2007 05 14

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Arvydas Juozaitis apie „Salomėją“

Gegužės 5,6 dienomis Šiaulių dramos teatras pristatė premjerą – Arvydo Juozaičio pjesės „Salomėja – sunkūs metai“ režisieriaus Alberto Vidžiūno pastatymą.

Spektaklio pagrindinė veikėja yra lietuvių poetė Salomėja Nėris, veiksmas apima jos gyvenimo Ufoje ir Maskvoje laikotarpius, kai poetės ir jos bendražygių veikla vertintina kaip nukreipta prieš Nepriklausomą Lietuvos Respubliką. Tačiau tiek autorius, tiek režisierius, nesmerkia pjesės herojų, bet gilinasi į jų dramatišką dezorientaciją, kylančią iš karo ir permainų apsupties, iš nepriteklių, iš saugumo sau ir savo artimiesiems troškimo, o galbūt ir mažiau pateisinamos priežasties – iš asmeninių ambicijų…

Šią kontroversišką pjesę autorius A. Juozaitis yra parašęs prieš 10 metų, maždaug tada Šiaulių dramos teatras rengėsi pjesę pastatyti, tačiau repeticijos nutrūko. Džiugu, kad šiauliečiai savo sprendimo nepamiršo ir įgyvendino.

Premjeroje dalyvavo ir pats A. Juozaitis, atvykęs iš Kaliningrado, kur šiuo metu eina Lietuvos generalinio konsulato Kaliningrade kultūros atašė pareigas. Pagalvojau, kad lietuvių dramaturgijos mėgėjus sudomins dramaturgo požiūris į pastatymą ir paprašiau pasidalyti savo įspūdžiais su „Bernardinai.lt“ dienraščio skaitytojais. Pjesės autoriaus mintis stengiausi sugretinti ir pailiustruoti ištraukomis iš spektaklio.

Siužeto autorė Agnė Marcinkevičiūtė