Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2007 04 02

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Dokumentinis filmas „Europos dinozauras“

Kalba šiandieniniame pasaulyje  – viena iš ryškiausių tautinės raiškos priemonių ir viena iš paskutinių tvirtovių, saugančių etninį savitumą. Lietuviams, kaip ir kitoms negausioms tautoms, šios tautinės raiškos būklė, jos gyvybingumas bei santykis su kitomis kalbomis yra itin opi sritis ir nuolatinis rūpestis vis labiau globalėjančiame ir kosmopolitėjančiame pasaulyje. Poreikį ginti, ugdyti ir tobulinti gimtąją kalbą suvokėme tik 19 a. antroje pusėje, kai carinė Rusija uždraudė spausdintą lietuvišką žodį. Prireikė dar kelių dešimtmečių, kol pradėjome rinkti medžiagą didžiajam lietuvių kalbos žodynui. Ir praėjo dar 100 metų, kol tas žodynas buvo išleistas.

Dokumentinis filmas „Europos dinozauras“ žvelgia į to žodyno pradžių pradžią, į jo raidą istorijos skersvėjuose ir į tuos žmones, dėl kurių atsidavimo bei alinančio triūso ir atsirado didžioji lietuvių knyga, pateikianti visas mūsų kalbos esmes ir prasmes.

Filmas skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Scenarijaus autorius – Albertas Žostautas, režisierė – Vitalija Steponavičiūtė, operatorius – Algimantas Liutkevičius, Garso režisierius – Algimantas Apanavičius, montažo režisierė – Janina Sabeckienė.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite