Naujienos | Visuomenė

Patvirtinta Nacionalinė kibernetinio saugumo strategija

Strategija siekiama penkerių metų laikotarpiui nustatyti svarbiausias nacionalinės kibernetinio saugumo politikos viešajame ir privačiame sektoriuose kryptis. 

Praėjusiais metais žemiau skurdo ribos gyveno penktadalis lietuvių

Skurdo rizikos riba 2017 m. buvo 307 EUR per mėnesį vienam asmeniui ir 644 EUR šeimai iš dviejų suaugusiųjų ir dviejų vaikų iki 14 m. amžiaus.

Apklausa dėl pilietybės išlaikymo: gausus palaikymas – gera pradžia

Pasaulio lietuvių bendruomenė džiaugiasi, kad pilietybės išsaugojimo lietuviams idėja stipriai palaikoma Lietuvoje.

Popiežius paprašė Kolumbo riterių tęsti konkrečius meilės darbus
Vatican News

Popiežius Pranciškus padrąsino Kolumbo riterius tęsti konkrečius labdaros darbus, padėkojo už įsipareigojimą šeimos Evangelijai ir už pastangas, kuriomis remia persekiojamus krikščionis.

Poilsio kviečia naujai atgimę Belmonto kriokliai

Sutvarkyta vilniečių pamėgta Belmonto užtvanka pačioje Pavilnių regioninio parko širdyje. Atnaujintas medinis tiltas, apsaugotos žuvų nerštavietės, atkurtas senasis vandens kanalas.

Popiežiaus gimtoji Argentina sprendžia dėl abortų liberalizavimo

Argentinos Senatas balsuoja, ar įteisinti abortą per pirmąsias 14 nėštumo savaičių bei bet kada vėliau, jei grės pavojus moters „fizinei, psichologinei ar socialinei“ sveikatai.

Taikos žinia per Hirošimos tragedijos metines

Rugpjūčio 6 dieną sukako 73 metai, kai ant Japonijos Hirošimos miesto pirmą kartą istorijoje buvo numesta atominė bomba. 

Ministras: bendru vizitu Sakartvele pasauliui primename Rusijos ir Gruzijos karo pamokas

Prieš dešimt metų mūsų šalių vadovai vyko į Tbilisį stabdyti Sakartvelo sostinės link artėjusios Rusijos kariuomenės ir parodyti pasauliui, jog agresijos akivaizdoje Sakartvelas yra ne vienas.

Popiežiaus vizitas sutampa su Nacionaline Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Lietuvos žydų bendruomenė kviečia popiežių rugsėjo 23 d. Panerių masinių žydų žudynių vietoje pasimelsti už Holokausto metu prarastas gyvybes ir už lietuvius Pasaulio Tautų Teisuolius.

Paroda „Lietuvos romų persekiojimas nacistinės okupacijos metais“

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje iki rugpjūčio 31 d. eksponuojama paroda „Lietuvos romų persekiojimas nacistinės okupacijos metais (1941–1944)“.

Arkivysk. G. Grušas apie Vilniaus kaip Europos G taško reklamą

Ši moters seksualumą išnaudojanti kampanija Vilnių parduoda pigiausiu būdu ir lieka neatsakytas klausimas, kokia dalis vilniečių norėtų tapatintis su tokiu miesto įvaizdžiu. 

Siūlo sankcijas atsakingiems už žmogaus teisių pažeidimus okupuotose Sakartvelo teritorijose

Pastaruoju metu didžiausio atgarsio tarptautiniu mastu sulaukė Sakartvelo piliečių Gigos Otchozorijos ir Archilo Tatunašvilio nužudymai okupuotose Sakartvelo teritorijose.

Parlamentarai siekia Lietuvos komunistų partiją pripažinti nusikalstama organizacija

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad LKP pripažįstama nusikalstama organizacija, 1940–1941 metais ir 1944–1990 metais SSRS okupuotoje Lietuvos Respublikoje įtvirtinusi diktatūrą.

Ar tikrai Izraelis vien „žydų tautos nacionalinė valstybė“?
Vatican News

Izraelio parlamentas balsavo už konstitucinį statusą turintį įstatymą, kad „Izraelis yra žydų tautos nacionalinė valstybė“.

Šimto balų įvertinimą per egzaminus gavo beveik 2 tūkst. abiturientų

Lyginant su praėjusiais metais, šimto balų įvertinimus gavusių abiturientų skaičius šoktelėjo: 2017 metais tokių mokinių buvo 1733, šiemet – net 1933.

Minimos 27-osios Medininkų žudynių metinės

1991-ųjų liepos 31-ą dieną specialiųjų pajėgų OMON kariai Medininkų pasienio poste nužudė septynis Nepriklausomybę paskelbusios Lietuvos pareigūnus.

Automobilio nuoma atostogoms

Automobilio nuoma leis visiškai atsipalaiduoti ir leistis į kelionę nebijant, jog automobilis gali sugesti.

Grįžo „Misija Sibiras“ dalyviai

Ekspedicija truko pusantros savaitės Kazachstano Karagandos srityje.

Teisingumo ministras pasmerkė ksenofobinį išpuolį Vilniuje

Elvinas Jankevičius teigia, kad praėjusią savaitę sostinėje įvykęs incidentas, kuomet dėl neapykantos kitataučiams buvo sumuštas Ekvadoro pilietis, nedaro garbės mūsų šaliai.

Vilnius išreiškė paramą gedintiems graikams

Dėl didžiulių gaisrų, nusinešusių daugybę  gyvybių, vilniečiai išreiškė savo paramą, apšviesdami paminklą ant Trijų kryžių kalno mėlynai ir baltai. 

Italijoje siūloma privaloma tvarka kabinti kryžius valstybės institucijose

Projekte numatoma, jog krucifiksai kabėtų gerai matomose vietose universitetuose, kalejimuose, konsulatuose, ambasadose ir uostuose.

Klaipėda įamžins Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą

Jam skirta memorialinė lenta bus atidengta ant buvusio Klaipėdos pedagoginio instituto pastato, kuriame A. Ramanauskas-Vanagas studijavo 1937-1939 metais.

Pasaulio lietuvių bendruomenei toliau pirmininkaus Dalia Henke

XVI Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Seimas antrai kadencijai pirmininke išrinko Dalią Henke. Naujoje Valdyboje iš viso dirbs pasaulio lietuvių atstovai iš trijų kontinentų.

Maltiečiai kviečia savanoriauti

Norite prasmingos veiklos su kolegų ar draugų komanda? Maltiečiai siūlo „pasimatuoti” vienos dienos savanorystę.

Prezidentė pasveikino Nijolę Sadūnaitę su garbingu jubiliejumi

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino kovotoją už šalies nepriklausomybę Nijolę Sadūnaitę 80-ojo gimtadienio proga.

Apdovanoti Lietuvos aviacijai nusipelnę žmonės

Minint „Lituanica“ skrydžio per Atlantą 85-ąsias metines, Vyriausybės rūmuose atidaryta paroda, Dariaus ir Girėno medaliu apdovanoti Lietuvos civilinei aviacijai nusipelnę žmonės.

„Misija Sibiras“ išvyksta į Kazachstaną

Rusijos Federacijos ambasadai Lietuvoje atsisakius „Misija Sibiras‘18” dalyviams išduoti vizas, šiemetinės misijos ekspedicijų maršrutai pasuko į Vidurinę Aziją – į Kazachstaną.  

Prieš 100 metų gimė Nelsonas Mandela

Barackas Obama įspėja, kad stiprėjanti galios politika ir populizmas kelia grėsmę tam, už ką kovojo Nelsonas Mandela – demokratijai, žmogaus teisėms ir laisvėms.

Skautų šimtmečio stovykla Rumšiškėse

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyksta Lietuvos skautų Tautinė stovykla „Laužų karta“. Šiam judėjimui švenčiant šimtmetį, renginyje dalyvauja per 3,3 tūkst. skautų.

Du trečdaliai šalies gyventojų savo finansinę padėtį vertina teigiamai

Gyventojai daugiau taupo, o labiausiai jiems kelia nerimą brangstantys maisto produktai ir komunalinės paslaugos, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa.    

Prancūzija švenčia futbolo pergalę

Vakar Prancūzija rezultatu 4-2 nugalėjo Kroatiją ir laimėjo Pasaulio futbolo čempionato auksą. Pasaulio čempione Prancūzija vėl tapo po dvidešimties metų pertraukos. 

Vakarų Lenkijoje iškilmingai paminėtos 85-ųjų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metinės

Prieš 85 metus iki galo neišaiškintomis aplinkybėmis katastrofą patyrė lietuvių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno pilotuojamas lėktuvas „Lituanica“.

Lietuvai – prestižinė Vestfalijos taikos premija

Mes žinome, kad laisvę galima iškovoti dainuojančia revoliucija, todėl nieko nebijome, net agresyviai besielgiančio kaimyno.

Lietuviai turi aiškią nuomonę, kas laimės Pasaulio čempionato finale

Pasaulio futbolo čempionatas pasiekė finišo tiesiąją.

Savanorystė teismuose pasitarnauja greitesniam procesui

Kaip elgtis, jei mane pakvietė liudyti? Kur ieškoti informacijos? Kur teismo posėdžio salė? Dažnam, į teismą užsukusiam žmogui, sukasi panašios mintys. 

Rasų kapinėse perlaidotas signataras M. Biržiška

Vasario 16-osios Akto Signataro Mykolo Biržiškos, jo žmonos ir visuomenės veikėjų profesorių Vaclovo bei Viktoro Biržiškų palaikai perlaidoti Vilniuje, senųjų Rasų kapinėse.

Patvirtintos preliminarios popiežiaus vizitui numatytos lėšos (papildyta)

Vyriausybė įpareigojo Užsienio reikalų ministeriją ir Vyriausybės kanceliariją prisidėti prie popiežiaus vizito Lietuvoje organizavimo.

„Misija Sibiras“ šiemet vyks į Kazachstaną

Kazachstano teritorija yra antra pagal lietuvių kilmės asmenų tremties, įkalinimo ir palaidojimo mastą. Skaičiuojama, jog į šias vietas buvo perkelta beveik 50 000 lietuvių. 

D. Grybauskaitė:Daugiau niekam neleisime savintis savo valstybės

Šiemet Liepos šeštoji karūnuoja mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį! Kita tokia šventė bus tik po šimto metų.

Prezidentė apdovanojo Lietuvai nusipelniusius asmenis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Liepos 6-ąją,  Valstybės dieną,  už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanojo mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečius.

Kaip išsirinkti kvepalus vyrams?

Gali būti, kad vyrų nepakankamą susidomėjimą kvepalų pasirinkimu lemia tai, jog jie nesupranta, kodėl kvepalų pasirinkimas yra toks svarbus,

„Misija Sibiras“ komanda užtikrina: ekspedicija įvyks

Šiandien projekto organizatoriai išplatino žinią, jog tai nesutrukdė ruoštis ekspedicijai, o pagrindinė misija tikrai bus įgyvendinta.   

Rusija nebeįsileidžia „Misija Sibiras“ dalyvių

Rusija pranešė, kad neišduos vizų kasmetinės ekspedicijos, kurios metu tvarkomi tremtinių kapai, dalyviams.

Seimas patvirtino naują LMT pirmininką

Lietuvos mokslo tarybai pirmininku tapo prof. habil. dr. Valdemaras Razumas.

Namai, į kuriuos grįžta pabėgėliai

Mosulas – Irako sostinė, kurią 2016 metais, o daugiau nei 9 mėnesius trukusios kovos, išlaisvino iš ISIS okupacijos.

Norintiems tapti dviejų dalykų mokytojais – nemokamos studijos

Švietimo ir mokslo ministerija nuo rugsėjo 1 d. finansuos pedagogų, norinčių mokyti antro dalyko, studijas. 

Amžinojo poilsio Ramanauskas-Vanagas atguls valstybės vadovų panteone

Partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas bus palaidotas spalio 6 dieną sostinės Antakalnio kapinėse valstybės vadovų panteone. 

Krikdemai ragina neratifikuoti Stambulo konvencijos

Pripažįstamas pagrįstas siekis kovoti su smurtu prieš moteris, tačiau atkreipiamas dėmesys į reikšmingus dokumento trūkumus. 

Penktadienį Alantoje renkasi „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas

Birželio 22-ąją, penktadienį, Molėtų rajone, Alantoje, prasideda kasmetinis „Santaros-Šviesos” suvažiavimas, truksiantis visą savaitgalį.

Nuo liepos 1 d. veiks centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema

Ką reikia žinoti, savivaldybėse esantiems Vaiko teisių apsaugos skyriams tampant pavaldiems centrinei vaiko teisių apsaugos institucijai?