2009 01 08

bernardinai.lt

Bitutė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min

Baltupiuose – vaikų valdomas radijas

Ar esi kada bandei sukinėti radijo bangų nustatymo rankenėlę, ir išgirsti, kaip treškėjimą ir ūžimą keičia vis nauja muzika ir kalbos? Tai vis skirtingos radijo stotys. Vieną dieną taip sukinėdama rankenėlę ir ieškodama kokios nors gražios muzikos, suklusau išgirdusi dar nežinomą radijo stotį – Baltupių radijas. Daugiau pasidomėjusi šia radijo stotimi dar labiau nustebau – pasirodo radijo studija įsikūrusi Baltupių vidurinėje mokykloje Vilniuje, o visi radijo darbuotojai – vaikai. Net radijo direktorė – mokinukė. Šaunu, ar ne?

Tad apsilankiau jau trečią sezoną veikiančiame „Baltupių radijuje“ ir susipažinau su moksleiviais, turinčiais savo radiją ir „gyvą“ eterį. 

Radijo direktorė Eglė Baronaitė yra devintokė ir veda laidą „Kelionių klubas“, kurioje pasakoja vis apie įvairias šalis. Drauge su kitais vedėjais jie dar rengia laidas „Meilės romansai“, „Fifos (blondinių parodijos)“, „Baltupių vinis“ ir kitas. Eglė pasakoja, kad ši radijo stotis transliuoja tiesiogines laidas ir muziką nuo 16 iki 20 val., o ją girdėti galima internetu arba Vilniuje, Baltupių mikrorajone ir aplinkiniuose rajonuose.

Kaip girdisi radijas, priklauso ir nuo oro sąlygų, tad siaučiant pūgai turbūt bus sunkiau išgirsti, kaip su jumis sveikinasi moksleiviai arba mažieji radijo būrelio lankytojai skaito „Bitutės“ žurnalo juokus. Radijo direktorė Eglė sako, kad jai labai patinka bendrauti su pradinukais, būsimaisiais radijo laidų vedėjais, nes jie labai atviri ir nemoka meluoti. 

Tad ir susipažinau su vaikais, lankančiais radijo būrelį, ir jų vadove Lina Puodžiūniene, kuri yra tikra profesionalė. Vaikai papasakojo, kad veikla būrelyje jiems labai įdomi – ypač kai reikia lavinti balsą, kad galėtų geriau ir aiškiau kalbėti. Paskui būna tokia užduotis – pasiskirstę po du, jie įsijaučia į žurnalisto ir kalbinamos „žvaigždės“ vaidmenį. Kokių tik juokų tada neišgirsi!

Kol kas antrokai ir ketvirtokai dar neveda laidų, bet paklausiau, kokias norėtų rengti.

Gabija norėtų per savo laidą skaityti anekdotus ir linksmus pasakojimus, Dovydas rengtų laidą apie muziką, Maženai būtų įdomu savo laidose pasakoti apie žmogaus kūną, Rasos laida vadintųsi „Svajonių namas“, Laura norėtų klausytojus supažindinti su vandens gyvūnais, na, o Greta domisi „žvaigždėmis“. 

Susipažinau ir su penktokėmis Greta, Julija ir Lina. Mergaitės papasakojo apie savo laidą „Penktokų gyvenimas“, kurioje kalbėjo apie savo klasės naujokus, apie knygas, kurias bendraklasiai mėgsta skaityti, kitą savaitę jos rengs laidą apie Adventą ir į studiją pakvies tikybos mokytoją. Lina su Milana veda laidą „Kūrybingumo valandėlė“, kuri transliuojama penktadieniais. Mergaitės sako, kad jų laidų įdėmiai klausosi šeimos nariai, iš kurių sulaukia ir pastabų, ir pagyrimų. 

Radijas, palyginti su televizija ar internetu, yra tikras senukas, tačiau tikrai ne mažiau reikalingas. Klausydama radijo galiu dirbti ir kitus darbus, tai ypač praverčia automobilyje, kai sužinai visas naujienas, o žiūrėti nereikia. 

Taip maniau sau, važiuodama iš susitikimo su „Baltupių radijo“ šeimininkais – vaikais, o sparneliu jau ieškojau šio dažnio – 98,8 FM, kad išgirsčiau dabar jau pažįstamus balsus. 

Rašė Ingrida Matvejevienė
Fotografavo Aleksas Matvejevas