grįžti vyro atsakomybės klausimas (60) 2014-10-01
Vytautas Raškauskas

Požiūris, jog abortas yra išskirtinai moters reikalas, visų pirma žemina pačią moterį, nes vyrą skatina vengti bet kokios atsakomybės.

NVO: Pasirinkimo darytis abortą negalima vadinti nei laisve, nei apsisprendimu (1) 2014-10-01
kūdikis

Visuomenę suskaldė pirmadienį SM surengta diskusija apie naujas nuostatas „Nėštumo nutraukimo tvarkos aprašo“ projekte. Didžiausius nesutarimus sukėlė privalomas 72 valandų laukimo iki nėštumo nutraukimo laikotarpis ir medikamentinis abortas. 

Etgaras Keretas. Niekada nėra vėlu atgailauti (1) 2014-10-01
Rašytojas Etgaras Keretas

Tačiau per Jom Kipurą mes nesame didvyriška dinastija ar tauta, esame rinkinys atskirų individų, kurių kiekvienas žvelgia į veidrodį ir gėdijasi dėl to, dėl ko verta jausti gėdą, ir prašo atleidimo už tai, kas gali būti atleista.

Ineta Bricaitė. 1960-ieji. Kai skendo trobos 2014-09-30
Hidro elektrinė

Apie apsemtus kaimus ir Elektrėnų pradžią kalbuosi su žmogumi, vadovavusiu elektrinės ir miesto statybai, o vėliau ir miesto gyvenimui, ilgamečiu Lietuvos elektrinės direktoriumi ir Elektrėnų garbės piliečiu Pranu Noreika.

Vaikų globos sistemos pertvarkai būtinas visuomenės dėmesys 2014-09-30
namas

Pereiti nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų likusiems be tėvų globos vaikams neįmanoma be valstybinio ir nevyriausybinių sektorių bendradarbiavimo ir deramo visuomenės bei žiniasklaidos dėmesio šiam klausimui.

Viktorija Daujotytė. Pasakojimas apie pasakojimą 2014-09-30
VU profesorė emeritė V. Daujotytė-Pakerienė

Pasakoti patikimai, vadinasi, savimi liudyti pasakojimo tikrumą. Jei ir klystu pasakodamas tai, kuo tikiu, matykite mano klaidas, taisykite. Taisykite geranoriškai, neįžeidžiamai. Įžeistas pasakojimas darosi kerštingas.

Aurelijus Veryga. Dalis politikų yra tiesiog labai menko išsilavinimo (3) 2014-09-29
Aurelijus Veryga

Tikrai negalima sakyti, kad viskas yra tik blogai. Tabako kontrolės srityje jau yra pasiekta nemažai. Su alkoholio kontrole yra kiek sunkiau, neretai su politiniais sprendimais būna vienas žingsnis į priekį, du atgal.

Alkoholikas Darius: „Visuomenė nežino, kokia liga yra alkoholizmas“ (4) 2014-09-29
tamsa

Tiek daug šeimų išskyręs, draugų bei bičiulių palaidojęs alkoholizmas – liga, apie kurią tiek daug kalbame, ir taip mažai žinome. Kuo išskirtinė ši liga? Kodėl tiek mažai žmonių pasveiksta? Kaip elgtis artimiesiems? O svarbiausia – ko griebtis, kai nebėra už ko?

Asta Skaisgirytė-Liauškienė. Turime vienytis ir telktis (2) 2014-09-29
Skaisgirytė Liauškienė

 Atrodė, kovą už laisvę laimėjome, suverenitetas iškovotas – bet prieš akis laukė didžiulis darbas – valstybės kūrimas. Kas žinojo, kaip tą daryti? Gal ir klaidų neišvengėme, tačiau turėjome noro ir entuziazmo kurti mūsų valstybę.

Abortų aukų palaikais kūrenamos JAV ir Didžiosios Britanijos elektrinės (1) 2014-09-26
dūmai

2014 metų kovo mėnesį Jungtinės Karalystės spauda atskleidė, kad tūkstančiai aborto metu nužudytų kūdikių kūnų kartu su kitomis „medicininėmis atliekomis” yra deginami, o išgaunama energija panaudojama tokiu būdu apšildant britų ligonines.

Tomas Šernas: „Tolerancija yra veikimas, o ne abejingumas“ (1) 2014-09-26
Tomas Šernas

Tolerancijai būtinas veikimas, ja negalima dangstyti pasyvaus prisitaikymo prie aplinkos, teigia 2002 metais pirmuoju metų tolerancijos žmogumi tapęs evangelikų reformatų kunigas Tomas Šernas. 

Iš Škotijos referendumo Ispanija išmoko tik blogas pamokas 2014-09-26
Katalonija

Veikiausiai didžiausią nusivylimą dėl referendume neiškovotos Škotijos nepriklausomybės jautė ne patys škotai, kurie didesne nei laukta balsų persvara atmetė nepriklausomybės idėją, o katalonai.

Dalius Stancikas. Abrakadabra (15) 2014-09-25
Dalius Stancikas

Tai jums negalima nevykdyti teismo sprendimo, o štai kai kuriems ponams – abrakadabra – ir įstatymai pakeisti taip, kad pažeidimo nėra. Na tai kas, kad įstatymai atgal negalioja – tai jums negalioja, o kai kuriems ponams abrakadabra...   

Vytautas Sinica. Pavilionienė už vaikų teisę žinoti (11) 2014-09-25
Vytautas Sinica

Kol Lietuvos dėmesį prikausčiusi Rusijos agresija Ukrainoje ir pagrįsti svarstymai apie augančią karinę grėsmę pačiai Lietuvai, savame kieme patylomis kariaujami savi karai.

Rytų Europos ekspertas: Ukrainos laukia įšaldytas konfliktas 2014-09-24
Ukraina

Kremlius mano, kad tokiu atveju, jei jam pavyktų Ukrainoje sukurti įšaldytą konfliktą, tai ilgalaikėje perspektyvoje šis įšaldytas konfliktas suteiktų Maskvai svertus lemti Ukrainos vystymąsi, vidinius reformų procesus, o taip pat ir išorės santykius.

Graikijos neonacių politikai laukia teismo, bet mėgaujasi populiarumu 2014-09-24
Graikija. Protestai

Kiek daug gali pasikeisti per vienus metus. Praėjusį rugsėjį Graikijos neonacių partija „Auksinė aušra“, sudrebinusi šalį dviejuose 2012 metais vykusiuose parlamento rinkimuose, mėgavosi populiarumu. Apklausose parama šiai partijai visad siekdavo dviženklį skaičių ir pati partija buvo tapusi trečia populiariausia politine jėga šalyje.

Edward Lucas: „Rusija taikosi į Baltijos valstybes, kad diskredituotų NATO“ (2) 2014-09-24
Edward Lucas

Rusijos daromas spaudimas Baltijos valstybėms kyla ne dėl rūpinimosi ten gyvenančiais rusais, nes daugelyje kitų valstybių Rusija šį klausimą apskritai ignoruoja. Kremliaus siekis yra demoralizuoti šias valstybes parodant Vakarų neryžtingą apsisprendimą.

Andrejus Piontkovskis. O nuostabus naujasis „Rusų pasauli!“ (9) 2014-09-22
Andrejus Piontkovskis

Ukrainos sėkmė Rusijos visuomenei taptų pernelyg užkrečiamu pavyzdžiu ir artimiausioje istorinėje perspektyvoje lemtų neišvengiamą Putino režimo žlugimą. Todėl, pagal Putino sumanymą, Ukraina privalo arba visiems laikams pasilikti posovietinių „pachanatų“ sistemoje, arba turi būti suskaldyta

Pažintis su Bernardinai.lt. Andrius Navickas: „Mes iš tiesų esame juokingi...“ (7) 2014-09-22
Navickas

Aš galėčiau pasakyti, kad visą gyvenimą bandau sau atsakyti į klausimą – ką turiu daryti su man padovanotu gyvenimu? Tai – labai rimtas klausimas, į kurį be šypsenos atsakyti neįmanoma.

Povilas Urbšys. Neturime mažinti tikėjimo galių savyje (1) 2014-09-21
Povilas Urbšys

 Ilgą laiką teko dirbti valstybės tarnyboje. Mano manymu, Seimas taip pat yra valstybės tarnyba, tai – valstybinė įstaiga. Ne vienos kadencijos Seimo nariai mano kitaip. Asmeniškai aš dėl to jaučiu psichologinį diskomfortą.

Padėkos akcijos dalyvė iš Ukrainos: „Žmogus, kuris bijo, visada yra pralaimėtojas“ (1) 2014-09-19
Ukraina, ukrainos vėliava

Iš skirtingų Lvovo universitetų atvykę jaunuoliai surengė padėkos už paramą Ukrainai akciją „Ačiū tau, Lietuva!“

Medijų raštingumas. Medijos ir kultūra 2014-09-19
Koncertas

Kalbant apie ryšį tarp medijų ir kultūros svarbi sąvoka yra populiarioji, vadinamoji „masinė“ kultūra. 

Dalius Stancikas. Jei nebūtų „Bernardinai.lt“, vėl tektų mokytis tylėti (12) 2014-09-19
Dalius Stancikas

Kai esi politinio kalinio vaikas, kai tavo mama panašaus „kirpimo“, kaip ir tėtis (okupacijos metais mama dėl tikėjimo atsisakė stoti į komjaunimą), savamoksliu politiku tampi jau nuo prigimties.

Dalius Stancikas. Du keliai (9) 2014-09-18
Dalius Stancikas

Jei žudosi ir laisvės karta – jauni žmonės – tai turime ieškoti sujauktų valstybės ir visuomenės vertybių, mūsų pačių supainiotų prioritetų. Nuo 2003 metų Lietuvoje nusižudė 12,5 tūkst. piliečių – kokio dar baisesnio išorės priešo galim bijoti?

William Kilpatrick. Ar islamas taps dominuojančia jėga Vakaruose? (5) 2014-09-18
burka

Australijos katalikų arkivyskupas neseniai pasmerkė „Islamo valstybės“ barbarybes, tačiau pridūrė: „Tai neturi nieko bendra su realiu islamu.“ Tuo tarpu tremtyje esantis Mosulo chaldėjų arkivyskupas įspėjo Vakarų krikščionis, kad „jie ateityje kentės“.

Gidonas Kremeris. Mano tikrasis lojalumas yra tarnystė dvasinėms vertybėms 2014-09-18
Gidonas Kremeris

Man tikrasis lojalumas savo šaliai ar savo auditorijai yra tarnystė dvasinėms vertybėms, o ne tapimas patogia „marionete“ rankose tų politikų, kurie skelbia garsius, tačiau ydingus pareiškimus, reiškia galingas doktrinas, tačiau iš tikro yra abejingi žmonių kentėjimui ir tragedijoms.

Mykolas Drunga. Ar Škotijai reikia visiškos nepriklausomybės nuo Anglijos? (3) 2014-09-17
Mykolas Drunga

Šįkart – paskutiniai pasvarstymai pasaulio spaudoje prieš ketvirtadienį Škotijoje vyksiantį referendumą dėl atsiskyrimo nuo Didžiosios Britanijos. Nuomonės skirtingos, bet labiau krypsta požiūrio, kad Škotijai visiška nepriklausomybė būtų pragaištinga, link.

Atodangos. Andrius Navickas. Sveikas protas žemina žmogų? (12) 2014-09-17
paminklas negimusiai gyvybei

Kas jums sakė, kad šokant iš lėktuvo būtinas parašiutas? Jis reikalingas tik tuo atveju, jei norime turėti galimybę kada nors panašų šuolį pakartoti.

Pažintis su Bernardinai.lt. Donatas Puslys. Stiprybė gali kilti tik iš savo ribotumo suvokimo (5) 2014-09-17
Donatas Puslys

Žurnalistika, jei ji nori būti gyva, aktuali, skatinanti dialogą, neturi užsidaryti prie kompiuterio ar tik telefono. Privalu eiti, dalyvauti, kalbėtis, būti ten, kur verda žmonių kasdienybė, kur rutuliojasi tiek mūsų šalies, tiek viso žemyno ateitį nulemsiantys įvykiai.

Mūsų vaizduotę peržengęs Maidanas 2014-09-16
Maidanas

Vis dėlto Ukrainos revoliucija atskleidė mums menkai žinomus tos visuomenės bruožus ir pokyčius, kuriuos išgyveno vietiniai žmonės. Apie tai šių metų liepos 7 d. Tarptautiniame dialogo centre Krasnogrūdoje, Lenkijoje, diskutavo istorikai Timothy J. Snyderis ir Marci Shore.

Škotijos nepriklausomybės referendumas. Kas kabo ant plauko? 2014-09-16
Škotija

Rugsėjo 18 dieną škotai dalyvaus referendume dėl savo šalies ateities. Šis balsavimas gali užbaigti 307 metus trunkančią Škotijos sąjungą su Anglija ir Velsu kaip Didžiąja Britanija. Po šio referendumo pasaulyje gali gimti nauja nepriklausoma valstybė, turinti 5,3 mln. gyventojų.

Liudvikas Jakimavičius. Prabėgusios vasaros lygtys 2014-09-16
Liudvikas Jakimavičius

Liūdna, bet panašu į tai, kad kokios nors laptevietės Dalios Grinkevičiūtės liudijimo didžioji Lietuvos dalis jau nebemoka perskaityti.

Donatas Puslys. Būkim biedni, bet teisingi (6) 2014-09-15
Donatas Puslys

Pasak Vaclavo Havelo, vienintelė prasminga politika yra tokia politika, kuri išauga iš imperatyvo gyventi taip tarsi ant tavo pečių guli atsakomybė už visą pasaulį.

Anna Nemcova. Rusijos kariai atskleidžia tiesą apie slaptą Putino karą (6) 2014-09-12
Ukraina

Kai NATO sėdėjo susitikime, kuriame sprendė, ką daryti dėl karo Ukrainoje, o Vladimiras Putinas derėjosi dėl paliaubų su Kijevu, Rusijos visuomenėje aidėjo pranešimai apie slaptas laidotuves karių, žuvusių Ukrainoje. 

Buvusiame Rytų bloke atgimsta rusiškos meškos baimė (1) 2014-09-11
Putinas

Rytų Europos valstybės reiškia savo susirūpinimą dėl Vakarų pozicijos Rusijos atžvilgiu ir vadina tokią poziciją neryžtinga bei prisitaikėliška. Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje atgimsta senos baimės dėl praeityje patirtos Rusijos agresijos, rašo internetinis naujienų portalas „Deutsche Welle“.

Roger Scruton. Kodėl yra žymiai sunkiau mąstyti kaip konservatoriui? (5) 2014-09-11
Roger Scruton

Jei mes pažvelgiame į problemas, su kuriomis susiduriame šiandien, ar tai būtų ES, masinė imigracija, sąjunga, islamo ekstremizmas, aplinkosauga, mes matome, kad konservatyvus požiūris teisingai identifikuoja tai, kas šiandien kabo ant plauko – būtent mūsų gyvenimo būdo išlikimas. 

D. Grybauskaitė: stiprindami šalies gynybą, įsipareigojimų gyventojams laikysimės (7) 2014-09-11
Dalia Grybauskaitė

Didindama išlaidas gynybai, valdžia neatsisako įsipareigojimų gyventojams grąžinti per krizę sumažintų pensijų, didinti atlyginimus ir kitų pažadų socialinėje srityje. Taip interviu LRT radijui ketvirtadienio rytą teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

« < 3 - 4 - 5 - 6 - 7 > »

REKOMENDUOJAME

Vanda Juknaitė

Persiuntęs 10 litų, nė vienas iš mūsų negalės pasakyti, kad atvėrė piniginę. Tik tiek, kad kažkas krustelėjo širdy, ar galvoje, kaip kam geriau tinka. Siųskim su laiškeliu šv. Mikalojui, taip pasaulyje vadinamas Kalėdų senis.

Sveikas, gyvenime knyga

Bernardinai.lt vyr. redaktoriaus Andriaus Navicko ir kunigo Kęstučio Dvarecko knyga „Sveikas, gyvenime“ – tai dar 2012 m. išleistos knygos „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ tęsinys.

prekyba žmonėmis

Prekyba žmonėmis šiuo metu yra antra pagal pelningumą nusikalstama veika, nusileidžianti tik nelegaliai ginklų prekybai.

Navickas

Netrukus pasirodys jau paskutinė Bernardinai.lt knyga šiemet - Andriaus Navicko provokuojanti visuomenės, kurioje gyvename, analizė, pavadinta „Laisvų žmonių bendruomenė?“ Knyga pasirodys jau šią savaitę. Siūlome pokalbį su autoriumi.

Rašytoja Scholastique Mukasonga

Scholastique Mukasonga gimė Ruandoje. 1973 m. kartu su savo šeima pasitraukė į egzilį Burundyje. Nuo 1992 m. gyvena ir dirba Prancūzijoje. Savo apsakymuose ir romane „Šventoji Nilo mergelė“ ji atkuria Ruandos genocido patirtis – kraupūs 1994 m. įvykiai...

Laisvės kovos rubrikos baneris sidebar