2008 06 25

bernardinai.lt

Literatūra ir menas

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Violeta Jasiūnienė. „Bela, Bosas ir Bulis“ Šiaulių pėsčiųjų bulvare

Režisierius Antanas Gluskinas Šiaulių teatre pastatė spektaklį pagal vokiečių dramaturgo Volkerio Ludwigo pjesę „Bela, Bosas ir Bulis“. Spektaklio tikslas – supažindinti šiauliečius su probleminiu teatru vaikams. Šiuo metu vaikams reikalingas socialinio ir psichologinio pobūdžio spektaklis. Su vaikais reikia kalbėti apie problemas, neigiamus dalykus. Kai vaikas mano, kad tik jam vienam kyla problemų, tuomet yra labai sunku, o kai pamato viską iš šalies, tai nebeatrodo taip tragiškai.

Pagrindiniai spektaklio personažai – septynmečių draugų trijulė – Bela, Bulis ir Bosas. Tai ne vardai, o pravardės, atitinkančios ir personažų charakterius. Bela – graži mergaitė, kaprizinga, gyvenanti tik su mama, Bulis – varganai gyvenančių tėvų vaikas, stačiokiškas berniukas. Bosas – turtingų tėvų vaikas, lepūnėlis. Visiems šiems personažams trūksta dėmesio ir meilės. Jie susidraugauja ir bando vienas kitu rūpintis ir vienas kitam padėti.

Režisierius Antanas Gluskinas teigia, jog šiuo spektakliu nesiekia reformuoti vaikų teatro: jam svarbu kalbėti su vaiku tomis temomis, kurių vengia kiti. „Kai tyli tėvai, mokytojai, visuomenės veikėjai ir televizija, turi kalbėti teatras, – mano režisierius. – Drąsiai, žaismingai, be perdėtos didaktikos ir moralizuojančio tono.“

Režisierius įsitikinęs, kad tokia pjesė suteikia galimybę pradėti kalbą apie tėvų ir vaikų santykius, ir nedrąsiai pasvajoja, kad spektaklis paskatins tarpusavio supratimą ir pasitikėjimą.

Vienas įdomiausių personažų – Valentinas, kurį sukūrė aktorius Juozas Žibūda. Valentinas – meistras, kuris padeda vienišai mamai spręsti problemas. „Visos pasakos yra socialine tema, tik forma kita. Džiugu ir nuostabu, kad, kaip reta, kuriu teigiamą personažą. Tai būtų tarsi Fėja iš Pelenės, kuri išsprendžia visas problemas, kai mato, jog vaikui blogai, randa kelią į jo širdį“, – sakė aktorius.

Pagrindinius vaidmenis sukūrė Monika Šaltytė, Dalius Jančiauskas ir Aurimas Žvinys. Spektaklyje taip pat vaidina Danguolė Petraitytė, Povilas Liubinas, Saulius Pauliukonis, Aurimas Pintulis ir Juozas Bindokas.