2009 06 05

bernardinai.lt

KretingosPranciskonai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Dalia Bielskytė. Vilties bėgimas baigėsi – tegyvuoja vilties bėgimas

Gegužės 31 dieną Klaipėdą nušvietė stebuklas – pašaukti gražios idėjos centrine miesto gatve bėgo daugiau nei 5000 žmonių (dvigubai daugiau nei praeitais metais). Visi jie dalyvavo akcijoje „Vilties bėgimas“, kurios tikslas –surinkti lėšų šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai. Sporto specialistų manymu, tai tikrai masiškiausias labdarai skirtas sporto renginys Lietuvoje.

Nesitikėję tokio aktyvumo, renginio organizatoriai pritrūko marškinėlių su „Vilties bėgimo“ simbolika ir registracijos numerių, tačiau tai nesulaikė žmonių – jie vis vien stojo prie starto linijos, kurią brolis Benediktas, kviesdamas visus bėgti, vadino solidarumo ir artimo meilės linija. Taigi tikslus dalyvių skaičius nežinomas, tačiau pagal dalyvių sąrašus ties 10 km startu užsiregistravo 360 bėgikų, ties 6,6 – 670, ties 3,3 – 2867 bėgikai.

Pirmasis 10 km atstumą nubėgo kaunietis Tomas Venckūnas, pirmoji iš moterų 10 km įveikė Gytė Norgilienė.

„Vilties bėgimo“ metu ties visomis starto vietomis ir ties finišu buvo prekiaujama simbolinėmis „plytomis“, kurias nusipirkę žmonės rėmė šv. Pranciškaus onkologijos centro statybą. Vienos plytos kaina – 5 Lt – maždaug atitinka tikros, statybinės plytos kainą. Per pasiruošimo akcijai laiką ir per patį „Vilties bėgimą“ plytų nupirkta už 33500 Lt. Anot akcijos organizatoriaus brolio Benedikto, svarbu ne tik suma, bet ir tai, jog plytos buvo parduodamos iš rankų į rankas, o jomis prekiavę savanoriai skleidė gerumo ir atjautos idėją, jas perkantiems žmonėms pasakojo apie būsimąjį onkologijos centrą ir jo svarbą ligoniams.

Norintys aukoti, galėjo skambinti ir siųsti žinutes trumpuoju numeriu. Telefonu paaukoti 2000 Lt. Dar 12000 Lt surinkta labdaros koncerto Klaipėdos Muzikiniame teatre metu. Taigi šiais metais geranoriški žmonės šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai paaukojo 47500 Lt. Praeitais metais buvo surinkta 14 000 Lt aukų.

Brolis Benediktas ypač džiaugiasi, kad bėgime dalyvavo ir asmeniškai su juo kalbėjosi daug onkologinėmis ligomis sergančių žmonių. Tai liudija, kad sumažėjo atskirtis ir baimė, kad jie pajuto solidarumą su sveikais žmonėmis. Tarp bėgančiųjų buvo ir onkologinėmis ligomis sergančiuosius gydančių gydytojų. Tai klaipėdiškiai A. Česas, M. Jurgutis, L. Malciūtė, B. Franckevičienė, Kauno hematologijos klinikos vadovė R. Griniūtė ir kiti. 9,9 km atstumą bėgo ir broliai pranciškonai Evadas bei Paulius, tarp bėgikų matėme ir klaipėdiškį filantropą Rimantą Cibauską, kurio dėka šiais metais iš Šilutės į „Vilties bėgimą“ Vilties traukinys nemokamai atvežė daugiau nei šimtą šilutiškių.

Tarp bėgikų kukliai įsimaišė Lietuvos užsienio reikalų ministras V. Ušackas. Dalyvius palaikė Klaipėdos meras R. Taraškevičius, Klaipėdos apskrities viršininkas A. Burkšas, seimo narys V. Grubliauskas, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Simon Butt.

„Vilties bėgimas“ baigėsi – tegyvuoja „Vilties bėgimas“ – akcijai pasibaigus juokavo organizatoriai. Nors pavargę, bet laimingi jie aptarė rezultatus ir jau planavo kitų metų akciją. Beje, akcija „Pirk plytą“ nesibaigia – „plytas“, už kurias surinkti pinigėliai bus skirti šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai numatoma pardavinėti iki Naujų metų. Tai ir toliau darys savanoriai, važinėsiantys po Lietuvą, bei, tikimasi, prekybos centrai – vyksta derybos.

Smagiausia akcijoje „Vilties bėgimas“ yra tai, kad artimo meilės ir solidarumo dvasia tikrai sklandė virš Klaipėdos. Tiesiog nokautuoti turėtų pasijusti tie, kurie Lietuvą vadina abejingų ir nedraugiškų žmonių šalimi – lietuviai iš Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, sveiki ir ligoti, įrodė, kad yra vieningi ir jautrūs. Tai yra žinia, kurią Lietuvai skelbia Kretingos pranciškonai, šv. Pranciškaus onkologijos centras ir onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“. Kad 2012 m. Klaipėdoje duris atvertų šv. Pranciškaus onkologijos centras dar trūksta 6 mln. lt.

Algirdo Plungės nuotraukos