Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

25 min.

10 + 1 temų apie teatrą su Juozu Rygertu

Aktorius Juozas Rygertas. Lietuvos teatro sąjungos nuotrauka

Dvilypiai jausmai širdy plakasi, kalbantis su talentingu žmogumi jo gyvenimo saulėlydyje. Džiaugiesi užčiuopęs brangią akimirką ir drauge su herojumi ilgiesi seniai pamirštų dienų.

Aktorius Juozas Rygertas gimė 1936 m. sausio 2 d. Ukmergėje. Vėliau visai atsitiktinai jis mokysis aktoriaus profesijos, visą gyvenimą dirbs tuometiniame Akademiniame dramos teatre, sukurs per šešiasdešimt vaidmenų, filmuosis kine, o žymūs režisieriai jį vadins XX a. teatro herojumi – maištingu, tačiau harmoningos sandaros.

Šiandien XXI amžius. Ir tokių aktorių beveik nebeliko. Skiriasi mokyklos, teatro kultūra – kartas išskiria laikas. Ir nei viena nei kita tikriausiai nėra geresnės, bet vis dėlto… Vyresniajai norisi lenkti galvą už drąsą, pagarbą profesijai ir pramintus sunkius kelius link to, ką šiandien vadiname laisve.

Lietuvos teatro sąjunga, remiama Lietuvos kultūros tarybos, pristato projektą „10 + 1 temų apie teatrą su…“ Projekto iniciatoriai kalbina žymiausius Lietuvos teatro scenos veteranus, ir šie dalijasi savo kūrybine patirtimi, atsako į įvairius klausimus apie teatrą, aktoriaus meistrystę, darbo scenoje ypatybes.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien