2004 12 19

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Popiežius pasmerkė homoseksualių partnerių sąjungą, pavadindamas ją išpuoliu prieš visuomenę

Šeštadienį popiežius Jonas Paulius II pasmerkė tos pačios lyties atstovų šeimynines sąjungas, pavadindamas jas išpuoliu prieš visuomenės sandarą bei paragino katalikus kovoti su, kaip jis sakė, agresyviomis pastangomis teisiškai griauti šeimos instituciją.

„Išpuoliai prieš santuoką ir šeimos instituciją ideologiniu ir teisiniu požiūriu tampa vis aršesni ir radikalesni kiekvieną dieną“, – savo neįprastai griežtame pareiškime teigia 84 metų katalikų Bažnyčios galva.

„Tas, kuris griauna šios sandaros pagrindus, giliai pažeidžia visuomenę ir dažnai padaro nepataisomą žalą,“ – tvirtina popiežius.

Katalikų Bažnyčia moko, jog vyro ir moters santuoka yra šventa, o homoseksualumas yra nuodėmė.

Tokia nuostata patyrė nemažą spaudimą kai kuriose pagrindinėse pasaulio katalikų bendruomenėse, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas bei katalikiškąją Ispaniją, kur socialistų vyriausybė spalyje pritarė prieštaringai vertinamam įstatymo projektui dėl gėjų santuokų legalizavimo.

Tačiau kontrataka prieš tokias liberalias pažiūras jau prasidėjo. Jungtinėse Valstijose prezidentas Džordžas Bušas (George W. Bush) buvo perrinktas antrai kadencijai lapkrityje JAV evangelikų ir katalikų, kurie palaiko popiežiaus požiūrį į homoseksualias santuokas, balsų dėka.

Dž. Bušas sulaukė solidžios paramos iš religinių bendruomenių, o ši paramą buvo interpretuojama kaip konservatyviųjų krikščionių pergalė tokiais klausimais kaip gėjų teisės bei abortai.

Savo pareiškime šeštadienį popiežius taip pat pasmerkė abortus, dirbtinį apvaisinimą bei partnerių sąjungų įteisinimą, nes jie griauna šeimos instituciją.

„Visi šie dalykai, pateikiami kaip civilizacijos pažangos ar mokslo pasiekimų produktai faktiškai tėra žmogiškojo gyvenimo orumo ir visuomenės pralaimėjimo apraiškos“, – teigiama pareiškime.