2007 06 26

bernardinai.lt

Bitutė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Biblija – Dievo laiškas žmonėms

Vieną vakarą Bitutė paklausė mamos:

– Kokią knygą tu pasiimtum į negyvenamą salą?

Net nedvejojusi mama atsakė:

– Žinoma, Bibliją…

Norėdama daugiau sužinoti apie šią knygą, Bitutė nuskrido į Lietuvos Biblijos draugiją ir paklausinėjo ten dirbančių Vilijos ir Vilmos, kodėl krikščionims toks svarbus Šventasis Raštas – Biblija.

Ką veikia Biblijos draugija Lietuvoje ir kitose šalyse?

Pasaulyje yra daugiau nei 150 Biblijos draugijų. Visos jos rūpinasi Biblijos vertimu, spausdinimu ir platinimu. Stengiamės, kad ir vaikus pasiektų Biblijos pasakojimai, tik pateikti suprantama kalba, su paveikslėliais.

Kada Šventasis Raštas buvo pirmą kartą išverstas į lietuvių kalbą?

1590 m. Karaliaučiuje. Ją išvertė kunigas Jonas Bretkūnas, bet ji nebuvo išspausdinta. Visas lietuviškas Šventasis Raštas išleistas tik 1735 m., taip pat Karaliaučiuje. Jį išvertė kunigai Jonas Jokūbas Kvantas ir Jonas Berentas.

Nuo kokio amžiaus galima pradėti skaityti Bibliją?

Su Biblija susipažinti galima net ir nemokantiems skaityti! Mažyliams pasakojimai gausiai iliustruojami, be to,  Biblijos istorijas gali perskaityti tėveliai, sesutės ar broliukai. O šiaip Šventąjį Raštą verta skaityti visiems, kad ir kokio amžiaus būtų.

Kodėl Šventasis Raštas – tokia stora knyga? Ar būtina ją visą perskaityti?

Šventąjį Raštą sudaro daug į vieną sudėtų knygų. Skiriamos dvi pagrindinės Biblijos dalys: Senasis Testamentas (užrašytas iki Kristaus gimimo) ir Naujasis Testamentas (jame aprašytas Jėzaus gyvenimas ir mokymas, kuriuo mes stengiamės sekti). Gal dažniau skaitome Naująjį Testamentą, bet įdomu ir naudinga perskaityti visą Bibliją.

Ar kitos religijos irgi turi savo šventuosius raštus? Kaip jie vadinami?

Mes, krikščionys, Šventuoju Raštu laikome Bibliją. Kiti, pavyzdžiui, musulmonai, turi Koraną, induistai – Vedas. Žydų šventuosius raštus sudaro tik Senojo Testamento knygos, iš kurių svarbiausios yra pirmosios penkios, vadinamos Tora.

Biblija dar vadinama Dievo Žodžiu. Kas ją parašė?

Biblijos knygas rašė Dievo įkvėpti žmonės, gyvenę ankstesniais amžiais. Todėl ją vadiname Dievo laišku visiems žmonėms. Kai ją skaitome ar girdime bažnyčioje, stengiamės suprasti, ką Dievas nori kiekvienam iš mūsų pasakyti.

Ar visi įvykiai ir žmonės, aprašyti Biblijoje, yra tikri, ar yra ir išgalvotų?

Biblija nėra istorijos, geografijos ar biologijos vadovėlis, joje aprašomi labai seni įvykiai. Biblija kalba ne apie mokslo žinias, o apie Dievą ir jo santykius su žmonėmis. Mes, krikščionys, tikime, kad tai, kas joje parašyta, yra tikra Dievo Žinia mums.