2007 08 14

bernardinai.lt

Bitutė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Muzika prieš bangas

Ar jau spėjote išsimaudyti upėje, ežere, vandenyne? O laimėti futbolo rungtynes pievoje? O prigaudyti riebių muselių?

Kas jau kas, bet vasara – muzikalus metų laikas! Net Vilniaus varnos iš naujo mokosi dainuoti, o Aukštaitijos lakštingalos surengia gastroles (įėjimas į koncertą miške nemokamas). Miestuose vaikų žymiai sumažėjo, užtat įsivaizduoju, kaip linksma ir daininga kaimuose, kur seneliai pagaliau sulaukė savo šventės – atvykstančių vaikaičių.

Visi mes turime vieną (kartais slaptą, o dažniausiai visiškai atvirą) norą: bent trumpam nuvažiuoti prie jūros. Tikiuosi, vaikai, kad šis mūsų noras būtinai išsipildys. Turiu, žinokite, ir aš mėgstamą kampelį Palangoje!

Palanga, kaip žinote, yra pats triukšmingiausias Lietuvos kurortas, bet kas tą triukšmą sudaro? Atsakymų daug: Baltijos jūros bangos, vėjas, laimingų vaikų juokas, mašinos ir motociklai, čeburekų pardavėjų šūksniai, garsūs alaus mėgėjų pokalbiai, kepamos mėsos ir žuvies šnypštimas, atrakcionų ūžesys…

O dar muzika, kiekvienoje gatvėje, iš kiekvienos kavinės, kiekvieną minutę… Ir kelias iki jūros vandens prasideda garsų jūroje:

1. Radijas

Taip, žinoma, tėveliai nori nuo pat ryto klausyti žinių. Jiems turbūt daug ramiau, kai jie tiesiog žino: neįvyko žemės drebėjimas Šventojoje, neišsiveržė ugnikalnis Nidos kopose, neplanuojamas perversmas Palangos savivaldybėje. O jeigu rimtai, tai radijas per daug primena didmiestį su nuolatinėmis reklamomis, kas valandą skelbiamu laiku ir begaliniu plepėjimu. Ypač jis gali sunervinti kavinėje. Todėl aš nemanau, kad radijas yra pats tinkamiausias dalykas vasaros poilsiui. Jis paprasčiausiai sutrumpina jūsų atostogas jums nepastebint. Aišku, kartais visai smagios muzikos galim išgirsti ir per radiją, bet aš vis dėlto mieliau renkuosi gyvus muzikantus.

2. Muzikantai

Keista, bet tikrų gatvės muzikantų Palangoje būna nedaug. Paprastai mes galime matyti tuos muzikantus, kurie yra tarsi priedas prie restorano ar kavinės valgiaraščio: rūkytas kapitonas (čia tokia žuvis) sukasi valso ritmu, kepta ant iešmo lašiša iš nevilties muša būgnais, o unguriai atšliaužia ant jūsų stalo su rytietiška melodija. Aš supratau, vaikai, vieną dalyką. Manau, ir jums verta žinoti: jeigu nepatinka muzika kavinėje, į kurią užėjote, maistas irgi nepatiks. Neabejoju. Nes maistas, bent jau taip sako, turi būti gaminamas su meile, o meilė be geros muzikos – tai tiesiog blogai iškepta plekšnė.

3. Paplūdimiai

Štai čia jau ir baigiasi žmogaus „savivalė“! Galingas vėjas neša atgal į Lietuvą visas mūsų problemas, abejones, pretenzijas. Baltijos jūra kiekvienam žmogui leidžia pajusti jo paties mažumą, jo širdies plakimo muziką, unikalumą. Kaip aš norėčiau, kad Vilniuje, pasukęs radijo imtuvo rankenėlę, galėčiau bet kada išgirsti Baltijos jūros radiją FM bangomis! Su klykiančiomis žuvėdromis ir smėlio šnaresiu, su tolimų laivų signalais ir vos girdimais žmonių balsais. Bet jūros ošimas juk ir yra visų melodijų melodija, visų minčių mintis, spėjau pagalvoti ir…

…taigi, nepamirštamų jums įspūdžių, pramogų ir garsų (!) linki vėjo nešamas Dj Voras.
Vorai pralaimi prieš bangas, bet muzika – niekada!