Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 11 30

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

12 pretendentų į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas

Kultūros ministerijos nuotrauka

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 12-os kūrėjų, pretenduojančių gauti 2021 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą.

Įvertinusi daugiau kaip 30 visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, komisija tarpinio balsavimo metu atrinko dvylika kandidatų.

Į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja (pavardės pateikiamos abėcėlės tvarka): choreografė Birutė Letukaitė (Birūta Komskienė); tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius; dailininkė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė; choro dirigentas, kompozitorius Vytautas Miškinis; menotyrininkė Agnė Narušytė; aktorius Vidas Petkevičius; rašytojas Kazys Saja; aktorius Arūnas Sakalauskas; dailininkas Juozas Statkevičius; rašytojas Alvydas Šlepikas; fotomenininkas Remigijus Treigys; etnomuzikologė Daiva Vyčinienė.

Iš šių pretendentų išrinkti šeši Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai bus paskelbti spaudos konferencijoje gruodžio 8 d. 16 val.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kultūros ministerijos informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien