Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas

15 min.

10 + 1 temų apie teatrą su Ferdinandu Jakšiu

Aktorius Ferdinandas Jakšys. Ginto Beržinsko nuotrauka

Aktorius FERDINANDAS JAKŠYS, 77 metų, labiau mėgsta kalbėti apie kitus nei apie save. Jo atmintyje išliko pokario metų mokykla, pirmosios repeticijos, netikėtai atrasti uždraustos literatūros klodai. Visa tai siejosi su tais žmonėmis, su kuriais F. Jakšys dirbo ir brendo kaip menininkas kelis dešimtmečius.

Aktorius daugiau nei 40 metų praleido Jaunimo teatre, čia sukūrė begales charakterinių vaidmenų ir apie kiekvieną iš jų galėtų kalbėti nenuilsdamas. Tačiau mus domino ne jo sukurtų vaidmenų skaičius, bet patirtis ir sukauptos mintys apie dalykus, kuriuos apibendrinti įmanoma tik nuėjus ilgą menininko kelią. Kokia yra teatrinė etika, sceninės kalbos, partnerystės svarba.

Daug temų pasiūlėme aktoriui, o kai kurias jis pasiūlė mums. Visas dešimt rasite čia, nuoširdžiame, lėtame pasakojime apie teatrą ir, kaip visada, vienas klausimas „ne į temą“. Bet ar tikrai?

Lietuvos teatro sąjunga, remiama Lietuvos kultūros tarybos, pristato projektą „10 + 1 temų apie teatrą su…“ Projekto iniciatoriai kalbina žymiausius Lietuvos teatro scenos veteranus, ir šie dalijasi savo kūrybine patirtimi, atsako į įvairius klausimus apie teatrą, aktoriaus meistrystę, darbo scenoje ypatybes.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite