2006 10 18

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Tarptautinis sakralinės muzikos ir labdaros projektas „Pax et Bonum“ (II)

Rugsėjo 17–spalio 4 dienomis skirtingose Lietuvos erdvėse – bažnyčiose, sinagogoje, teatruose bei koncertų salėse, ligoninėse, kalėjimuose, senelių bei vaikų globos namuose, net angare – pirmą kartą vyko tarptautinis sakralinės muzikos ir labdaros projektas „Pax et Bonum“, kurio metu koncertavo ne tik Lietuvos atlikėjai, bet ir choras „Rustavi“ iš Gruzijos, muzikai iš JAV, Italijos, taip pat skambėjo estų kompozitoriaus Arvo Parto muzika.

Antrojoje šio festivalio vaizdo dienoraščio dalyje – spalio 3 d. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje vykęs graikų rašytojo Nikos Kazantzakio romano apie Šv. Pranciškų „Dievo neturtėlis“ pristatymas, kurio metu Mišparus Šv. Pranciškaus garbei giedojo grigališkojo choralo ansamblis „Schola cantorum Vilnensis“, o apie šią knygą savo mintimis dalijosi Šv. Kazimiero provincijos provincijolas brolis Benediktas Jurčys OFM, vertėja Dalia Staponkutė, vertėja ir literatūros kritikė Rasa Drazdauskienė, savo kūrybos dainas atliko bei ištrauką iš šios knygos skaitė aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis.

Šiame dienoraštyje ir baigiamasis šio projekto koncertas – ištraukos iš estų kompozitoriaus Arvo Parto muzikos vakaro spalio 4 d. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje.

Autorė ir režisierė Agnė Marcinkevičiūtė