Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2009 08 03

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Panevėžio fotografijos galerijoje – D. Jurevičiaus paroda „Kai žmogui kalas sparnai“

Rugpjūčio 5 dieną, trečiadienį, 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje įvyks vilniečio Dariaus Jurevičiaus parodos „Kai žmogui kalas sparnai“atidarymas. Jo metu bus pristatyti 24 fotografo darbai, kuriuos vienija bendra tematika – iš vandens išnyrantys žmonės.  

„Paukštis kala kiaušinio kevalą, grūdas – žemės plutą, drugelis griauna kokoną, o žmogus daužo vandens stiklą. Po gimimo, po krikšto, po tylos. Koks tas perėjimas į gyvenimo triukšmą ar dievą? Koks jis, atsispyrus nuo motinos, dugno ar nebūties?“, – sako D. Jurevičius, siūlantis atsakymų ieškoti jo fotografijose. 

Apie parodos autorių 

Vilnietis Darius Jurevičius aktyviai dalyvauja įvairiose fotografijų parodose ir konkursuose, kūrybinėje bei organizacinėje interneto svetainės  „FotoKudra.lt“ veikloje. Jis du metus iš eilės tapo tarptautinio fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ finalininku. Pernai, atstovaujant minėtą festivalį, vilniečio fotografijos buvo pristatytos Kinijoje organizuojamame renginyje „Pingyao International Photography Festival“.  

„Kaip žmogui kalas sparnai“ – jau septintoji personalinė D. Jurevičiaus paroda. Fotografas taip pat yra keturių audiovizualinės poezijos projektų autorius, savo pasirodymuose jungiantis vaizdo įrašus, fotografijas, poeziją ir eksperimentinę muziką.

„Paukštis kala kiaušinio kevalą, grūdas – žemės plutą, drugelis griauna kokoną, o žmogus daužo vandens stiklą. Po gimimo, po krikšto, po tylos. Koks tas perėjimas į gyvenimo triukšmą ar dievą? Koks jis, atsispyrus nuo motinos, dugno ar nebūties?“ (Darius Jurevičius).

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?