Žiniasklaida | Visuomenė

„Lietuvos geležinkelių“ valdyba atleido S.Dailydką, laikinai įmonei vadovaus A.Montrimas
bns

Pastaruoju metu žiniasklaida kėlė klausimus dėl „Lietuvos geležinkelių“ paramos skirstymo ir vidaus sandorių, kuriais įmonė be konkurso įsigydavo lokomotyvų dalis iš Rusijos.

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas išrinko narius į LRT tarybą
LRT.lt

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas birželio 1 d. posėdyje slaptu balsavimu išrinko keturis kandidatus į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos narius.

Režisierius Moritzas Riesewieckas: „Filipinuose nugula viso pasaulio informacinės atliekos“2

Anksčiau iš Vakarų į Filipinus plūsdavo elektroninės ir nuodingos atliekos, šiandien šalies gyventojams tenka rūpintis skaitmeninėmis šiukšlėmis.

Naujausiame žurnale „Kelionė su Bernardinai.lt“ – apie susitikimą ir santykį

„Bernardinai.lt“ su džiaugsmu skaitytojams siūlo jau antrą šiais metais pasirodžiusį žurnalo „Kelionė“ numerį, kuriame kalbame apie susitikimą, santykius ir dialogą. 

Seimui vėl bus teikiamos žiniasklaidos teisę galinčios riboti BK pataisos
LRT.lt

Seimui planuojama pateikti prezidentės vetuotas Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kurios numatytų baudžiamąją atsakomybę už neviešų teismo posėdžių medžiagos paskelbimą.

Už žodį būti atsakingam1

Nemaloni kartais tiesa, „padlecai“ tie lietuviai, bet mano broliai“, – rašė „Pragiedrulių“ autorius, tikėdamas pragiedruliais... Iš meilės ir susirūpinimo kritika turi eiti...

Romas Sakadolskis: „Būkite neklaužados!“
Izabelė Švaraitė - VU naujienos

Savo tekstą pradedu nuo šios garsaus žurnalisto citatos, nes būtent to jis linkėjo man ir mano kurso draugams baigus bakalauro studijas.

Žurnalas „Kelionė su Bernardinai.lt“ pradeda 9-uosius metus

Džiaugiamės skaitytojams galėdami pasiūlyti pluoštą kruopščiai atrinktų tekstų, kurie, tikimės, telpa į Jūsų kelionmaišį ir palydi gyvenimo nuotykyje. 

In memoriam. Romas Sakadolskis: „Užaugau su mintimi, kad grįšiu į Lietuvą“1
Kelionė

Romo Sakadolskio balsas ne vienai lietuvių kartai tapo vilties ir tiesos, kuri prasiveržia net pro geležinę uždangą, simboliu.

Mirė žurnalistas Romas Sakadolskis 1
LRT.lt

Ketvirtadienį, vasario 25 d., mirė žurnalistas Romas Sakadolskis.

Kultūros ministras: Spaudos rėmimo fondo prioritetas – valstybės imuniteto stiprinimas

Vasario 11 d. kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo direktoriumi Gintaru Songaila. 

Žurnalistė Marcela Turati: „Tiriamoji žurnalistika patiria didelį pasipriešinimą“

Meksikietė Marcela Turati (g. 1974) savo tekstuose analizuoja žmogaus teisių, socialinės raidos ir narkotikų pramonės klausimus. Drauge su bendraminčiais įkūrė tinklą „Periodistas de a Pie“, ginantį kokybišką žurnalistiką ir žodžio laisvę.

Vytenis Radžiūnas. Tarp universalumo ir profesionalumo girnapusių1

Šiuolaikinis žurnalistas lyg žmogus orkestras – turi mokėti groti visais instrumentais. Ar nuo to nenukenčia žiniasklaidos kokybė?

Leonas Stepanauskas: „Žurnalistu mane padarė gyvenimas“
Jurga Žiugždienė - Kelionė

L. Stepanauskas nors ir būdamas garbaus amžiaus, lig šiol aktyvus žurnalistas. Gyvenantis tarp Vilniaus, Marijampolės ir Berlyno. 

Kaunas apie renginius ir kultūrinius reiškinius nuo šiol pasakos garsiau

Rugsėjo pradžioje išleistas pirmasis leidinio „Kaunas Pilnas Kultūros“ numeris. Leidinys bus nemokamai platinamas kiekvieną mėnesį Kauno viešosiose erdvėse.

Elmaras Theveßenas: „Užuot transliavę brutalius vaizdus, renkamės išsaugoti žmogaus orumą“2

Mūsų užduotis – perteikti tikrovę. Taigi, turime apgalvoti, kokius vaizdus rodysime. Konstitucijos pirmas straipsnis skelbia, kad žmogaus orumas yra neliečiamas. Tai ir yra visų svarbiausia.

Pasirodė naujas žurnalo „Kelionė“ numeris1

Besibaigiant vasarai ir prasidedant naujam darbų, mokslų ir aktyvios veiklos sezonui, „Bernardinai.lt“ komanda parengė naują, trečiąjį šiais metais, ketvirtinio žurnalo „Kelionė“ numerį, kurio pagrindinė tema skirta Mergelei Marijai.

Tetiana Matychak: „Daugelis žmonių yra naivūs“

2014 m. kovą darbą pradėjo puslapis Stopfake.org., siekiantis demaskuoti propagandą žiniasklaidoje. 15 redaktorių ir laisvų autorių grupė ėmė sekti suklastotą informaciją apie Ukrainą.

Nu, ir man nieko, ir man nieko, ir man nieko…4
Giedra Radvilavičiūtė - Šiaurės Atėnai

Jaučiu, kada nors imsiu tapyti verbalinius antraščių galvotojų portretus, nenutoldama nuo redakcijose dirbančių originalų. Skaitytojams ši virtuvė turėtų būti įdomi.

Prasmingo darbo pėdsakai. Aldonai Žemaitytei – 70

Liepos 31-ąją žurnalistei, redaktorei, Bernardinai.lt talkininkei Aldonai Žemaitytei-Petrauskienei sukanka 70 metų. 

„Financial Times“ už 1.2 mlrd. eurų perleistas japonų bendrovei
LRT.lt

Britų leidybos kompanija „Pearson“ pranešė, kad sutiko parduoti verslo naujienų dienraštį „Financial Times“ japonų bendrovei „Nikkei“, skelbia AFP.

Apie moralią žurnalistiką: pokalbis su Simonu Bendžiumi
Mažoji studija

„Mažosios studijos“ laidoje „Kultūra ir religija“ apie moralią žurnalistiką, apie žiniasklaidą, kuri netrypia žmogaus orumo, pokalbis su Simonu Bendžiumi, 2015 metais gavusiu „Auksinės bitės“ apdovanojimą kaip geriausias radijo žurnalistas.

Konferencijoje apie žiniasklaidą – dėmesys informacinio karo ir propagandos temoms

Žiniasklaida jau kuris laikas susiduria su naujais iššūkiais, susijusiais su politine situacija Rytų Europoje. Kai kilo grėsmė šalies saugumui, pradėta diskutuoti, kaip apsaugoti Lietuvos informacinę erdvę ir koks yra bei koks turėtų būti žiniasklaidos vaidmuo.

Uždirbti iš turinio „Youtube“ leis ir Lietuvos kūrėjams

Kompanija „Youtube“ šiandien pranešė, kad Lietuvoje pradeda veikti jos Partnerių programa, kuri suteikia naujų galimybių turinio kūrėjams.  

Apdovanoti radijo ir televizijos laidų kūrėjai
LRT.lt

Vilniuje apdovanoti geriausių radijo ir televizijos laidų kūrėjai. Konkursą „Pragiedruliai“ tryliktą kartą rengia Lietuvos radijo ir televizijos komisija. Šiemet vertinimui pateiktos 78 laidos.

Smurtas ir medijos5

Nuo diskutantų įsitikinimų priklauso, ar medijos vertinamos kaip tikrovę atspindintis objektyvus „visuomenės veidrodis“, ar masiškai smurtinius vaizdus transliuojančios medijos kaltinamos dėl smurto intensyvėjimo mūsų tarpusavio santykiuose.

Prie Prancūzijos ambasados – solidarumo ir palaikymo akcija „Aš esu Charlie“3

Sausio 8 d., ketvirtadienį, reaguodami į vakarykštį teroristinį išpuolį Paryžiaus „Charlie Hebdo“ redakcijoje, kurio metu buvo nušauta 12 žmonių, Lietuvos žurnalistai prie Prancūzijos ambasados Vilniuje surengė solidarumo ir palaikymo akciją „Aš esu Charlie“.

LRTK vadovas: rusiški kanalai jau linkę tartis
LRT.lt

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininkas Edmundas Vaitekūnas teigia, kad, vos komisija paskelbė svarstysianti rusiškų kanalų transliacijų stabdymą Lietuvoje, jis pats sulaukė skambučio iš „RTR Planeta“ vadovybės.

LRT „Auksinio balso“ titulas atiteko A. Lasytei2
LRT.lt

Pirmąjį Naujųjų metų vakarą paaiškėjo, kad didžiausią LRT muzikinį gyvo garso konkursą „Auksinis balsas“ po įnirtingos kovos laimėjo Aistė Lasytė. 

Italijos katalikiška žiniasklaida: kaip išgyventi? bendradarbiauti!

Šiandien katalikiška periodika turėtų tapti dialogo vieta, diskusijų aikšte. Apie tai kalba popiežius Pranciškus, kviesdamas griauti sienas ir statyti tiltus, - sako Italijos katalikiškų savaitraščių federacijos vadovas.

J. D. Petersas: „Klausymasis – vienas sudėtingiausių ir nuostabiausių dalykų, kuriuos daro žmonės“1

Tie, kurie mano, kad technologijos daro pasaulį geresnį, turėtų pasižiūrėti į pasaulį. Tai paradoksas  – žmonės turi daug greitesnę prieigą, žino daugiau ir lengvai užmezga ryšius su žmonėmis kitoje pasaulio dalyje, tačiau tai negarantuoja taikos ir sugyvenimo.

Medijos ir kultūros paveldas: kūrybiškumo išbandymas
Bernardinai.TV

 

Kai kurie muziejai, pasitelkę technologines naujoves, lankytojams pristato įspūdingų reginių: kuria virtualias keliones po istoriją, sukuria net animacinių žaidimų vaikams, kad vizito laikas neprailgtų. 

 

Teismas: rusiškos produkcijos retransliuotojai negali ginčyti LRTK draudimo
LRT.lt

Vilniaus apygardos administracinis teismas nutraukė administracinę bylą pagal bendrovės „Nubo.tv“ skundą Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) dėl šios sprendimo laikinai stabdyti televizijos programos „NTV Mir Lithuania“ retransliavimą Lietuvoje.

Medijų raštingumas. Medijos, tapatybė ir virtualybė
Bernardinai.TV

Medijos ir globalizuota populiari kultūra daro įtaką tapatybei ir tam, kaip žmogus suvokia save.

Medijų raštingumas. Kaip medijos valdo mūsų įpročius ir požiūrį
Bernardinai.TV

Medijų efektų tyrimai, analizuojantys žiniasklaidos įtaką visuomenei, teigia, kad jos turi įtikinimo efektą. Įtikinimas apima tris elementus – požiūrio pasikeitimą, įpročio pasikeitimą ir nuolatinį perėjimą prie kitokio elgesio. 

Marijos radijui – 10. „Uždavinys – kuo plačiau atverti širdis“. Pokalbis su Liutauru Serapinu

Rugpjūčio 30 d. sukanka 10 metų, kai Lietuvoje transliuoti programas pradėjo „Marijos radijas“. Pastarojoje ir dirba programų koordinatorius Liutauras Serapinas. Jį Bernardinai.lt ir pakalbino šios sukakties proga.

Medijų raštingumas. Kaip žiniasklaida konstruoja realybę
Bernardinai.TV

Informuodama visuomenę apie naujienas žiniasklaida deklaruoja siekį būti objektyvi ir nešališka, tačiau jos kuriamas turinys priklauso nuo keleto veiksnių.

Valdas Kilpys. Kaip skaityti naujienas iš Ukrainos2

Kai informacinė erdvė pertvinkusi propagandos, matyt, pats metas pakalbėti apie tam tikrus bendrus principus, kurie visada veikia kaip pagalba kritinio proto galioms norint iš minimo propagandos viseto išspausti tiesos grūdą.

Medijų raštingumas. Tikrovė ir jos vaizdavimas medijose
Bernardinai.TV

Masinės komunikacijos priemonės siekia pristatyti dalykus tokius, „kokie jie yra iš tikrųjų“, suteikdamos jiems tikroviškumo jausmą ir taip mus įtraukdamos.

Medijų raštingumas. Nuo Gutenbergo galaktikos iki interneto
Bernardinai.TV

Šioje laidoje susipažinsime, kaip žmonija atkeliavo nuo brangių ranka perrašomų knygų eros iki masinės komunikacijos priemonių ir interneto. Tad nuo ko viskas prasidėjo?

Vilniaus apygardos teismas patenkino naujienų agentūros BNS redaktorių skundus

Pasak agentūros, Vilniaus apygardos teismo sprendimas yra svarbus precedentas, padėsiantis Lietuvoje užtikrinti informacijos šaltinio apsaugą, kuri yra viena iš žiniasklaidos laisvės sąlygų.

Medijų raštingumas. Tradicinės ir naujosios medijos
Bernardinai.TV

Kiekviena medija turi būdingų bruožų bei informacijos pateikimo būdą. Jų kuriami produktai turi labai didelę įtaką mūsų elgesiui, skoniui, pomėgiams, gyvenimo būdui. 

Masinės komunikacijos priemonės ir jų vieta mūsų gyvenimuose1
Bernardinai.TV

Kadaise raštingumas reiškė gebėti skaityti ir rašyti. Šiandienos raštingumas apima daugiau, nes mes gyvename multimedijų aplinkoje, kur dauguma informacijos pateikiama kaip turtingas žodžių, vaizdų, garsų derinys. 

LŽS valdyba: masinis žurnalistų sekimas griauna pasitikėjimą šalies teisėsauga ir politikais3

Lietuvos žurnalistų sąjunga remia kolegų iš BNS siekius savo teises ginti teisinėmis priemonėmis.

Medijų raštingumas: belaukiant bendrų rekomendacijų Europai

Nors medijų raštingumo metodai tobulinami jau keletą dešimtmečių, jis vis dar nesulaukė platesnio visuomenės dėmesio, iki šiol buvo tarsi paliktas ugdymo pakraščiuose.

„Bažnyčios kronikos“ fondo apdovanojimai šiemet skiriami A. Gailiui ir M. Buikai
Kauno arkivyskupija

Minint Pasaulinę visuomenės komunikavimo priemonių dieną, arkivyskupas S. Tamkevičius paskelbia apdovanojimus žiniasklaidininkams už sąžiningos ir principingos žurnalistikos bei krikščioniškųjų vertybių puoselėjimą viešojoje erdvėje. 

Žurnalistai išsiaiškino geriausią šachmatininką

Vilniuje vyko pirmasis Lietuvos žurnalistų šachmatų čempionatas, kuriame dalyvavo žiniasklaidos ir ryšių su visuomene atstovai. Po atkaklios kovos pergalę turnyre šventė žurnalistikos veteranas Vidmantas Putelis.

Bernardinai.TV laida – „Pragiedrulių“ konkurso laureatė

Specialiuoju prizu už „disidentinės tikrovės atspindėjimą per asmeninę istoriją“ apdovanota Bernardinai.TV sukurta trijų dalių laida „Mažųjų revoliucija“, kurioje pasakojama apie pranciškono Juliaus Sasnausko jaunystės patirtį...

Lietuvos statistikos departamentas: 1991 – 2014 metais Lietuvoje išleista 85,7 tūkst. knygų ir brošiūrų

Lietuvos statitikos departamentas praneša, kad nuo 1991 iki 2014 m. Lietuvoje išleista 85,7 tūkst. pavadinimų knygų ir brošiūrų, kurių metinis tiražas sudarė 265,9 mln. egzempliorių.

Gražina Viktorija Petrošienė: „Svarbu, kad Lietuvoje kultūra nustotų būti podukra“

Spaudos dienos proga žurnalistę, savaitraščio „Nemunas“ vyr. redaktoriaus pavaduotoją, Lietuvos žurnalistų draugijos pirmininkę Gražiną Viktoriją Petrošienę kalbina Regina Jasukaitienė.