2006 11 16

Darius Kuolys

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Darius Kuolys. Dar kartą apie “išsiskyrusius kelius”

Lapkričio 13 dieną ”Kauno dienoje” buvo paskelbtas tekstas apie Respublikos Prezidento ir buvusio jo patarėjo Dariaus Kuolio santykius, kurio teiginiai netrukus išplito po įvairias žiniasklaidos priemones. Visą tekstą perspausdino Delfi.lt.

D. Kuolio tvirtinimu, minėtame tekste jo žodžiai iškraipyti, taip pat neteisingai perteikiama prieš kurį laiką vykusio privataus pokalbio su Prezidentu esmė. Naudodamasis įstatymo suteikta galimybe paneigti klaidingus faktus, atsakyti į šmeižtą, D. Kuolys informavo tiek ”Kauno dienos”, tiek Delfi.lt redaktorius, jog siunčia paneigimą. Deja, minėtos redakcijos, pasak D. Kuolio, dėl jam nežinomų priežasčių paneigimo neišsspausdino. Skelbiame šį tekstą mes, vildamiesi bent tokiu būdu įtvirtinti principą – ”išklausykite ir kitą ginčo pusę”. Šis tekstas ”Kauno dienai” buvo nusiųstas lapkričio 13 dieną, o Delfi.lt – lapkričio 14 d.

Perskaitęs spalio 13-osios “Kauno dienos” informacinį pranešimą “Buvusių bendražygių keliai išsiskyrė”, turiu patikslinti jame paskelbtas žinias. Gerbdamas dienraščio skaitytojus, nenorėčiau, kad jie liktų suklaidinti.

Taigi neseniai sulaukiau “Kauno dienos” žurnalisto Stasio Gudavičiaus skambučio ir klausimo, ar tiesa, kad buvau susitikęs su Respublikos Prezidentu. Atsakiau, kad tiesa. S. Gudavičius pareiškė, jog, jo šaltinių teigimu, Prezidentas man kalbėjęs apie garbę. Atsakiau, kad “šaltinis” laikraštį dezinformuoja, nes apie garbę su Prezidentu nekalbėjome – aptarėme kitus klausimus. Apie garbę šnekėjausi ne su Prezidentu, o su jo patarėju Lauru Bieliniu. S. Gudavičiaus paklaustas, ką sakyčiau, jei jo “šaltinis” būtų pats Prezidentas, paaiškinau, jog atsakyčiau taip pat: tai melas. Deja, šie dalykai dienraščio informaciniame pranešime liko nutylėti. Jų vietoje skaitytojams pateikiamos apkalbos – anoniminės “neoficialios žinios” apie neva dėl Artūro Paulausko išsiskyrusius Prezidento ir buvusio patarėjo kelius, apie Prezidento buvusiam patarėjui “leistą peržiūrėti pernykštį metinį pranešimą”, apie patarėjo “įsisteigto” Pilietinės visuomenės instituto pradėtas “intrigas, siekiant neaiškių politinių tikslų”.

Paneigdamas tokias apkalbas noriu pasakyti, kad Prezidento ir mano keliai išsiskyrė ne dėl buvusio Seimo pirmininko Artūro Paulausko, bet dėl Vilniaus mero Artūro Zuoko. Prieš paskutinius rinkimus Prezidento paprašytas dirbti jam drauge su ponu A. Zuoku, tai daryti atsisakiau.

Niekada nesu rėmęs nei pono A. Paulausko, nei jo politinių siekių tapti Prezidentu.

Niekada man nebuvo “leista peržiūrėti” pernykščio metinio Prezidento pranešimo. Iš tiesų, Prezidento ir jo patarėjų paprašytas, esu padėjęs parengti metinį pranešimą prieš dvejus metus.

Pilietinės visuomenės institutas – ne mano, bet Atviros Lietuvos fondo ir Valdo Adamkaus fondo steiginys. Jo veiklą, kurios tikslai ir rezultatai nuolat viešai skelbiami, finansiškai remia ALF, Europos Komisija ir kitos institucijos. Beje, šiuos dalykus klausiamas paaiškinau žurnalistui S. Gudavičiui. Nežinia, dėl kokių priežasčių dienraščio informaciniame pranešime jie liko nutylėti.